Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Master sam hemije, bio nagrađen godišnjom nagradom Srpskog hemijskog društva, stipendista Dositeje 2x. Nisam mogao naći posao, na fakultetu nema dovoljno mesta. Ne želim da budem član stranke da bih dobio posao iako je žalosno gledati stručnost najmanje polovine prosvetnih radnika (pa i onih na fakultetima). U svakom slučaju nisam bio lenj, dobio sam sertifikat za engleski, postao tutor na netu gde spremam Britance, Amerikance i Australijance za hemijsku olimpijadu, njihove ispite iz najrazličitijih oblasti hemije pa i matematike i fizike (i tek sada uvideo koliko je Bolonja srozala nivo studija ne mnogim fakultetima kod nas, tj neadekvatna primena iste). Zavisi od perioda godine, može se zaraditi i preko $2000 mesečno ali svakako pod uslovom da si kvalitetan predavač, sa po 30+ časova nedeljno - što je retko i desi se 1-2 puta godišnje. Prosek je daleko manji. Kada sakupim dovoljno novca, nadam se uskoro, odoh. Jer tamo daleko više cene znanje, a ne u kojoj sam stranci i da li imam nekog i slično. Nisam mogao ni praksu da dobijem u nekoj firmi ovde, bio sam spreman da radim i kao najobičniji laborant. I nimalo ohrabrujuće je ići na razgovore za posao kada već znaš da je mesto predodređeno za nekog. A bio sam u Vršcu, mnogim laboratorijama u Beogradu, pošto ovde u Nišu je daleko teže naći bilo šta slično. Na Zapadu se ceni samoinicijativa, želja za napretkom, usavršavanjem. Ovde je potrebno da ćutim, pokorim se u poptunosti nadređenom i čekam da ode u penziju sa nadom da već nekom nije obećan položaj profesora, asistenta, stručnog saradnika. Svakako da uvek ima pozitivnih izuzetaka, negde više, negde manje, znam samo da za ovih par godina ja nisam bio te sreće. A kada je neko svestan svojih kvaliteta, koliko može i ume, svakako da će tražiti priliku tamo gde to može i da ostvari.

    A ova vlast je jedna od najnekompetentnijih. Jedino im skidam kapu na ispiranju mozgova. Ono čemu je narod izložen od strane medija je
    Last edited by wanderer; 05-12-18, 20:19.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Nadam se da se zezas i trolujes...
      Na zalost, ne zezam se.
      Pogledaj sajtove za internet trgovinu - iz dana u dan je sve vise prodavaca sa robom koja ce nekome zatrebati i taj ce je kupiti zato sto je povoljnije nego u radnji. To ne zahteva znanje stranog niti programskih jezika, vec odvojeno vreme i volju da se nesto uradi za sebe.
      Lakse je fejsbuciti i pisati komentare ispod vesti nego iskoristiti internet za svoju zaradu.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Na zalost, ne zezam se.
        Pogledaj sajtove za internet trgovinu - iz dana u dan je sve vise prodavaca sa robom koja ce nekome zatrebati i taj ce je kupiti zato sto je povoljnije nego u radnji. To ne zahteva znanje stranog niti programskih jezika, vec odvojeno vreme i volju da se nesto uradi za sebe.
        Lakse je fejsbuciti i pisati komentare ispod vesti nego iskoristiti internet za svoju zaradu.
        Ti ozbiljno mislis da osoba od 70 godina to treba da radi?
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Na zalost, Limun je u pravu - postoji gomila poslova koji se mogu raditi preko interneta uz minimum ulaganja, cak i za penzionere. Samo, treba se odvici od Skajpa, Fejsa, Vibera, Instagrama....
          Internet trgovina daje sansu svima koji zele da je iskoriste.
          Ili jos bolje mozete postati youtube vlogger ili instagram influencer, tu je tek lova. Treba se ugledati na malog Rajana koji je prosle godien zaradio 22 miliona dolara od od ocenjivanja igracaka.
          https://www.b92.net/tehnopolis/inter...nav_id=1477716

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Da, da i takvi odlucuju o nasoj sudbini, nazalost
            Sa poslednjih bg izbora... "jer svi su isti i nista ne mogu da promenim"...a sada neki bome kukaju



            Nije ti ovo tacno jer u ovih 49% ulaze i: Petar Petrovic koji je umro pa ne moze da glasa, Zivko Zivkovic koji se slucajno zove i preziva i ista je osoba kao jedan drugi Zivko Zivkovic, raznorazni umnoporemeceni, bolesni ljudi koji i ne mogu da glasaju, pa onda rasisti i skinhedsi koji bi mozda glasali za partiju koja bi proterivala Rome, ali nje nema itd.

