Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • И овај камен земље Србије,
    Што претећ сунцу дере кроз облак,
    Суморног чела мрачним борама,
    О вековечности прича далекој,
    Показујући немом мимиком
    Образа свога бразде дубоке.
    Векова тавних то су трагови,
    Те црне боре, мрачне пећине;
    А камен овај, ко пирамида
    Што се из праха диже у небо,
    Костију кршних то је гомила
    Што су у борби протиб душмана
    Дедови твоји вољно слагали,
    Лепећи крвљу срца рођеног
    Мишица својих кости сломљене, —
    Да унуцима спреме бусију,
    Оклен ће некад смело презирућ
    Душмана чекат чете грабљиве.
    И само дотле, до тог камена,
    До тог бедема —
    Ногом ћеш ступит можда, поганом!
    Дрзнеш ли даље? ... Чућеш громове
    Како тишину земље слободне
    Са грмљавином страшном кидају;
    Разумећеш их срцем страшљивим
    Шта ти са смелим гласом говоре,
    Па ћеш о стења тврдом камену
    Бријане главе теме ћелаво
    У заносноме страху лупати!
    Ал један израз, једну мисао,
    Чућеш у борбе страшној ломљави:
    „Отаџбина је ово Србина!”



    Kada se već piše o prijateljstvu, mora se zbati da u politici i državništvu prijateljstva nema - isključivo interesi.
    Iznimak koji potvrđuje pravilo jeste postupak Ruskog cara Nikolaja Romanova koji je na kraju krajeva to platio nestankom svoje loze. Da nije bilo njegovog ultimatuma zapadnim saveznicima (Francuskoj i GB) pitnje je šta bi bilo od Srbije.

    Tebi da pevam — tebi, tiranko!
    A duh mi mori otrov i gnev;
    Uvreda tvojih žaoci jetki
    Potpaljuju mi plemenit spev.

    Milionima narodi pište,
    Milion grudi prosipa krv —
    Milionima pale kućište,
    Milion ljudi gmiže kô crv.

    I milioni dolaze smerno
    Jevropi gordoj na holi sud:
    “Ne može više, raja ne može
    Snositi jaram, mučiti trud!

    “Tiran nas gazi, sramoti žene,
    Useva naših otima plod.
    Presudi, silna da l’ život može
    U takvom igu nesrećni rod?. . .
    Izginućemo! . . .
    “Pa izginite!”

    Podsmeha tvoga gordi je zbor.
    “I ginućemo, ginuti slavno —
    Il’ mačem preseć Gordijev čvor!
    Izginućemo — ali slobodni,
    Jer Srbin neće da bude rob!
    Tamo daleko, na svetom groblju,
    Potražićemo život il’ grob!”

    B. Miljković:
    Koliko je zemlje iza nas
    Toliko je snage u nama
    I to je odbrana zemlje.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Šta kažu autošovinisti za ove misli i stavove Zorana Djindjića?



      Inspirasan ovim rečima Zorana Djindjića imam zanimljiv predlog za dugoročno rešenje balkanskih razmirica, EU integracija i kvalitetnijeg života, mira i blagostanja.

      Da Srbija prizna Kosovo ali da za uzvrat dobije Republiku Srpsku i Sever Kosova.

      Da svi lepše i bolje živimo i krenemo napred.

      Udjemo u EU, bez graničnih i nacionalnih sporova.

      Da zaboravimo prošlost i razmišljamo samo o budućnosti. Mi Srbi da sahranimo "Kosovski mit" jednom za svagda a Bošnjaci da sahrane mit iz Holiday Inn-a jednom za svagda i da svi lepo koračamo napred pod komandom Evrope salutirajući boljem životu.


      Šta kažu na ovo dobronamerni šovinisti koji generalizuju Srpski narod negativnim konotacijama?

      Baš me zanima.
      Last edited by Chiwwi; 09-02-20, 15:57.

      Comment


      • Da zanemarimo što na tu opciju ne pristaju ni šipci ni muslimani...
        Nisam siguran kako će Srbi u Srbiji pristati na to da im svi ministri, premijer i predsednik budu iz BL okruga. Nadam se da vam je jasno da je to podrazumjevan uslov zajednice Srba jer u hiljade godinama BLučani dočekaše ove funkcije i sada da to zbog neke zajednice sa Srbijom da od svega odustanu... Ma da se ne zbavamo... Uzdravlje.

        Comment


        • Šta kažu na ovo dobronamerni koji generalizuju Srpski narod negativnim konotacijama?

          Baš me zanima.
          Evo reći ću ti ja ...Zoran Đinđić je jedini pravi državnik koji je razumeo probleme i realnost sveta oko nas i pokušavao je da ide ispred događaja .Pazi , ovo je govorio pre 18 godina ...sve je hiruški ,precizno predvideo .

