Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Лошми, да ти одговорим на непотребну дилему еу вс исток.

    Осовина Кина-Русија-Индија + Бразил ... су нови господари света.
    Ко то на време не види промашиће тренутак у историји.

    Наша идеја водиља, у смислу повратка изгубљених територија, угледа .... мора да буде интерес испред срца.
    Иако сам нисам такав, али то је исправа пут.
    Русофилство не сме да игра никакву улогу. Само интерес.
    На руку нам иде чињеница да наш највећи савезник напокон постаје онај који ће се питати.

    Тај савез је будући најбитнији глобални играч и трагично погрешно би било одабирање сатанске еу која се убрзано распада.
    Нити ће нас еу заштитити од миграната, као, не само потенцијално, највећег проблема у будућности, нити ће нас одбранити од шиптара хрвата и балија.

    Са еу тачно знамо шта нам се спрема - пропашћемо.
    Са источним земљама постоји реална шанса да се направи велики корак ка остваривању српских интереса.
    Економски потенцијал који се отвара је још једна историјска шанса.
    Независност војске, државе и економије би били највећи бенефити.

    Поучен скорашњом политичком историјом, ни једној странци не верујем и тешко да бих и једној поклонио своје поверење, јер су примери Ципраса, Заева и Вучића довољни и за највећег оптимисту, да је лаж једини начин да се дође на власт.
    Сва тројица су уништили своје земље и урадили потпуно супротно од онога што су најављивали.

    Ако бих био принуђен да гласам, можда Двери јер су неукаљани, а и знам их од оснивања.
    Али се не бих изненадио да и они по доласку на власт окрену плочу.

    ДСС, рецимо, предњачи изузетно јаким интелеткуалним потенцијалом, али их нажалост води магарац.

    Comment


    • To oko internacionale si sve promašoo, domaću si pogodio. Kul ti deluje stav i gotivim te jer si patriota ali to Kina, Indija... BRIKS, g8, g20, sve je to nebitno.

      Comment


      • Nije nepotrebna a nije ni dilema. Mi za sve te zemlje smo nista, tacka na zemaljskoj kugli. Nijedna od tih zemalja nema uredjen sistem, vec imaju dosta korupcije i kriminala. Takodje i opasne fetishe na koje se gadis

        Sta ce nama oruzje i borbena gotovost, ako ekonomija je u rasulu, domace prozivodnje nema ili je minorna. Mi smo trbali da se okrenmo Americi, koja je najjaca zemlja na planeti i tu se nece nista promeniti narednih 100g ma koliko vi to zeleli. Tehnologija je u njihovim rukama, niko je i nema sem mozda Kine koja u principu sv kopira od Amerike ali umereno im daju.

        Koje su to zemlje pod sapom tvojih drzava i kako oni zive i kakva im je ekonomija?

        Mismo prasina koja jeste najvise okrenuta Kini i Rusiji ali najmanje dobijamo od njih a najvise od EU. Da nema EU nasa ekonmija bi bila jedna velika nula. Mislim da nisi ni svestan koliko su oni para bacili u nasu drzavu, a ovi drugi jednako izvlace kao i njihove firme..jednostavno te drzave jedva sebi donose nesto a nama ce doneti boljitak...

        Zavisi gde zelimo da idemo i u kom pravcu da se razvijamo...vojno, ekonomski itd...

        Sto se tice Sergeja, opet ti poredis njega sa svojih 3-4% sa ''vuckom'' sps, radikalima i njihovih 70%. Mi smo zemlja koja je tempirana bomba, naoruzavaju nas a plata ne moze da prebaci 500e, lepo je videti platu od 500e ali pre 10g, sad je to minorno sa tim koliko potrosis na hranu i ostale potrebstine..mozes preziveti, ali ne mozes ziveti...

        Ova vlast je duboko korumpirana,kriminogena i nadasve glupava...To da li se on napio..pa vidis 100 za jednog,osveticu se Curuviji, i sta je pricao o Djindjicu, on, Toma i Seselj pre samog ubistva...potpuno mogu da verujem da je bio srecan...i da je popio u to ime...

        Ako dobro procitas tvoje upise, bar ove poslednje, bice ti jasno da si stao u stranu njegovu i da veliki broj zlocina koje je i sam branio....i odbranio samo u toku vlasti vidis da je moguce da je to rekao, nije to bas napisao u novinama kao npr osveticu se curuviji i lepio preko bulevara ZDJ ulica ratko mladic....covek je promenio ideologiju sve zarad vlasti ..to ti je nemoguce ali moguce da je totalno nebitni Sergej narkomancina i saborac Legije...

        Dok god ljudi razmisljaju na taj nacin i stavljaju i istu ravan njih sa ovima..to ce biti tako... Savamala, Krusik, Babic, Mitrovic i dete pa i sama ''nesreca'' majke njegove ljubavnice su ono zlodela epskih razmera...a ima ih dosta...a ima ih jos vise za koje i nista nismo culi ni videli....od svih tih nedala on je priznao nista...

        Da ne pricamo dalje o Kopernikusu i ostalim sranjima koje radi i uopste ne jebe narod pet posto....veliki seronja ja cu da ti kazem i porediti njega i govoriti da je on drzavnik koji eto lepo prica je upravo fatamorgana koju radi iz dana u dan..da budem iskren da ga slusam svaki put kad prica,mozda bih i ja glasao za njega...

