Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cak i ne volim da ti repliciram, posto su ti fore ocajne. Molim se samo Bogu da si i ti svestan toga. Nemam ja negativne emocije prema tebi, nekada dodjem malo da se sprdam sa tobom, narodski da te zajebavam. Samo eto danaspopadoh skoro sve na kladionici pa nemam neku zelju da te sprdam...Sad sam u nekom momentu da sam gladan, uzeo sam evo pavlaku i neke tonus stanglice... smorio sam se, ne gledam ni odbojku cak...nego eto tu pisem sa tobom...

    Razmisljam, koliko je sad nebitno sto sam pesacio 13km u cugu i presao pola grada i to od keja, preko Stranda, Liman 4..pored bolnice...pa Z stanica, i otisao za centar..iz centra do Kaya kod doma vojske i kuci...Ceo jbni krug sam ja napravio...al omasih sve, Bog nije pravedan!!!
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Kao prvo, autizam nije bolest, to je stanje, nepromenjeno, dakle ne leci se, a Aspergerov sindrom je vrsta veoma funkcionalnog autizma, verovatno najfunkcionalnijeg. Samostalni su, rade, stvaraju, zive i gle, razmnozavaju se, na vasu zalost.

      Jezim se od ovih koji sve sto je razlicito i drugacije, sto ne mogu da ukalupe, ne razumeju ili prihvate da su ljudi pre svega razliciti, pljuju i zatvaraju u neke umobolnice, sta li, valjda bi da ih i uspavaju. I posle nije to fasizam. Pa zna se za kako su se fasisti borili protiv razlicitih od sebe, cak i protv onih sa progresnom bojom ociju, da ne pominjemo protiv bolesnih, tako da mozete da se podsmevate i kriveljite koliko hocete, za bolje i ne znate, ali zivite u svojim malim iskrivljenim svetovima iz koji samo serendate i o svemu imate misljenje i stav. Cirkus.

      Da vam je bar malo Gretine vizije ili hiserije, kako su je neki okarakterisali, pa da se borite za svoju zdraviju okolinu, evo protiv stvaljanja reka u cevi, recimo. A da ne komentarisem da biste se usrali i bukvalno da mozete da se na nematernjem jeziku obracate celom svetu sa govornice UN, ali da vi ni svoj jezik cestito ne znate.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Sad bih nesto rekao ali Oljica je ljuta bojim se pojela bi me nocas.Bolje da ne diram u vatru
        Volim te bleso mala

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Kao prvo, autizam nije bolest, to je stanje, nepromenjeno, dakle ne leci se, a Aspergerov sindrom je vrsta veoma funkcionalnog autizma, verovatno najfunkcionalnijeg. Samostalni su, rade, stvaraju, zive i gle, razmnozavaju se, na vasu zalost.

          Jezim se od ovih koji sve sto je razlicito i drugacije, sto ne mogu da ukalupe, ne razumeju ili prihvate da su ljudi pre svega razliciti, pljuju i zatvaraju u neke umobolnice, sta li, valjda bi da ih i uspavaju. I posle nije to fasizam. Pa zna se za kako su se fasisti borili protiv razlicitih od sebe, cak i protv onih sa progresnom bojom ociju, da ne pominjemo protiv bolesnih, tako da mozete da se podsmevate i kriveljite koliko hocete, za bolje i ne znate, ali zivite u svojim malim iskrivljenim svetovima iz koji samo serendate i o svemu imate misljenje i stav. Cirkus.

          Da vam je bar malo Gretine vizije ili hiserije, kako su je neki okarakterisali, pa da se borite za svoju zdraviju okolinu, evo protiv stvaljanja reka u cevi, recimo. A da ne komentarisem da biste se usrali i bukvalno da mozete da se na nematernjem jeziku obracate celom svetu sa govornice UN, ali da vi ni svoj jezik cestito ne znate.
          Promenljivo je, osobe regresiraju i napreduju, nekad i do granice ne razlikovanja od ostalih.
          Leci se, postoji mnogo programa po kojima se radi sa autisticnom decom.
          insta: engleski_dopisnik

          Comment


          • Nije tacno. Autizam se ne leci. Kod blazih stanja i formi, a kazu da je svaki autizam vrsta za sebe, moze da se poboljsa situacija, da se izleci - nikad.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by Ivan_PG View Post
              Sad bih nesto rekao ali Oljica je ljuta bojim se pojela bi me nocas.Bolje da ne diram u vatru
              Volim te bleso mala
              Tebi je sve oprosteno unapred.
              Volim i ja tebe [emoji173] (ako si meni reako )
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Не боравим много на форуму.
                Али још нисам доживео да се дама не разуме у било коју тему која је била на дневном реду.

