Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    teme o kojima diskutujete kod mene nisu ni pod razno. Vidi ovog Uroša u njegovim godinama jedino o čemu treba razmišljati je: use, nase i podase + sport.
    Posebno ovo podase - smiruje gomilu frustracija.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Kako mozes da kategorizujes nesto. I pricas u bilo kom kontekstu o necemu sto nisi ni citao? Ili si citao premalo, nedovoljno, prebrzo.
      Ok da kazes da se nisi pronasao. Ali da pljujes ljude koji se "loze" na Andriceva dela to jednostavno ne smes sebi da dozvolis. I ako je to "loze" toliko rogobatno i neelokventno za dati momenat. Ili da ocrnis delo, pises da je glupost i slicno.
      Nisam se pronasao ili cak vulgarnije prizemnije "meni je to sranje", je u poredjenju sa ovim sto si napisao sasvim ok.
      Nemas nikakvo, ali bukvalno nikakvo pravo da u ime drugih odlucujes sta je dobro a sta nije i da karakterises ljude na osnovu onoga sta citaju.
      Neka citaju, bilo sta, citanjem seotvaraju vrata za novo citanje.. A sve to vodi ka prosirenju svesti, vremenom ce i ukusi i kriterijumi menjaju. Porazavajuce je sto mnogi ne citaju uopste....
      Eh, sad i ti: kad procitas od Andrica samo "Asku i vuka" u nizim razredima osmoljetke - normalno je da ti nece biti nista narocito.
      Most na Zepi, Travnicka Hronika, Na Drini cuprija, Zapisi pored puta... to vec trazi malo zrelije citaoce.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Ne, nije mi ovo trebalo i zato se izvinjavam momcima a posebno Urošu jer sam branio Andrića.
        Izvinjavam se i samom Andriću jer se usudih da ga branim nehotično zaboravljajući kako je njegovo vanvremensko delo najbolja odbrana.
        Izvinjavam se jer ne shvatih poentu odbrane stava o nečemu što nije pročitano ili pak jeste ali površno.
        Izvinjavam se jer nisam razumeo upotrebu nemogućih poređenja književnika koji nisu ili jesu ali površno čitani sa filozofima i istoričarima koji takođe nisu ili jesu ali površno čitani.
        Izvinjavamo se, baš se izvinjavamo.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          Ne, nije mi ovo trebalo i zato se izvinjavam momcima a posebno Urošu jer sam branio Andrića.
          Izvinjavam se i samom Andriću jer se usudih da ga branim nehotično zaboravljajući kako je njegovo vanvremensko delo najbolja odbrana.
          Izvinjavam se jer ne shvatih poentu odbrane stava o nečemu što nije pročitano ili pak jeste ali površno.
          Izvinjavam se jer nisam razumeo upotrebu nemogućih poređenja književnika koji nisu ili jesu ali površno čitani sa filozofima i istoričarima koji takođe nisu ili jesu ali površno čitani.
          Izvinjavamo se, baš se izvinjavamo.
          Nadovezaću se na tvoj post jer si i u prethodnom sve objasnio...a za Uroša...

          Ja imam samo ovaj skromni citat iz Znakova pored puta...a to je i ujedno moj komentar na prethodnih par strana

          Poznavao sam jednog čoveka koji je za svaku stvar koju on nema ili ne razume uspevao da nađe poneku zlu reč.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Sta ste se okomili na Ukija,mlad je,iznosi svoje stavove.Pokusava da razmislja svojom glavom.
            A citao sam Andrica,svidja mi se njegov stil.Posebno ona knjiga o mostu,ona o zatvoru nekom mi se ne svidja.

            Comment


            • Stari i Novi Zavet, Tarabice, Nostradamusa, Kule strazare, Zodijak... pa sta sve niiiisam procitao!

