Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post


    Na to pitanje dobar deo u USA ne bi znao odgovor.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Nije stvar pitanja nego odgovora. Klivlend država?!
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Paa ahahahahah

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Da ne trujem onu lepu temu, a ova ionako trpi sve

          Ono kad se srozas dok kazes...predsednik.
          Gaće Lazara Ristovskog

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Danas je odvratna novina, kvazi opoziciona, takvi debili rade tamo da ja ne verujem. Bio sam na nekom skupu bilo dosta ljudi, posle oni stavili naslov "desničari prekinuli skup", a 80% ljudi bilo levičari, ali patriotski orijentisani protiv gospodja u crnom.

            I oni kažu desničari. Glupani klasični, priučeni idioti misle da je što po njima ne valja desničarski isto kao što glupi wannabe desničari misle da je sve što ne valja liberalizam. Koliko mi nemamo pojma.

            Poruka priče - ja sam pametan.

            Čak i onog Basaru ne čitajte, idiot.

            Comment


            • Sto imas frku da kazes da si desnicar? Stalno hodas po toj liniji, ostavljas bogami dobre tragove, ali i nosis neku metlu pa se stalno okreces i brises ih, odnisno kao jesi nesto, ali negiras cesto.
              Naravno, nemoj da se uhvatih sada za ovo desnicar, sam si pomenuo taj skup (cuj levicari patriotski orjentisani), samo mi je bio zodan za slagvort
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Sto imas frku da kazes da si desnicar? Stalno hodas po toj liniji, ostavljas bogami tragove, ali i nosis neku metlu pa se stalno okreces i brises ih, odnisno kao jesi nesto, ali negiras cesto.
                Naravno, nemoj da se uhvatih sada za ovo desnicar, sam si pomenuo taj skup (cuj levicari patriotski orjentisani), samo mi je bio zodan za slagvort
                A ti hoćeš da kažeš da na političkoj sceni Srbije ima levičara, centra i desničara? Ko su ti levičari na političkoj srpskoj sceni?
                Samo nemoj o DS ili LDP kao levičarima.
                P.S. Po meni nema ni jedne partije koja je od centra ka levoj političkoj opciji, već isključivo centar i desno do miše vacića i "firera"
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Aaa? Kako si zivota ti dosao do tog zakljucka da ja hocu ovo da kazem sto si napisao ??
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Meni su u ekonomskom smislu koji se najpre gleda sve levo. Sve. LDP se kao nešto pre koprcao, ali sve su leve. Što više države, porezi, subvencije, pa Boško Obradović je pravi levičar.

                    U nekom političkom tumačenju levo desno, velike su mi centrističke, da li levo ili desno, sns mi je catch-all partija, a manje se grupišu po polovima kao, jer kao postoje konzervativci i neko bi rekao npr DSS i Obradović ali i oni imaju jake socijalne programe tako da oni konzerviraju ex socijalističko stanje što nas dovodi do zaključka da je malo pravih desnih stranaka.

                    Malo je to konfuzno jer su ti kao nacionalisti desna strana, a ovamo im vidiš programe maltene socijalnih izdataka subvencija i koječega. Kakva je to desnica?

                    Očigledno postoje hibridi pa jedino deliti na steogo političko odredjenje i strogo ekonomsko ali to ne ide jedno bez drugog.

                    Pre je to bilo leva strana partije za promene desna za očuvanje stanja ststus quo, je tako onda bi SPS u ovom srpskom smislu bila konzervativna partija jer bi da "konzervira" prethodno stanje socijalizma i raspalog komunizma.

                    Brain hurts.

                    Comment


                    • Možda je najbolje reći hibridi za celu scenu, jer ne prate partijske programe, u DS je bilo od neoliberala do Mićuna komunjare. SNS ide na to i oni se po svim stavkama razlikuju, od Lazanskog do ne znam koga, oni gadjaju sve, ovo ostalo se deli na pro EU i na evroskeptike, rekao bih da je to osa podele, ovo ostalo sve manje više isto. U programima piše nešto ali to je očigledno toliko nebitno, ne vidi se razlika uopšte.

