Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nedelja, 22.09.

    13.00 — Moto GP - Aragon SK 2

    14.05 — Formula 1 - Singapore SK 1

    16.45 — PSV - Ajax SK 3

    17.30 — Chelsea - Liverpool SK 1

    18.00 — Partizan - Crvena zvezda AS 1

    19.00 — New England - NY Jets SK HD

    21.00 — Lyon - PSG AS 1

    21.00 — Sevilla - Real Madrid SK 1

    ...pa ko izdrži...
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Ne znas ni nasy istoriju, istoriju Kosova npr. Hoces da udjes u raspravu, mi smo tamo davno ulazili i pljackali npr. Niko se nije odovjio od Srbije, vec su se odvojili od Jugoslavije i to su imali izbore za to. Samo takvi kao ti nisu hteli to da dozvole i tu je poceo rat. Ne znas ni ko je bio Stepa izgleda, a kunes se u Monarhiju i crkvu.

      Sirija, Libija i S.Koreja imaju ili su imali bolesnike na vlasti koji su ubijale nevine...Sadam je u Iraku ubijao Kurde otrovom, Gadafi je obarao putnicke avione, Asad ubija sad civile i politicke protivnike..dok je glavna bransa S Kroeje o[pijum..al jebe se tebi da to spomenes.

      Nikog ja ne glorifikujem, vec si ti zadojen mrznjom. Mrzis druge narode ...imam nos za soviniste, ti si bukvalno primer sovinizma.

      Srecom po Srbiju ali i SVET, takvih kao ti je malo. Ne druzi se niko sa tobom, odbacen si od normalnih ljudi. Mozes da prdis po komentarima na Balkan Infu i to je to. Takve kao ti ne razumem i nemam neku zelju da slusam tvoje gluposti. Budi siguran da bas dosta ljudi vole ovu drzavu vise nego ti. Niko i nije toliko lud da meri tako nesto, sem tebe i slicnih tebi.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Нек сте ви сви мени живи и здрави. Сви.

        Шта рећи него како је рекао Свети Новомученик Вукашин Јасеновачки док му је усташа Жиле Фригановић вадио очи "ради ти, дијете, свој посао".



        Нисам ја достојан тих речи и тако да кажем јер тај степен духовности достигао нисам, али радите ви свој посао а ми ћемо свој. Сваком је дата слобода да буде и ради шта хоће. Само свима желим здравље. Да ли ће те имати новца и ако због тога будете несрећни, то ме не занима.

        То вам свима желим здравља а шта ће ко мислити, ја знам да дубоко у себи људи знају шта се дешава, него стокхолмски синдром наметнут културним насљем.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post




          Mozes da prdis po komentarima na Balkan Infu i to je to.

          Comment


          • Originally posted by mr.gold View Post
            Ваша дефиниција вољења државе, наше мајке Србије, се заснива у следећем - зашто бих волео земљу која не може да ми обезбедеди 1000 евра месечно?
            То је ваш минимум свих минимума, и што је најтрагичније синоним за нормалност.
            За вас Србија у другом облику и бићу не постоји.
            Ovo apsolutno nije tacno, to sto zelim da zivim u drzavi u kojoj mogu da imam pristojnu platu i da ne moram da podmitim ko zna koliko drzavnih sluzbenika i lekara da bih nesto zavrsio ne znaci da sam autosovinista. Da sam hteo da odem odavde odavno bih to uradio.

            Ni recenica u postu posle gde navodis da nasi ratni zlocinci nisu klali i ubijali pripadnike druge nacije i veroispovesti nije tacna. Ne znam zasto odbijas da prihvatis krivicu srpskih potiticara koji su nas uveli u rat 90-ih, ali dobro svako ima pravo na svoju percepciju. Ne kazem da su oni iskljucivi krivci, ali odredjenu kolicinu odgovornosti nose. Verovatno je slogan"noz zica Srebrenica" nastao iz mita po tvom misljenju.

            U jednom od prethodnih postova si pominjao Srbe Katolike i Srbe Muslimane, zbog toga te vidim kao nekoga ko zagovara politiku "Svi Srbi u jednoj drzavi",sto je za mene si isto kao i oni koji zele Veliku Alabaniju.

            Sto se crkve tice je posebna prica, kad budu poceli da izdaju fiskalni racun zato sto traze po 50€ za krstenje deteta, kad budu prestali da diluju i kad budu prestali da se ponasaju kao sekta mozda im se narod i okrene malo vise.
            Last edited by belgrade_owl; 17-09-19, 09:47.

