Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ?????? View Post

    Je l ono Dinaroidi nisu Sloveni? Šta si pričao
    Izvorno ne.Bilo je nekih migracija tokom vjekova sa balkana prema juznoj Ukrajini recimo ali generalno su Sloveni nesto drugo.
    Dinarska rasa je prisutna na Balkanu zadnjih 10 hiljada godina minimum,I2a haplogrupa tacnije.To su ti tkzv prvi evropljani.
    Sloveni kad su dosli na Balkan bilo ih je prema nekim istrazivanjima svega 100 hiljada i to na citavom balkanu,starosjedilaca 6 miliona.Logicno je da je kasnije u antropoloskom smislu preovladao taj starosjedilacki tip,pa danas nemamo tipicne nordide na ovim prostorima,kao sto su Rusi,Poljaci,Cesi.
    I pored svega Sloveni su dosli kao organizovana vojnicka grupa koja je nametnula svoju vlast u dolinama rijeka,na strateskim mjestima,nametnuli svoj jezik,i sve sto ide uz to i mi smo danas Sloveni jezicki i kulturno.

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      Dan D je počeo 6 juna 1944 a istočni front 22 juna 1941 a sam kontranapad crvene armije 43-će..

      Kad su Amerikanci šlajfovali u Normandiji Rusi su stigli uveliko do Čehoslovače a Nemci već godinu dana bežali sa spuštenim tangicama.

      Dan D je samo sprečio da Evropa ne pocrveni sve do Atlantskog okeana a Nemce su utukli Rusi i to su ih dobro umlatili. Ameri su se samo ušetali.

      Kakva crna prekretnica, mogo gledaš američke filmove.


      Mogu da zamislim samo kako bi izgledao film o istočnom frontu da su Ameri bili na mestu Rusa.

      Kao Marvelov Rat beskinačnosti.
      Tanos bi bio Hitler a Ruzvelt Ajron Men.

      Istočni front, najveća bitka svih vremena.
      Evo nešto zanimljivo za statističare, analitačare

      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Ali zanimljivo je da nisu kulturološki prevladali, ako uzmemo da je to istina, do kraja, bar u pogledu kalendara.

        Srbi su do 19. veka koristili kalendar po kome je danas 7529. godina. Bila 4. aprila, čestitam svima. 4. april sam proslavio lepo, a i 4. maj ću na roštilj, tad je umrla ona džukela.

        Nego, taj kalendar, onda sigurno nije slovenski.

        Btw zastao sam kod kalendara samo da bih ukazao na besmislenost 25. decembra Božića i ovog datuma Vaskrsa.

        25. decembra su pagani slavili rodjedane Zevsu, Ozirisu itd.

        Tako da Srbi sigurno nisu slavili 25. decembra Božić u srednjem veku(25og po julijanskom) jer decembar nije ni postojao.

        Kako je to uvedeno u pravoslavni svet ostaje misterija, da li je ostalo iz vremena dok je bila jedna crkva jer su Rimljani odmah krenuli da kvare hrišćanstvo iznutra i pune ga paganštinom, ili je to posle berlinskog kongresa uvedeno kao jedan od uslova, što je verovatnije...

        Inače Srbi su za prvi srpski ustanak nosili tribalsku zastavu.

        Koliko mi stvari ne znamo samo iz dogadjaja 90tih, a ovo ostalo unazad je bespredmetno vraćati se. Bukv nikad nećemo saznati.

        Izvini Ivo malo sam se preneo na temu Srbije ali baca na razmišljanje.

        Comment


        • Originally posted by Veprina masna View Post
          Izvorno ne.Bilo je nekih migracija tokom vjekova sa balkana prema juznoj Ukrajini recimo ali generalno su Sloveni nesto drugo.
          Dinarska rasa je prisutna na Balkanu zadnjih 10 hiljada godina minimum,I2a haplogrupa tacnije.To su ti tkzv prvi evropljani.
          Sloveni kad su dosli na Balkan bilo ih je prema nekim istrazivanjima svega 100 hiljada i to na citavom balkanu,starosjedilaca 6 miliona.Logicno je da je kasnije u antropoloskom smislu preovladao taj starosjedilacki tip,pa danas nemamo tipicne nordide na ovim prostorima,kao sto su Rusi,Poljaci,Cesi.
          I pored svega Sloveni su dosli kao organizovana vojnicka grupa koja je nametnula svoju vlast u dolinama rijeka,na strateskim mjestima,nametnuli svoj jezik,i sve sto ide uz to i mi smo danas Sloveni jezicki i kulturno.
          Ima još jedna stvar na ovim prostorima prilikom te "genetske" istorije - Avari. Formirali su prilično veliku državu zajedno sa Južnim Slovenima i posle cirka dva veka od njihove pojave su bukvalno nestali iz istorijskih izvora. S obzirom da su poreklom bili (izgleda) turkofilskog ili čak mongolskog, verovatno su se genetski stopili sa Slovenima i prihvatili slovensku kulturu (verovatno su Sloveni bili dosta brojniji). Avari su vladali priliko širokim područjem od Slovenije do Konstance.
          sigpic

          Comment


          • Aha, sad sam skontao. Sv Sava ostavio srpski kalendar ali uveo mesece iz gregorijanskog kažu.

