Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prelistaj strane pa nadji omalovažavanje. Ja sam samo rekao nije mi ništa posebno, a ne objektivno nije ništa posebno, pa je neko skočio, pa sam mu objasnio da se ne skače za Andrića kao da je Hegel lično.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Nije ni taj Ivo Andrić ništa posebno. Nobelova nagrada je od postanka ideloška i dodeljuje se kada kako i kome treba i pogoduje. Imalo je i boljih primera.
      Šta je ovde omalovažavanje? Što mislim da je ideološki dobio Nobelovu nagradu koja je uvek služila za promovisanie odredjenih vrednosti i kultura? Dok SFRJ lebdi i stvaraju se Nesvrstani u Beogradu, trojanski konj zapada, jer bi sve Nesvrstane države bile bliže po prirodi stvari Istočnom bloku, polako ide promovisanje te kultre i svega preko Nobelove nagrade. I samo zato što je Andrić taj srećnik bio ne znači da je Hegel ili Kant. Običan pisac, Meša je(subjektivno) bolji. A ima ih verovatno još

      Comment


      • Btw evo ga Gold čita, sad ću biti majndfakovan u više redova. Nemoj prijatelju danas molim te, zaobidji me jednom ako čitaš i ako Boga znaš.

        Comment


        • Лепота је у очима посматрача.
          Негативно квалификовати Иву Андрића и његово дело је доказ површности и неразумевања лепоте књижевне уметности.
          Једно је Иво Андрић као човек, друго су његова бесмртна дела.

          Свачији труд треба поштовати.
          Ако је из добрих побуда поготово.
          Стављати речи сумње на двојицу од највећих Срба икада - Андрића и Теслу је одраз савременог друштва лишеног тананих емоција, које су скоро убијене у модерном човеку.

          Играш игрице а критикујеш човека чији фонд речи је прелазио разум.


          "Познавао сам једног човека који је за сваку ствар коју он нема или не разуме успевао да нађе понеку злу реч."
          Иво Андрић

          Comment


          • Dobro, ovo je pošteno i fino sročeno. Prvi put bez ličnih kvalifikacija, možda nešto i naučim.

            Za mene su najveći Srbi najveći hrišćani tako da pre Njegoša ne mogu ići da gori zemlja. Pozz

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Dobro, ovo je pošteno i fino sročeno. Prvi put bez ličnih kvalifikacija, možda nešto i naučim.

              Za mene su najveći Srbi najveći hrišćani tako da pre Njegoša ne mogu ići da gori zemlja. Pozz
              Tesla je najveci um koji je ova balkanska kaljuga dala svijetu,ne moze nijedno ime drugo sa njim u istu recenicu a posebno ne neki knjizevnik koji god.Iako i Andric i Njegos jesu veliki ljudi svaka cast ali Tesla je druga dimenzija.

              Comment


              • Originally posted by mr.gold View Post
                Лепота је у очима посматрача.
                Негативно квалификовати Иву Андрића и његово дело је доказ површности и неразумевања лепоте књижевне уметности.
                Једно је Иво Андрић као човек, друго су његова бесмртна дела.

                Свачији труд треба поштовати.
                Ако је из добрих побуда поготово.
                Стављати речи сумње на двојицу од највећих Срба икада - Андрића и Теслу је одраз савременог друштва лишеног тананих емоција, које су скоро убијене у модерном човеку.

                Играш игрице а критикујеш човека чији фонд речи је прелазио разум.


                "Познавао сам једног човека који је за сваку ствар коју он нема или не разуме успевао да нађе понеку злу реч."
                Иво Андрић
                Nema "tananijih emocija" nego kada podeliš ljude na Srbe i ostale. Niti "površnosti" u tome.
                Nedostaje samo ulaz u konc. logor za one koji nisu Srbi.

                Comment


                • Нисам испратио.
                  Ко је поделио људе на Србе и остале?

