Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Veprina masna View Post
    Avari jesu bili mongolskog tipa,kao i izvorni Turci,ali kao i izvorni Huni,Bugari,Madjari recimo.
    Madjari su interesantni,oni su dosli u 10 vijeku i tada ih hronicari opisuju kao male,zdepaste,kosooke sa pljosnatom glavom.Sve ono sto oni danas definitivno nisu.
    Sto i genetika pokazuje,u Madjarskoj naime dominira slovenska genetika,tkzv R1a gen,oko 50%.
    Kako je doslo do toga?Madjari su takodje bili malobrojna nomadska grupa ali vojnicki mocna,koja je presjekla vezu izmedju juznih i zapadnih slovena.Nametnula vlast domacem slovenskom stanovnistvu i sto je najbitnije i jezik.To pokazuje da brojnost nije najbitniji faktor kad je jezik u pitanju.
    Osim toga kasnije je veliki broj Hrvata bjezao na te prostore,kao i Srba poslije velikih seoba koji su isli sve do Budimpeste i dalje.Kasnije na opustjele predjele Kosova i centralne Srbije se spustaju sa planina prije pomenuti brdjani,gdje brzo postaju dominanti zahvaljujuci velikom natalitetu,u hercegovini i crnoj gori je svaka kuca imala po 10 djece,i to se stanovnistvo stalno iseljavalo zbog gladi i krvnih osveta.Tako danas i u Srbiji,kao i u CG,Hercegovini,Damaciji,dominira ta dinarska genetima.To je ukratko objasnjenje tih migracionih procesa na ovim prostorima.
    Mađari su prilična etnička anomalija u Evropi, ako bi to mogli tako nazvati. Jedna od retkih neevropskih etničkih grupa koja se zadržala na Balkanu a da se naselila u poslednjih hiljadu i nešto više godina na kontinentu te zadržala obrise svoje kulture. Obično bi se "manji" narodi utopili u Slovene, Germane i Romane. Mađarima je, iako su procentualno izgubili deo genetskog nasleđa, ostalo etničko nasleđe. U istoriji, od velike seobe, obično biva obrnuto. Gubiš genetsko -> gubiš i etničko posle nekog dužeg vremena.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      Ključni momenat je kad si ti počeo da gledaš američke filmove. Svi istoričari ovog sveta su saglasni da su Hitleru Rusi došli glave.

      Rusima Dan D uopšte nije trebao, ubili bi Hitlera ko vola u kupusu sve do Atlantika.

      Da nije bilo istočnog fronta sad bi predsednik Srbije bio praunuk Ante Pavelića.

      Uostalom dan pobede nad fašizmom danas samo Rusi slave..
      Ovi ostali nešto komentarišu negativno, slabo nešto proslavljaju.
      Ključno je bilo to kad je Jul Briner srušio most na Neretvi..
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Hahhaha..

        Hitlerove poslednje reči su bile sledeće:

        Ubijte Batu Živojinovića!

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Ključni momenat je kad si ti počeo da gledaš američke filmove. Svi istoričari ovog sveta su saglasni da su Hitleru Rusi došli glave.

          Rusima Dan D uopšte nije trebao, ubili bi Hitlera ko vola u kupusu sve do Atlantika.

          Da nije bilo istočnog fronta sad bi predsednik Srbije bio praunuk Ante Pavelića.

          Uostalom dan pobede nad fašizmom danas samo Rusi slave..
          Ovi ostali nešto komentarišu negativno, slabo nešto proslavljaju.
          Rusi svakako imaju uticaj, ali saveznici su izbacili Italijane 43 sa ruskog fronta i usli u Italiju. Dan D nije bio ulszak Amera u rat, vec samo prekretnica rata.

          Rat su poceli Nemci sa Rusima. Pobili su zajedno tonu Poljaka, Letonaca, Ukrajinaca itd...neke drzave prosto oteli.

          Staljin je bio ludak, kojeg su osudili i sami Rusi.

          Slabo si, drzi se podruma.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by Chiwwi View Post
            Hahhaha..

