Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al sto odmah mora da se skoci na nekog ko kaze bilo sta protiv Andrica
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Reprodukuju informacije koje dobiju u detinjstvu od profesora književnosti i srpskog jezika. Inače najglupljih ljudi uz Difovce. Moja profesorka glasala za Belog i pričala deci o tome. Nisam je video 4-5 god, poslao sam joj da se stidi svog ponašanja, na fb. Žena maloumna.

      Jer nije ona čitala ništa pametno, Aristotela, Plutarha, Seneku, Hegela, Kanta, Lajbinca, ma bilo koga, bilo šta.

      Njoj je bitna samo knjiga i motivi lepog, ružnog, itd. Sestro rodjenja, drži se profesije, nisu te knjige život.

      Comment


      • Ljudi koji nisu ni verovatno čitali, samo ponavljaju "Andrić, Andrić...".

        Bila je ovde priča...
        Nemam pojma zašto su Karađorđevići "naša dinastija". Oni su Jugoslovenska dinastija, a nas su odveli u propast.
        Ne mislim ni da su Obrenović dinastija.
        Dve porodice se borile za prevlast nekih 50-60 godina, zvanično smo više bili pod komunizmom.

        Prva i jedina dinastija su bili Nemanjići.
        Stvorili državu, doneli zakone.

        Ne znam kako ljudi progutaju priču "Eto nema nasledika Obrenovića, ni Nemanjića"...
        Celo selo, varoš pobijena iz koje su Obrenovići, ostalo selo opustošeno i danas.
        Slično i sa Nemanjićima.

        Inače nisam monarhista. Naprotiv.

        Comment


        • Opet se slažem sem što gotivim Obrenoviće, ali eto crveni su potamanili Romanove 1917. ti humani marksovi sledbenici, jako humano društvo su pravili. Hajde pobijemo ko se ne slaže i onda ćemo da se izjednačavamo. Bićemo jednaki svi koji imamo partijsku knjižicu.

          Ma crveni su ti onaj treći stalež pred Francusku revoluciju 1789. Isti onaj treći stalež koji jeste bio ugnjeten ali je podložan svem i svačemu i neobrazovan. Isto su monarsi tada prošli kao naši 1903.

          To ti je agenda Ilimuminata, sa osnivačem Vajshauptom. Uništiti monarhiju. Jer oni u monarhiji nisu mogli da potkupe monarha. Monarh je imao apsolutnu vlast.

          U demokratiji gde se smenjuju lutke na svakih par godina, gde je odgovornost podeljena i lebdi ni na nebi ni na zemlji, lako se potkupe lutke za predstavu.

          Tako da, iako nisam monarhista, monarhija je ispala manje štetna od demokratije.

          Prosvećena sa mladom buržoazijom i garancijom osnovnih liberalnih prava je najbolja. Prava na život, svojinu, telo, kretanje, to je sve što treba. Da ne može monarh da te ugnjetava. Demokratija je apsolutni višak.

          Danas Vučić, juče Tadić. Monarha ne možeš potkupiti jer se poistovećuje sa ocem nacije i ego mu lični ne dozvoljava da sluša neke karikature iz Brisela. Monarhija je znatno korisnija iako nije ni za mene uredjenje iz snova.

          Aleksandar Karadjordjević nije ni bio krunisan. On je jedan bandit prljavi. Kao i svi Karadjordjevići koji su iz Londona podržali druga Tita zlikovca.
          Last edited by Cassius Clay; 07-09-18, 16:02.

          Comment


          • Nas je Vukova reforma upropastila.
            A po školama se on slavi, svuda njegova slika.
            On se družio sa Kopitarom, bla, bla... sve bilo lepo i fino.

            Nismo smeli to da radimo ni po koju cenu.
            Nisu ni Englezi, ni Francuzi, ni niko sa pola mozga.