            Nikad mi nije bilo jasno zašto se Nemanjići onako postavljaju kao prvi, imalo je tu Srba i pre Nemanjića a i Srbi su imali crkvu i pre toga. I crkvu i državu i kraljeve.

            Sve mi je to jedan veliki mindfuck koji ja nikad neću skontati. Ne bih da se ogrešim o nekoga.

            Vandali su isto bili slični nama i to se vidi iz takodje otvorenog antirimskog raspoloženja.

            Mi ovde smo najveći neprijatelji Rima to osećam u srcu.



            Ovo vredi kvadrilion evra ova izjava. Ja od tog dana verujem jer znam da niko istoriju ne zna ko Jevrejin.

            Samo treba razrešiti čitav taj mindfuck
            Last edited by Cassius Clay; 22-04-20, 21:42.

            Comment


            • Originally posted by Constantin View Post
              Evo nešto zanimljivo za statističare, analitačare

              Mozda bi mi bilo zanimljivo kad bih znao Francuski

              Comment


              • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                Ima još jedna stvar na ovim prostorima prilikom te "genetske" istorije - Avari. Formirali su prilično veliku državu zajedno sa Južnim Slovenima i posle cirka dva veka od njihove pojave su bukvalno nestali iz istorijskih izvora. S obzirom da su poreklom bili (izgleda) turkofilskog ili čak mongolskog, verovatno su se genetski stopili sa Slovenima i prihvatili slovensku kulturu (verovatno su Sloveni bili dosta brojniji). Avari su vladali priliko širokim područjem od Slovenije do Konstance.
                Avari jesu bili mongolskog tipa,kao i izvorni Turci,ali kao i izvorni Huni,Bugari,Madjari recimo.
                Madjari su interesantni,oni su dosli u 10 vijeku i tada ih hronicari opisuju kao male,zdepaste,kosooke sa pljosnatom glavom.Sve ono sto oni danas definitivno nisu.
                Sto i genetika pokazuje,u Madjarskoj naime dominira slovenska genetika,tkzv R1a gen,oko 50%.
                Kako je doslo do toga?Madjari su takodje bili malobrojna nomadska grupa ali vojnicki mocna,koja je presjekla vezu izmedju juznih i zapadnih slovena.Nametnula vlast domacem slovenskom stanovnistvu i sto je najbitnije i jezik.To pokazuje da brojnost nije najbitniji faktor kad je jezik u pitanju.
                Osim toga kasnije je veliki broj Hrvata bjezao na te prostore,kao i Srba poslije velikih seoba koji su isli sve do Budimpeste i dalje.Kasnije na opustjele predjele Kosova i centralne Srbije se spustaju sa planina prije pomenuti brdjani,gdje brzo postaju dominanti zahvaljujuci velikom natalitetu,u hercegovini i crnoj gori je svaka kuca imala po 10 djece,i to se stanovnistvo stalno iseljavalo zbog gladi i krvnih osveta.Tako danas i u Srbiji,kao i u CG,Hercegovini,Damaciji,dominira ta dinarska genetima.To je ukratko objasnjenje tih migracionih procesa na ovim prostorima.
                Last edited by E1_PG; 22-04-20, 21:44.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Mozda bi mi bilo zanimljivo kad bih znao Francuski
                  Anketa u Francuskoj: Koja je, prema vama, država koja je najznačajnije doprinela porazu Nemačke 1945. godine?
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Ali zanimljivo je da nisu kulturološki prevladali, ako uzmemo da je to istina, do kraja, bar u pogledu kalendara.

                    Srbi su do 19. veka koristili kalendar po kome je danas 7529. godina. Bila 4. aprila, čestitam svima. 4. april sam proslavio lepo, a i 4. maj ću na roštilj, tad je umrla ona džukela.

                    Nego, taj kalendar, onda sigurno nije slovenski.

                    Btw zastao sam kod kalendara samo da bih ukazao na besmislenost 25. decembra Božića i ovog datuma Vaskrsa.

                    25. decembra su pagani slavili rodjedane Zevsu, Ozirisu itd.

                    Tako da Srbi sigurno nisu slavili 25. decembra Božić u srednjem veku(25og po julijanskom) jer decembar nije ni postojao.

                    Kako je to uvedeno u pravoslavni svet ostaje misterija, da li je ostalo iz vremena dok je bila jedna crkva jer su Rimljani odmah krenuli da kvare hrišćanstvo iznutra i pune ga paganštinom, ili je to posle berlinskog kongresa uvedeno kao jedan od uslova, što je verovatnije...

                    Inače Srbi su za prvi srpski ustanak nosili tribalsku zastavu.

