Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
    Veoma sposobni....
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      Iščitao sam otprilike poslednjih 200 postova, ali ovaj bih izdvojio kao najgluplji. Naravno ni sova nije razočarao, a limun je neprijatno iznenađenje.

      Ne bih da ponavljam sve što su pisali gold i uroš, ali to je otprilke to. Pohvalio bih i Ganca zbog oca Tadeja.[emoji3]

      Svim evropejcima, okrenutim materijalnim vrednostima i hedonizmu kao jedinom reperu kvaliteta života, poručujem da Kosovo nije samo neka zemlja gde su većina Albanci i zato nam ne treba više. Kosovo su onih 1300 crkava i manastira, Kosovo je sama srž našeg bića, ono što nas čini narodom. Ako nemamo Kosovo, mi više nismo narod, mi više nemamo identitet, mi više nismo ništa.

      Ali to ne može da shvati neko kome je smisao života što više zabave, uživanja, seksa, filmova, sporta i drugih sličnih sadržaja.

      Problem sa našom elitom je što je samo intelektualna. Nama trebaju intelektualci koji su i duhovna elita, intelektualci koji su nadahnuti Svetosavljem, Kosovskim zavetom, borbom predaka, pravoslavljem. To su vrednosti koje daju smisao životu, a ne da li ćeš ići na more ili kupiti novi auto.

      Slušajte Dragoslava Bokana, možda će se neki od vas evropejaca bar malo osvestiti i videti koliko srljamo u propast, slušajte i Miloša Kovića. To su intelektualci koji su i duhovna elita ovog naroda. Dosta ih progone i lažu o njima zbog stavova koje imaju.
      Ja sam zakljucio da je Kosovo teritorija o kojoj Srbi mnogo vole da pricaju, ali ne vole da zive tamo. Uglavnom ga brane oni koji nogom nisu krocili na isto ili su se lepo obogatili prodajom zemlje ili sume (ovi su mi posebno dragi) pa sad iz neke "trule zapadne" zemlje prosipaju mudrost.

      Ti konkretno zivis na teritoriji koja do pre 100 godina nije pripadala Srbiji, niko ti ne brani da napustis tu teritoriju i odes na vekovna ognjista. Podujevo je lepo.
      Last edited by belgrade_owl; 16-09-19, 14:59.

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Ok nedruže...ko je sprovoditelj ideje?
        Ko je od kada vladao, kada je nastala Kraljevina SHS?
        I šta ga je najviše potaklo na to?
        Шта сам на испиту? Када је настала Краљевима Југославија и ко је то спровео? КСХС је настала по идеји али су ентитети били задржани и могло је да се иде у правцу лабаве конфедерације. Не, него се 1929. ствара нови ентитет и постаје Краљевина Југославија.

        Психопата је уништио Жрнов на Авали, изградио неку одвратност која асоцира на спомен персијском Киру.

        Ето он је спроводитељ. КСХС је могла да оде и у лабаву економску конфедерацију.

        Ја сам причао од када званично постоје Југословени, а то је од 1929. То што се неко пре тога декларисао, декларишу се људи свакако.

        Имаш и панслависте који су да се сви уједине, а то што ће нека група Панслависта заседати у Паризу никога не боли курац, јер Свесловенска земља не постоји. Аналогијом, и Југословенски одбор нема предзнак народа него идеје јер Југославија није постојала тада.

        Самим тим, пошто нисам мислио на идејне Југословене него на Југословене Србе који кажу да су Југословени и не осећају се српским, што могу само ако живе у тој земљи и ако она постоји.

        А постоји од 1929. У етничком смислу да си етнички Југословен.

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Iščitao sam otprilike poslednjih 200 postova, ali ovaj bih izdvojio kao najgluplji. Naravno ni sova nije razočarao, a limun je neprijatno iznenađenje.

          Ne bih da ponavljam sve što su pisali gold i uroš, ali to je otprilke to. Pohvalio bih i Ganca zbog oca Tadeja.[emoji3]

          Svim evropejcima, okrenutim materijalnim vrednostima i hedonizmu kao jedinom reperu kvaliteta života, poručujem da Kosovo nije samo neka zemlja gde su većina Albanci i zato nam ne treba više. Kosovo su onih 1300 crkava i manastira, Kosovo je sama srž našeg bića, ono što nas čini narodom. Ako nemamo Kosovo, mi više nismo narod, mi više nemamo identitet, mi više nismo ništa.