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Kako mozes da kategorizujes nesto. I pricas u bilo kom kontekstu o necemu sto nisi ni citao? Ili si citao premalo, nedovoljno, prebrzo.
                Ok da kazes da se nisi pronasao. Ali da pljujes ljude koji se "loze" na Andriceva dela to jednostavno ne smes sebi da dozvolis. I ako je to "loze" toliko rogobatno i neelokventno za dati momenat. Ili da ocrnis delo, pises da je glupost i slicno.
                Nisam se pronasao ili cak vulgarnije prizemnije "meni je to sranje", je u poredjenju sa ovim sto si napisao sasvim ok.
                Nemas nikakvo, ali bukvalno nikakvo pravo da u ime drugih odlucujes sta je dobro a sta nije i da karakterises ljude na osnovu onoga sta citaju.
                Neka citaju, bilo sta, citanjem seotvaraju vrata za novo citanje.. A sve to vodi ka prosirenju svesti, vremenom ce i ukusi i kriterijumi menjaju. Porazavajuce je sto mnogi ne citaju uopste....
                Originally posted by Sandugp View Post
                Kako mozes da kategorizujes nesto. I pricas u bilo kom kontekstu o necemu sto nisi ni citao? Ili si citao premalo, nedovoljno, prebrzo.
                Ok da kazes da se nisi pronasao. Ali da pljujes ljude koji se "loze" na Andriceva dela to jednostavno ne smes sebi da dozvolis. I ako je to "loze" toliko rogobatno i neelokventno za dati momenat. Ili da ocrnis delo, pises da je glupost i slicno.
                Nisam se pronasao ili cak vulgarnije prizemnije "meni je to sranje", je u poredjenju sa ovim sto si napisao sasvim ok.
                Nemas nikakvo, ali bukvalno nikakvo pravo da u ime drugih odlucujes sta je dobro a sta nije i da karakterises ljude na osnovu onoga sta citaju.
                Neka citaju, bilo sta, citanjem seotvaraju vrata za novo citanje.. A sve to vodi ka prosirenju svesti, vremenom ce i ukusi i kriterijumi menjaju. Porazavajuce je sto mnogi ne citaju uopste....
                Peijatelju moj, može li Andrićevo delo imati istu važnost kao Hegelova dela? Ja ne pljujem Andrića samo sam rekao da mi nije ništa posebno i da nema potrebe da se skače na pomen Andrića, kao da sam pomenuo Hegela i ostale pobrojane. Prvo Hegelova dela sva niti mogu stići da pročitam niti želim, kao ni ostalh, ali sam ih dovoljno izučavao da znam da su njihova dela vanvremenska. Od svakoga sem od Lajbnica sam pročitao po delo najmanje.

                Moja poenta je da nema potrebe neko da brani Andrića od mene jer meni Andrić nije predmet interesovanja, bez namere da ga ponizim.

                Jer Andrić ne spada u kategoriju vanvremenskih pisaca, Njegoševa Luča mikrokozma, najbolje filozofsko delo jednog Srbina, da sam to pomenuo shvatio bih zašto se ljudi bune, ali ovako za Ivu Andrića, pa ne svidja mi se, a ne treba neko kefalo kao za Njegoševo delo npr. Nema tu dubinu i nije vanvremensko.

                Tako da ja ne ponižavam Ivu Andrića, ali neću ga, Boga mi, ni uzdizati. Za mene je on nebitna pojava bez namere da ocenjujem njegovo delo sem da kažem da mi nije ništa posebno. Da je dobro delo, verovatno jeste, ali ovde se priča o ljudima koji su bitni za istoriju čovečanstva i ne može se skakati na "ne svidja mi se Ivo Andrić" tako.

                Kad sam rekao gluposti mislio sam na Davida Albaharija i tako te pojave.

                Čitao sam ja i Prevera ali ne mogu se diviti njemu i bacati se u trans za jednog Prevera kao da se radi o Hegelu, Platonu, Aristotelu i sl...Njegošu.

                Comment


                • Kule strazara sam citao,donijela mi neka zgodna teta na vrata.Besplatne knjige ne odbijam.