            Nama su nedostupni srednjovekovni tekstovi. Ne možemo da čitamo o svojoj istoriji.
            Zato niko nije radio "reformu jezika".
            Mi smo sada limitirani na od te reforme...
            A u Engleskoj lepo uči, kako je tako je. Ima ili nema logike, ali ti lepo uči pa ćeš čitati i Šekspira u originalu.
            A neka neko proba da pročita Dušanov zakonik, Mirosavljevo jevanđelje.

            Comment


            • Bravo brate moj. Ima nas koji shvatamo sve. Onda dodje Netanjahu i kaže da su Srbi i Jevreji prijatelji hiljadama godina još iz perioda Rimske republike, mučeni Srbi ne znaju gde se nalaze.

              Važniji im je neki Andrić(zaboga načitani su) i neki Tesla, nego svoja sopstvena istorija i civilizacija.

              Srbi slave samo antiheroje. To je jedina država na svetu gde Tito i Šešelj mogu biti legende. Jbne bezumne samoubice smo.

              Comment


              • Monarhiji treba 100 godina da se srodi sa državom.

                Dušan, Car. Ubijen. Otrovan ili nešto slično... ne znaju se okolnosti... i mi prelazimo kao ovce preko toga...

                Ljudi, ozbiljni, stariji ne znaju da Kosovska bitka nije mit, nije film. Čista faktografija.
                Mislie da Miloš Obilić nije ubio Murata, već da je to bio film.

                Moram da pričam ljudima da je malo falilo da vojvoda Mišić bude streljan od strane naše ruke, jer je rekao da smo se časno borili, ali da se narod ne žrtvuje i uništi u povlačenju preko Albanije. Već da se potpiše kapitulacija, da bi se narod spasao, a ne da se ide u samouništenje.

                Comment


                • Uki zvace te Maric u jutarnji program jako brzo ako nastavis ovim tempom.
                  Slazem se sa vama u vezi demokratije,to je najveca prevara i treba ukinut to sto prije.Srecom ne sprovodi se nidje u svijetu ali ni na papiru ne treba da postoji.
                  Last edited by E1_PG; 07-09-18, 16:19.

                  Comment


                  • Šta ćeš Uki brate moj, ima nas. Malo, ali ima nas.



                    Marić, teški trovač. Zna istinu, pa je namerno izokreće i sprda se.
                    Šta reći o čoveku koji u emisiji kaže "Da ti dovedem neku od mojih prostitutki što su u Parovima".

                    Comment


                    • Originally posted by Uroš View Post
                      Reprodukuju informacije koje dobiju u detinjstvu od profesora književnosti i srpskog jezika. Inače najglupljih ljudi uz Difovce. Moja profesorka glasala za Belog i pričala deci o tome. Nisam je video 4-5 god, poslao sam joj da se stidi svog ponašanja, na fb. Žena maloumna.

                      Jer nije ona čitala ništa pametno, Aristotela, Plutarha, Seneku, Hegela, Kanta, Lajbinca, ma bilo koga, bilo šta.

                      Njoj je bitna samo knjiga i motivi lepog, ružnog, itd. Sestro rodjenja, drži se profesije, nisu te knjige život.
                      Aha, znaci gotivis Plutarha. Iako je njegovo najznacajnije delo i stvaralastvo u potpunoj suprotnosti sa tvojim, ovde iznesenim, stavovima.
                      Dijalog ljubavi = homo. Lik pise o mladjem muskarcu koji spava sa starijim muskarcem, filozofska nedoumica da li je lakse voleti zenu ili muskarca.
                      Znaci naginjes opet malo na tu stranu a Uki?

                      Opet, ako nisi citao Plutarha to znaci da si i sve ostale nabrojao reda radi i da nemas pojma sta su ti ljudi pisali i koji je njihov doprinos filozofskoj misli. Sah mat

                      Bolje nista da ne pises nego da izvrsis ovakav suicid.
                      Ljubi te brat
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Naravno da nisam čitao sve. Plutarha sam čitao o Solonu i Alkibijadu zbog tadašnjeg uredjenja. Meni seksualnost nije nešto na šta prvo mislim.

