Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je l' precizno ovo i ima li još?

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Imam dosta rodbine u Podgoricu, secam se ko klinac u NS nije bilo 5 klima u celom gradu, dole tona...toga cu se secati vecno
      I danas je tako.
      U nekim zapadnim zemljama je to zabranjeno da se drzi na fasadama okrenutim ka ulici jer narusava estetiku.Ali je Podgorica toliko ruzan grad da to u svakom slucaju ne utice na estetski momenat.

      Comment


      • Nikakvi slaninari, zitelji Backe su Bacvani, prvi put cujem ovo slaninari sem kao navijaca Vojvodine...Lale su su ovi iz Banata, tu ljudi dosta grese ba nazivaju sve Vojvodjane Lalama..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ovo za gusalje ima svoje objasnjenje.
          Na prostoru Sandzaka vode nemaju u sebi joda,tkzv gusave vode koje uticu na povecanje stitne zlijezde,znate ono kad natekne.
          Takva regija postoji i u Svajcarskoj.
          Ali je taj problem rijesen kad je jod poceo u so da se stavlja i takvih slucajeva vise nema.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            Ne racunata ti se da si beogradjanka ako nisi makar 4-ta generacija?To ti neka norma.
            Ko to ne racuna?
            Vise od cetvrte.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Ko to ne racuna?
              Vise od cetvrte.
              Ma salim se.
              Iako bi Dekard imao sto da ti kaze na tu temu.
              Last edited by E1_PG; 28-05-19, 15:20.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                Od starijih cujem da su se umotavali u kvasne carsave i da se dosta vremena provodilo na Moracu koja je inace led ledeni,prije avgusta se i ne mozes kupat u nju skoro.
                Ja kao stariji ću ti reći da se nekad znalo kad je koje godišnje doba. Sada se bre sve poremetilo, ni ovo sunce više nije isto. Nekada se uveče otvarala sva vrata, i ona ulazna, pravila se promaja tokom čitave noći. To se čak radilo i u zgradi. Bila neka sigurnija vremena, nije bilo ovoliko lopova tako da nije ni bilo straha da će neko ući radi pljačke.

                Comment


                • A Beograd jednim delom na balkanskom poluostrvu, preko reke srednja evropa. I Šumadija kači deo Beograda geografski ako se ne varam. Inače je glupo što stanovnici preko reke ne glasaju na izborima u Vojvodini koliko znam, to je skrajnuto ko zna koliko srpskih glasova.

                  To je sve na venecijanskoj komisiji odlučeno za Zemun, nisu ludi oni.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Ma salim se.
                    Iako bi Dekard imao sto da ti kaze na tu temu.
                    Ma to su gluposti.
                    Seljacine i budale svuda zive. To je pre svega do vaspitanja, kulture i naravno i inteligencije. Recimo sto se tice cistoce, cuvanja stvari, grada...ako ti je cisto i pristojno u kuci, pa tako bi trebalo i na ulici, zgradi, u gradu, a ne ocistis kucu pa frrrrlj kesu sa djubretom kroz prozor.

                    Nego bagra neka isplivala i zavladala boze sacuvaj.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Vojvodina je Zemun, NBG, Pancevo..

                      Vojvodina je poprilicno teska prica, mada 2/3 stanovistva su Srbi, ovo ostalo pola cine Madjari a polovinu svi ostali...Beograd nije Sumadija i nema niakkve veze sa Sumadijom..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Ne kažem da je Beograd Šumadija nego da ono što je Šumadija i što geografski predstavlja ili bolje reći je predstavljala je zahvatio deo Beograda jer se Beograd širio konstantno.

                        A to za seljačine, svuda ih ima. Meni i ne odaje neki kurčevit vajb kad neko kaže iz Beograda sam, to sam samo čuo ljude iz unutrašnjosti da nešto misle da su Beogradjani isfolirani.

                        Prvo je pitanje u kom kraju Beograda živiš, jer je nekad bolje živeti u Sirogojnu kraj Zlatibora nego u nekom zabačenom delu Beograda.

                        Drugo, imaju neke predstave o Beogradjanima da su isfolirani. Sve što sam isfoliranih upoznao bilo je iz nekih pripizdina koje se nazivaju Beogradom.