            Maksimum maksimuma glasaca od ovih tvojih 100% je 75% pa racunaj koliko ljudi glasa.

            Originally posted by gokara View Post
            Ona meni kad kaže da nemam veze sa životom to nije uvreda, ali kad je obrnuto onda jeste i nedostatak argumenata.

            Ma neću se više ni truditi da vam objašnjavam, živite vi u vašem svetu iluzija.

            Doviđenja i prijatno.
            A sto se ti toliko trudis da na jednom forumu ljude "probudis iz sveta iluzija"? To mi nikada nece biti jasno, poplava likova koji se bave zivotnim izborima drugih ljudi. Ako imas poriv da pomognes, cenim da si vec donirao ogromnu kolicinu novca nevoljnima i ugrozenima kojima stvarno treba pomoci, ako hoces da trolujes ili da lecis ovde neko nezadovoljstvo, siroko ti polje.


            Originally posted by gokara View Post
            Nesposobni rade za sposobne. Znaš koliko posla ima na njivama, voćnjacima, plastenicimima, mehaničarskim radnjama, pekarama, programerskim firmama...

            Penzije smo ukinuli, to smo nas dvoje već ranije rešili.[emoji3]

            Deca izdržavaju roditelje, troje dece mogu da izdržavaju dva stara roditelja.

            Oni koji nemaju nikoga, država preuzima brigu o njima, može, jer nema penzionera. Ali i o tome smo pričali pre par nedelja.[emoji3]
            Interesantno je to, ljudima se govori da treba da imaju decu, da ne budu sebicni, da umesto na sebe trose na izdrzavanje dece -> a evo sad treba i roditelje izdrzavati? Sta je ovo, zivimo li u El Doradu ili zemlji gde se od 500e moze sve to postici?

            A kad smo vec kod politike, molim sve da ne spinuju. Ko misli da nije vazno ko je na vlasti, nek misli za sebe, sve je ok. Tu se otprilike zavrsava zemlja pristojnosti na forumu, dalje je rec o bezobrazluku ili trolovanju.

            Dakle, ljudi moji, decembar je mesec, a u decembru se radi sta? Usvaja se budzet u skupstini. I mi imamo u toj skupstini jedno 100 degenerika pojacanim sa raznoraznim "koalicionim partnerima" i laznom opozicijom (SRS, LDP, LSV,...) koji podnose 300 i nesto amandmana samo da ne moze da se ni benigno kritikuje vlast. Znaci, imamo na vlasti opasno poremecenu i iskompleksiranu osobu koja ne ume i nece da istrpi ni najmanju kritiku na svoj racun i gomilu parazita kojima takvo stanje odgorara da bi mogli da se izivljavaju u medijima i to je isto kao i vladavina bilo koje druge stranke. Nece biti.

            Vi u skupstinama Crne Gore, Hrvatske, evo i Kosova, svuda, mozete videti da opozicioni poslanik moze da govori i kritikuje sta god hoce dok god traje njegovo vreme izlaganja. Ovde ne, lazni opozicionar Ceda J. kritikuje Dacica, a hvali Vucica, lazni opozicionar Vojislav S. kritikuje Tomu diplomu i Mihajlovicku, ali hvali Vucica, kad neko zausti nesto da kaze o gospodaru zemlje, odmah se javlja stoka u glas da prica "kako je bilo ranije".

            Nije to najgore. Najgore je ubijanje u pojam i ta njihova opoziciona kampanja u kojoj su svih ovih 6, 7 godina od kada su na vlasti. Stalno oni nekoga kritikuju, stalno oni pricaju o "zutim milionerima", a vodja im koji nema dana radnog staza prednjaci u tome jer lik osim glorifikovanja samog sebe i pljuvanja po zamisljenom neprijatelju ne ume nista drugo.