            Comment


            • Troluje goldi opusteno.

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Da, ali to nije ono sto nam treba. Nivo korupcije i mahinacija je takodje velik i ogroman. Mi kao narod izgleda volimo takve drzave i mozes ga hebati, ako nista bar na papiru.
                Kada si ti živeo u Rusiji pa da postaneš merodavan za korupciju? Možeš kao i većina nas da pričaš i pišeš o Srbiji i mestu odakle si i to opet iz reklaa kazala, bulevarske štampe, opozicionih/pozicionih glasila. Oni koji žive "preko" mogu o tome da pišu ali sve je to mikro plan, niko od nas ne zna i nema upliva u to šta se dešava na makro planu, vidimo samo posledice - krajnji ishod.
                Čuj, nivo korupcije high level, naši a i svetski liberali su ti zahvalni.


                P.S. Jeste li vi svesni da po pravilniku je najstrožije zabranjeno voditi rasprave o ratovima devedesetih?

                4.2 Najstrože je zabranjno pisati o politici koja se odnosi na događaje, učesnike i sećanja u bivšim republikama od raspada Jugoslavije do danas! Svako nepoštovanje ove zabrane direktno donosi ban!
                Last edited by nebitan; 17-09-19, 10:11.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Zivi i jako dobar drugar u Petersburgu i imam drugaricu Ruskinju koju sam primio ovde kod sebe u dom kada je trebalo da joj se pomgne ( zivi sad u NS i udala se). Ona voli Srbiju itd..duga prica ali znam dovoljno. Hvala Ganac na brizi o mojim informacijama. Mozda nisu tacne, ali svako se vodi o informacijama koje dobije ili vidi negde..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • https://mondo.rs/Info/Srbija/a122962...u-Srbiji.html?

                    Фала на понуди али не хвала. Сутра да дође, прекосутра би ушли у ЕУ. Сутрада га СПЦ призна као поглавара, прекосутра би гледали која ћемо све мора да узмемо.

                    Али боље умрети часно него са папом тикве садити.

                    Вучићу смраду људски, најгори човек кога сам икада видео. Љугурина љубила папине скуте
                    Last edited by Cassius Clay; 17-09-19, 12:32.

                    Comment


                    • Plate u javnom sektoru od novembra vece u proseku za 9.6%... A od 1. januara za 5.1 ili 5.5... Razmatra se.

                      Samo da se tako nastavi i u narednom periodu.

                      Comment


                      • Ne tražimo mi to zbog sebe nego da bi mogli da državi obezbedimo 3-4 milijarde za vojni budžet i za 250000 vojnika... Nas ko jebe, ionako smo nikakvi Srbi.

                        Nego kad predlaže da počne obuka? Odmah posle školovanja ili još ranije... koji će nam qrac škola... to će valjda odabrani kao i uvek dok za "opanak" ostaje isto... Hrani sina i šalji u vojsku


                        I za kraj, hoće li dijaspora da pomogne da nekako stignemo do tih milijardi samo za vojsku?

                        Mi ćemo ljudstvo da popunimo, ako neko pretekne u takvoj državi


                        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Ne tražimo mi to zbog sebe nego da bi mogli da državi obezbedimo 3-4 milijarde za vojni budžet i za 250000 vojnika... Nas ko jebe, ionako smo nikakvi Srbi.

                          Nego kad predlaže da počne obuka? Odmah posle školovanja ili još ranije... koji će nam qrac škola... to će valjda odabrani kao i uvek dok za "opanak" ostaje isto... Hrani sina i šalji u vojsku


                          I za kraj, hoće li dijaspora da pomogne da nekako stignemo do tih milijardi samo za vojsku?

