Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne kažem da će da se gasi. Kažem da je moralo da se uradi na drugačiji način, da se sasluša i druga strana a ne ovako doneseš zakon(i to na kakav način??) gde bukvalno oduzimaš sve crkvi bez pravnog osnova po mom mišljenju. A cela priča mi smrdi baš jako, jer ovi naši govnari brane drugu stranu, i maltene su protiv svog naroda dole. Ako je sve ovo predstava kao što kažete onda dodjavola, treba se potpuno iskljuciti iz svega sto nas okruzuje i pomiriti se sa bednom sudbinom.

    Voleo bih da vam verujem po pitanju toga šta će se dalje dešavati ali i ja sam skeptik.

    Zbog kojih to medija dolazi do preuveličavanja, majke ti? Niko živi ne izveštava o ovome, a znaš kakvi bi naslovi bili da je Vučiću u interesu da se podižu tenzije.
    Last edited by mark !t zer0; 27-12-19, 16:19.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Sve je to fino Vladan srocio. Ne morate nikakve ostale portale, vijesti i branitelje Srpstva u CG slusat.

      Evo pomenu forumas da ne treba dolazit na CG primorje da su pametni, jeste, tu je turizam CG ugasen vec. A sipa se 150 miliona u gubitnicku firmu MNE airlines, a daju se aerodromi privatnicima.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ne vjerujte spinovima sa Pinka i sl. glupostima, ovaj zakon mijenja samo to sto ce sad nesto SPC ali i CPC dati drzavi, bice oporezovani jer do sad nisu bili i iznosili su ko zna koliko para iz CG. Imovina ostaje SPC, ma sve ostalo ostaje isto, a ovo je mozda moglo drugacije biti rijeseno, cak sigurno ali nije Lomi to sto jeste bez razloga, on u srz poznaje ovaj narod, idu izbori, upalio je DF i sad umjesto zakona o radu i ugovora na tri godine umjesto dosadasnje dvije godine koji je zbog ovoga prosao ispod radara, a proci ce jos mnogo stvari jer ce se o ovome pricati jedan duzi period, a opet ponavljam idu izbori i bice tu afera i svega on nastavlja sa pobjednickim receptom. DF je vratio u zivoot, DF je totalno nesposoban i nije ih briga ni za prava i slobodu Srba, niti ih je briga da budu na vlasti, imace svojih 15-20% sto DPSu omogucava da sam bude pjeske iznad 50%.
        Neka je sve tako kao sto kazes ali ja nisam video ni jednu izjavu nekog zvanicnika iz CG koji je rekao eksplicitno da imovina ostaje SPC. Ne pratim toliko politicku scenu CG ti si bolje upucen ali ne kapiram tu netrpeljivost prema DF. To bese Medojevic ako se ne varam. Pa on je po meni mnogo bolja opcija od Mila koji i onako predugo vlada CG. Nije to dobro za demokratiju. Ne bi bilo dobro za Srbiju da Psiho podje Milovim stopama.

        Comment


        • Imovina ostaje u posjedu SPC,samo sto ce Milo sad imati mehanizam da ih pritegne ako budu krenuli pred izbore sa opozicijom nesto da prave.
          A bice i nekih finansijskih dobiti,neke nekretnine,hoteli i cuda.Pola Buljarice je u vlasnistvu crkve ja mislim.A tamo ce tek da se ulaze.
          Nista epohalno se ne desava,rijaliti sapunica.DF skace sad lagano na 25% i opstaje kao najjaca opoziciona partija a najvise ce najebati mladi Becic.
          DF je inace dezurna opoziciona babaroga,ciji opstanak je od vitalnog znacaja za DPS.Zbog toga zajednickim snagama te dvije partije teze da zbrisu sa politicke scene bilo koju gradjansku pricu.
          Last edited by E1_PG; 27-12-19, 16:44.

          Comment


          • Može da se priča 10001 priča i mogu Beograd i Podgorica da pričaju hiljadu dana, ja ako nešto u životu znam i ako sam se nečim u životu bavio i ako sam o nečemu čitao to je religija u političkom smislu.

