Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ganac, nemoj o zakonu u trenutku kad neko nesto radi za dobro cele drzave. To sto ga vladajuci u glas boje politickim nema veze s vezom. Ako ovaj trzaj obicnih, vecinom neSNS ljudi bude ugusen, mozemo da pakujemo gedore pa u Njemacku, a i Rumuniju jer su oni i po ovom ispred nas
    insta: engleski_dopisnik

    Comment


    • Kod bunta, protesta, spontanog revolta protiv sistema i vlasti (jer ovo je mnogo vise nego negodovanje protiv cene goriva) nema drzanja zakona... Trazi se da ustane kuka i motika...kakva prijava skupa?
      Zna se kako se neposlusnost u totalitarnim rezimima izrazava... nije ovo protest u Holandiji sto 3 sporedne ulice nisu obelezene za bicikliste.

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Tako je Olja, nismo mi u uređenoj nego u banana državi, i svi smo već kažnjeni ovim cenama goriva.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by NSG View Post
          Ganac, nemoj o zakonu u trenutku kad neko nesto radi za dobro cele drzave. To sto ga vladajuci u glas boje politickim nema veze s vezom. Ako ovaj trzaj obicnih, vecinom neSNS ljudi bude ugusen, mozemo da pakujemo gedore pa u Njemacku, a i Rumuniju jer su oni i po ovom ispred nas
          Kakvo je to dobro koje žele za celu državu a pri tom vrše blokadu i prave haos u gradu?

          Originally posted by miloolja View Post
          Kod bunta, protesta, spontanog revolta protiv sistema i vlasti (jer ovo je mnogo vise nego negodovanje protiv cene goriva) nema drzanja zakona... Trazi se da ustane kuka i motika...kakva prijava skupa?
          Zna se kako se neposlusnost u totalitarnim rezimima izrazava... nije ovo protest u Holandiji sto 3 sporedne ulice nisu obelezene za bicikliste.

          tt
          Ako je to to što ti veliš, mila moja Olja, onda su ovi protesti ne ekonomske prirode već isključivo političke prirode i opet vlast ima sav legitimitet da privodi i kažnjava. Ako smo mi totalitarni režim, kakav bi to bio "demokratski režim" (iako je to oksimoron) i šta bi to zadovoljilo narod?
          Meni je država uzela pare, ali sam odustao od zajedničkih protesta i pošto je sudstvo prilično nezavisno, ja sam tužio i dobio deo....i
          opet ću da tužim državu (za prethodnu su žuti krivi a za ovu novu tužbu je kriv sns) i opet ću da dobijem i pored mene ovajdiće se i advokat.
          Tako i ovi protesti mogu i moraju biti civilizovani i nikako ne smeju da utiču na život onih koji to ne žele.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Pa kažem ti... nije ovo protest u uređenoj zemlji, za neku po nas beznačajnu stvar naravno njima životno bitnu, jer im remeti strogo i tačno ustaljeni red, koji šljaka ko pod konac.. ovo je ono... spašavajte me, davim se u svakodnevnim sranjima.
            Ne možeš da očekuješ da bude po PS, je život i uređenje ovde nisu po PS... da li je političko ili ekonomsko ili prosto dogrlanamje protestvovanje, manje je bitno.
            Vlast, policija i ko već nek radi šta misli da mora, naravno, možda se i povučemo opet u svoje mišije rupe, a možda i počne nešto konkretnije da se dešava.. ko će ga znati.. Sve je bolje nego da se ćuti i savija kičma dok te jašu svi.
            Samo pozivati se na red i zakon, malo je kontradiktorno, jer ga ovde nema ili je bar selektivno.

            I ček, ček.. sudstvo je nazavisno, to kažeš?

            I ako može bez tog mila .. i sl
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Pa kažem ti... nije ovo protest u uređenoj zemlji, za neku po nas beznačajnu stvar naravno njima životno bitnu, jer im remeti strogo i tačno ustaljeni red, koji šljaka ko pod konac.. ovo je ono... spašavajte me, davim se u svakodnevnim sranjima.
              Ne možeš da očekuješ da bude po PS, je život i uređenje ovde nisu po PS... da li je političko ili ekonomsko ili prosto dogrlanamje protestvovanje, manje je bitno.
              Vlast, policija i ko već nek radi šta misli da mora, naravno, možda se i povučemo opet u svoje mišije rupe, a možda i počne nešto konkretnije da se dešava.. ko će ga znati.. Sve je bolje nego da se ćuti i savija kičma dok te jašu svi.
              Samo pozivati se na red i zakon, malo je kontradiktorno, jer ga ovde nema ili je bar selektivno.

              I ček, ček.. sudstvo je nazavisno, to kažeš?

