Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jedva čekam da transica počne da dominira WTA turom.

    To je rupa bez dna.

    Počne ovako. "Svako ima pravo, ako se oseća.."

    Branioci toga te etiketiraju kada komentarišeš, i dok se ne okreneš

    imaćemo neku transicu koja ubija neku Serenu Vilijams a isprani mozgovi će govoriti da je to njeno pravo.

    Da smo u praistorijskoj zajednici koju je činilo 20 ljudi, da ne uzimam verske koncepte nego ove, znači evoluciju uzimam, praistorijska zajednica...

    E sad 20 ljudi 10 žena i 10 muškaraca.

    Da 10 muškaraca nije oplodilo 10 žena nego da su se medjusobno voleli i da su odbijali žene, mi danas ne bi postojali.

    Ja se uvek setim neke Plutarhove knjige i priča kako su Alkibijad i Sokrat voleli da se namažu uljima, rvu, i dohvate ispod šatora, ali su obojica znali da to nije društvena norma, nije racionalno i ne nosi plod, pa su ispunili svoju ljudsku dužnost i nisu tražili da budu u braku jer je to nehumano jer zaustavlja vrstu i nema reproduktivnu funkciju.

    Da su se branioci gej braka pitali od davnina ljudski rod ne bi ni postojao. To je jedan šah mat za njih.

    Jedno je biti gej a drugo je tražiti gej brak. Prvo postoji od davnina a za drugo se zalažu moroni, a još veći ih brane.
    Last edited by Cassius Clay; 02-05-19, 22:28.

    Comment


    • Kad vec pominjes Alkibijada i Sokrata, je l` ti poznato od negde pojam "Sveta tebanska ceta" koja je je pobedila tadasnju supersilu Spartance u bici kod Leuktre?
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Što mi nemamo takvu četu da pošaljemo na Kosovo pošto nam rosu bije narod. Bar da su od neke koristi pa da se ugledaju na tu četu.

        Ali to je osnovna distinkcija izmedju antičkog homoseksualizma i danšnjeg. Tad su to bili najjači tipovi kod kojih je to predstavljalo krajnju neku muškost ili šta već, nije imao feminiziranu notu, danas toga nema.

        Ima Milo Yiannopoulos koji je gej i koji deluje feminizirano ali se bori zdušno protiv feministkinja i u nekim crtama podseća na taj neki drugi tip homoseksualizma, više on doprinosi muškom rodu nego mnogi strejt likovi.

        Comment


        • Ako nemas sumnje u svoju seksualnost - zasto bi ti to smetalo?
          Niko nece postati homoseksualac, lezbejka, biseksualac,... pod uticajem nekoga ako je psihicki siguran u sebe.
          Sta ce ko odabrati - to je njegovo i samo njegovo pravo, i moze da ga koristi dotle dok ne pokusava da isto nametne drugima kao dogmu.
          Ako uzmes princip iz Postanja "Bog stvori Adama i Evu i rece im rastite i mnozite se", ko ispunjava bolje bozju zapovest?
          1. Svestenstvo i vernici zakleti na celibat
          2. Istorodni parovi koji se odlucuju na potomstvo putem surogat roditelja?
          Ko je , po tebi, poslusao Gospoda?
          JBG, logika je prilicno zajebana stvar.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Čuj ja nemam ništa protiv gejeva niti se ježim toga jer postoji od starih vremena. Imam protiv toga da to postane promocija. I da legalizuju brakove i usvajanje dece.

            Neka nadju dva geja dve lezbejke, neka se reprodukuju, neka ne usadjuju deci u glavu nikakve ideje i neka puste sami da odluče šta će biti, i to bi onda bilo prihvatljivo. A pošto dosta njih ima i neke druge sklonosti usvajanje dece je opasnost.

            Čak i da ljudi ne veruju u Boga i da to kompletno odbacimo, da veruju u prirodne mehanizme, to je protivprirodni blud, ne sam čin već brak i uvajanje jer rezultat njihove ljubavi nije taj plod.

            Dakle nije stvar nikakve homofobije već racionalnosti.

            Mogu oni da se ostvare i kao roditelji sa ženom a mogu i da zadovolje svoje potrebe.

            Nisam našao niti jednu raspravu pre u antici o tome da se misli uopšte na istopolne brakove.

            Nego je nauka napredovala toliko i ljudi su toliko besni da su krenuli u drugu krajnost.

            Evo neki se pola dana osećaju kao žena pola dana kao muškarac.

            Tanka je linija izmedju slobode i bezobrazluka. A i glavna sloboda je sloboda od države i sloboda za sebe, a ne sloboda da nešto dobiješ i budeš.

            Meni više smeta sa društvenog aspekta jer razbija društvene norme i koheziju nego sa individualnog. Mene kao mene briga šta će ko biti.