                        Više su Vojvodjani nabedjeni. Dodje mi iz neke selendre iz Vojvodine i drvi mi da sam Srbijanac. Smešni su
                        Last edited by Cassius Clay; 28-05-19, 15:42.

                        Comment




                        • Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Ne kažem da je Beograd Šumadija nego da ono što je Šumadija i što geografski predstavlja ili bolje reći je predstavljala je zahvatio deo Beograda jer se Beograd širio konstantno.

                            A to za seljačine, svuda ih ima. Meni i ne odaje neki kurčevit vajb kad neko kaže iz Beograda sam, to sam samo čuo ljude iz unutrašnjosti da nešto misle da su Beogradjani isfolirani.

                            Prvo je pitanje u kom kraju Beograda živiš, jer je nekad bolje živeti u Sirogojnu kraj Zlatibora nego u nekom zabačenom delu Beograda.

                            Drugo, imaju neke predstave o Beogradjanima da su isfolirani. Sve što sam isfoliranih upoznao bilo je iz nekih pripizdina koje se nazivaju Beogradom.

                            Više su Vojvodjani nabedjeni. Dodje mi iz neke selendre iz Vojvodine i drvi mi da sam Srbijanac. Smešni su
                            Pa sta si ako nisi Srbijanac. Mi tako nazivamo ljude iz untrasnje Srbije. Beogradjani su mi skroz ok, volim i Suboticane, mada je proslo dosta vremena od kada sam izlazio tamo. Takodje potez Senta, Ada, Mol mi je super, znam i Kikidjanke itd...iz Sombora itd..Dole Vas Srbijance slabije znam, KG znam likove skroz ok, dole vec slabije ali niko nista lose ne misli..Mada jesmo severnije dosta urbaniji od Vas jbga mada je to nebitno...Volim celu Srbiju, bitno je ko je kakav covek..nacionalnost, etnicka i geografska pripadnost nikom nije bitna...
                            Last edited by LosmiSK; 28-05-19, 16:02.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • To su sve stereotipi...

                              Nego na ozbiljnije teme, mojim glupim Vojvodjanima moram uvek da objašnjavam da su glupi što koriste "Srbijanac" jer je to kovanica iz bečko-berlinske jebene škole.

                              Tu kovanicu koriste Bošnjaci i Hrvati da omedjaju Srbe u i van Srbije. Za njih ste i vi Srbijanci.

                              Hajde kada nas oni tako nazivaju, ali dodje neki deran iz Vojvodine pa govori, samo da bi gradio identitet izvan naspram toga. Kao on je Vojvodjanin.

                              Vidiš šta su ti finese. Pusti BiH nekad vesti kada kaže "srbijanski predsednik". Ja bih im brzo poslao diplomatsko pismo da sam ministar sp. Da pripaze da izgovore srpski na javnoj frekvenciji. Ne da su oni to smisleno već su naučeni tako još od doba austrougarske koja je nametala to.

                              Detalji su najvažniji u medjunarodnim odnosima i tu se bije bitka najveća, oružje je bezveze jer ne stvara pravo. Stvara ako si Rusija i SAD.

                              Tako se vode medjunarodni odnosi, radom na detaljima, istoriji, platformama, pregovori i ostale gluposti su maska. Nemaš šta da pregovaraš kada imaš unapred odredjeno šta može šta ne.

                              I u Rambujeu i pre u Dejtonu znalo se koliko i koje su krajnje granice.

                              Ali zato rad na osvešćivanju i na istoriji, pa meni Kusturica ne bi silazio sa nacionalne frekvencije i to ne bi pričao o filmovima nego o nekim drugim temama.
                              Last edited by Cassius Clay; 29-05-19, 01:32.

                              Comment


                              • Cuj Kusturica xD On bi ti pricao o kojim temama?

                                Drugo, ocito nisi bio nikad u Bosni ili tvoj Hercegovini. Da jesi, znao bi da tamo svi Srbi su Srbi,a mi iz Srbije smo Srbijanci. Tako da nije tacno da nas tako nazivaju Hrvati i Bosnjaci samo. Drugo i osnovno mi severno smo Srbi ali i Vojvodjani, vi dole ste Srbi ali i Srbijanci i tu je kraj price..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X