Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    IT sektor su totalno unakazili sa porezima i novim zakonima, onoliko mladih i ljudi otislo odavde, ko zna koliko nezaposleno, a preko noci doneli zakon po kome ce firme imati poreske olaksice ukoliko, pajz sad..zaposle stranca! WTF?
    Vise je nego ocigledno imaju samo jedan cilj, da ovu zemlju uniste totalno i rasteraju i ovo malo jos radno sposobnih i normalnih.

    Јуче сам био на предавању у бившем СИВ-у, на којем је говорио и брн а бич.
    Управо на ту тему.
    По његовим речима, идеја је да се стимулише повратан наших, младих, људи у земљу.
    Самим тим и стимулусање фирми које запосле повратника, у том смислу странца.

    Наравно да свако мислећи према тој теми има резерву, обзиром да се држава на свим осталим пољима упиње да омогући одлив народа из Србије, пре свега средње и високо стручан кадар.
    То сам га исто и питао, како то од 01.03. укидамо визе за одлазак у швабију, а овамо се као држва труди да поврати дијаспору у Србију, на шта сам добио потпуно неразумљив, несмислен и промашен одговор који се најмање тицао мог питања, који не бих умео да поновим.

    У питању је семинар - Водич кроз мере подршке развоју иновативне привреде.
    Основна идеја - 70% умањење основице пореза и доприноса за запошљавање младих повратника.
    Углавном, све се односи на нашу дијаспору.

    Comment


    • Лошми, теби више не могу да одговарам, превише си политички острашћен, поред тога што не разумеш више сфере политике и међународних односа и токова.
      Што је последица неначитаности и недовољног улагања у развој своје критичко реалне свести, кроз историјску и савремену едукацију.

      Нисам ти додао детињасто поимање окружења и дневно политички аматеризам.

      Наивност није оправдање.

      Comment


      • Ganac

        http://rs.n1info.com/Biznis/a573511/...-privrede.html

        Ona je rekla da je od 1. januara na snazi poreska olakšica za zapošljavanje mladih, a podrazumeva da privrednici koji zaposle lice koje tokom prošle godine nije bilo zaposleno, uključujući i mlade kojima je to prvi posao, država pruža podršku tako što će preuzimati trošak do 70 odsto poreza i doprinosa na zarade do kraja 2022. godine
        .

        Tek vidim, dakle ima i ovaj dio za zapošljavanje mladih. Dodaj tome i povratnike, dakle nisu smao stranci.

        Slažem se za slijepilo ali za to su krivi smećari među Tviter elitom poput Vojtehovske koji tako selektivno stvari uzimaju da manipulišu ljudima.

        Kako god, kad sve uzmeš daleko od one dramatičnosti sa Tvitera.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Hvala na korekciji ali twiter nije niti može da bude verodostojna informacija. Naravno da je to slepilo, do duše ne fizičko već menatlno jer nisi u stanju da razlučiš da li je dobro ili loše ako iza toga stoji potpis SNS.
          Naravno da ih treba menjati (SNS i Vučića) ali ne poluistinama.
          Dobro nesto stoji iza sns?? Da nije tragicno, mozda bi bilo i komicno.

          Drugo, lepo sam napisla da sam licno ovu vest cula, koja glasi bas kao sto je spikerka procitala. Ne znam sta tu nije jasno, ovu vest kada cujes zeludac ti se okrene, o kakvom slepilu pricas, isusee naravno da znam da ne mislis na fizicko... ne moras te niske cinizme, ne cuce ti bas, a i nista ti nisam uradila da bi sa mnom tako pricao ikada.

          I nemoj samo da mi drzis predavanja, da si clan njihov vise bih cenila, ovako imas toliko mesta na netu kojima mozes to da radis. Meni ne.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Када се користи жаргон - плитка материца.
            На шта се тачно мисли?

            Рецимо - уууу, ала ти је плитка материца.

            Питам за другарицу.
            Хвала

            Comment


            • Originally posted by mr.gold View Post
              Лошми, теби више не могу да одговарам, превише си политички острашћен, поред тога што не разумеш више сфере политике и међународних односа и токова.
              Што је последица неначитаности и недовољног улагања у развој своје критичко реалне свести, кроз историјску и савремену едукацију.

              Нисам ти додао детињасто поимање окружења и дневно политички аматеризам.

              Наивност није оправдање.
              A već te uračunao za borbu protiv Vučića

              Comment


              • Може.

                Само мора да испуни две услова.

                Први, три пута да напише - Србија је моја мајка, моја домовина, моја слатка отаџбина коју волим више од трулог, духовно и морално пропалог, и распалог, запада.
                Други, да заврши основну школу.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Dobro nesto stoji iza sns?? Da nije tragicno, mozda bi bilo i komicno.

                  Drugo, lepo sam napisla da sam licno ovu vest cula, koja glasi bas kao sto je spikerka procitala. Ne znam sta tu nije jasno, ovu vest kada cujes zeludac ti se okrene, o kakvom slepilu pricas, isusee naravno da znam da ne mislis na fizicko... ne moras te niske cinizme, ne cuce ti bas, a i nista ti nisam uradila da bi sa mnom tako pricao ikada.

