Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste, ekonomski rast je skroz nebitan i ne moze se uopste povezati sa drustvenim standardom i potrosackom korpom.

    Crna Gora ponajvise napreduje sto se otcepila i sto Beograd vise ne grabi njene resurse. Nacionalizam je samo plasiran kao povod za distanciranje naroda. Crna Gora ce prva u EU i to verovatno u drugoj polovini sledece decenije zato sto je ionako naglaseno da nema novih clanica pre 2025. Mozda ih samo Makedonci prejebu. Zbog dosta faktora ipak se ne mozemo biti u isti kos(a ni Hrvati sa njima), iako se ne zivi dobro u obe zemlje.

    Comment


    • Ja imam 5 dinara platu porasla je na 300 dinara, ti imaš 1500 evra, porasla je na 1550. Meni je veći procenat rasta verovatno. Ovo je banalan primer za rast plata, a svim tim parametrima može da se manipuliše.

      Crna Gora napreduje jer nema Beograda. I nacionalizma Beograda Wow.. A ne jer su promenili spoljnu politiku i distancirali se od Srbije, jer ih ima 600 000k max. Uopšte nije neka razlika velika sem u tim spoljnopolitičkim kretanjima koje ti ocenjuješ kao uspešne.


      Prosečna plata je u CG veća za možda 60-70e. Imaju 10 puta manje stanovnika + imaju turističke prednosti.

      Wow, jako su uspešni.

      Beograd grabi resurse Crne Gore. Haha. Druže ja da sam nešto u ovoj zemlji tebi bi se sada sudilo da braniš svoje stavove na sudu. Ako ne odbraniš lepo postaješ apatrid.

      Pokukaše svi iz regiona kada ne znaju šta će odmah Beograd, a kad izbije neki rat budu sa fašistima i nacistima ili kukaju da ih taj Beograd oslobodi pa posle 100 god kažu kako ih je Beograd okupirao.

      Toliko je struktura jaka u Crnoj Gori i toliko je napredna država da više imam ovde drugova Crnogoraca od Beogradjana.

      Nema ništa gore nego Srbin jugonostaligičar i autošovinista kao ti moj Mariću. Koji je to poriv u tebi da samo u Srbima vidiš krivce za sve, i prodaješ te proleterske spike o nacionalizmu koje više ne pričaju ni najokoreliji ex-komunisti jer su videli da je Marks od njih napravio majmuna i koliko je zapad napredovao.

      Pogledajte sve bivše komunističke zemllje. Nijedna ne može da se poredi sa zapadom.
      Last edited by Cassius Clay; 22-12-18, 13:27.

      Comment


      • Čak i da smo mi lično krivi, ti to ne bi trebao da kažeš. A ako nekome nismo ništa krivi nismo Crnoj Gori sa kojom smo uvek imali odličan odnos i nikada ih nismo eksploatisali jer smo jedan narod. Mirno su se otcepili, niko se nikada nije bunio.

        Znaš kad bi Jevrejin i da je kriv, rekao mi Izraelci treba da prestanemo? Nikada.

        Zato smo mi Srbi definitivno neka niža servilna rasa. To se obično radja kada ti napune glavu da si zatucan Srbin, da su Srbi zli, ovakvi onakvi, pa čovek koristi svaku priliku da opljune po svom narodu i traži krivca u njemu.


        Albanci su dostigli viši stepen civilizacijakog razvoja od servilnih Srba. Oni prave kampanju za prisvajanjw kosovskog boja uveliko, menjaju imena i prekrajaju istoriju.

        Šta bi Srbi uradili? Rekli bi što lažiramk istoriju, što ovo, što ono.

        A oni iako znaju da prekrajaju istoriju podržavaju to jer znaju da se tako bori za naciju.

        A ne tako što ćeš glumeti poštenjačinu i uvek sam sebi govoriti - kriv sam.

        Šta Izraelci rade Palestincima, da Srbi to rade, pola Srbije bi se samokaznilo i povešalo.

        Kod svakog čoveka se nadje nešto pametno.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Ja imam 5 dinara platu porasla je na 300 dinara, ti imaš 1500 evra, porasla je na 1550. Meni je veći procenat rasta verovatno. Ovo je banalan primer za rast plata, a svim tim parametrima može da se manipuliše.