                          Mi ćemo ljudstvo da popunimo, ako neko pretekne u takvoj državi


                          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                          Izvini Samo Zvezda, nisam razumeo upis, meni je baš konfuzan jer budžetska sredstva za vojsku se izdvajaju procentualno ne brojčano i negda (kada sam aj služio vojsku bila je oko 2,7% budžeta (koliko god da je to), samo održavanje tehnike i sredstava, samoredovno servisiranje (sve ono što je potrebno da bi tehnika i sastav funkcionisao na minimumu) je sada daleko ispod tog procenta još iz vremena (ovo nisam siguran) da li od Bote ii od Davinića.
                          Inače, od Miloševića su sve vlasti vrlo predano devastirali vojsku kao organizaciju. Najpoznatiji je period Smederevske železare i sekundarnih sirovina kao viška vojne tehnike.
                          Redovan, ročni sastav je potreban - da li je isplativ (jeftiniji od profesionalnog ne znam) ali je potrebno obezbediti obuku pod stručnim nadzorom korišćenja oružja/oruđa, taktičko obučavanje i stvaranje baze rezervnog sastava.
                          Da ne pominjem zemlje gde se služi rok po 3 godine, ili si obveznik da do 40-e godine oslužiš rok ili da ga otplatiš. Lepo podzakonskim aktima dozvoliti mogućnost da pojedinac može otplatiti i da ne mora ići u vojsku (budžet puniji a dovoljno ima onih koji će služiti tih 6/9/12 ili već koliko se odredi -ako se odredi meseci).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Povecanje plate je ovde smesno Prvo ti smanji10-15% od 50k pa ti od 45k poveca isto tako xD.Do tada naravno cene sve odu navise i onda se desi povecanje od ajde da kazes 10% Mislim, dobro je to povecanje, ali ne vidim da ovi novinari glasno pricaju kad se cene svega povecavaju. Nema te sestre koja ce ostati u drzavi zbog 50evra, niti ce pandur da zaustavi korupciju zbog toga,lekari itd...i dalje ces morati ici kod privatnih doktora itd...

                            Jesam zapovecanje plata odredjneimsluzbama ali tu je malo proslo onako..da i ovi iz opstina i ta govna iz stranak koja bas nista ne rade dobijaju za 8-9 posto vecu platu. Znam igrom slucaja neke kao direktore,zamenike ovo,ono...kad kazem znam, mislim povrsno..koji su to ljudi idoti ne bi verovali..To nema nigde..

                            Realno to povecanje su zasluzile samo sestre, vojska i prosveta, ovo ostalo su teska govna koja zive na korupciji i grbaci naroda...

                            Sto se tice vojnog roka,nista se tu pametno nece nauciti...cisto gubljenje vremena...vreme ratova treba da bude iza nas..celom balaknu treba zabraniti naoruzavanje i da ima vojsku..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Izvini Samo Zvezda, nisam razumeo upis, meni je baš konfuzan jer budžetska sredstva za vojsku se izdvajaju procentualno ne brojčano i negda (kada sam aj služio vojsku bila je oko 2,7% budžeta (koliko god da je to), samo održavanje tehnike i sredstava, samoredovno servisiranje (sve ono što je potrebno da bi tehnika i sastav funkcionisao na minimumu) je sada daleko ispod tog procenta još iz vremena (ovo nisam siguran) da li od Bote ii od Davinića.
                              Inače, od Miloševića su sve vlasti vrlo predano devastirali vojsku kao organizaciju. Najpoznatiji je period Smederevske železare i sekundarnih sirovina kao viška vojne tehnike.
                              Redovan, ročni sastav je potreban - da li je isplativ (jeftiniji od profesionalnog ne znam) ali je potrebno obezbediti obuku pod stručnim nadzorom korišćenja oružja/oruđa, taktičko obučavanje i stvaranje baze rezervnog sastava.
                              Da ne pominjem zemlje gde se služi rok po 3 godine, ili si obveznik da do 40-e godine oslužiš rok ili da ga otplatiš. Lepo podzakonskim aktima dozvoliti mogućnost da pojedinac može otplatiti i da ne mora ići u vojsku (budžet puniji a dovoljno ima onih koji će služiti tih 6/9/12 ili već koliko se odredi -ako se odredi meseci).
                              To što ne razumeš moj "konfuzni" post i nije neki problem. Mnogo veći problem je ako ti je prihvatljivo, nekoliko milijardi za vojsku od 250. 000 mladih ljudi.






                              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Povecanje plate je ovde smesno Prvo ti smanji10-15% od 50k pa ti od 45k poveca isto tako xD.Do tada naravno cene sve odu navise i onda se desi povecanje od ajde da kazes 10% Mislim, dobro je to povecanje, ali ne vidim da ovi novinari glasno pricaju kad se cene svega povecavaju. Nema te sestre koja ce ostati u drzavi zbog 50evra, niti ce pandur da zaustavi korupciju zbog toga,lekari itd...i dalje ces morati ici kod privatnih doktora itd...
                                Pa pazi, ako uporedimo trenutni prosek plate od 450e sa jednom od najjacih godina u proteklih 30 (2008. posle koje je nas je pogodila ekonomska kriza), sada je veca za 50e.

                                Jes sve pomalo poskupelo ali tu smo negde, kao u najjacoj 2008. godini. Uporedimo npr 2006. kada je prosek bio 270e... nije sve tako crno.

                                Comment

                                Working...
                                X