Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam nikakav Srbenda ali pisem cirilicom, oduvek. I znam jos ljude koji koriste to pismo.
    A najveci protivnici pravopisa i gramatike su vazda oni koji najvise brljaju
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Nisam nikakav Srbenda ali pisem cirilicom, oduvek. I znam jos ljude koji koriste to pismo.
      A najveci protivnici pravopisa i gramatike su vazda oni koji najvise brljaju
      Svaka cast!!! Volim kada me ukoris tako brzo
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Kada neko mora da pljune po nečemu samo da bi sebe izdigao. Umesto da kaže "ja više volim, ja biram to i to, tačka" mora da se filuje ko kojim piše.

        Баш из тог разлога писаћу овим нашим писмом, пошто латиница није наша, иако ми не паше да пишем ћирилицом, јер колико је лепа, не да ми се опсовати на ћирилици.

        Comment


        • Kinezi puštali pesmu Lune Đogani u dvorani u Kini
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Ćirilica izumire, i država, a i narod ne rade ništa po tom pitanju, što je jako tužno. Gubimo identitet. Da se ja pitam, od najranijih dana u školi bi ćirilica bila obavezna i glavna. Svaki zakon, nazivi koječega morali bi da budu ispisani ćirilicom. Naravno da treba naučiti i latinicu, drugačije ne bi mogli da funkcionišemo ali tužno je odricati se svog pisma, kulture i identiteta. A sve ide u tom smeru.
            sloboda ili ništa

            Comment




            • Jelenino mlijeko zavrsilo kod Rade Manojlovic
              sigpic

              Comment


              • Ми треба да изгубимо државу. Да се то филтрира лепо да нас остане 200-300к, али правих. У највећем поразу и губитку свих територија, видећу највећу победу.

                Кад се сетим како је Рада плакала и правила сцене када је Сунчица Травица била у споту њеног дечка.

                Како је свет мали. Сунчица и Харис Берковић у споту, Сунчица бивша Троицког, Рада и Ноле, а Ноле и Виктор тениски другари. Још Харис Јелену да упозна и сви су квит.
                Last edited by Cassius Clay; 06-09-19, 17:45.

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  Ćirilica izumire, i država, a i narod ne rade ništa po tom pitanju, što je jako tužno. Gubimo identitet. Da se ja pitam, od najranijih dana u školi bi ćirilica bila obavezna i glavna. Svaki zakon, nazivi koječega morali bi da budu ispisani ćirilicom. Naravno da treba naučiti i latinicu, drugačije ne bi mogli da funkcionišemo ali tužno je odricati se svog pisma, kulture i identiteta. A sve ide u tom smeru.
                  U Ustavu i stoji da je službeno pismo ćirilica...e sad' što se to i u praksi ne primenjuje je drugi padež...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    U Ustavu i stoji da je službeno pismo ćirilica...e sad' što se to i u praksi ne primenjuje je drugi padež...
                    Gde to pise u ustavu?
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Kaze Raduljica mislio sam da je neka kineska pevacica,naravno da nisam cuo pesmu ali pretpostavljam da je neko kreveljenje.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Gde to pise u ustavu?
                        Bas bas u ustavu

                        Jezik i pismo
                        Član 10
                        .

                        U Republici Srbiji u službenoj upotrebi su srpski jezik i ćiriličko pismo.
                        Službena upotreba drugih jezika i pisama uređuje se zakonom, na osnovu Ustava.
                        http://www.ustavni.sud.rs/page/view/...publike-srbije

                        Odes na google.com i u ono gde pise pretraga ukucas "Ustav Republike Srbije" i gle cuda pojavi se tekst.

                        Ako te mrzi to da uradis pogledas racun za vodu ili struju koji su na sluzbenom jeziku i pisani sluzbenim pismom.
                        Last edited by belgrade_owl; 06-09-19, 18:24.

                        Comment


                        • Može gugl i na ćirilici da se pretražuje ko ne zna latinicu.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Tako je Limunutuse, brate moj. Ispravljaju samo ovi sto rade od 7am do 5pm

                            Cirilicu niko i ne koristi, sem ovih tkz Srbendi Ja se potpisujem cirlicom, ali pisem latinicom. Oba pisma su u redu. Forsiranje bilo kog je neukusno i nepotrebno. Samo nekako se namece da cirilicu vise koriste tkz borci za Kosovo aka 1244, valjda su onda veci Srbi
                            Od 8 do 16h. Tebrex, kad već imaš toliko vremena sa kojim ne znaš šta ćeš, uzmi učiteljicu - za 6 meseci ima da nadoknadiš gradivo od 1 do 5 razreda, poslušaj moj najdobronamerniji savet. [emoji847]
                            Last edited by dekkard; 06-09-19, 18:13.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Od 8 do 16h. Tebrex, kad već imaš toliko vremena sa kojim ne znaš šta ćeš, uzmi učiteljicu - za 6 meseci ima da nadoknadiš gradivo od 1 do 5 razreda, poslušaj moj najdobronamerniji savet. [emoji847]
                              Smesno je sto ga ti savetujes da uzme uciteljicu, a napravio si gresku, veoma cesta greska, ali mislim da se to uci bas u tim razredama koje si naveo.

                              Sent from my MI 6 using Tapatalk
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • To je samo da vidim da li pratite na času.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X