Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @brajko

    Ima jedan utisak nedelje gde su bili Majić i Jurić, i baš je bila diskusija oko doživotne kazne bez mogućnosti pomilovanja.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      Ne bori se samo Lošmi protiv kaznenog populizma već i legenda među sudijama - sudija apelacionog suda u Beogradu, krivična katedra, Miodrag Majić, odlikovan nagradom za pojedinačno dostignuće od Saveta za borbu protiv korupcije "Verica Barač". Radi se o ozbiljnoj glavi i svakako čoveku koji ima pojma o svom poslu.



      Lošmi ume da lupeta i to uglavnom radi, ali ne mogu da ne kažem da ovog puta bar se graniči sa poentom.

      Btw. hvala na odgovoru kako su provalili učinioca, ali ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da se radi o fingiranim stvarima.
      Znam vrlo dobro sudiju Majica.
      To sto ga izuzetno postujem i cenim, ne mora da znaci da moram u svemu i da se slozim, a naglasila sam u kom samo segmentu sam za dozivotnu robiju to je za zlocine silovanja i ubistva dece.

      A to sto Losmi prica, ako izuzmemo da je protiv smrtne i dozivotne kazne, nema veze sa sudijinim stavom (hvala Bogu), tj stavom pravosudja clanica EU, kojoj SRB tezi. I nije to bio predmet mog reagovanja, procitaj bolje.
      A ovde je koliko se secam, Majic pricao samo o nasim neefikasnim i nezavisnim sudovima.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Inace sto se tice slucaja Monika, posla verovatno tu nisu cista i sve vise cinjenica ide u prilog da je namestaljka. Beba Popovic &co. bas se zdusno trude da svakodnevno skrenu paznju sa Krusika i ostalih veoma, veoma ozbiljnih skandala.
        Videcemo, pokazace se i to.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Baš sam naprotiv za uvođenje smrtne kazne. Nek se vratimo u doba komunizma ako je to način da se otresemo štetočina poput Malčanskog berberina i njemu sličnih kojih je nažalost Srbija puna.

          Vidiš da ti monstrumi ne trunu ceo život u zatvoru već nađu način da se dokopaju slobode i ko po pravilu opet krenu u svoj umnobolno krvavi pir. Ne vidim da puno utiče na njih dugogodišnja robija i sve što uz to ide. Vraćaju se u svojim boleštinama jači i luđi da ponovo napadnu i budu na naslovnicama svih vesti.

          Comment


          • kako te onda to razlikije od njih?

            doživotna robija i smrtna kazna nisu isto, niko nema pravo da oduzima tudji život
            Last edited by mark !t zer0; 30-12-19, 09:40.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Zar u Srbji smrtna kazna? Kadija te tuzi, kadija ti sudi. Mi moramo doci do skoro savrsenog sistema da bi uveli takve kazne. Ovde gde covek zapali novinaru kucu i prizna to i dobije nanogicu i simobolicnu kaznu. Da ne idem dalje, primera ima milion. Kazne ne mogu samo da se odnose na silovatelje i ubice..Sistem da bi imao takve kazne mora biti jak, a vidimo sta i kako se desava u Srbiji i suludo je tako nesto traziti.

              Ne pisem to zbog ubica i silovatelja, vec zbog govana koja bi koristile takve stvari u dnevno politicke svrhe...zamisli osudis nevinog coveka na smrt ili dozivotni zatvor..Prosto ja ne verujem ovom sistemu i to je bolesno.

              Drzava mora da radi na psihologiji naroda, ljudi su otisli u qrac debelo i bice to sve gore.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • pa država i radi na psihologiji naroda, ovakav nivo propagande nije vidjen da ne pominjem otkada - a to naravno utiče na javno zdravlje, previše je bolesno sve što se dešava kod nas.

                dakle, ili pališ odavde, ili nadješ nekako način da se isključiš (što je moguće ali nije lako i treba vremena), ili poludiš, jbg

                jbt, oni nas lažu najlaganije za stvari koje možeš da proveriš za minut, i dokažeš suprotno, i opet ništa, bukvalno da se osećaš konstantno besno i nemoćno, tako da ja biram da se isključim, mogu ovako s vremena na vreme da prozborim

                jedina šansa je da sačekamo da pomre (bože oprosti) ova generacija i da mi mladi budemo stari, tad možda bude bolje
                Last edited by mark !t zer0; 30-12-19, 09:52.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  pa država i radi na psihologiji naroda, ovakav nivo propagande nije vidjen da ne pominjem otkada - a to naravno utiče na javno zdravlje, previše je bolesno sve što se dešava kod nas.