                  I nemoj samo da mi drzis predavanja, da si clan njihov vise bih cenila, ovako imas toliko mesta na netu kojima mozes to da radis. Meni ne.
                  Naravno da nisam član ni jedne stranke i vrlo sam zadovoljan zbog toga. Ne dozvoljava mi stomak.
                  Možda je spikerka (ili onaj ko joj sprema tekst) samo skratila vest na njoj/njima zanimljive detalje radi gledanosti jer ovako je bombastičnije nego da se kaže mladi, povratnici, stranci...
                  Ne bih se osvrato na slepilo, ali ako ti nešto znači - izvini.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • [emoji28][emoji28][emoji28]

                    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Naravno da nisam član ni jedne stranke i vrlo sam zadovoljan zbog toga. Ne dozvoljava mi stomak.
                      Možda je spikerka (ili onaj ko joj sprema tekst) samo skratila vest na njoj/njima zanimljive detalje radi gledanosti jer ovako je bombastičnije nego da se kaže mladi, povratnici, stranci...
                      Ne bih se osvrato na slepilo, ali ako ti nešto znači - izvini.
                      Ok.

                      Meni ne smetaju nikad drugaciji stavovi, samo mi smeta ton i vokabular, potreba da se sagovornik ponizi, te klasifikacije tipa ti si ovakva, onakva i sl, ne podnosim organski i onda reagujem, sto bi moj deda rekao "sta skaces odmah ko da ti je dupe uz gusu".

                      Sve moze normalno da se kaze i kada se ne slazemo, a ovde malo ko to ume, nazalost.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                        Svi VI zagovornici migranata imate priliku pokazati svu ljubav ovoga sveta pa udomiti po dva-tri.
                        Šta vam pada teško.

                        Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
                        Bravo brate. Pratio sam situaciju kada su neki levičari (?) u Kanadi pravili neki skup podrške migrantima, baš ih je dosta bilo, i naravno bili su protiv Trampa. Jedan brat im prišao i pitao ih "da li ćete primiti u svoju kuću bar 2-3" a oni odmah u plač kao "zašto provociraš fašisto". Zvuči poznato?

                        Te pičkice male, ti crvi, ja moram ovako vulgaran da budem, te crvine, glume humanitarce na tudj račun a kada im kažeš nešto cvile ti odmah da si fašista. To su govna u ljudskom obliku. Dno dna.

                        Ja razumem i nevolju i sve, i hrišćanski je pomoći, ali nije hrišćanski pustiti njih da se izdrkavaju i spopadaju ženskadiju da im ja ne bih počupao ona ušesa.

                        Niko ih se ne plaši, nismo mi skandinavci i Nemci, da se zentamo par Arapa.

                        Da se oni ponašaju kao ljudi, nego će ti 10 Arapa napraviti veći problem u gradu nego 10 000 Japanaca i Kineza.

                        Kinezi, kapa dole ljudima, toliko ih je a krajnje su ljubazni i kulturni.

                        Tako da ti tikvani moraju da shvate da niko nema ništa protiv da ljudi prolaze kroz našu državu, da se neki i nastane, ali ima da se ponašaju kako treba, jer te pederske arapske fore gde ide njih 15 pa ih se neko plaši, ovde neće proći.

                        Ko je prolazio pored ekonomskog faksa zna o čemu pričam. To su neki pogledi napaljenih tipova u gasu, ne izgledaju uopšte jadno, samo onaj prvi talas pre ja sam video jadnog naroda, ovo sad neki gaseri koji misle da ih se neko plaši ako ih je 10-15 u grupici.

                        Malo su se zajebali.

                        Comment


                        • A ko bi da glumi humanitarca istovremeno ne razmišljajući o devojčicama i devojkama koje se tuda kasno uveče vraćaju sa faksa, sa vežbi, ispita, slobodno neka ih udomi kući. Verujem da će se lepo ponašati.

                          A da ne izvlačim analogiju kako bi prošle naše izbeglice kod njih, da se ne prevrne stomak ljudima od opisa.

                          Comment


                          • I ko bi da daje Kosovo za maglu, nek' da svoju spavaću sobu Albancima prvo.

                            Comment


                            • Urke, da vas drknemo sutra na derbiju ko jesenas?
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Ma ne može ga niko dati, ne pita se Vučić ništa.

                                Ključ je samo da SPC ne izda i ne krene ka ekumenizmu, sve ostalo je nebitno. SPC nije kučka Vučića kako prost narod misli, već je Vučić mala kučkica. I ono što im daju, daju im iz nekih razloga - da ih uplaše da ne izdaju pod svim tim imenovanjima.

                                Da se malo uplaše Boga.

                                SPC sutra da skloni Irineja jer je izgubio kredibilitet, i da novi patrijarh kaže "Vučić pada", on bi bio bivši. Jer masa homogena kada se digne, tu je kraj.

                                A ne dižu se za neke pajdomane i "demokrate".

                                Kažem samo je bitno da SPC ne izda, nemaju oni ŠTA da pričaju sa Vatikanom niti tu postoji svaki i najmanji zajednički sadržalac.

                                Nema mesta za jednu jedinu reč razgovora sa njima. A bojim se ako nastavimo da komuniciramo, tragično ćemo završiti. I treba da se stidi svaki član SPC koji radi na ekumenizmu a ima ih.

                                Znaju sa kim pričaju i znaju da sa tim sa kim pričaju, razgovora nema. Nisu oni političari već verujući ljudi, i iako moraju i tu delatnost da obavljaju, bolje bi im bilo da ne zaborave primarnu i da se malo kanu od svetovnog.

                                Poštovanje neće zaslužiti po mantiji i položaju već po veri i ponašanju. Zato malo bi morali povesti računa šta rade - pod hitno.

                                Comment

                                Working...
                                X