                    Koliko mi stvari ne znamo samo iz dogadjaja 90tih, a ovo ostalo unazad je bespredmetno vraćati se. Bukv nikad nećemo saznati.

                    Izvini Ivo malo sam se preneo na temu Srbije ali baca na razmišljanje.
                    Tako je Uki, sve vere i bozanstva pre pojave hriscanstva, odnosno pravoslavlja su prljava paganstina.

                    Sta znaju stari Egipcani ... nista.

                    Comment


                    • Originally posted by Chiwwi View Post
                      Mogu da zamislim samo kako bi izgledao film o istočnom frontu da su Ameri bili na mestu Rusa.

                      Kao Marvelov Rat beskinačnosti.
                      Tanos bi bio Hitler a Ruzvelt Ajron Men.

                      Istočni front, najveća bitka svih vremena.

                      hahahahahahahah, ali buvkvalno
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Mozda bi mi bilo zanimljivo kad bih znao Francuski
                        Pa...u suštini...verovanje Francuza (a to možeš širom "zapadnog sveta" da primeniš) ko je bio ključni faktor za dobijanje WW2.....u prevodu...šta sve može propaganda vremenom da učini.
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post
                          Dan D je počeo 6 juna 1944 a istočni front 22 juna 1941 a sam kontranapad crvene armije 43-će..

                          Kad su Amerikanci šlajfovali u Normandiji Rusi su stigli uveliko do Čehoslovače a Nemci već godinu dana bežali sa spuštenim tangicama.

                          Dan D je samo sprečio da Evropa ne pocrveni sve do Atlantskog okeana a Nemce su utukli Rusi i to su ih dobro umlatili. Ameri su se samo ušetali.

                          Kakva crna prekretnica, mogo gledaš američke filmove.


                          Mogu da zamislim samo kako bi izgledao film o istočnom frontu da su Ameri bili na mestu Rusa.

                          Kao Marvelov Rat beskinačnosti.
                          Tanos bi bio Hitler a Ruzvelt Ajron Men.

                          Istočni front, najveća bitka svih vremena.
                          10miliona ruskih vojnika je poginulo a tek 2.5m nemackih.

                          Nemci su imali dosta frontova itd...kljucni detalj je ulazak Amera u rat i invazija na Normandiju. Ostalo je netacno.

                          Rusi i Nemci su bili u paktu, jel tebi ista jasno tu..Staljin je bio veci ludak od Hitlera...ubio je milione ljudi..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                            Anketa u Francuskoj: Koja je, prema vama, država koja je najznačajnije doprinela porazu Nemačke 1945. godine?
                            Hvala Djordje, nije sramota ne znati, sramota je ne pitati

                            Realno, tacan odgovor je Nemacka, alavost ga skupo kostala posebno prema istoku.

                            Originally posted by Constantin View Post
                            Pa...u suštini...verovanje Francuza (a to možeš širom "zapadnog sveta" da primeniš) ko je bio ključni faktor za dobijanje WW2.....u prevodu...šta sve može propaganda vremenom da učini.
                            Shvatio, hvala!
                            Last edited by belgrade_owl; 22-04-20, 21:48.

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              kljucni detalj je ulazak Amera u rat i invazija na Normandiju. Ostalo je netacno.
                              Ključni momenat je kad si ti počeo da gledaš američke filmove. Svi istoričari ovog sveta su saglasni da su Hitleru Rusi došli glave.

                              Rusima Dan D uopšte nije trebao, ubili bi Hitlera ko vola u kupusu sve do Atlantika.

                              Da nije bilo istočnog fronta sad bi predsednik Srbije bio praunuk Ante Pavelića.

                              Uostalom dan pobede nad fašizmom danas samo Rusi slave..
                              Ovi ostali nešto komentarišu negativno, slabo nešto proslavljaju.
                              Last edited by Chiwwi; 22-04-20, 21:52.

                              Comment


                              • Nemci nisu homogeni. Jedan je protestant, napredan i uništen. Drugi je Bavarac, isti taj alpski tip ko Hrvat, katolik, ekonomski jako nazadan, ali danas je Bavarska projekat katoličke evrope.

                                Zanimljivo da Italijani iako predani katolici nisu upola verni papi kao taj "alpski tip" ili kako se zove. Bavarska je danas kao regija prejaka.

                                Inače baš za vreme tridesetogodišnjeg rata braća Hrvati su tamanili protestante Nemačke da je nastalo ono "Sačuvaj nas Bože kuge, gladi i Hrvata".

                                Tad je stradala trećina nemačkog stanovništva a neki gradovi su skroz istrebljeni.

                                Tako to papa rešava i plemstvo. Srbe dole kolju Turci a on kolje protestante.

                                Postoji ipak razlog zašto se u islamu Marija izuzetno poštuje kao u katolicizmu i zašto se u islamskom svetu ne mogu naći džamija i evangelistička/pravoslavna crkva jedna do druge al mogu se naći džamija i katolička katedrala na mnogo mesta jedna prekoputa druge.

                                Comment

                                Working...
                                X