            Ne moram ja da upalim nijednu vest kao što ni ne čitam da bih znao iz koje kuhinje ovo ide. Pa nije ovo od danas do sutra.

            Uzeli su crkve po Staroj Srbiji(današnje Kosovo i S. Makedonija), rimski imperator čim je kročio dole odmah je rešen naziv države u to vreme, polako kreće unijatska služba.

            Istu nameru imaju i sa Crnom Gorom i potpuno bi mi bilo svejedno da znam da će imovinu zadržati crnogorski pravoslavci i da će ostati sve kao što jeste.

            Naravno da se to neće desiti, naravno da će se CG suočiti sa raznim problemima pa će djavoljev advokat doći i ponuditi Crnogorcima njegovo rešenje uz beznačajnu zamenu za uvodjenje novih pravila u služenje itd.

            Sad ja tu da većam o mikronivou, o Milu, frontu i ostalim teletabisima, nebitni su jako su nebitni. Kao što je Zaev nebitan.

            Kao što je demokratija nebitna. Nikoga nije bilo briga za izlaznost na referendumu u Mkd. To je šarena laža za idiote sa pola grama mozga.

            Ali ima jedna novost, ne znam jesu li mu javili u Rimu, u Srbiju neće nikada doći.

            Evo bićemo svi živi i zdravi daće Bog, kroz par godina kada papa dodje u Crnu Goru znajte što dolazi.

            Comment


            • Papa je najavio dolazak prije 10 ak dana kad je bio Markovic u Vatikan.
              https://www.google.com/amp/s/www.slo.../30325763.html
              Last edited by E1_PG; 27-12-19, 16:52.

              Comment


              • Eto, nisam ni pročitao. Znam ja čije je to maslo a vama na volju. Video sam sa mu se žuri čim je ekspresno rešio S. Makedoniju i išao dole.

                Kad se on nije odrekao Cezarove titule, ne zna taj šta je hrišćanstvo pa pravi ovaj Vavilon i univerzalnu vladu na kojoj će on da caruje. Izgubiće žestoko, iako ovde možda pobedi.

                Comment


                • Da ne drljavim o politici, ali "Žuta greda" je Mila dovela na vlast, a takva jedna će ga i skinuti sa iste. Jedini način. Mlad je i zdrav, i neka je, da bi biologija učinila svoje, a drugi način skidanja sa vlasti, na žalost, nije moguć. Ako ga zdravlje posluži biće on na tronu duže od Elizabete II.....osim "žute grede"
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • E sta sve danas procitah po portalima Djubre Milo Djukanovic oteo svetinje ugnjetavanom srpskom narodu pa sad nece imati dje da se mole i da pale svijece

                    E samo je u jednoj drzavi kakva je Crna Gora izgleda moguce da u 2019. godini i dalje crkva ima dovoljno uticaja da direktno utice na stanje u drzavi. Sva im prava treba ukinuti i nogom u dupe.

                    Risto ođe nije gazda, Montenegro biće vazda! Zivo me interesuje ima li Risto papire za onu limenku na Rumiji ili ce i onu svetinju Milo da mu otme

                    Comment


                    • Originally posted by Powerslave View Post
                      E sta sve danas procitah po portalima Djubre Milo Djukanovic oteo svetinje ugnjetavanom srpskom narodu pa sad nece imati dje da se mole i da pale svijece

                      E samo je u jednoj drzavi kakva je Crna Gora izgleda moguce da u 2019. godini i dalje crkva ima dovoljno uticaja da direktno utice na stanje u drzavi. Sva im prava treba ukinuti i nogom u dupe.

                      Risto ođe nije gazda, Montenegro biće vazda! Zivo me interesuje ima li Risto papire za onu limenku na Rumiji ili ce i onu svetinju Milo da mu otme
                      Cudim se upisu i ne verujem da Uros moze tako nesto pametno da napise a kad ono Slejvara..