                        Tebi očigledno jeste. Tako je i onaj iz nacionalnog stroja etiketirao ko je gej ko je šta, pa promenio pol.

                        Nije suicid, mada dobri su ti fazoni da ubediš sagovorinika da je izvršio isti, to bi ti poverovao neko ko ne zna šta priča.

                        Jbg tebra. Napisao biih i ja ljubi brat ali ti razmišljaš u homoseksualnim kategorijama pa neću, shvatićeš pogrešno.

                        Aristotela Nikomanhovu etiku, Seneku mislim Pisma prijatelju, slikaću ti knjigu ludi ako hoćeš, Lajbnica radio pre ali nisam čitao, Hegel Fenomenologija duha radio na faksu, Kanta nisam čitao, počinjao Logiku, ali sam čitao o njegovim delima i idejama. Dovoljno je videti o čemu su pisali da je to veće delo od Andrićevog.

                        Poz drug moj

                        Comment


                        • Kakva ljutnja, nema toga kod mene. Često smorim ljude ovde ali ako se jedno baci na razmišljanje ja sam uspeo. Pecaroš je skočio kao da sam pomenuo Isusa. A ne Ivu Andrića, običnog čoveka.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Kakva je glavata njuška ružna Dodik. Slepac. Nisam dugo video ovakvog slepca. Koliko je čovek glup ovo nema nigde. Samo razmišlja u trenutku, ne gleda dugoročno nešto i još bena ružna misli da će tekovina američke diplomatije Dejton biti promenjena.

                            E moj mali majmune.

                            Ti ćeš da nam kažeš da se razgraničimo sa tzv Kosovom, mrš bre.

                            650-700k ljudi na Kosovu mi se nešto cimamo i negde žurimo. Slepac.
                            Šta 650-700k ljudi? Srba? Nema ih ni 30k.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • teme o kojima diskutujete kod mene nisu ni pod razno. Vidi ovog Uroša u njegovim godinama jedino o čemu treba razmišljati je: use, nase i podase + sport.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Brat moj kao da sam ja pisao. Kada im dirneš u Andrića odmah se brecaju, ni meni nije ništa posebno. Čak mi je Meša Selimović bolji ali nisam nešto načitan tih i takvih knjiga.

                                Nobelova nagrada je otišla tada gde je trebala jer se radilo na uključivanju te zemlje u svet.

                                Praviti od Andrića vanzemaljca, haos.

                                Ali dobro znam koliko su plitki ti ljudi koji čitaju samo dela i te gluposti. Kad mi rekla profesorka srpskog pre x godina " Došao David Albahari" a ja se mislim koliko me baaaš briga za tu pojavu.

                                Ja mogu poštovati ljude koji se dive Hegelu npr, sad tu padati u trans zbog Ive Andrića, pa smešno.
                                Kako mozes da kategorizujes nesto. I pricas u bilo kom kontekstu o necemu sto nisi ni citao? Ili si citao premalo, nedovoljno, prebrzo.
                                Ok da kazes da se nisi pronasao. Ali da pljujes ljude koji se "loze" na Andriceva dela to jednostavno ne smes sebi da dozvolis. I ako je to "loze" toliko rogobatno i neelokventno za dati momenat. Ili da ocrnis delo, pises da je glupost i slicno.
                                Nisam se pronasao ili cak vulgarnije prizemnije "meni je to sranje", je u poredjenju sa ovim sto si napisao sasvim ok.
                                Nemas nikakvo, ali bukvalno nikakvo pravo da u ime drugih odlucujes sta je dobro a sta nije i da karakterises ljude na osnovu onoga sta citaju.
                                Neka citaju, bilo sta, citanjem seotvaraju vrata za novo citanje.. A sve to vodi ka prosirenju svesti, vremenom ce i ukusi i kriterijumi menjaju. Porazavajuce je sto mnogi ne citaju uopste....
                                Last edited by Sandugp; 07-09-18, 18:19.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X