          Ali to ne može da shvati neko kome je smisao života što više zabave, uživanja, seksa, filmova, sporta i drugih sličnih sadržaja.

          Problem sa našom elitom je što je samo intelektualna. Nama trebaju intelektualci koji su i duhovna elita, intelektualci koji su nadahnuti Svetosavljem, Kosovskim zavetom, borbom predaka, pravoslavljem. To su vrednosti koje daju smisao životu, a ne da li ćeš ići na more ili kupiti novi auto.

          Slušajte Dragoslava Bokana, možda će se neki od vas evropejaca bar malo osvestiti i videti koliko srljamo u propast, slušajte i Miloša Kovića. To su intelektualci koji su i duhovna elita ovog naroda. Dosta ih progone i lažu o njima zbog stavova koje imaju.
          Stariji si od mene kao i svi ovdje. Gdje vidiš da je srpska elita intelektualna, možda prije par decenija, do sad je sve ili skoro sve što vrijedi otišlo na Zapad. Zavaravamo se da postoji to još, ili da postoje građani (malograđani i seljačine su samo ostali).

          Ne moramo mi nikad u EU, evo nek se prekine svaka priča o tome. Ali ništa nam se dobro desiti neće svakako, nastavićemo tiho umirati kao i sve ove godine.

          Comment


          • Помода : "Они никога не вређају"

            хомосексуалац:

            Comment


            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
              Помода : "Они никога не вређају"

              хомосексуалац:

              Ovaj lik vređa zdrav razum a čini mi se da nije "pod libelu" i to nema veze sa seksualnom orijentacijom.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Добро је увек када дођу времена која изискују да се сведочи вера, патриотизам, љубав према отаџбини и поштовање предака и њихове борбе и датих живота да би ми данас били ово што јесмо и да постојимо овде где постојимо.
                Добро је, јер је то вековно историјско сито које разлучује жито од кукоља.

                У данима када прослављамо ванвременску победу пробоја солунског фронта, наше див јунаке који су у опанцима, отписани и прежаљени од свих, осветили и ослободили КиМ, сведочимо да постоје и они који не знају шта је за нас КиМ, и који не знају ништа о ономе што је душа српског народа.

                Ако мене питате - ко их јебе.

                Ако питате момке из Београдског синдиката -
                "У пољу божури никли, из крви јунака без страха.
                На месту где се моја земља уздиже до неба,
                показао нам владар за шта ваља да се страда.
                За Космет нас је Лазар вез'о и митом и клетвом."

                Шта год мислили, увек се треба водити речима блаженопочившег, доброг, нашег Патријарха Павла - "Не заборавимо никада да је зло увек кратког века и само наизглед успешно и блиставо."
                Па ви другари бирајте.
                А при избору знајте да вас гледају сви ваши преци и прате сваки ваш корак, и моле се за вас да не пљунете на њихове жртве.


                Савремени српски интелектуалци.
                Опет по једној причи Владике Николаја, тј писму човеку који тврди да нема Бога.
                Прича иде овако.

                Слеп човек, ништа не види, па му принесу свећу да боље види, а он каже нема светла.
                Они упале 10 свећа да буде јача светлост, а он опет каже нема светла.
                Они упале и 100 свећа, али он опет каже нема светла.
                Уведу га у просторију пуну свећа, и кажу му ево ти светла. А он опет нема светла.

                То што он не види светло не значи да га нема.
                То што неко не верује у Бога не значи да га нема.
                Такав треба да каже - немам Бога. А не - нема Бога.
                Бога има, али га он не види.

                Прича се односи и на интелектуалце.
                То што неко мисли да нема интелектуалаца, не значи да их нема.
                То само показује колико је он ограничен и у каквом се кругу људи креће.
                А највише да је његова перцепција стања Србије, и генерално стање друштва генерисано са оним што види на телевизији, никако личним искуством.