                      Mada je SNS krenuo malo da kreše javni sektor ali to radi iz MMF razlog i uopšte nije preusmerio privredu na privatan sektor. Jednom rečju špasnko selo.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Aaa? Kako si zivota ti dosao do ovoga da ja hocu to da kazem sto si napisao ??
                        Ukazalo mi se kao Trgovčeviću...Pun mi je kofer politike, dođem na sportski forum i na temama gde treba da caruje opuštenost imam čast da pročitam političke upise, granica sa pamfletima (što i jesu uglavnom u našoj dnevnoj štampi) gde sve ono što nisam JA jeste rad neprijatelja naroda ili neprijatelja demokratije ili hoće da me sruše/unište...
                        Daleko smo mi od te proklamovane demokratije i to ne zavisi od partije na vlasti (trenutno i unazad tih 27 godina) već od političke zrelosti partija i naroda sveukupno.
                        Mislim da više neću ni ulaziti na ovu temu (nznm što sam i navraćao na nju).
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • U svakom slucaju uopste ne znam zasto su te moji bas upisi toliko pogodili


                          Prvo, nemoguce je izbeci politiku, koliko god se iz petnih zila trudili i ziveli pod imaginarnim staklenim zvonim, toliko je ona usla u sve pore nasih zivota, toliko utice na nas, da se svi manje-vise davimo zbog toga, sad nekome je voda do brade, a bogami nekome i preko nosa. A te price o toj opustenosti na ovom sportskom forumu, vidim kako sljakaju, gde sve prsti od upisa (ne)dela dva najpoznatija brata na ovom prostoru, pa na kosarkaskom PDF najvise. Jesi li tamo protestvovao?

                          Drugo, tvit o L.Ristovskom postavila sam, jer se pisalo vec o ovome u temi Filmovi i serije.

                          I trece, obratila sam se direktno Urosu, da direktnije ne moze biti i ni na kraj pameti mi nije palo da govorim o partijama i slicnim sranjima u ovoj zemlji, niti sam u tom smislu pisala i sirila pricu, tako da i dalje ne razumem sta si hteo od mene.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Sto imas frku da kazes da si desnicar? Stalno hodas po toj liniji, ostavljas bogami dobre tragove, ali i nosis neku metlu pa se stalno okreces i brises ih, odnisno kao jesi nesto, ali negiras cesto.
                            Naravno, nemoj da se uhvatih sada za ovo desnicar, sam si pomenuo taj skup (cuj levicari patriotski orjentisani), samo mi je bio zodan za slagvort
                            Jbt nisam ni video ovo, ja sam liberal nema razloga da se krijem, liberal sa patriotskom notom što me svakako stavlja desno. Na tom skupu sam bio samostalno. Ne volim da budem u grupi, i nisam ni pravio incidente ni pričao samo sedeo i slušao. Jbg individualac sam, bio je još jedan drug koji je isti.

                            Ne volim da pripadam nijednoj grupi.

                            Naime, postoje levičari patriotski orijentisani, iako ti toga nisi svesna. Prvi koji mi pada na pamet je Duci Simonović koga sam lično upoznao, drugo neke grupe po fakultetima, tako da nisi dobro informisana. Ima ih i te kako. Skoro su neki gadjali tortom nekog lika, ne sećam se dogadjaja.

                            Tako da ono, ne stidim se, patriotizam i liberalizam su kompatibilni i nema razloga da sebe smatram "desničarem" u tom smislu.

                            Ja sam ti više kritičan lik. Da je ovde 20 nacionalista ja bih im oponirao, prosto. Znaš ono kad nisi ni autošovinista ni nacionalista. E baš je dobro biti ja. Volim svoje, poštujem tudje.

                            Vrhunac svega ortak neki Vaso nosi Fidela na majici a ovi iz Danasa pišu "desničari". Dečko veruj u levičarske ideje ali patriota, stasaju nove generacije.
                            Last edited by Cassius Clay; 13-08-18, 11:13.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Meni su u ekonomskom smislu koji se najpre gleda sve levo. Sve. LDP se kao nešto pre koprcao, ali sve su leve. Što više države, porezi, subvencije, pa Boško Obradović je pravi levičar.

                              U nekom političkom tumačenju levo desno, velike su mi centrističke, da li levo ili desno, sns mi je catch-all partija, a manje se grupišu po polovima kao, jer kao postoje konzervativci i neko bi rekao npr DSS i Obradović ali i oni imaju jake socijalne programe tako da oni konzerviraju ex socijalističko stanje što nas dovodi do zaključka da je malo pravih desnih stranaka.

                              Malo je to konfuzno jer su ti kao nacionalisti desna strana, a ovamo im vidiš programe maltene socijalnih izdataka subvencija i koječega. Kakva je to desnica?