            Hitlerove poslednje reči su bile sledeće:

            Ubijte Batu Živojinovića!
            Ustvari...nije Vučić zaslužan za "čelično prijateljstvo" nego Bata Živojinović, samo da budemo načisto.
            Uostalom...i na pivo su ga metnuli...
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Imamo i dojavu insajdera bivšeg jezuite Rivere šta misli ko je stvorio islam. Ako uzmemo to njegovo kao tačno, hipotetički, pa vidimo šta se dešavalo sledećih godina, kako je islam kosio sve pred sobom, sve, što je od početka bilo protiv rimskog hrišćanstva.

              Uvek mi je bilo čudno, zašto je papa ganjao protestante dok su nas klali Turci. Zar hipotetički u ono vreme nije bilo bitno da očuva evropu hrišćanskom.

              A onda sam imao jedan od tih velikih " a ha " momenata koji je uklopio i ono klanje Jermena od strane Turaka, jedan od većih genocida.

              U tom kontekstu me uopšte ne čudi naseljavanje Evrope migrantima. Vrlo mi je logično. Naravno ovo obični vernici ne kontaju i niko ni običan katolik, musliman, itd, ne radi nešto a misli da je pogrešno.

              Ovo su samo moje pretpostavke koje ne moraju da budu tačne. Ja mislim da je to unutra ista religija. Za insajdere. Za autsajdere, goyim, neupućene, šta će ljudi, mole se svi kako su naučeni i u šta veruju čista srca.

              Uvek mi je i bilo čudno otkud sa katoličkim redovima neki bliskoistočni asasini i ostali, ali vremenom se sve iskristališe.

              Čudilo me i što Venecija prosperira dok trguje sa Osmanlijama, dok prodaje evropsku decu u Osmansko carstvo, pa sad oni beli "Turci" sa Bosfora imaju veze sa originalnim Osmanlijama kao ja sa Indijancima.

              Ali onda sam doživeo "a ha" momenat pa mi je sve jasno.

              Comment


              • Hahaha..

                Lošmi ako si gledao film spasavanje redova Rajana kako se ona četa šetka po zapadnoj evropi dok traže Met Dejmona, e tako su i Ameri ratovali.

                Ušetali se u već razbijenu Nemačku od strane Crvene Armije.

                Nikad niko nije izmlatio nekoga u istoriji kao Rusi Nemce.

                Ne znam dal' je bilo veće bitke ikada?
                Možda jednog dana kad vanzemaljci napadnu Ameriku pa Ameri u kontranapadu odu do druge galaksije a do tada je istočni front najveća bitka svih vremena.

                Znam da ti je teško da to prihvatiš ali je to tako.
                Last edited by Chiwwi; 22-04-20, 22:13.

                Comment


                • https://en.wikipedia.org/wiki/Waraqah_ibn_Nawfal

                  Ovo mi je uvek bila zanimljiva ličnost kao i Khadija i njihov background. Pogotovo navedena Waraqah-ova vera.

                  kaže wikipedia da je bio https://en.wikipedia.org/wiki/Nestorianism

                  Interesantno

                  Comment


                  • Jos uvek nas obasjava i daje nam zivot.

                    Spoiler

                    Comment


                    • Auuu koliko sam se ja nocas nasrao da prostite,sta sve ispricah.
                      Necete me gledat neko vrijeme sad.Ovo bas treba vremena da se nakupi.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Hahaha..

                        Lošmi ako si gledao film spasavanje redova Rajana kako se ona četa šetka po zapadnoj evropi dok traže Met Dejmona, e tako su i Ameri ratovali.

                        Ušetali se u već razbijenu Nemačku od strane Crvene Armije.

                        Nikad niko nije izmlatio nekoga u istoriji kao Rusi Nemce.

                        Ne znam dal' je bilo veće bitke ikada?
                        Možda jednog dana kad vanzemaljci napadnu Ameriku pa Ameri u kontranapadu odu do druge galaksije a do tada je istočni front najveća bitka svih vremena.

                        Znam da ti je teško da to prihvatiš ali je to tako.
                        25m Rusa je poginulo u drugom svetskom ratu. Poljaci, Nemci, Jugosloveni i Rusi su najveci gubitnici rata. Prekretnica rata je ulazak Amerike a ti kako hoces Rusi svakako imaju najveci doprinos ratu zato sto su se zrtvovali najvise ali oni su i sklopili pakt sa djavolom.