            I zato nemojte da vam spinuju ovi koji pricaju kako "je svejedno ko je na vlasti" i kako "nije za sve zlo u Srbiji kriv Vucic". Da, svejedno je kada se ljudima razbijaju glave, kada se sacekuje opozicija sa pretnjama i vredjanjima, kada najgledanije televizije i novine se bave onima koji imaju 0% uticaja na zbivanja u zemlji. Vucic jeste nesto najgore sto se politici u Srbiji i Srbiji uopste dogodilo od uvodjenja visestranacja i da, dok god je on tu gde jeste moze biti samo sve gore i gore.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ti ozbiljno mislis da osoba od 70 godina to treba da radi?
              Dosta osoba sa kojima saradjujem preko KupujemProdajem i Kupindo su priblizno tih godina.
              Nije sramota zaraditi na taj nacin - sramota je cekati da "nesto padne s`neba i da drzava uradi nesto...".
              Sta?
              Ako ti se ne ceka u redu za placanje racuna - imas online banking.
              Kupovina preko interneta je, u proseku, 20% povoljnija nego u radnji... - sta je problem koristiti sve to?
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by kronostime View Post
                Dosta osoba sa kojima saradjujem preko KupujemProdajem i Kupindo su priblizno tih godina.
                Nije sramota zaraditi na taj nacin - sramota je cekati da "nesto padne s`neba i da drzava uradi nesto...".
                Sta?
                Ako ti se ne ceka u redu za placanje racuna - imas online banking.
                Kupovina preko interneta je, u proseku, 20% povoljnija nego u radnji... - sta je problem koristiti sve to?
                Ja zaista mislim da neko ko je radio 35,40 godina i posteno zaradio tu penziju, treba da uziva u penzionerskim danima, a ne da nastavlja da radi zato sto ga neka lopovcina sa 0 dana radnog staza krade.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Ja zaista mislim da neko ko je radio 35,40 godina i posteno zaradio tu penziju, treba da uziva u penzionerskim danima, a ne da nastavlja da radi zato sto ga neka lopovcina sa 0 dana radnog staza krade.
                  I ja mislim isto, ali stvarnost je surova i ne dopusta sanjarenje o "boljim vremenima".
                  Najgora je pamet koja se iskustvom placa.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ti ozbiljno mislis da osoba od 70 godina to treba da radi?
                    A i za te preko 70 godina YT je resenje. Uvek se setim pokojnog Dusana Poceka iliti Sajber Penzionera. Lova samo kaplje.

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      I ja mislim isto, ali stvarnost je surova i ne dopusta sanjarenje o "boljim vremenima".
                      Najgora je pamet koja se iskustvom placa.
                      I sta mislis, koliko penzionera od 70 godina i vise je sposobno da se bavi tako necim? Koliki je taj procenat?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • A koliko penzosa ima net, racunar, o toj pismenosti da ne pricam.... a tek o zdravstvenim i ko zna kakvim problemima.. tra la laaa
                        Ima izuzezaka, ali oni su na nivou statisticke greske

                        Blonde, taj grafikon je zvanican i nebitno koliko nije moglo, uvek neki broj postoji koji ne moze da glasa, ali problem je jasan...veliki je, ogroman broj apstinenata.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • A ko toj "drzavi" i njenim liderima daje licni dohodak? Pa mi gradjani, samim tim imamo pravo da ocekujemo da ce nam "lideri" omoguciti uslove za bolji i kvalitetniji zivot.

                          Ljudi od 70 godina su vec odradili svoje, njihovo je da uzivaju ukoliko nisu bolesni. Nije uredu da drzava nekome 40 godina odbija odredjeni deo plate za penzioni fond i da nakon izvesnog vremena dodje neki tamo lopov i egocentrik i da kaze "e nije toliko nego je 20% manje" i jos da kuka kako je njegovom ocu i majci odbio najvise!!

                          Ja imam preko 20 godina radnog staza (sve u privatnom sektoru), i tuzno mi je da gledam kako mladi poput wanderera skupljaju novac da odu odavde, ali ih potpuno razumem.
                          Last edited by belgrade_owl; 05-12-18, 20:49.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            I sta mislis, koliko penzionera od 70 godina i vise je sposobno da se bavi tako necim? Koliki je taj procenat?
                            Potcenjujes te penzionere: dobro se razumeju u trgovinu (u njihovo vreme nisu postojali Megatrend i Singiduduk) , stalo im je do svakog dinara .... i bolje im je da to ostvare konkretno nego da gledaju Parove, Farmu, Dvor, konferencije za stampu.....
                            Ne mozes pomoci nekome ko ne zeli da pomogne sam sebi.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              ...i bolje im je da to ostvare konkretno nego da gledaju Parove, Farmu, Dvor, konferencije za stampu.....
                              Pa kako za koga. Nekome se isplati. BAKA "LINDA" IZ PEČENJEVCA Postala je internet senzacija, ukrali joj 200.000 dinara, A SADA JE UŠLA U RIJALITI. Eto jos jedan nacin za laku zaradu u Srbiji.
                              https://www.blic.rs/zabava/baka-lind...nara-a/3r89rxe

                              Comment


                              • https://www.kurir.rs/vesti/srbija/31...-nas-je-u-crno
                                Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                                Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                                Comment

                                Working...
                                X