          Crna Gora napreduje jer nema Beograda. I nacionalizma Beograda Wow.. A ne jer su promenili spoljnu politiku i distancirali se od Srbije, jer ih ima 600 000k max. Uopšte nije neka razlika velika sem u tim spoljnopolitičkim kretanjima koje ti ocenjuješ kao uspešne.


          Prosečna plata je u CG veća za možda 60-70e. Imaju 10 puta manje stanovnika + imaju turističke prednosti.

          Wow, jako su uspešni.

          Beograd grabi resurse Crne Gore. Haha. Druže ja da sam nešto u ovoj zemlji tebi bi se sada sudilo da braniš svoje stavove na sudu. Ako ne odbraniš lepo postaješ apatrid.

          Pokukaše svi iz regiona kada ne znaju šta će odmah Beograd, a kad izbije neki rat budu sa fašistima i nacistima ili kukaju da ih taj Beograd oslobodi pa posle 100 god kažu kako ih je Beograd okupirao.

          Toliko je struktura jaka u Crnoj Gori i toliko je napredna država da više imam ovde drugova Crnogoraca od Beogradjana.

          Nema ništa gore nego Srbin jugonostaligičar i autošovinista kao ti moj Mariću. Koji je to poriv u tebi da samo u Srbima vidiš krivce za sve, i prodaješ te proleterske spike o nacionalizmu koje više ne pričaju ni najokoreliji ex-komunisti jer su videli da je Marks od njih napravio majmuna i koliko je zapad napredovao.

          Pogledajte sve bivše komunističke zemllje. Nijedna ne može da se poredi sa zapadom.
          Nisi ni ti ništa manje "poguban" po svoj narod sa tezom "drugi su krivi za sve".

          Svako ko je pobeg'o od "beograda" je prosperirao. Prosečna plata u Srbiji. Zajebi me Uroše sa tom statistikom, da ti ne citiram Milojka PAntića o statistici. Prosečna plata u Beogradu 600 € u Babušnici 200 €....prosečna plata u Srbiji 400 €...nije nego.

          Za Slovence smo rekli kad su se otcepljivali....crnknuće od gladi "pederi"
          Crnogorci će jesti kamenje, nema Vojvodine da ih hrani...i vidim sve zube polomiše.
          Svi imaju veću platu i veći standard od nas. Mrdni guzicu iz Beograda pa prošetaj Varnjem, Kuršumlijom (ako zatekneš nekog) pa i Niš i Kragujevac. Nije Srbija samo Beograd. U Nišu rade fabrike Jura, Šinvon, Leoni....motaju se kablovi za 28 000 dinara plate, ljudi ne smeju u WC...upisuju se u knjigu kad idu. Ugasili su fabrike poput EI gde je radilo 25000 ljudi, ove fabrike u Nišu zapošljava cirka 3-4000 ljudi.
          Žvalavi je skoro otvorio Cumtobel, kako kaže "Mercedes" u toj oblasti...RAdnici, prosta radna snaga iz NIša, inžinjeri i drugo visoko kvalifikovano osoblje iz Beograda.
          O aerodromu su sve priče ispričane i više se i ne krije.....

          O "jugonostalgiji" možeš da pričaš nešto kad i ja tebi kako sam kresnuo Šeron Stoun. Prosto, voleo bih, ali je objektivno gledano, nemoguće. Mada, ako pogledamo kroz onu tvoju statistiku to i nije tako daleko....25% ja mogu, 25% ja hoću, 25% ona može....e jebe onih 25% da li ona hoće
          Znači 75-25 i nije tako loše.
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Samo sto plate tako ne funkcionisu, tako gde je uspesniji biznis tamo ce plate da budu vece od procenta ekonomskog rasta.

            Pa i pametno su odradili sto su okrenuli ledja Rusima tacnije ruskim krimosima samo naravno to ce narodu da se drugacije plasira. Crnogorci dolaze ovde jedino u dva grada koji su ekonomsko prosperitetniji u odnosu na PG, a to su narano Bg kao i NS. Bg ima bas veliki BDP, tri puta veci u odnosu na CG ako se dobro secam.Mi imamo BG i NS koji ekonomski naravno bolje stoje od cele CG, ali ostatak Srbije je bas los.