                        Staljin je pobio duplo vise ljudi nego sam hitler..

                        To su cinjenice i to je to. Svakako balans izmedju USA i Rusije je odlican i verujem da ce mirno cuvati svet od vecih skalacija nasilja u narednom periodu.

                        Rusi su divni ljudi,bio sam tamo. Veliki grad, drzava ali stvarno sirokih shvatanja i razumevanja. Ono sto sam ja upoznao, doduse veoma mladi,tipa 20-30g,ne zna gde je Srbija, neki uopste nisu culi za Srbiju. Sigurno je jos gora situacija u USA. Mi smo se istripovali da smo bitni i da seprica o nama realnost je poprilicno drugacija...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Pa ne može bitkica na plaži od 3 kilometra koja je trajala jedno prepodne da bude prekretnica i da se poredi sa sudarom titana od Finske do Crnog mora na frontu dugom preko 4000km koja je trajala 4 godine.
                          Pa mislim stvarno..


                          Parčence iz Vikipedije o Istočnom frontu..

                          Istočni front je bio daleko najveće i najkrvavije bojište Drugog svetskog rata, i zaista ima malo sukoba u istoriji čovečanstva koji se sa njim mogu uporediti.

                          Podrazumevao je više kopnenih borbi nego svi ostali frontovi Drugog svetskog rata zajedno.


                          Istočni front (Drugi svjetski rat) - Wikipedia
                          https://sh.wikipedia.org/wiki/Isto%C..._svjetski_rat)

                          Ništa meni nisu dragi ni Rusi ni Ameri, ali WW2 su dobili Rusi, svi ostali zajedno da se skupe ne mogu ni da im se približe i to je istorijska činjenica.
                          Last edited by Chiwwi; 22-04-20, 23:28.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Pa ne može bitkica na plaži od 3 kilometra koja je trajala jedno prepodne da bude prekretnica i da se poredi sa sudarom titana od Finske do Crnog mora na frontu dugom preko 4000km koja je trajala 4 godine.
                            Pa mislim stvarno..


                            Parčence iz Vikipedije o Istočnom frontu..

                            Istočni front je bio daleko najveće i najkrvavije bojište Drugog svetskog rata, i zaista ima malo sukoba u istoriji čovečanstva koji se sa njim mogu uporediti.

                            Podrazumevao je više kopnenih borbi nego svi ostali frontovi Drugog svetskog rata zajedno.


                            Istočni front (Drugi svjetski rat) - Wikipedia
                            https://sh.wikipedia.org/wiki/Isto%C..._svjetski_rat)

                            Ništa meni nisu dragi ni Rusi ni Ameri, ali WW2 su dobili Rusi, svi ostali zajedno da se skupe ne mogu ni da im se približe i to je istorijska činjenica.
                            Prekretnica rata je ulazak Amerike. Pricali smo o prekretnici, oslabljen je nemacki istocni front. Niko ne ksze da su Amerikanci zaskuzniji. Drago mi je sto listas wiki.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Pa prekretnica je kad je Hitler prekršio dil sa Staljinom i napao Sovjete.

                              Zajeb veka..

                              Kakvi Amerikanci i njihov ulazak, godinu dana su Nemci bežali usranih gaća od Rusa pa Ameri ušli da im donesu pelene.
                              Last edited by Chiwwi; 22-04-20, 23:59.

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                Pa prekretnica je kad je Hitler prekršio dil sa Staljinom i napao Sovjete.

                                Zajeb veka..

                                Kakvi Amerikanci i njihov ulazak, godinu dana su Nemci bežali usranih gaća od Rusa pa Ameri ušli da im donesu pelene.
                                To nije tacno. Napisao sam ti da je poginulo 25m Rusa. Prekretnica je ulazak USA u rat..sto opet ne znaci da su najzasluzniji. Da se to nije desilo, zapadni front bi bio netaknut i samim tim istocni ne bi bio oslabljen.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X