            Samo mora postojati granica dokle je normalno a gde prelazi u nenormalno

            Mislim da su nas priroda/evolucija/Bog/štagod stvorili sa razlogom različite kao muško i žensko i dali svakome svoje funkcije pa je malo ružno da smo mi našli u 2019. da degradiramo to što nas je stvorili, šta god to bilo.
            Last edited by Cassius Clay; 03-05-19, 16:25.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Čuj ja nemam ništa protiv gejeva niti se ježim toga jer postoji od starih vremena. Imam protiv toga da to postane promocija. I da legalizuju brakove i usvajanje dece.

              Neka nadju dva geja dve lezbejke, neka se reprodukuju, neka ne usadjuju deci u glavu nikakve ideje i neka puste sami da odluče šta će biti, i to bi onda bilo prihvatljivo. A pošto dosta njih ima i neke druge sklonosti usvajanje dece je opasnost.

              Čak i da ljudi ne veruju u Boga i da to kompletno odbacimo, da veruju u prirodne mehanizme, to je protivprirodni blud, ne sam čin već brak i uvajanje jer rezultat njihove ljubavi nije taj plod.

              Dakle nije stvar nikakve homofobije već racionalnosti.

              Mogu oni da se ostvare i kao roditelji sa ženom a mogu i da zadovolje svoje potrebe.

              Nisam našao niti jednu raspravu pre u antici o tome da se misli uopšte na istopolne brakove.

              Nego je nauka napredovala toliko i ljudi su toliko besni da su krenuli u drugu krajnost.

              Evo neki se pola dana osećaju kao žena pola dana kao muškarac.

              Tanka je linija izmedju slobode i bezobrazluka. A i glavna sloboda je sloboda od države i sloboda za sebe, a ne sloboda da nešto dobiješ i budeš.

              Meni više smeta sa društvenog aspekta jer razbija društvene norme i koheziju nego sa individualnog. Mene kao mene briga šta će ko biti.

              Samo mora postojati granica dokle je normalno a gde prelazi u nenormalno

              Mislim da su nas priroda/evolucija/Bog/štagod stvorili sa razlogom različite kao muško i žensko i dali svakome svoje funkcije pa je malo ružno da smo mi našli u 2019. da degradiramo to što nas je stvorili, šta god to bilo.
              Kako je ovo moguce?
              Kako je moguce da neko bude gej, a da je zaista strejt i obrnuto?
              Pa prvi su ti homoseksulaci rasli u heteroseksualnoj okolini, pa ih nije to zaustavilo niti im je neko uspeo da nametne da budu nesto sto nisu.

              Ili jesi ili nisi ili ti je svejedno pa si biseksualac
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by kronostime View Post
                Ako nemas sumnje u svoju seksualnost - zasto bi ti to smetalo?
                Niko nece postati homoseksualac, lezbejka, biseksualac,... pod uticajem nekoga ako je psihicki siguran u sebe.
                Bilo bi lijepo kada bi bilo tako jednostavno. Ljudi po prirodi nisu samoubice, ali je dokazano da ako uzmeš mladog čovjeka i promovišeš mu ideju da je dobro opasati se sa C4 i ući u autobus nevjerjika...
                Vjerovatno djeluje da se homo ne promoviše tim intenzitetom, ali rapidno se napreduje ka tome.
                Bolest i tačka. Ljudi se rađaju i sa drugim bolestima, pa tako i sa tom.

                Comment


                • Ako ovaj svet bude isao u onom pravcu kojem ide, ta tvoja recenica " pa neka se reprodukuju " potpuno ce izgubiti na znacaju.
                  Deca se bukvalno mogu napraviti u epruveti i to po misljenju mnogih efikasnije i kvalitetnije nego prirodnim putem. Genetski inzenjering je grana koja je u povoju, stvari koje omogucava, ma koliko bile neprirodne i kontra Bogu sluzice kao svojevrstan nacin coveka da prevari prirodu.