        Tako je i kod tebe Mile Ronhil zasniva svoju vladavinu na uzece nam srpsku..i uvek padnete na tu podmetacinu...i vodi vas jedan ratni profitir... iskreno se nadam da se nikad necemo spojiti, bar dok se ne naprave normalne drzave.. ovako kad bi se spojili, boze sacuvaj sta bi tu ispalo...
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Svi VI zagovornici migranata imate priliku pokazati svu ljubav ovoga sveta pa udomiti po dva-tri.
          Šta vam pada teško.

          Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

          Comment


          • IT sektor su totalno unakazili sa porezima i novim zakonima, onoliko mladih i ljudi otislo odavde, ko zna koliko nezaposleno, a preko noci doneli zakon po kome ce firme imati poreske olaksice ukoliko, pajz sad..zaposle stranca! WTF?
            Vise je nego ocigledno imaju samo jedan cilj, da ovu zemlju uniste totalno i rasteraju i ovo malo jos radno sposobnih i normalnih.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Pa tako im je naredjeno.

              Comment


              • Čemu služi ovaj šlic pozadi?
                Studio.

                Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

                Comment


                • Odlična stvar.

                  Comment


                  • Za nas muške [emoji28] da se ne mučimo previše [emoji3]


                    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

                    Comment


                    • Ma izmišljeno..

                      A i za i za njih je super.. Ko će to da skida kad je stani-pani. Sve napeto i knap..

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        IT sektor su totalno unakazili sa porezima i novim zakonima, onoliko mladih i ljudi otislo odavde, ko zna koliko nezaposleno, a preko noci doneli zakon po kome ce firme imati poreske olaksice ukoliko, pajz sad..zaposle stranca! WTF?
                        Vise je nego ocigledno imaju samo jedan cilj, da ovu zemlju uniste totalno i rasteraju i ovo malo jos radno sposobnih i normalnih.
                        Mislim da bi bilo dobro da nam neko upućeniji napiše nešto više ovdje kada je to u pitanju, ne vjerujem da je sve tako dramatično kako se po Tviteru i netu generalno piše.

                        IMG_20200229_144439.jpg

                        Odnosi se i na povratnike

                        Comment


                        • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                          Mislim da bi bilo dobro da nam neko upućeniji napiše nešto više ovdje kada je to u pitanju, ne vjerujem da je sve tako dramatično kako se po Tviteru i netu generalno piše.

                          [ATTACH=CONFIG]17031[/ATTACH]

                          Odnosi se i na povratnike
                          A kako ide za strane firme koje su otvorile u BG-u? Da li oni moraju da zapošljavaju povratnike i strance?
                          Mislim da ljudi neselektivno kreću sa pljuvačinom. Razumem animozitet ali ne slepilo.
                          Last edited by nebitan; 29-02-20, 15:54.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Neseletktivno se pise, kao jedna rec.

                            Drugo, ja nisam slepa nimalo, hvala na brizi, jer vest je glasila ovako bas

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Država daje za privatnike koje zaposle strane državljane (misli se većinski na migrante) i do 70% raznih olakšica na poreze i sve što ide uz to.

                              Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Neseletktivno se pise, kao jedna rec.

                                Drugo, ja nisam slepa nimalo, hvala na brizi, jer vest je glasila ovako bas

                                Hvala na korekciji ali twiter nije niti može da bude verodostojna informacija. Naravno da je to slepilo, do duše ne fizičko već menatlno jer nisi u stanju da razlučiš da li je dobro ili loše ako iza toga stoji potpis SNS.
                                Naravno da ih treba menjati (SNS i Vučića) ali ne poluistinama.
                                P.S. ne znam koja je to tv ali izgleda da nisu sve preneli, recimo N1:
                                http://rs.n1info.com/Biznis/a573511/...-privrede.html
                                "Radili smo mnogo tri godine sa stručnjacima da ustanovimo mere koje će privredi omogućiti da se brže razvija i zapošljava nove radnike, ali smo propustili da o njima komuniciramo sa vama, a to je kao da ništa nismo radili", rekla je Brnabić, obraćajući se privrednicima u Palati "Srbija".

                                Ona je rekla da je od 1. januara na snazi poreska olakšica za zapošljavanje mladih, a podrazumeva da privrednici koji zaposle lice koje tokom prošle godine nije bilo zaposleno, uključujući i mlade kojima je to prvi posao, država pruža podršku tako što će preuzimati trošak do 70 odsto poreza i doprinosa na zarade do kraja 2022. godine.

                                Ukupno oslobođenje troškova poreza i doprinosa je 70 odsto u ovoj, 65 odsto 2021. i 60 odsto u 2022. godini.

                                Poreska olakšica za zapošljavanje povratnika i stranaca, prema njenim rečima, stupa na snagu 1. marta 2020. godine, pa ako privrednik zaposli nekog iz inostranstva i obezbedi mu zaradu, veću od 217.656 dinara tokom pet godina za njih će porezi i doprinosi biti niži do 70 odsto. Ta mera važi i za osobe koje su minimum dve godine boravile u inostranstvu, a ako se zaposli povratnik iz dijaspore koji ima manje od 40 godina starosti i vraća se sa školovanja i dobije platu od 145.104 dinara i za njih važe porezi i doprinosi na plate, niži do 70 odsto tokom pet godina.
                                Last edited by nebitan; 29-02-20, 16:17.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X