                Додуше, упитно је да ли је дама са коришћењем таквог речника, непримереног дамама .... шта знам.
                Шта је све данас фашизам, може вала свака да буде и дама.

                Comment


                • Leci se (radi sa decom) sa ciljem da dete dodje do stanja da se potpuno adaptira na socijalno okruzenje.
                  Tu nema price o konacnom izlecenju, vec o adaptaciji.
                  insta: engleski_dopisnik

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Kao prvo, autizam nije bolest, to je stanje, nepromenjeno, dakle ne leci se, a Aspergerov sindrom je vrsta veoma funkcionalnog autizma, verovatno najfunkcionalnijeg. Samostalni su, rade, stvaraju, zive i gle, razmnozavaju se, na vasu zalost.

                    Jezim se od ovih koji sve sto je razlicito i drugacije, sto ne mogu da ukalupe, ne razumeju ili prihvate da su ljudi pre svega razliciti, pljuju i zatvaraju u neke umobolnice, sta li, valjda bi da ih i uspavaju. I posle nije to fasizam. Pa zna se za kako su se fasisti borili protiv razlicitih od sebe, cak i protv onih sa progresnom bojom ociju, da ne pominjemo protiv bolesnih, tako da mozete da se podsmevate i kriveljite koliko hocete, za bolje i ne znate, ali zivite u svojim malim iskrivljenim svetovima iz koji samo serendate i o svemu imate misljenje i stav. Cirkus.

                    Da vam je bar malo Gretine vizije ili hiserije, kako su je neki okarakterisali, pa da se borite za svoju zdraviju okolinu, evo protiv stvaljanja reka u cevi, recimo. A da ne komentarisem da biste se usrali i bukvalno da mozete da se na nematernjem jeziku obracate celom svetu sa govornice UN, ali da vi ni svoj jezik cestito ne znate.
                    Stvarno si sve ovo napisala da objasnis zlatnoj?

                    Kad ces meni posvetiti ovoliki post?
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Jedno je leciti se da bi se doslo do izlecenja, a drugo da bi bio funkcionalan. Ovo nije srcana bolest, grip, pa cak i rak koji mogu da se izlece. I mnogo je vise onih koji nisu samostalni, niti funkcionalni. Bar tako kaze statistika. I autizam je stanje, reci ce ti to svako ko se njime bavi, nema leka protiv njega.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Stvarno si sve ovo napisala da objasnis zlatnoj?

                        Kad ces meni posvetiti ovoliki post?
                        Zlatnoj?

                        Sta tebi da objasnjavam? Nemoj zivota ti, dosta je
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Jedno je leciti se da bi se doslo do izlecenja, a drugo da bi bio funkcionalan. Ovo nije srcana bolest, grip, pa cak i rak koji mogu da se izlece. I mnogo je vise onih koji nisu samostalni, niti funkcionalni. Bar tako kaze statistika. I autizam je stanje, reci ce ti to svako ko se njime bavi, nema leka protiv njega.
                          Radim vec godinu i po dana sa autisticnim decakom, 4 godine ucio na faksu, prosao nekoliko edukacija dr Glumbica, dr Rudica na IMZ.. zato ti kazem da nije bila dobra terminologija. Vec gore smo se slozili da je promenljivo, a za ovo drugo da se nesto leci (radi) da bi doslo do adaptacije. Ne bih u dublju diskusiju, ovo mi je bilo bitno
                          insta: engleski_dopisnik

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by NSG View Post
                              Radim vec godinu i po dana sa autisticnim decakom, 4 godine ucio na faksu, prosao nekoliko edukacija dr Glumbica, dr Rudica na IMZ.. zato ti kazem da nije bila dobra terminologija. Vec gore smo se slozili da je promenljivo, a za ovo drugo da se nesto leci (radi) da bi doslo do adaptacije. Ne bih u dublju diskusiju, ovo mi je bilo bitno
                              I moja sestra radi sa autisticnom decom, doduse mnogo duze, pored nje sam i slusala puno o tome. Ne znam njene profesore, ali pitacu je
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                I moja sestra radi sa autisticnom decom, doduse mnogo duze, pored nje sam i slusala puno o tome. Ne znam njene profesore, ali pitacu je
                                Znam da imas neko znanje o autizmu ali nisam znao odakle. Slobodno pitaj
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X