Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zamisljam situaciju za xy godina - ispravljena viševekovna nepravda - crkve i manastiri sa imovinom vraćeni u vlasništvo Kosova.

    Mislim, ne daj Bože, ali lepa paralela sa ovim što se trenutno dešava, ali eto, nadajmo se da je farsa, dimna bomba ili štagod.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ok, videcemo da li sve ostati isto. Skeptican sam, vreme ce biti najbolji sudija.

      Neki dan je uveden novi zakon o radu, koji je mnogo vazniji od ovoga, niko o njemu nista nije pricao maltene
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Ok, videcemo da li sve ostati isto. Skeptican sam, vreme ce biti najbolji sudija.

        Neki dan je uveden novi zakon o radu, koji je mnogo vazniji od ovoga, niko o njemu nista nije pricao maltene
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Samo da ti (rečem) kažem, očito ne znaš kako deluje suzavac...na ovom snimku što sam video je farsična pojava obezbeđenja sa maskama dok svi ostali političari koji su u skupštini normalno dišu, nema suza i gušenja...neredi kakve je Šešelj redovno činio u skupštini.
          Ovde ne vidim nikakvu tuču.
          blob:https://www.telegraf.rs/bec1df0c-966...e-0ead54dc515d
          Samo malo dramskog efekta.
          Suzavac je bacio jedan od ovih cetnika iz DF-a, Milutin Djukanovic... ali je bio neispravan pa nije bilo efekta.

          Eto... onomad su pokusali da izvedu drzavni udar, a juce pozivali na rat i krvoprolice. Pa dokle vise? Sve ih treba u prdekanu. Em sto su terotisti em sto mrze sve sto je crnogorsko. Hvala bogu, ovaj zakon ce napokon omoguciti da se vrati sto je oteto i prisvojeno na nezakonit nacin i sto ce napokon Amfilohije i ostali drzavni neprijatelji koji samo huskaju napaceni narod dobiti nogu u dupe.

          Comment


          • Što bi rekao MB - kako to da crnogorci ne opevaše ni u jednoj pesmi tu borbu protiv velikosrpske okupacije i otimačine.
            Last edited by mark !t zer0; 27-12-19, 12:37.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Ma mogu da popuše kurac za Kosovo. Ako ćemo da ljuštimo na etničkom principu mi bi teritorijalno bili u plusu. Odmah ide deo BiH i CG. Jelte većina smo na nekim delovima. Kad bi to tako išlo.

              Ja dole jedino Milačića cenim, Amfilohije je bio u Rimu, taj je trojanski konj, nego mi nisu jasni ovi Crnogorci. Pa njihova plemena potiču sa KiM.

              Metohija je crnogorska.

              Više je procentualno Crnogorca nego Srba sa KiM. Smeju se nama po pitanju Kosova onako iz daleka, a smejući se nama sebi se smeju.

              Ja razumem potrebu da neko bude nezavisna država i čak je podržavam, ali da tebi Hrvati pišu pismo, da se hvališ antisrpstvom...

              Ali ne krivim ja njih, mi treba da gledamo naše dvorište. Mi nismo ispravni sami sebi.

              Mi smo se od Boga odvojili i dopuštamo da nam kojekakvi pajaci vode državu i da budaletine seru na usta.

              Pa da nam nije bilo Jevreja Hrvati bi prekrojili da nije bio dečijih logora, iz Beograda ništa nije stiglo, a samo u Jasenovcu 840k ljudi poklano, od kojih 700 i nešto Srba.

              I 60 godina kasnije raznorazne budaletine iz Beograda, pazi ne iz Podgorice, Zagreba, iz Beograda smanjuju cifre.

              To je ta komunistička SANU i to je taj najantsrpskiji grad Beograd. Tako da šta drugi rade, to totalno nije bitno.

              Možda se algoritam pokvari pa dodje neki lunatik kao ja na vlast, bilo bi 150k uhapšenih prvi dan.

              Jer sa našim narodom nema razgovora, oni ne znaju šta je sloboda i šta je poštenje. Prvo moraš kroz strah da ih prevaspitaš posle 70 godina smrdljivog lopovskog crveno-buržoazijskog antihumanizma.