            Imas i ovako generalno primera centralizacije, necemo sada da zmurimo na oko kao da se nista to ne desava. Imas ovaj primer sa niskim aerodromom od pre par meseci. I tu ne krivim da kazem Beogradjane niti imam neki hejt, nego ta politicka elita koja se krije iza toga zbog koje naravno postoje prepucavanja izmedju stanovnika vise gradova. Ono sto su devedesetih u regionu, slicne stvari rade i sada samo je razlika sto je sada narodiste nacionalnosti pa ne moze tu da dodje do veceg sukoba. To ne menja moje misljenje da je politicka elita u celom regionu u dilu, ali se putem medija distanciraju jedni od drugih. Time sto se medjusobno prepucavaju samo odvlaci paznju. Oni mogu bez obzira na nacionalnost da suruju zajedno a pritom se i blate putem medija, a ljudi moraju da slusaju takve i da se kriju iza nacionalnog stita.

            Meni su najgrdji ipak ove domace patriote koje zive u svoja cetiri zida, nista nece da nauce iz istorije.

            A naravno pocevsi od Slobe koji su svoje kriminalne aktivnosti krili iza nacionalizma i u tu pricu je narod poverovao patimo i dan-danas. To bi zapravo trebao bas da bude pokazatelj da covek ne treba da se busa u grudi da je Srbin. Tako da su politicari bas ti koji su najvise sa svojim aktivnostima obezvrednili nacije.

            Ja ne mastam o nekoj novoj Jugoslaviji, mozda mogu samo da se nadam da granice nece da ogranicavaju trgovinsku razmenu.Svaka drzava i treba da bude entitet za sebe i da bude fiskalno nezavisna(da raspolaze sa javnim prihodima i rashodima), ali ne sme zbog idiotskog nacionalizma da se ogranicava trgovinska razmena i ekonomski rast. Vecinu ljudi koji sebe smatraju velikim Srbima, Hrvatima i Bosancima gledam istim ocima, nemam dobro misljenje o takvima a zapravo takvi su svuda najglasniji.

            Naravno protiv sam dolaska ruskih krimosa i jaceg ruskog uticaja, jer jedno s drugim ide. Dve jake kriminalne struje na ovim prostorima bi izazvale karambol i zbog toga bi najvise ispastao narod.

            Comment


            • Pustite rasprave, koliko je bilo danas na protestu? Ubise se rezimski mediji da lazu, to nije nista novo, novo je sto sad SNS pusta svoje medijske zmije da protest predstavlja kao "antisrpski". Mice male, samo da se ne prica o njima, oni kao u onoj kafani sa Vucicem su tu da kritikuju vlast Djilasa i Solaka.

              Ova vlast svoje glasace (a i sve gradjane Srbije) tretira kao najmaloumnije debile kojima mozes da kazes sta god zelis, ma da "svakih 10 sekundi pogine 1 perac prozora", bukvalno sve. Vucic je jednostavno napravio koaliciju sa inostranim faktorom i sa najgorim sljamom u zemlji i to je danasnja vlast i danasnji mediji.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Slusam emisuju TBOK od petka i nesto prica Popaj kako se Cetinje raspada i da grad ne lici ni na sta i veli pa da je David Lynch gradonacelnik, bolje bi grad izgledao ahahahahahahahahahahahaha

                Comment


                • Evo ti, broji blonde, zajedno sa ovim krmkom

                  Spoiler



                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Powerslave View Post
                    Slusam emisuju TBOK od petka i nesto prica Popaj kako se Cetinje raspada i da grad ne lici ni na sta i veli pa da je David Lynch gradonacelnik, bolje bi grad izgledao ahahahahahahahahahahahaha
                    Ja sam se vise zabrinuo zbog onoga sto im rece ona prorocica iz Beograda.
                    Veli pada Milo 2020 te.
                    Last edited by E1_PG; 23-12-18, 12:06.

                    Comment


                    • :uz Vulfov smeh:

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Jakne, koraci i Stefanovićeva računica o broju okupljenih na protestu


                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment



                        • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Car covek.

                            Strucan komentar, kao i doktorat.



                            Pritom ovo je jos sa pocetka setnje.

                            Comment


                            • Nema hljeba od tih twiter revolucija,ako je bilo i tih 35 000 kao sto kazu malo je to.
                              Mora zapad da uspe kao uoci 5 oktobra milijarde i milijarde da bi se nesto ozbiljno napravilo a za to sad bas i nema neki interes.
                              Last edited by E1_PG; 23-12-18, 15:37.

                              Comment


                              • Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X