                              Očigledno postoje hibridi pa jedino deliti na steogo političko odredjenje i strogo ekonomsko ali to ne ide jedno bez drugog.

                              Pre je to bilo leva strana partije za promene desna za očuvanje stanja ststus quo, je tako onda bi SPS u ovom srpskom smislu bila konzervativna partija jer bi da "konzervira" prethodno stanje socijalizma i raspalog komunizma.

                              Brain hurts.
                              Vidi, vidi, slazem se sa Urosem wtf???.

                              Ma kakva desnica i levica kod nas, ne delimo mi njih po programu ovde, nego po spoljnoj politici i kolicini nacionzalizma. Ja sam kad sam pitao ljude ovde se sokirao, kada sam cuo nekoga koji mi prica "liberali ovo, ono, ja sam ultradesnicar, majka rusija i te fore" i onda mi covek rekao da je on za socijalizam, za veliku kontrulu vlasti u svim sektorima, i jos neke levicarske stavove?!?!.Veliki % ljudi ne zna sta su stavovi koji razlikuju leve vs desne u svetu, ali nije to njihova greska nego je kod nas po mom misljenju pogresno ucenje (manjak istog). Sa delom da su ovde vecinom ekonomski i socijalni levicari (i stranke i narod) se apsolutno slazem, udeo u tome je ostavio i dugogodisnji socijalizam iz vremena Jugoslavije, pa sa kolena na koleno. Apsolutno nebitno sada da li smatramo to pozitivnim ili negativnim.

                              E sad i mene je zbunila tvoja zadnja recenica (ne racunam ovo brain hurts) ne znam sta se ovde tacno smatra konzervativnim, ali u drugim zemljama npr. u USA, neke stvari sto je uradila ova vlada(uzimam njih za primer, jer se oni koliko shvatam smatraju konzervativnijim od DS) , uzeti "bogatijima" njihove penzije i plate i to posle dati siromasnijim gradjanima, povecati akcize, imati ogroman % ljudi pod drzavnim zdravstvom,skolstvom, socijalni programi itd. bi bili vrlo levicarski stavovi. Tako da ne znam



                              Edit: Sto se mene tice moderator ili admin mogu slobodno da prebace ove komentare u onu ekonomsko politicku temu, da se ne bi zatrpavala pricaonica.
                              Last edited by colchonero; 13-08-18, 11:33.

                              Comment


                              • Pa pazi, baš zato što je kod nas drugačije, jedino objašnjenje bi bilo da je konzervativac socijalista.

                                Na zapadu su konzervativci liberali pogotovo u SAD jer oni "konzerviraju" bore se za status quo i manje promena, znači za neko prethodno stanje.

                                Tako je to i nastalo, levo su progresivni, u SAD ne postoji levica u evropskom smislu, za njh je socijaldemokratija komunizam okoreli, a sam komunizam smak sveta

                                Tako da ako analiziramo sa kulturnim relativitetom, i zavisi iz koga aspekta, konzervativac je kao izraz čovek koji se bori za održanje poretka. Kod nas je prethodnik poredak bio socijalizam, i onda po toj logici.

                                A ako uzmemo zapadna shvatanja kao opšteprihvaćena i obojimo konzervativca u liberala, koji se zalaže za slobodno tržište, državu "noćnog čuvara", dakle minimum države, a levičare socijaldemokratija, socijalizam, tralala šta sve podrazumeva.

                                Tako da se taj spektar po meni razlikuje u Evropi, u Skandinaviji, SAD i Istočnoj Evropi. Ali to što si ti naveo tako se najčešće shvata.

                                Uzima se apriori da je konzervativac ovo što sam rekao, ali pojam kao pojam znači borbu za očuvanje status quo i postojećeg poretka. Tom logikom sam rekao da bi onda sps bila konzervativna jer želi da zadrži ovaj izborni autoritarizam na snazi koji je tu s početka 90tih.

                                Malo sam zapetljao ali nadam se da kontaš.

                                Svejedno ovde su polovi kao što sam rekao proeu- antieu, i proruski vs proNATO.

                                Da li se zalagao za privatnu inicijativu, ili navijeće poreze, biračima je nebitno.

                                Oni ionako očekuju sve od države na tacnu. Ja joj tražim samo vladavinu prava, i da mi garantuju neotudjivost svojine. I ako mogu da sjašu sa ovim oporezivanjem svega i svačega
                                Last edited by Cassius Clay; 13-08-18, 15:40.

                                Comment

                                Working...
                                X