Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo par stvari iz moje strategije

    Zasto ne bi smo posmatrali politicku kampanju, kao marketinsku kampanju prodaje proizvoda. U tom slucaju posmatramo agendu politicke partije kao proizvod, a glas naroda posmatramo kao novac koji dobivamo za prodaju proizvoda.
    Kako posmatrati politicku kampanju iz ugla marketinga?

    Kada je u pitanju politika, mi prodajemo set planova reformi i napretka ljudima u zamjenu za njihov glas. Posto nema nikakvog fizickog proizvoda u ovom slucaju, mi nudimo njima uslugu. Kada je marketing usluga u pitanju, potrebno je da stvorimo rijesenje problema osobe kojoj prodajemo. Ali, prije svega je potrebno da identifikujemo 'kljucnog glasaca'.
    Na osnovu identifikacije jednog kljucnog glasaca, moci cemo da stvorimo siru sliku o osobi koja bi dala svoj glas nama. Nakon toga smo u mogucnosti da izvrsimo tzv. Empathy analizu.
    Empathy analiza je analiza gdje analiziramo kljucnog glasaca, odnosno sta on vidi, cuje, misli i osjeca, govori i radi. Na osnovu ove analize cemo saznati sve potrebe i probleme koje mozemo zadovoljiti i rijesiti.

    Ono sto je veoma bitno jeste kreiranje kampanje koja ce biti krojena po potrebama i problemima glasaca, ne nasim licnim percepcijama sta je lose i sta je dobro. Politicka stranka postoji zbog svojih glasaca, te treba da iskaze postovanje ka svojim glasacima i pokaze im da zaista brinu o njima i zele da im zadovolje potrebe.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • @aki, bilbordi i plakati su vise demonstriranje sile nego marketing, znaju oni vrlo dobro da to nije efikasno u propagandnom smislu ali ce da zakupi sve jake lokacije za bilbord cisto da drugi ne bi bili u mogucnosti i poslace aktiviste da izlepe ceo grad sa plakatima da bi pokazali koliko ih ima i koliko su jaki... Tv reklame su vec nesto drugo, dobar deo glasackog tela sns cine starije osobe, penzioneri a opste je poznato da oni najvise gledaju tv i sto je najvaznije to im je uglavnom jedino sredstvo za informisanje pored mozda stampe.

      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Originally posted by Miletić View Post
        @aki, bilbordi i plakati su vise demonstriranje sile nego marketing, znaju oni vrlo dobro da to nije efikasno u propagandnom smislu ali ce da zakupi sve jake lokacije za bilbord cisto da drugi ne bi bili u mogucnosti i poslace aktiviste da izlepe ceo grad sa plakatima da bi pokazali koliko ih ima i koliko su jaki... Tv reklame su vec nesto drugo, dobar deo glasackog tela sns cine starije osobe, penzioneri a opste je poznato da oni najvise gledaju tv i sto je najvaznije to im je uglavnom jedino sredstvo za informisanje pored mozda stampe.

        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
        To da znaju da nije efektivno sa bilbordima je krajnje netacno. Sjedio ja sa nekim ljudima i haj sad ne znaju moju pozadinu i slusam ljude kako pricaju o efektivnom marketingu, jao majko sta oni lupaju.

        A sto se tice TV-a, zavisi od demografije naravno. Al kad tebi na izbore ne izlazi preko 80% ljudi mladjih od 26 godina onda se treba zapitat. Omladina da izadje, prekucali bi izbore.

        Jebi me ako bude preko 51% izlaznosti, iako mislim da je realni plafon 49%, ovih 2% su ukradeni glasovi.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Bane je View Post
          Za kakav račun pitaju? Što će im tuđi račun iz prodavnice?
          Ma za onu nagradnu igru gde treba da sakupis 10 racuna i posaljes.

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Jebi me ako bude preko 51% izlaznosti, iako mislim da je realni plafon 49%, ovih 2% su ukradeni glasovi.
            55+ лагано, можда и преко 60% излазност.

            Comment


            • Originally posted by madrid View Post
              Ma za onu nagradnu igru gde treba da sakupis 10 racuna i posaljes.
              Ok..

              "I love to speak with Leonard
              He’s a sportsman and a shepherd
              He’s a lazy bastard
              Living in a suit ."
              Leonard Cohen

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                E moj Aki.
                Seselj celu kampanju odradio sa razglasa, zakupili kombi, pustili Sekijevu besedu I vozaju se po vecim bulevarima.
                K'o ovo za staro gvožđe
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  To da znaju da nije efektivno sa bilbordima je krajnje netacno. Sjedio ja sa nekim ljudima i haj sad ne znaju moju pozadinu i slusam ljude kako pricaju o efektivnom marketingu, jao majko sta oni lupaju.

                  A sto se tice TV-a, zavisi od demografije naravno. Al kad tebi na izbore ne izlazi preko 80% ljudi mladjih od 26 godina onda se treba zapitat. Omladina da izadje, prekucali bi izbore.

