Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Kolega forumaš je napisao da je Kosovski boj mit.
    Tim rečima, dakle, sam čin je mit a nije pisao o nekom mitu o Kosovskom boju kako ti želiš da ublažiš.

    Comment


    • Ako se desio, a desio se, nije mit što sam u prvoj rečenici rekao. To jeste značajan istorijski događaj koji je umnogome, kako će se ispostaviti odredio sudbinu srpskog naroda, nažalost imao je negativne posledice.
      Kao kad bi Japan slavio bombardovanje atomskim bombama Nagasakija i Hirošime.
      Last edited by dekkard; 05-10-19, 15:42.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Evo vidiš kako sam dižeš autošovinističku zastavu. Prosto ne možeš da se iskontrolišeš.

        Boj na Kosovu pod broj jedan predstavlja simbol otpora okupatoru i niko ga nikad nije slavio već se o njemu govorilo kroz istoriju kao simbolu otpora, da nije bilo tog boja mi nikad nebi dobili ni Njegoševu filozofiju, ni Hajduke, ni Karadjordjev ustanak, niti bi smo Turke terali u balkanskim ratovima, jer bi to značilo da nam nije bitno ko smo i ko nama vlada. Lepo bismo primili islam i sad bi klanjali na istok.

        Japanci s druge strane su bili okupatori i fašistički ortaci koji su u kontranapadu dobili po nosu i kako zaboga to može da bude uporedivo sa bojem na Kosovu..?

        Evo deco gledajte autošovinizam na delu. Lošmi na tebe mislim...
        Last edited by Chiwwi; 05-10-19, 15:53.

        Comment


        • Evo da se složimo... Tvrdim da ni jedan ministar energetike nije postavljen a da se za to nije pitala Moskva

          Siguran sam da se to odnosi na još nekoliko važnih ministarstava...

          . Svi dosadašnji predsednički kandidati su tražili podršku Putina u toku izborne kampanje.

          Ispravite me ako grešim?

          Model Putinove vladavine(odlučujem o svemu, bez obaziranja na zakone i institucije) je san svakog srpskog političara i odgovara većini onih koji koriste biračko pravo.

          Ovaj trenutni predsednik je najbliži tom modelu... mislim da se pita za sve iako je daleko od Putina, taman kolika je razlika između Rusije i Srbije u svetskoj politici


          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Ne znate istoriju sopstvenog naroda i Kosova,tu ne mislim na tebe samo. Kazem, necu ovde nikom nista da govorim, samo knjige u sake..mani se ovih forumskih ''istoricara'' itd...

            Kazem,meni je sve to nebitno, bitna je buducnost. Da smo ekonmoski jaki ne bi nam niko nista mogao, ali ovakve nikakve ...zajeba nas ko stigne..Mora se u EU uci, ne mora u NATO, ali semora saradjivati sa njima,postosi okurzen NATO drzavama...Jesu nas bombardovali, ali bacila je USA dve atomske bombe..pa su sad u fantasticnim odnosima...tako da...a nesto sumnjam da smo pamentiji od Japanaca..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Isto važi i za Rusiju. Nikakvo uplitanje prstiju u svoju zemlju sa strane ne smatram za normalno. No činjenica je da nam Rusija služi kao balans i pretnja zapadu da malo popusti sa pritiscima i da je od Rusije pobeći mnogo lako jer su logistički u lošem položaju da nam zaprete.

              Glavna manipulacija ovom zemljom dolazi sa zapada.

              Da se odmah razumemo, ja želim da moja zemlja izgleda kao Danska, Holandija, Nemačka a Rusija mi nije ama baš nikakav ideal.

              Ali da nam na zapadu ne misle dobro, ne misle nam. I to nema nikakve veze sa mitovima, istorijama i ljubavima već tako vetrovi duvaju.

              Nato nam je nepotreban skroz, okruženi smo njime tako da nas niko ne može napasti osim njih. A oni to mogu i da smo članovi.
              Last edited by Chiwwi; 05-10-19, 16:12.

              Comment


              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                Evo da se složimo... Tvrdim da ni jedan ministar energetike nije postavljen a da se za to nije pitala Moskva

                Siguran sam da se to odnosi na još nekoliko važnih ministarstava...

                . Svi dosadašnji predsednički kandidati su tražili podršku Putina u toku izborne kampanje.

                Ispravite me ako grešim?

                Model Putinove vladavine(odlučujem o svemu, bez obaziranja na zakone i institucije) je san svakog srpskog političara i odgovara većini onih koji koriste biračko pravo.