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Tesla je najveci um koji je ova balkanska kaljuga dala svijetu,ne moze nijedno ime drugo sa njim u istu recenicu a posebno ne neki knjizevnik koji god.Iako i Andric i Njegos jesu veliki ljudi svaka cast ali Tesla je druga dimenzija.
                    Američki pronalazač poreklom Srbin. Amerikanac. U svojim 80im radio na "Zracima smrti".

                    Omalovažavati umetnost...

                    Comment


                    • Originally posted by MarkoNFL View Post
                      Američki pronalazač poreklom Srbin. Amerikanac. U svojim 80im radio na "Zracima smrti".

                      Omalovažavati umetnost...
                      Ne omalovazavam umjetnost,samo nauku stavljam ispred.

                      Comment


                      • Причати о ономе о чему ниси читао и у чему ниси вичан је једнако хвалисању без основе.

                        Никола Тесла је син српског свештеника из Лике.
                        До краја свог живота се дичио својим српским пореклом и никада га није скривао.

                        Ово је изговорио Никола Тесла, када је изашао из вагона брзог воза на београдској железничкој станици, пред више хиљада раздраганих сународника у среду 20. маја (по старом календару), односно 1. јуна 1892. године.

                        „Ја осјећам много више ношто могу да кажем. Стога Вас молим да јачину мојих осјећања не мерите по слабости мојих ријечи. Истргнут сам из послова да амо дођем и још не могу да се ослободим мисли и идеја, које ме ево и овде прате. У мени има нешто, што може бити и обмана, као што чешће бива код младих, одушевљених људи, али ако будем сретан да остварим бар неке од мојих идеала – то ће бити доброчинство за цијело човјечанство. Ако се те моје наде испуне, најслађа мисао биће ми та: да је то дјело једног Србима. Живило српство!”

                        Истог тог дана у Великој школи је изјавио следеће

                        "Али господо, немојте мислити да сам ја, отишавши са свог огњишта, заборавио на свој род и племе, не, ја сам остао Србин и тамо далеко преко дебелога мора, услед испитивања, којима се бавим."

                        Последња жеља му је била да му на сахрани његов пријатељ виолиниста Златко Балаковић свира Тамо далеко.

                        По речима владике Николаја: „Лако је научити животињу, лако је научити простака али је тешко научити онога ко је ненаучен већ постао учитељ другима.“

                        Comment


                        • Ti si rekao za Teslu i Andrića ali ne znam kako Tesla prirodnjak ulazi u debatu o Andriću i Njegošu. On bez sumnje jeste najveći um istorije, bez sumnje je bio Srbin, bez sumnje je bio sin hrišćanina a sam nevernik. Tako da ja imam lično pravo da mi Tesla ne bude omiljen, iako ne mogu reći da nije najveći um.

                          Imamo svoje mišljenje i to je tako. O njegovoj veličini se ne da diskutovati, o srpstvu..

                          A to što je on imao super ideje, i što je genijalan, iz najboljih pobuda najveća su se zla radjala. Nisu naumili da upotrebe njegovek korisne stvari u humane svrhe, već su naumili da koriste to i zaradw, to je već tragedija čovečanstva.

                          Comment


                          • Ne znam kome se Supermen obraća.

                            Ja poštujem njegovo mišljenje da su "Tesla i Andrić najveći Srbi ikada", veći i od Svetog Save, Patrijarha Pavla, itd.

                            Comment


                            • Романовски, пре него што те пошаљем у кућицу, копирај ми где сам то написао.

                              Comment


                              • Supermen je najveći Srbin.

                                Drago mi je da si guglao ko mi je na avataru.
                                Zapamti, Googl je izvor celokupne mudrosti.

                                Nemoj samo to sa slanjem u kućiću.
                                Vidi izguglaj malo prvo.

                                I prestani da me pitaš, kad već ne znaš šta pišeš.

                                Comment

                                Working...
                                X