                  Jebi me ako bude preko 51% izlaznosti, iako mislim da je realni plafon 49%, ovih 2% su ukradeni glasovi.
                  Sns konkretno ima vrlo ozbiljan marketing tim medjutim nemaju potpunu slobodu vec moraju da se prilagodjavaju ne bas kreativnim liderima i ispunjavaju njihove zelje.
                  Ali vrlo dobro znaju sta je i koliko efikasno a sta ne, mnoge stvari u politici se rade sa drugacijim, skrivenim ciljevima, to ti mogu reci kao neko ko se politikom ozbiljno bavi...
                  Sta mislis recimo zasto se organizuju mitinzi?
                  Cisto demonstriranje sile. Na miting ce ti doci clanovi i simpatizeri stranke, ljudi kojima ne treba da pricas i drzis govore jer su vec odlucili da ti daju glas i iz tog ugla je besmisleno odrzavati ogromne mitinge. Ali kada blokiras pola grada i to traje ceo dan, okupis 50k ljudi na nekom trgu ili 20k u sportskoj hali, gomilu policije, organizatora itd. to deluje zastrasujuce mocno i obeshrabruje glasace koji su neodlucni.

                  Edit: sto se tice omladine muka mi je kad cujem nekog vecitog studenta ili profesionalca za gubljenje vremena kako kritikuje nesto i kuka i pljuje ljude koji se bave politikom a sam ne cini nista da se situacija promeni


                  Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                  Last edited by Miletić; 25-03-17, 17:22.
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Evo par stvari iz moje strategije
                    Nikad vise ustogljenih fraza, a manje konkretnog teksta nisam procitao. Jasno je zasto ti trunis ovdje po forumu, a mastermindovi kao sto su Beli i Prilepak uzimaju mjesta u parlamentu.
                    1. Andrey Rublev
                    2. Thanasi Kokkinakis
                    3. Alexander Zverev
                    4. Ernesto Escobedo

                    Renesansa tenisa u 2016 godini.

                    Comment


                    • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
                      Nikad vise ustogljenih fraza, a manje konkretnog teksta nisam procitao. Jasno je zasto ti trunis ovdje po forumu, a mastermindovi kao sto su Beli i Prilepak uzimaju mjesta u parlamentu.
                      Sto se mene tice, samo nek izvole, mene politicke pozicije ne interesuju.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Miletić View Post
                        Sns konkretno ima vrlo ozbiljan marketing tim medjutim nemaju potpunu slobodu vec moraju da se prilagodjavaju ne bas kreativnim liderima i ispunjavaju njihove zelje.
                        Ali vrlo dobro znaju sta je i koliko efikasno a sta ne, mnoge stvari u politici se rade sa drugacijim, skrivenim ciljevima, to ti mogu reci kao neko ko se politikom ozbiljno bavi...
                        Sta mislis recimo zasto se organizuju mitinzi?
                        Cisto demonstriranje sile. Na miting ce ti doci clanovi i simpatizeri stranke, ljudi kojima ne treba da pricas i drzis govore jer su vec odlucili da ti daju glas i iz tog ugla je besmisleno odrzavati ogromne mitinge. Ali kada blokiras pola grada i to traje ceo dan, okupis 50k ljudi na nekom trgu ili 20k u sportskoj hali, gomilu policije, organizatora itd. to deluje zastrasujuce mocno i obeshrabruje glasace koji su neodlucni.



                        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                        Sve to gubi svoj efekat kad se na mitingu u Novom Sadu pojave kupljeni glasaci, kad kazem kupljeni to bukvalno mislim.
                        Paket mesnih preradjevina, metar drva, kompjuter, zaposlenje, 2 crvene. Sns ima glomaznu kampanju, najskuplju u regionu a propracena je konstantnim malverzacijama I nonsalantnim trgovanjem sa glasovima.
                        Ljudi su "gladni"I kao takvi ne razmisljaju racionalno.

                        Regrutacija I animiranje sendvicara po mitingu kosta oko 100k evra, sto je monstruozno u odnosu na ostale a opet ta demonstracija sile nema vise toliki ucinak, ljudi se bude I da nije mazohizma senior plus stanovnistva koje obozava kult licnosti stvari bi bile mnogo drugacije.

                        Zamisli demonstraciju sile kada ti na miting povedes 10k placenih Kikindjana, Suboticana, Leskovcana, Nislija..a drzis skup u Novom Sadu. Jako mocno
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Upadam ko padobranac ali sve se slazem sa Indigom

                          Nasa hala u Subotici prima oko 5000 ljudi, a stiglo oko 80 autobusa, i to cak iz Leskovca, Vranja

                          Comment


                          • A još tužnije je što će ta horda uvlakača,licemera koja se prodaje za metar drva ili dve crvene izaći i uzeti 50 posto laganice. I posle se mi čudimo što propadamo kao država , eto ti čist primer. Mada ja čekam sendvičare da mi dođu na vrata da pitaju za koga glasam da samo pustim dva kera na njih da naprave švargle .
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Pa apsistencija je glavni problem. Njegov domet nije veci od 23% od svih 6.5 miliona ili koliko vec ljudi ima pravo glasa.

                              Nadam se da ce 4 miliona ljudi izaci i onda ako uzme 50% onda smo stvarno u kanalu.

                              Comment


                              • A i to jeste , ali fora je što većinu ljudi ne zanimaju te stvari. Imaju svoj život i fokusiraju se na neke druge stvari dok je ovih 20 posto sendvičara uglavnom onaj najsiromašniji deo što je toliko očajan da veruje u te neke bajke .
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X