                Ovaj trenutni predsednik je najbliži tom modelu... mislim da se pita za sve iako je daleko od Putina, taman kolika je razlika između Rusije i Srbije u svetskoj politici


                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                Brateuuu mi smo stali u 1389 gde ti sad upade?
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Isto važi i za Rusiju. Nikakvo uplitanje prstiju u svoju zemlju sa strane ne smatram za normalno. No činjenica je da nam Rusija služi kao balans i pretnja zapadu da.malo.popusti i da je od Rusije pobeći lako jer su logistički u lošem položaju da nam zaprete.

                  Glavna manipulacija ovom zemljom dolazi sa zapada.

                  Da se odmah razumemo, ja želim da moja zemlja izgleda kao Danska, Holandija, Nemačka Rusija mi nije nikakav ideal.
                  Ali da nam ne misle dobro, ne misle nam. I to nema nikakve veze sa mitovima, istorijama i ljubavima već tako vetrovi duvaju.
                  Cinjenica je da te zemlje uopste ne misle o nama. Verujem da u Rusji postoji veliki procenat ljudi koji ine zna sta je Srbija,kamoli gde je...To je politicko potkusurivanje...gde god Rusi uzmu jedne, USA i Zapaduzmu druge..i tako u krug...mi smo kusur...i to je to..nista vise, nista manje..nebitni ..deo tog Balkana i drkanja dve sile...a drkaju se po celom Svetu..Venezuela, Kuba, Sirija,Koreja itd...jasno ti je kakve su to zemlje..i bezanija.. prikloni se Zapadu i zavrsi svaku pricu..Rusija je daleko i to je jednostavno tako....ne mogu sebe da prehrane a ne i nas..to su zablude...da Srbija nemahrane da nahrani Moskvu itd..ti supljaci...

                  Sto se mene tice, meni je bratska zemlja Spanija ))
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Констатацијом да су америка и јапан у феноменалним односима истакао си кандидатуру за нобелову награду за идиота године.
                    Не знам да ли се додељује, али читајући твоје постове појмим који је историјски пропуст у питању ако је случај да не.

                    Баљезгање о идиотској историји КиМ, о некаквим упадима и пљачкањима, и сличним аутошовинистичким конструкцијама убијаш и оно мало вере што сам имао у твој повратак из менталног мордора у којем се налазиш.

                    Рекох ти да се чуваш оне пословице - проговорио је и пропустио шансу да остане паметан.

                    Comment


                    • Mene samo zanima jedno - ko je jači, knez Lazar ili Supermen?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Cinjenica je da te zemlje uopste ne misle o nama. Verujem da u Rusji postoji veliki procenat ljudi koji ine zna sta je Srbija,kamoli gde je...To je politicko potkusurivanje...gde god Rusi uzmu jedne, USA i Zapaduzmu druge..i tako u krug...mi smo kusur...i to je to..nista vise, nista manje..nebitni ..deo tog Balkana i drkanja dve sile...a drkaju se po celom Svetu..Venezuela, Kuba, Sirija,Koreja itd...jasno ti je kakve su to zemlje..i bezanija.. prikloni se Zapadu i zavrsi svaku pricu.
                        Može ali ne po cenu da damo sve a da ne dobijamo ništa.
                        Jer u tom slučaju ne dobijamo ništa. Biti Bugarska mi takodje nije ideal. Mnogo mi je bolje biti Srbija.

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Mene samo zanima jedno - ko je jači, knez Lazar ili Supermen?
                          Hirošima i Nagasaki su mit...

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Može ali ne po cenu da damo sve a da ne dobijamo ništa.
                            Jer u tom slučaju ne dobijamo ništa. Biti Bugarska mi takodje nije ideal. Mnogo mi je bolje.biti Srbija.
                            Slazem se, naravno da moraju da daju.Oni su i trenutno najveci nasi pokrovitelji. Jezivo koje pare i fondovi su nam dostupni. Ne znam sto se malo prica o tome.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Brateuuu mi smo stali u 1389 gde ti sad upade?
                              Dok se to( ne) reši , ovde neće ostati niko [emoji20]


                              Inače , bila je neka teza o uticaju stranog faktora na formiranje vlasti u Srbiji pa sam napisao šta ja mislim o tome...


                              Moglo bi još o uticaju Kine...


                              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Slazem se, naravno da moraju da daju.Oni su i trenutno najveci nasi pokrovitelji. Jezivo koje pare i fondovi su nam dostupni. Ne znam sto se malo prica o tome.
                                I dobijaju tržište i o tome se malo priča.

                                Comment

                                Working...
                                X