              Tako da neka rade ljudi šta im je volja, Beograd je neprijatelj Srba.

              I Srbi su narod sklon deljenju, nikakva demokratija nije za njih, ne daj Bože. Odmah se podele po frakcijama jer svaki misli da ima najveću kitu.

              Samo autortarizam brate ljudi, ali ne iz lopovskih namera, nego patrijahalni.

              Comment


              • Originally posted by mark it zer0 View Post
                Što bi rekao MB - kako to da crnogorci ne opevaše ni u jednoj pesmi tu borbu protiv velikosrpske okupacije i otimačine.
                Ako vec insistiras na ovoj temi, da ne zivis u neznanju. I unaprijed se izvinjavam ako se neko nadje uvrijedjen.

                Oj junačka svijetla zoro

                Oj junačka sv’jetla zoro
                Majko naša Crna Goro.
                Ti jedina svome rodu
                Za pravo, čast i slobodu!

                Volimo vas brda tvrda
                I stravične vaše klance
                Koji nikad ne poznaše
                Sramotnoga srpstva lance!

                Lovćen nam je oltar sveti
                U njega smo svi zakleti
                Da će svaki Srbin mr’jeti
                Koji Crnoj Gori pr’jeti!

                Listaj goro, cvjetaj cv’jeće
                Crna Gora u boj kreće:
                Crnogorska krv se lije
                Za slobodu od Srbije!

                Slobode će čuvar biti
                Naša brda, naše gore,
                Dokle zemlju sunce grije
                I dokle se ljudi bore.

                Ko se stidi porijekla
                Vazda rđa dovijeka;
                Ko ne voli Crnogorca
                Očina mu psujem oca!

                Comment


                • A znaju ti koji zavadjaju koga zavadjaju. Ne što smo isti narod, nego što je dosta ljudi u krvnom srodstvu i imaju rodbinu u CG i poreklo, i ovi iz CG u Srbiji rodbinu.

                  A to rade isti oni instalirani posle pada komunizma. To je taj izabrani Milo četnik koji je četnikovao toliko da je oči izbijao. To je svinja Ivica, to su ovi Kosovari, Izetbegovići, Orići, HDZ.

                  Sve su to deca i unuci komunizma. Vladaju ogrnuti nekim bojama evropskim, ali im duša crvena.

                  Treba da prodje vreme da pomru i ove matore generacije što im je ispran mozak od druga Tite.

                  Onda može da se priča.

                  Ovako gamad prave frke kad im se prohte, a svi su iz iste materice izašli. Ok neprijateljstvo postoji, ali daj da to neprijateljstvo rešavaju Srbin, Hrvat, Bošnjak, Crnogorac, a ne ovi izmeti UDBA sistema koji su učaureni od početka višepartizma na ovim prostorima.

                  To su sve jajare prodane, ne znaju oni ništa.

                  Lakše bi se dogovorili Pernar, Milačić, Drašković i ekipa, mladi ljudi, nego ovi što prave lažne frke po starom receptu iz crvene kuhinje po ovim postkomunističkim zabitima.

                  Dno dna.

                  Comment


                  • Originally posted by Overlord View Post
                    Ako vec insistiras na ovoj temi, da ne zivis u neznanju. I unaprijed se izvinjavam ako se neko nadje uvrijedjen.

                    Oj junačka svijetla zoro

                    Oj junačka sv’jetla zoro
                    Majko naša Crna Goro.
                    Ti jedina svome rodu
                    Za pravo, čast i slobodu!

                    Volimo vas brda tvrda
                    I stravične vaše klance
                    Koji nikad ne poznaše
                    Sramotnoga srpstva lance!

                    Lovćen nam je oltar sveti
                    U njega smo svi zakleti
                    Da će svaki Srbin mr’jeti
                    Koji Crnoj Gori pr’jeti!

                    Listaj goro, cvjetaj cv’jeće
                    Crna Gora u boj kreće:
                    Crnogorska krv se lije
                    Za slobodu od Srbije!

                    Slobode će čuvar biti
                    Naša brda, naše gore,
                    Dokle zemlju sunce grije
                    I dokle se ljudi bore.