                  Mislis da ce biti tesko uzgojiti dete u nekoj vestackoj materici za nekih 100 godina? Ja sumnjam da ce to biti problem.
                  Tvoje reci dobijaju na znacaju da zivimo u predindustrijalno doba, sa rigorznim pravilima i zakonima. Onda bi mogao da im kazes " Pa reprdoukujte se " ovako to za koju deceniju nece imati nikakv znacaj, cak ni nece biti smatrano nekim tabuom.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Originally posted by forum1nick View Post
                    Bolest i tačka. Ljudi se rađaju i sa drugim bolestima, pa tako i sa tom.
                    Savremena saznanja medicine i psihijatrije zastupaju stanovište da homoseksualnost nije bolest, nego seksualno određenje kao i heteroseksualnost. Medicinski, psihijatrijski stav je da homoseksualnost, bilo muška ili ženska, ne podleže lečenju, te da homoseksualnu osobu nije moguće pretvoriti u heteroseksualnu, kao i obrnuto. U psihijatrijskoj praksi je veoma čest slučaj da najčešće roditelji dođu sa mišljenjem ili tvrdnjom da je njihovog sina ili ćerku 'neko' učinio homoseksualcem i, istovremeno, pitanjem kakva će terapija ili čak vrsta kažnjavanja pomoći da se to promeni.
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by forum1nick View Post
                      Bilo bi lijepo kada bi bilo tako jednostavno. Ljudi po prirodi nisu samoubice, ali je dokazano da ako uzmeš mladog čovjeka i promovišeš mu ideju da je dobro opasati se sa C4 i ući u autobus nevjerjika...
                      Vjerovatno djeluje da se homo ne promoviše tim intenzitetom, ali rapidno se napreduje ka tome.
                      Bolest i tačka. Ljudi se rađaju i sa drugim bolestima, pa tako i sa tom.
                      Koja je razlika ako takvog mladog vernika posaljes u Erdut na obuku da ide da se uz Komandanta bori kao tigric protiv "nevernika"?
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Pa... Razlika je značajna. Baš značajna.
                        Ovima sa C4 je svijest do te mjere promjenjena da im ni njihov život ne znači baš ništa. Upravo to je do sada neprevaziđen problem u borbi sa terorizmom.

                        Erdut je opet bio prilično orijentisan na teritoriji na kojoj je nekada operisala NDH, a stvarno bi bilo glupo vjerovati da isti ljudi ne bi ponovili iste manifestacije od prije 50 godina na teritoriji Gradine, Jasenovca, Jadovna, Lepoglave, Danice, Jastrebarskog (ovo samo za dječicu), Kruščice, Slane...

                        Comment


                        • Originally posted by Constantin View Post
                          Savremena saznanja medicine i psihijatrije zastupaju stanovište da homoseksualnost nije bolest, nego seksualno određenje kao i heteroseksualnost. Medicinski, psihijatrijski stav je da homoseksualnost, bilo muška ili ženska, ne podleže lečenju, te da homoseksualnu osobu nije moguće pretvoriti u heteroseksualnu, kao i obrnuto. U psihijatrijskoj praksi je veoma čest slučaj da najčešće roditelji dođu sa mišljenjem ili tvrdnjom da je njihovog sina ili ćerku 'neko' učinio homoseksualcem i, istovremeno, pitanjem kakva će terapija ili čak vrsta kažnjavanja pomoći da se to promeni.
                          Nekada je savremena medicina mislila da je puštanje krvi najbolji lijek za 90% bolesti i tako su liječili i engleske kraljeve, pa je kasnije ispalo da su se malo za...
                          Danas je savremena medicina izložena 1000-ma pritisaka i finansijskih, i političkih,...

                          Jedinke koje ulaze u dokazano jalove zajednice prilično su licemjerne u zahtjevima da im se daju jednaka prava u razvoju potomstva.

                          Comment


                          • Ovaj Uros je Bog, sta on pise...
                            Cak i da zanemarimo to sa gejevima koji prsve decu...Sto je uopste bitno i pod moranjem da se deca naprave npr..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by forum1nick View Post
                              Pa... Razlika je značajna. Baš značajna.
                              Ovima sa C4 je svijest do te mjere promjenjena da im ni njihov život ne znači baš ništa. Upravo to je do sada neprevaziđen problem u borbi sa terorizmom.

                              Erdut je opet bio prilično orijentisan na teritoriji na kojoj je nekada operisala NDH, a stvarno bi bilo glupo vjerovati da isti ljudi ne bi ponovili iste manifestacije od prije 50 godina na teritoriji Gradine, Jasenovca, Jadovna, Lepoglave, Danice, Jastrebarskog (ovo samo za dječicu), Kruščice, Slane...
                              Ista svest isti mindset.
                              Originally posted by forum1nick View Post
                              Nekada je savremena medicina mislila da je puštanje krvi najbolji lijek za 90% bolesti i tako su liječili i engleske kraljeve, pa je kasnije ispalo da su se malo za...
                              Danas je savremena medicina izložena 1000-ma pritisaka i finansijskih, i političkih,...

                              Jedinke koje ulaze u dokazano jalove zajednice prilično su licemjerne u zahtjevima da im se daju jednaka prava u razvoju potomstva.
                              U vreme kad je hriscanska medicina lecila pijavicama, pustanjem krvi i molitvama je postojao i i mavarski hecim Avicena odnosno Abu Ali al-Husein ibn Sina zahvaljujuci kome je danasnja medicina to sto jeste, zato - ne lupetaj o onome sto ne znas.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Ajmo malo o ozbiljnim stvarima...

                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X