                      Hleba i igara za budale..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • U svemu ovome, na kraju dana, meni je fascinantno da većina stanovnika Crne Gore zaista podržava Mila i glasa za njega.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Tu se radi o značajnom delu populacije, nije to homogena država. Isto kao što ni BiH nije. Svaki pokušaj Bošnjaka da nekoga ucenjuju može se završiti dogovorom Hrvata i Srba koji imaju većinu.

                          Imam ja rodbinu dole, i imam prijatelja dosta, ali u tim medjudržavnim odnosima nema emocija. Odmah bih izručio ono šljama kriminalaca iz Bg i Vojvodine naglavačke u Crnu Goru, a i studenti iz Crne Gore bi morali ili da plate školovanje ili da nastave u svojoj matičnoj državi.

                          A pošto Srbi smetaju, svaki koji krene dole na letovanje mora da plati doprinos budžetu Republike Srbije koji će biti preusmeren u fond za letovanje za Grčku, Tursku, Italiju itd.

                          Volim ja i prijatelje, volim i vas ali služba je služba družba je družba. Pa neka vam pune budžet Kosovari. Ovi iz Trebinja i Gacka sigurno neće, a nešto sumnjam da će i ovi sa severa CG da se spuste.

                          I opet bih ja privatno nastavio da se družim sa drugarima iz CG ali mora neki red da se zna. Ne možemo baš legati bisere pred vas, da se izdrkavate po Vojvodini i Bg, da vaši studenti budu kao domaći, mora malo da se onda promeni ploča. Ali baš ništa lično.

                          Comment


                          • Originally posted by mark it zer0 View Post
                            U svemu ovome, na kraju dana, meni je fascinantno da većina stanovnika Crne Gore zaista podržava Mila i glasa za njega.
                            Koga bi ti glasao da zivis u Crnoj Gori, i zbog cega?

                            Comment


                            • Originally posted by Powerslave View Post
                              E sta sve danas procitah po portalima Djubre Milo Djukanovic oteo svetinje ugnjetavanom srpskom narodu pa sad nece imati dje da se mole i da pale svijece

                              E samo je u jednoj drzavi kakva je Crna Gora izgleda moguce da u 2019. godini i dalje crkva ima dovoljno uticaja da direktno utice na stanje u drzavi. Sva im prava treba ukinuti i nogom u dupe.

                              Risto ođe nije gazda, Montenegro biće vazda! Zivo me interesuje ima li Risto papire za onu limenku na Rumiji ili ce i onu svetinju Milo da mu otme
                              Da te razuverim na brzinu: u Grčkoj je crkva nedodirljiva i veliki uticaj ima na politička dešavanja. Negde u Latinskoj americi bi se mogo iskopati još takvih državica.
                              Ipak kolo vode zemlje sa većinskim muslimanskim stanovništvom gde je mala razlika što su gospšodari života nekakvi šeici a verske vođe su tu uvek prisutne.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Nije bitno ko su verske vodje, nego što se Srbija meša u ovo a nema veze sa SPC. Pa nije SPC sama sebi to dodelila, nego su Crnogorci pre bili najveći od svih Srba. Poštujem to što oni danas neće da budu, iskreno me boli patka, nego nemoj sad da ispadne da smo ih ugnjetavali i nametali im nešto. Nismo mi krivi što je Kralj Nikola bio veći Srbin od našeg kralja.

                                Njegoš itd. Najveći srpski filozof.

                                Sad, ja poštujem što oni možda hoće svojim putem, poštujem i verske slobode, neka grade svoju crkvu i svoje zadužbine i bore se za priznanje.

                                Neka ukinu sve povlastice SPC, nikakav problem. Plaćaćemo porez.

                                Samo nemoj Crnogorci da ispadnu žrtve Srba.

                                Više me nervira antisrpski stav u Crnoj Gori nego ovo sve. Kao provincijalka koja dodje u Beograd pa se stidi okle je došla. Malo menja naglasak, malo se gadi svojih iz zavičaja.
                                Last edited by Cassius Clay; 27-12-19, 19:53.

                                Comment

                                Working...
                                X