          Ako već kopaš po prošlosti , potrudi se da pronađeš kako su tada komentarisane ove njegove ideje , misli pre svega na koštuničine salonske nacionaliste pa će ti možda puno toga biti jasnije

          Preporučujem ti da pročitaš i ovo

          https://www.standard.rs/2019/03/13/c.../?ns_abc=latin

          Comment


          • A ne pristaju Bošnjaci i Albanci na to kažeš?
            E baš su neracionalni i zatucani..


            P.S.
            A vid' Njemačke...



            Last edited by Chiwwi; 09-02-20, 16:40.

            Comment


            • Vidi, za šipce mi je i jasno. Oni se osjete jaki i moćni jer je iza njih najveća sila u istoriji čovječanstva, ali muslimani...
              Oni su u svemu ovome gore prošli od Srba i odluka da ne ostanu u Jugoslaviji ih je koštala trenutnog gubitka 80% teritorije. I opet ni danas ne pristaju na kompromis kojim će praktično dobiti vlast nad duplo većim prostorom od ovog koji trenutno imaju

              Comment


              • E znaš kako, nije svako racionalan kao autošovinisti iz Srbije.

                Comment


                • Stvarno bi trbalo ko treba da malo obrati paznju. Autosoivnista kad nekom kazes je teska uvreda i ne znam sto se dozvoljava nekim forumasima da tako etiketiraju odredjene forumas. vo Jovic dao gol...
                  Svakako uzivajte malo i opustite s, posebno sto nikakva pokazna stvar nije ako je negde tako da mora tako i ovde. Tamo se za to kaznjava...ovde ne, prosto je...negde ne..ali ako negde jedu pse, ne znaci da moramo mi ovde to isto raditi.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Kad neko napiše da je Srbin prilično prljav zaslužuje naziv autošovinista jer on to jeste.

                    Comment


                    • Originally posted by Chiwwi View Post
                      E znaš kako, nije svako racionalan kao autošovinisti iz Srbije.
                      Saglasan, saglasan...
                      Mada su isti najčešće takvi samo u korist svoje štete.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Kad neko napiše da je Srbin prilično prljav zaslužuje naziv autošovinista jer on to jeste.
                        Pa ti ako mislis da zivis u cistoj drzavi uredu je, ja mislim da moze da bude cistija i bolja.

                        Pokusao sam da ti objasnim, ti odbijas da prihvatis svako drugacije misljenje i etiketiras autosovinistom svakoga ko iznosi kritike na racun Srba. Za tebe je samokriticnost strani pojam.

                        Sto se tice nemackih reka zabole me kakve su, ja ne zivim tamo i nisam pripadnik tog naroda tako ne mogu ni da se postidim zbog njihove prljavstine, ali me je itekako sramota kad vidim koliko ljudi iz Srbije ne brinu o zivnotnoj sredini u svojoj domovini. Pa ti pisi da sam autosovinista ceo zivot, na slagalici ces sigurno dobiti dosta bodova za rec on 13 slova a mene sigurno neces uvrediti jer kad me neko ko ne zna ni pravo znacenje reci autosovinista tako nazove meni to nista ne znaci.

                        Za kraj cu ti ostaviti citat iz tvog potpisa.

                        Laku noc.

                        Domovina se brani životom i lepim vaspitanjem.

                        Comment


                        • Ja ne mislim da živim u čistoj državi ali mi ne pada napamet da za to okrivljujem Srbe.

                          I Nemce da kolonizuješ u ovoj zemlji i da im ostaviš ovaj aparat državni isti bi bili ko i Srbi.
                          Siromašni, zarobljeni, poniženi.

                          Napisati da je Srbin ovakav ili onakav je klasičan primer šovinizma, ne samo za Srbina, za bilo koji narod.

                          Comment


                          • Dosta vise nebuloza!
                            Na ovom forumu je zabranjeno bilo koga etiketirati, pominjati ratove na ex Yu, velicati ratne zlocince ...

                            4.2 Najstrože je zabranjeno pisati o politici koja se odnosi na događaje, učesnike i sećanja u bivšim republikama od raspada Jugoslavije do danas! Svako nepoštovanje ove zabrane direktno donosi ban!

                            4.3 Zabranjeno je propagiranje rasizma, fašizma i nacizma u bilo kom obliku, svaki govor mržnje, kao i šovinistički ispadi i uvredljivi izrazi, između ostalih: šiptar, ustaša, balija, ciganin i sl.

                            4.4 Zabranjeno je: psovanje, korišćenje neprimerenih reči kao što su pežorativi i vulgarizmi, podsmevanje, kao i svako ružno i netolerantno raspravljanje, odnosno postovanje!

                            Tema ide pod kljuc, da oladite malo, a kad dodje admin nek vidi sta ce sa vama.

                            P.S. U PRAVILNIKU POD TAČKOM 4.3 UBACIĆE SE ZABRANA UPOTREBE ETIKETE AUTOŠOVINISTA!

                            P.S.2 BIĆE ZABRANJEN I SVAKI FOB, SRBOFOB I OSTALI ETNIČKI FOBOVI.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Био сам јуче да ми нека баба истера страву ...

                              Comment


                              • Jel' palila ugljevlje Zlatni ili samo olovo?

                                Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X