                  Comment


                  • To što je nekome Andrić sve i svja, pa oni će sutra čitati Boba Dilana i stavljati ga da je vanvremenski um. Šta to mene boli uvo.

                    Comment


                    • Uki ne brini se ti sta pricaju ljudi,ti imas svoje stavove,mlad si.Ne treba niko da te osudjuje.
                      Zivot je pred tobom,mnogo procitanih knjiga,samim tim ce se i tvoji stavovi mjenjati.

                      Comment


                      • Hahaha pa dobor to je ovde normala. Čim pričaš protiv nekih normi i onoga što su naučili kao oči da im kopaš.

                        Biram "Derviš i smrt", svaki put, svaki dan, svake godine pre dela" Na Drini ćuprija". Da ne idem dalje. Ali ne mogu skakati kada neki pecaros npr kaze e nije mi legla knjiga i ne svidja mi se, kao da kritikuje Fenomenoligiju duha Hegela.

                        Comment


                        • Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Hahaha pa dobor to je ovde normala. Čim pričaš protiv nekih normi i onoga što su naučili kao oči da im kopaš.

                            Biram "Derviš i smrt", svaki put, svaki dan, svake godine pre dela" Na Drini ćuprija". Da ne idem dalje. Ali ne mogu skakati kada neki pecaros npr kaze e nije mi legla knjiga i ne svidja mi se, kao da kritikuje Fenomenoligiju duha Hegela.
                            I ja biram "Dervis i smrt" - fenomenalno ga je odglumio pokojni Slobodan Cica Perovic.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Ne znam za glumu ali knjiga je neverovatna. Pa opet, ni ona nije vanvremensko delo. Razumeo bih da se nekome ne svidja.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Peijatelju moj, može li Andrićevo delo imati istu važnost kao Hegelova dela? Ja ne pljujem Andrića samo sam rekao da mi nije ništa posebno i da nema potrebe da se skače na pomen Andrića, kao da sam pomenuo Hegela i ostale pobrojane. Prvo Hegelova dela sva niti mogu stići da pročitam niti želim, kao ni ostalh, ali sam ih dovoljno izučavao da znam da su njihova dela vanvremenska. Od svakoga sem od Lajbnica sam pročitao po delo najmanje.

                                Moja poenta je da nema potrebe neko da brani Andrića od mene jer meni Andrić nije predmet interesovanja, bez namere da ga ponizim.

                                Jer Andrić ne spada u kategoriju vanvremenskih pisaca, Njegoševa Luča mikrokozma, najbolje filozofsko delo jednog Srbina, da sam to pomenuo shvatio bih zašto se ljudi bune, ali ovako za Ivu Andrića, pa ne svidja mi se, a ne treba neko kefalo kao za Njegoševo delo npr. Nema tu dubinu i nije vanvremensko.

                                Tako da ja ne ponižavam Ivu Andrića, ali neću ga, Boga mi, ni uzdizati. Za mene je on nebitna pojava bez namere da ocenjujem njegovo delo sem da kažem da mi nije ništa posebno. Da je dobro delo, verovatno jeste, ali ovde se priča o ljudima koji su bitni za istoriju čovečanstva i ne može se skakati na "ne svidja mi se Ivo Andrić" tako.

                                Kad sam rekao gluposti mislio sam na Davida Albaharija i tako te pojave.

                                Čitao sam ja i Prevera ali ne mogu se diviti njemu i bacati se u trans za jednog Prevera kao da se radi o Hegelu, Platonu, Aristotelu i sl...Njegošu.
                                Ne moras da ga uzdizes, niko ti to i ne trazi. Evo ja ga prvi ovde nikada uzdzao nisam. Ali nikada nisam ni omalovazavao.
                                Ovo sve sto ti pisem, pisem ti na generalnom nivou. Andric je samo primer na koji sam naleteo. Vise da tebe samog iskorigujem (znam da mi ne zameras sto to pokusavam) nego da branim Ivu. Jer njemu svakako odbrana nije potrebna.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X