                    Ko se stidi porijekla
                    Vazda rđa dovijeka;
                    Ko ne voli Crnogorca
                    Očina mu psujem oca!
                    Nema frke, Srbi ti ništa neće zameriti. Takvi su oni. Ima da te glorifikuju. Što ih više ružiš i gore im radiš, urrkivaće se ko će više da se pravi fin i moderan da ti kaže kako je on kriv što si ti ovo napisao.

                    S druge strane ja ti ne bih oprostio u životu i vratio bih.

                    Ne piši samo ovo na twitteru možda vidi Kalinić pa se napali. Startovaće te za seks. Delite ista uverenja.

                    Otvori neki račun da ti Srbi plaćaju donacije da pokažu koliko su moderni i savremeni. Obogatićeš se čoveče. Samo dodaj još koju uvredu, to ih pali.

                    Što ih više vredjaš više će ti se u dupe uvlačiti.
                    Last edited by Cassius Clay; 27-12-19, 12:59.

                    Comment


                    • Iskreno, prvi put čitam ovaj tekst, ne znam ni autora ni period u kome je nastala. Moguće da živim u dubokom neznanju. Možda postoji i ceo ciklus takvih pesama, nemam pojma. :ne znam: Ako je tako, voleo bih još neku da pročitam.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                        Nema frke, Srbi ti ništa neće zameriti. Takvi su oni. Ima da te glorifikuju. Što ih više ružiš i gore im radiš, urrkivaće se ko će više da se pravi fin i moderan da ti kaže kako je on kriv što si ti ovo napisao.

                        S druge strane ja ti ne bih oprostio u životu i vratio bih
                        Kao i svaka narodna(epska) pjesma i ovu treba tumaciti samo u okviru nekog istorijskog vremena i dogadjaja. Sve ostalo je manipulacija i sluzi podjelama.

                        Crna Gora je dosta specificna nacija. Katolicanstvo, Pravoslavlje(dvije struje), Islam a svi sa visevjekovnim kontinuitetom na teritoriji koja duze traje nego sama drzava Crna Gora. U drzavi sa takvim podjelama, a sa nedostatkom demokratske tradicije i obicne kulture ovakve stvari su uobicajenost.

                        Comment


                        • Ma samo napred junače. Ima i Sekula Drljević svoje potomke.

                          Ja se ne mogu niti uvrediti niti naljutiti. To je za ove severnije. I Markan i ja smo iz Zapadne Srbije, slobodno pričaj neće se nijedan uvrediti.

                          Daj još neku pesmuta je bila lepa, a ima li neka sočnija

                          Comment


                          • Jebem ti zivot.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ako se nisam pogrešno informisao, ovo je tekst iz 1943. godine ispravljen od strane ratnog zločinca (potvrdjeno na sudu u Ninbergu)? Osim što je ratni zločinac, Sekula Drljević je bio blizak ustašama i italijanskim fašistima.

                              edit: Ako je ovo gore tačno, mislim da stvarno nema potrebe bilo šta da komentarišem. Ako nije, izvinjavam se na neznanju.
                              Last edited by mark !t zer0; 27-12-19, 13:49.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by Overlord View Post
                                Ako vec insistiras na ovoj temi, da ne zivis u neznanju. I unaprijed se izvinjavam ako se neko nadje uvrijedjen.

                                Oj junačka svijetla zoro

                                Oj junačka sv’jetla zoro
                                Majko naša Crna Goro.
                                Ti jedina svome rodu
                                Za pravo, čast i slobodu!

                                Volimo vas brda tvrda
                                I stravične vaše klance
                                Koji nikad ne poznaše
                                Sramotnoga srpstva lance!

                                Lovćen nam je oltar sveti
                                U njega smo svi zakleti
                                Da će svaki Srbin mr’jeti
                                Koji Crnoj Gori pr’jeti!

                                Listaj goro, cvjetaj cv’jeće
                                Crna Gora u boj kreće:
                                Crnogorska krv se lije
                                Za slobodu od Srbije!

                                Slobode će čuvar biti
                                Naša brda, naše gore,
                                Dokle zemlju sunce grije
                                I dokle se ljudi bore.

                                Ko se stidi porijekla
                                Vazda rđa dovijeka;
                                Ko ne voli Crnogorca
                                Očina mu psujem oca!
                                Ovo neki prepev?
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X