Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta pričaš ti, šta ne bi bio oslabljen, Rusi su u kontranapadu od 43-će. Stigli do Čehoslovačke.

    Tukli su Nemce ko vola u kupisu pa se Ameri ušetali da Rusi ne izbiju na Atlantik.

    Kakvi Ameri, kakavi bakrači.
    Last edited by Chiwwi; 23-04-20, 00:08.

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      Šta pričaš ti, šta ne bi bio oslabljen, Rusi su u kontranapadu od 43-će. Stigli do Čehoslovačke.

      Tukli su Nemce ko vola u kupisu pa se Ameri ušetali da Rusi ne izbiju na Atlantik.

      Kakvi Ameri, kakavi bakrači.
      To nije tacno. Citaj bar wiki, ako nista drugo nisi.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Tačno je, tačno.

        43-će je krenuo kontranapad Rusa i sabili su Hiću do Čehoslovačke, pa se onda Ameri iskrcali kad je rat već bio gotov,.da pokupe ratni plen, nakon tri godine bitke na istočnom frontu, i to svi znaju osim Lošmija.
        Last edited by Chiwwi; 23-04-20, 00:21.

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Tačno je, tačno.

          43-će je krenuo kontranapad Rusa i sabili su Hiću do Čehoslovačke, pa se onda Ameri iskrcali kad je rat već bio gotov,.da pokupe ratni plen, nakon tri godine bitke na istočnom frontu, i to svi znaju osim Lošmija.
          Evo, cak i drug Rus kaze da je uloga Amerikanaca bila krucijalna. Pobrko si datume. Prekretnica istocnog fronta je bila Kurska bitka, a vudi datume. Kursk nije u Ceskoj, a to je bila samo prekretnica na ist.frontu.

          Ukucaj na guglu, izace vec nesto.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Hahah..

            Pa Tuta tebe zajebava, samo ti ne kapiraš.

            Pogledaj ti i datume i mape.

            Na dan kad su se Ameri iskrcali u Normandiju i krenuli u potragu za Met Dejmonom Rusi si već godinu dana u kontranapadu i na 30 km su od Čehoslovačke..

            Comment


            • Jun 1944. godine

              6: Западни Савезници започели Операцију Оверлорд са циљем ослобођења Француске и западне Европе, које је окупирала Немачка 1940. године.
              22: Црвена армија започела Операција Багратион са циљем ослобођења Белорусије од немачких снага.

              Pošto su tema Wikipedija i datumi, ne ulazim u priču ko je koliko doprinijeo itd

              Comment


              • Hvala Borise. Inace USA snage su vec 43 odvalile Italiju. Nemackoj sigurno nisu bili isti planovi kad su culi da su tu USA itd...tad su znali da su im sanse male.

                Tuta je moj brat Bugarin, oni su veci Rusofili od nas.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                  Jun 1944. godine

                  6: Западни Савезници започели Операцију Оверлорд са циљем ослобођења Француске и западне Европе, које је окупирала Немачка 1940. године.
                  22: Црвена армија започела Операција Багратион са циљем ослобођења Белорусије од немачких снага.

                  Pošto su tema Wikipedija i datumi, ne ulazim u priču ko je koliko doprinijeo itd
                  Ja ne znam što se baviš spinovima, front severnije je sporije napredovao nego na jugu.

                  Na dan D su Rusi stigli na korak od Čehoslovačke, i već zagazili u Rumuniju, ljudi pa imate mape na internetu, nemojte da se blamirate.

                  Last edited by Chiwwi; 23-04-20, 01:30.

                  Comment


                  • Previdio sam

                    Ne shvati me pogrešno, prva asocijacija na 2. svjetski rat mi je istočni front i ruske zrtve, ne dan D

                    Pregledah sad po netu, u pravu si, juzni dio fronta je brze naprdovao, do tog juna 1944. bili su već u Besarabiji, štto ti reče tu na korak od Slovačke. Međutim, ne vjerujem da su bili u mogućnosti da dalje napreduju samo na jugu dok su na sjeveru njemačke trupe, konkretno Bjelorusija kao dio SSSR, gotovo čitava Poljska, baltičke zemlje. Kako sad gledam na mapama, Sovjeti od 18. aprila do 22. juna gotovo i da nemaju napredovanja dalje (nešto zanemarljivo), kada kreće ta operacija na sjevernom dijelu i onda praktično galopiraju ka zapadu na svim dijelovima fronta.

                    I po meni je sovjetski otpor ključan ali ti obesmišljavaš i iskrcavanje u Siciliji i jugu Italije, a i dan D, koji je svakako značio da Hitler mora da šalje snage na Zapad i rasterećenje za SSSR.
                    Last edited by BorisUnited99; 23-04-20, 01:53.

                    Comment


                    • Ne obesmišljavam ja ništa, samo se smejem Lošmijevom lupetanju da su Ameri ključni u pobedi nad Hitlerom i da je dan D prekretnica.

                      Glupost veka je izgovorio i još je uporan.