              I ako može bez tog mila .. i sl
              Samo sam razdvojio milo i Olja, bez ikakvih zlih namera. Na mom primeru se pokazalo da jeste, što bi rekli ... moje iskustvo, ne mora da je i istina.
              Šta smatrate pod pojomom "demokratski uređena zemlja"? Koja je to zemlja po vašim merilima demokratska?
              Kako se postaje demokratsko društvo, prevratima ili malim koracima ka demokratiji?
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Haos i guzva su i inace u to vreme. Video sam snimke gde su propustana kola sa malom decom, hitne pomoci i oni kojima je zaista hitno. Drug snimao da se ugasi prica sa vrha- Vasi sugradjani zastojima to rade vama, oni su krivi i njih napadajte; Kola hitne pomoci nisu stigla na vreme..
                Spustanje cene goriva je primarno dobro, a sekundarno moze imati visestruka doobraa za neke naredne poteze... samo vezano za vozace u poslednjih godinu dve- Povecana putarina, znatno skuplje polaganje za auto, skuplji tehnicki pregled, naplacivanje srednje brzine na autoputevima, kazne porasle.. putevi ostali isti, neki se ruse, signalizacija ocaajna, na sporednim putevima cesto nedovoljno obelezena.. i niko do sad da reaguje.
                Usao sam u neku drugu pricu ali samo da pojasnim da ovo moze imati i vise dobra nego sto je cisto spustanje cene goriva.
                insta: engleski_dopisnik

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Samo sam razdvojio milo i Olja, bez ikakvih zlih namera. Na mom primeru se pokazalo da jeste, što bi rekli ... moje iskustvo, ne mora da je i istina.
                  Šta smatrate pod pojomom "demokratski uređena zemlja"? Koja je to zemlja po vašim merilima demokratska?
                  Kako se postaje demokratsko društvo, prevratima ili malim koracima ka demokratiji?
                  Nemam vremena za demokratiju sada, izvinjavam se, a koju nisam ni pomenula, čini mi se ...
                  Samo da objasnim za ono milo, koje nema veze sa pridevom drago, milo, slatko, što nesumnjivo jesam ... već sa mojim prezimenom.
                  I ok, nisam uzela ništa za zlo, samo eto malo mi bzvz zvučalo. Sve ok.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    za prethodnu su žuti krivi a za ovu novu tužbu je kriv sns
                    Meni je indikativno da za prethodnu vlast imaš pežorativan naziv a za sadašnju ne. Razjašnjava mnoge stvari.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Osetili su da ovo brzo može da eskalira.

                      Eto još seljaka, malinara i neće biti dovoljno policijie.

                      Neko će reći "Idemo za Beograd" i kraj.

                      Zato se Neša Slina trese i preti preko TV-a.

                      Protesti i zapravo i jesu i svode se na to da u državi nema ni reda, ni zakona, već su najviše strukture kriminalizovane.

                      Comment


                      • Ganac nadam se da si negde pročitao priču o Putinu i pacovu...ja odatle izvukoh mnoge pouke.Kada nekoga toliko pritiskaš da više nema kud' prelazi u napad.
                        Mislim da je narodu muka od svega.
                        Uzgred spontana okupljanja ne mogu da se kazne.

                        Pročitam sjajan twit danas.Parafraziraću ga - šta se botovi bune protiv protesta kada oni ionako idu na posao metroom...

                        A ovo je nešto ozbiljnije.

                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Ustaj vojsko!

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Meni je indikativno da za prethodnu vlast imaš pežorativan naziv a za sadašnju ne. Razjašnjava mnoge stvari.
                            Žuti, označava boje kojima oni streme (koje preovladavaju) a plava dominira sns, međutim pošto nisi video da je sns po n-ti put napisano malim slovima ubeđen sam da nosiš naočare sa dioptrijom.
                            Možda sam mogao da bih zadovoljio svačije ukuse da napišem neoradikali, interesna grupa (jer oni i nemaju neki politički program, ideal im je samo da #kao i ostali na našoj političkoj sceni# istresu narodu iz slamarice i poslednju paru).
                            Što reče jedan forumaš na drugoj temi, da si mi prijatelj, grdno bi me uvredio ovim rečima ali pošto si nn osoba na forumu koja mi znači kao #mha, tu je, piše...neka ga#
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Ganac nadam se da si negde pročitao priču o Putinu i pacovu...ja odatle izvukoh mnoge pouke.Kada nekoga toliko pritiskaš da više nema kud' prelazi u napad.
                              Mislim da je narodu muka od svega.
                              Uzgred spontana okupljanja ne mogu da se kazne.

                              Pročitam sjajan twit danas.Parafraziraću ga - šta se botovi bune protiv protesta kada oni ionako idu na posao metroom...

                              A ovo je nešto ozbiljnije.

                              Nisam čitao o Putinu i pacovu, ako može siže?
                              Ovo dole što si postavila je vrlo zabrinjavajuće, dok sam čitao digla mi se glava na kosikosa na glavi.
                              Last edited by nebitan; 12-06-18, 09:51.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Svakakve price ljudi smisljaju zarad lajkova.

                                Comment

                                Working...
                                X