                Побројаћу само неке интелектуалце са којима ја сарађујем

                - Проф др Дејан Мировић
                - Проф др Радивоје Младеновић
                - Часлав Оцић
                - Проф др Митра Рељић
                - Доц др Слободан Рељић
                - Коста Чавошки
                - Проф др Слободан Антонић
                - Данило Баста
                - Матија Бећковић
                - Проф др Јован Душанић
                - Проф др Александар Јовановић
                - Проф др Милош Ковић
                - Проф др Часлав Копривица
                - Проф др Миодраг Кулић
                - Проф др Мило Ломпар
                - Др Зоран Милошевић
                - Проф др Гордана Шубарић Горгиева
                - Проф др Милан Брдар
                - Проф др Смиља Аврамов (покојна, Бог да јој душу прости, морао сам да је споменем)

                Comment


                • Meni to vise deluje kao spisak gostiju na Balkan Infu Slobodno reci na cemu saradjujes, mozda potkopavate Zapad iz Bazela
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Meni to vise deluje kao spisak gostiju na Balkan Infu

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Meni to vise deluje kao spisak gostiju na Balkan Infu Slobodno reci na cemu saradjujes, mozda potkopavate Zapad iz Bazela
                      Ovo je nisko, niko te ne tera da se slazes sa onim sto gold zastupa, ali nema potrebe da vredjas i omalovazavas. Na spisku se recimo nalazi osoba koja je doktorirala fiziku u svojoj 30. godini.

                      Comment


                      • Проф др Милан Брдар

                        koliko ga je lepo slusati
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • @mr.gold koliko sam shvatio u Bazelu živiš, prirodno je da malo zaboraviš kakvo je stanje. Nema to veze sa televizijom, krugovima kojim se ja krećem ili bilo ko drugi. To je jednostavno tako, istinskih intelektualaca, ma uopšte kulturnih ljudi je sve manje. Primitivizam zavladao i ne skida se. Normalni se povukli i bježe negdje gdje neće gledati cirkus. I to je tako, onda ovi sa kupljenim diplomama dođu kao prirodna posljedica.

                          I ovo mi svaki stariji, ozbiljniji čovjek potvrdi, nije moje lupetanje.
                          Last edited by BorisUnited99; 16-09-19, 17:48.

                          Comment


                          • A gde gostuju Losmi tvoji intelektualci,po stranim ambasadama kao Sojic?

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              Ja sam zakljucio da je Kosovo teritorija o kojoj Srbi mnogo vole da pricaju, ali ne vole da zive tamo. Uglavnom ga brane oni koji nogom nisu krocili na isto ili su se lepo obogatili prodajom zemlje ili sume (ovi su mi posebno dragi) pa sad iz neke "trule zapadne" zemlje prosipaju mudrost.

                              Ti konkretno zivis na teritoriji koja do pre 100 godina nije pripadala Srbiji, niko ti ne brani da napustis tu teritoriju i odes na vekovna ognjista. Podujevo je lepo.
                              Ti nisi čovek za raspravu, ti si čovek za žaljenje.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                                A gde gostuju Losmi tvoji intelektualci,po stranim ambasadama kao Sojic?
                                Moji intelektualci sede kod mene na rucku,veceri, dorucku....ima nas dao Bog... Sve znate o meni,a vi mudro cutite. Sto bih ja vama bilo sta odgovorao. Mene zanima samo napredak, ne vracanje u kameno doba,bilo proslo sve i neponovilo se...da je valjalo, to bi se odrzalo...Ovde ljudi uglavnom gledaju unazad,a ja bih voleo da gledam unapred.

                                Pun mi je kufer svakakih idiota koji bi pravili nered i vracali nas u istoriju krozpricu da zastitimo taj nas neki ponos..ati isti se ne pitaju nista..bukvalno ih ni u kuci ne pitaju za misljenje ali oni nesto palamude...ajde da zivimo kao ljudi za pocetak..

                                Gomilu gluposti ljudi pisu, a poenta je da obican covek zivi dobro i da imamo sigunrost, a ne da jedu neke molitve.Onda kad dodje taj deo mozes da palamudis o nekim zivotnim vrednostima...to trenutno nikog ne zanima..ni te sto pricaju...
                                Last edited by LosmiSK; 16-09-19, 18:30.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X