                      Iskrcavanje na Siciliju i Italiju je besmislen potez saveznika jer su Alpi nepremostiva prepreka za napredovanje ka Nemačkoj. A bitke na Siciliji i Jugu Italije i žtrtve su malo veće nego u bitki na Neretvi.
                      Negde oko 20000 Britanaca i 20000 Amera je poginulo.

                      Porediti to sa Istočnim frontom i tamošnjim žrtvama i bitkama i uticajem na celokupni rat je smešno.

                      Realno, Ameri su izvršli desant na Francusku kad je Hitlera već ubio u pojam Staljin na istoku.
                      Svaka im čast, uvek su znali sa digitronom.

                      Možda bi rat trajao duže ali bi Rusi završili isti posao.

                      I početak i prekretnica i kraj je bio istočni front.
                      Last edited by Chiwwi; 23-04-20, 02:28.

                      Comment




                      • Mislim da je ovaj video dovoljan kada se raspravlja o tome koji je front imao veci uticaj na ishod rata.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          Ahahahha..

                          Ameri su ušli na gotovo, istočni front je presudio celi rat.
                          Takav front nije nikada vidjen u istoriji, pitanje je i dal' će.

                          Ameri su popili zauške u perl harboru i bacili atomsku bombu na Japan koji je već kapitulirao, i to je sve što su oni uradili.

                          Imaju sreće što su izolovano toplo ostrvo i to je izvor njihove snage. U suprotnom bi prošli kao Francuska i oni i Britanci.
                          Na Ruskom frontu je slomljena nemačka ekonomija i živa sila, armije su sahranjene i tenkovski korpusi. Od poraza u Kursko bici i na Staljingradu Nemci se nikada nisu oporavili i to je bila prekretnica u WWII.
                          Osim toga snage koje su bile odvojene za zapadni front i istočni nisu približne snage bile ni u jednom trenutku.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Ne znam da li je poenta priče dokazati istorijske činjenice ili svoj animozitet prema Rusima ili zapadu. Ako je poenta čisto istorijska onda imam šta da kažem.

                            A ako govorimo o tome kome sam više naklonjen mrka kapa. Ne volim ni jedne ni druge. Čak su mi više gadna naša lažna braća Rusi. Nikako ih ne varim. Godinama sam sarađivao sa njima, naučio i jezik da bih na kraju samo dokazao svoje tvrdnje.
                            Ukrajinci sa druge strane su nam mnogo sličniji, izuzetan narod.
                            Last edited by Indigo; 23-04-20, 07:49.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Ciwwi izbacuje skroz pogrsne podatke i pojma nema cak ni da cita napisano.

                              Niko nije napisao da je zapadni front bio veci ili bitniji,samo sam napisao da je prekretnica ulazak USA u rat i tako sto se poprilicni velik broj vojske povukao sa tog fronta na zapadni i samim tim se resio ishod rata. Cak ni prekretnica na istocnom frontu,Kurska bitka nije imala pobednika. Samo su prebacili veliki broj vojnika na zapadni front i samim tim su Rusi bili nadmocniji po ljudstvu itd....pad Varsave je bio tek npr 45e godine...

                              Itd..moze se pesati mesecima,danima,ali nema potrebe za tim...Niko nij osporio Rusku pobedu nad Nemackom )
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                                Ne znam da li je poenta priče dokazati istorijske činjenice ili svoj animozitet prema Rusima ili zapadu. Ako je poenta čisto istorijska onda imam šta da kažem.

                                A ako govorimo o tome kome sam više naklonjen mrka kapa. Ne volim ni jedne ni druge. Čak su mi više gadna naša lažna braća Rusi. Nikako ih ne varim. Godinama sam sarađivao sa njima, naučio i jezik da bih na kraju samo dokazao svoje tvrdnje.
                                Ukrajinci sa druge strane su nam mnogo sličniji, izuzetan narod.
                                Ukrajinci su čisti Srbi. To se vidi jer ih se pola pokatoličilo. Srpski sindrom.

                                Inače je glupo raspravljati ovo, sve se zna unapred. Imate lepo Danilova otkrovenja, ispunjeno sve do detalja. Neće biti posle rima nijednog carstva jedinstvenog koje će vladsti celim svetom. Ni rajh, ni britanska kurna, ni EU, niko, niko, niko.

                                Ne mogu iron i clay da se spoje.

                                Pročitajte šta će biti na kraju i opustite se. Inače dokazano je da je Danilov deo Starog Zaveta bio uvrščen tu pre Hrista, nadjeno je kod Mrtvog mora arheološko nalazište još pre 70-80 godina. I tako Danilo nekoliko vekova pre Hrista predvidja čitavu istoriju čovečanstva do njegovog samog kraja, a inače Jevreji bacaju kletvu na onoga ko čita Danilova proročanstva, pitam se zašto ;) Predvidjen je i dolazak Hrista naravno.




                                Lepo je tumačio san Nebuchadnezzar-u, Babylonskom caru. Sve se ispunilo. Do detalja

                                Comment

                                Working...
                                X