                  dakle, ili pališ odavde, ili nadješ nekako način da se isključiš (što je moguće ali nije lako i treba vremena), ili poludiš, jbg
                  Od reci do reci se slazem sa tobom..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • evo malo sam se dopunio
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Slazem sa tim, nemoc je prava rec...i oni koji bi trebali dapomgnu..USA, EU, Rusija izgleda ih zabole qrac..prepusteni sami sebi..dao si alternative, pa kako ko..Vise puta sam iskljucio sve ali se pre ili posle vratis na ova sranja...ubace te oni kroz sport, pozoriste..bilo sta...hobotnica koja ima pipke svuda...jbno


                      Last edited by LosmiSK; 30-12-19, 10:32.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Chill ljudi.
                        Bice bolje.

                        Comment


                        • tako je limuntuse, samo

                          i što dalje odavde
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Inace sto se tice slucaja Monika, posla verovatno tu nisu cista i sve vise cinjenica ide u prilog da je namestaljka. Beba Popovic &co. bas se zdusno trude da svakodnevno skrenu paznju sa Krusika i ostalih veoma, veoma ozbiljnih skandala.
                            Videcemo, pokazace se i to.
                            Ma nebitno je o čemu je pričao na videu, bitno je ko je čovek i za šta se zalaže, a takav moralan čovek ne može imati pogrešan stav o moralnim činovima i temi za i protiv smrtne kazne. A i tvoj argument je bio da sagovornik ( Lošmi ) o temi nema pojma, te evo ima zagovornika njegovih stavova koji svakako imaju pojma o temi.

                            Zapravo, glavno pitanje, šta ako neki sud oglasi nevinog čoveka krivim i izrekne mu smrtnu kaznu koja na kraju bude i izvršena !?

                            U glavnom ta priča je prevaziđena, ko ima to ovlašćenje da nekom sudiji u ruke da toliku moć da liši života drugog čoveka !?

                            Comment


                            • Znam coveka, kazem ti.
                              Nikada sumnjala u njegov moral nisam, niti u njegove stavove. Trenutno u sudstvu jedan od retkih svetlih likova.

                              Kroz istoriju je mnogo osudjenih na smrt bilo nevino, izmedju ostalog zato je i ukinuta ta kazna u mnogim drzavama.
                              Ali ja se ne zalazem za smrtnuu kaznu, sto mene stalno dovodis u tu pricu?

                              Pedofili su konstantni povratnici, iskustva, istorija njihova to pokazuje. Nikakva rehabilitacija, lecenje, ni slicne druge i stote sanse ne pomazu. I zasto bi takav monstrum imao drugu sansu?
                              Da li bi ti voleo da pedofil zivi u tvom komsiluku, a da imas (ako imas) decu?
                              Ja ne bih. Niko ne bi. Na kraju, zivimo u drzavi gde nista nije uredjeno, gde se prdofili ne popisuju, ne obelezavaju, ne prate od nadleznih sluzbi, ne znamo ko su, postoje inicijali i mutne slike po medijima. I u tako neuredjenom drustvu, posto institucije ne rade svoj posao, imas zakon rulje. Sazna li se da je neko pedofil, moze da mu ode glava.
                              Zato postoje zatvori, dozivotni. I zbog njega i zbog nase dece.

                              Isto je i sa ubicama dece. Neko ko moze da ubije dete, dakle ne odraslog coveka u samoodbrani ili bez umisljaja, nema apsolutno nikakava prava. Jedino ako je psihijatrijski slucaj, ali ima ko to valjda da odredi.

                              Ovakvi monstrumi me zasluzuju nista, oni ljudska prava nemaju. Trogodisnje i dvogodisnje dete. DETE.

                              https://www.google.com/amp/s/www.bli...ti/hronika/ART

                              https://www.google.com/amp/s/www.esp...i-joj-je-radio
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Losmi je pisao o rehabilitaciji i lecenju pedofila. Oni ne mogu da se izlece. Ne mogu u uredjenijim drustvima gde se vodi racuna o svakom koraku koji naprave, a hoce u Srbiji. Daj malo ozbiljnisti, jer tema je preozbiljna.

                                Uostalom koliko se secam i znam Majic, konkretno za ovaj delikt, protiv je dozivotne, jer je zakonodavstvo EU protiv i nema dozivotne kazne, pa ce nas terati na revizije i slicne stvari, da menjamo, pritiskace nas itd.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X