Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Ne, otkud ti to? Trebalo je da se desi u onom trenutku kada bi imali šanse da pobedimo, bilo to za 10, 20 ili 50 godina.
    Zamisli hipotetičku situaciju kako bi se razvijali j tom slučaju, vrlo verovatno da bi nas zaobišla pošast zvana komunizam, što je samo sinonim za fašizam. Oni su i jahali na tom talasu nezadovoljstva naroda zbog bednog života koji su imali u monarhiji.
    I da se boj desio posle 50 godina isti bi rezultat bio jer su Otomani bili potencijalna sila br.1 u svetu što posle i jesu bili. Ne znam otkud ti ideja da je ta bitka mogla biti odložena još 50 godina.
    Last edited by Chiwwi; 06-10-19, 07:00.

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      I da se boj desio posle 50 godina isti bi rezultat bio jer su Otomani bili potencijalna sila br.1 u svetu što posle i jesu bili. Ne znam otkud ti ideja da je ta bitka mogla biti odložena još 50 godina.
      Otisao si skroz na drugu stranu. Mi smo napadali Vizantiju, Vizantija Bugare, Turci nas, Albanci Turke itd itd...to Kosovje teska prica...i nista dobro nece doneti ni u buducnosti. Da je sveta srpska zemlja, to je po meni diskutabilno..

      Kosovo koliko se god to nekom svidjalo u principu nikad nije bilo nase..pretenzije imaju svi..da je palo mnogo krvi, palo je...https://pescanik.net/srbija-i-albanija-i/ ovo ti je jedan deo gde pise Tucovic o dogadjajima posle Turaka i oko prvog svetskog rata itd...nazalost to je bilo to od njega, ali jako lepo napisano. Svakako se pozabavio temom koja je mnogo kompleksnija nego sto se ovde prica.

      Mislim svakako da to nije tema za ovaj forum, ali kad se prica bar da se spomene sve. Nije smao nasa krv pala tamo...jezivo podneblje u svakom slucaju..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Lošmi zašto odmah ne kažeš da čitaš Tucovića.

        Pa kako to da svi imaju petenzije na Kosovo a na Bosnu samo Bošnjaci mogu da imaju pretenzije?

        Šta mi nemamo pravo da osvajamo tudje zemlje a našu može da kopka svaki ljakse.

        Kakve su to gluposti?

        Ajde, nemam ništa protiv Republiku Srpsku da zamenimo za Kosovo i da rešimo sve istorijske nepravde jednom za svagda.

        Comment


        • Dok vi ovde raspravljate o Kosovskoj bitki psiho i izdajnik dobija orden Svetog Save od SPC, dok u Ivanjici 800 radnika "Milana Balgojevica" pljuje i psuje coveka zato sto trazi pravdu za svog sina na sudu. Nekad davno imao sam raspravu na drugom forumu sa nekim Hrvatom koji mi je govorio da mi nismo zapravo Srbi jer su pravi Srbi izginuli 1389 godine. Gledano iz danasnje prespektive nije daleko od istine cast izuzecima.

          Comment


          • Zasto te iznenadjuje to sa SPC?
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Dok vi ovde raspravljate o Kosovskoj bitki psiho i izdajnik dobija orden Svetog Save od SPC, dok u Ivanjici 800 radnika "Milana Balgojevica" pljuje i psuje coveka zato sto trazi pravdu za svog sina na sudu. Nekad davno imao sam raspravu na drugom forumu sa nekim Hrvatom koji mi je govorio da mi nismo zapravo Srbi jer su pravi Srbi izginuli 1389 godine. Gledano iz danasnje prespektive nije daleko od istine cast izuzecima.
              Slazem se. Samo neki ovde kazu da je pitanje Kosova pitanje svih pitanja. Sto je laz. Ovo sto se danas desava i sto se nama generalno desava od 1990 do danas je neki experiment. Drugacije ne mogu da objasnim.

              Ne samo tih 800 radnika, vec oni sto su podrzali Jutku, Simonovica ili kako vec iz Grocke i na kraju i vucica u Beogradu
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Kosovo nije pitanje svih pitanja ali dati ga za neko obećanje o nečemu neće da može.

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Kosovo nije pitanje svih pitanja ali dati ga za neko obećanje o nečemu neće da može.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • ...

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          ...

                          E znaš kako. Oni na silu mogu da uzmu celu Srbiju ali da onda to tako i nazovemo. Ali ako pregovaramo Kosovo može za Republiku Srpsku a sir za jaja..

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post

                            Comment


                            • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                              Zasto te iznenadjuje to sa SPC?
                              Ne iznenadjuje me SPC nego neki ljudi na celu SPC. Obicni poltroni i ulizice koji se mogu kupiti za saku evra. Nemaju ti ljudi nikakvih dodirnih tacaka ni sa Svetim Savom na koga se pozivaju. Smeta mi to jer sam vernik. Pazi, sveti sinod SPC je na majskom zasedanje jasno i precizno iznela svoj stav protiv izdaje KiM bilo pod vidom podele ili priznanja i ondo psiho uleti sa nekim parama i eto ordena Svetog Save.

                              Originally posted by LosmiSK View Post
                              Slazem se. Samo neki ovde kazu da je pitanje Kosova pitanje svih pitanja. Sto je laz. Ovo sto se danas desava i sto se nama generalno desava od 1990 do danas je neki experiment. Drugacije ne mogu da objasnim.
                              Necu da ulazim u to sta Kosovo predstavlja za druge, mene Kosovo definise kao Srbina. Dosli jaci i uzeli ga ali nema predaje i prodaje. Imas tursku republiku severni Kipar. Tamo ne vazi ustav Kipra, tamo je turska vojska od 1974, tamo vise nema nijednog Grka pa opet nijedan kiparski predsednik ne predlaze podelu ili priznanje. Citiracu patrijarha Pavla:

                              "Kosovo ce u 21. veku biti mera i provera svih nas, od skromnih trudbenika do patrijarha i vodja srpskog plemena. Ne budemo li dostojni Kosova, necemo biti dostojni ni svog zemaljskog postojanja. Nestacemo kao da nas nije bilo, a na nasem mestu zivece neko drugi“

                              Comment


                              • Originally posted by Chiwwi View Post
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X