Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni ta poskupljenja goriva idu na živce iz drugih razloga. Svi vežu gorivo uz proizvod, automatski poskupljuje sve od igle do lokomotive. A kad imaš neke uhodane cene i mušterije meni je to ciganija stalno korigovati cene a nemaš drugog izbora. Pre par meseci je drastično poskupila jedna vrsta papira - razlog, propala neka ogromna fabrika u svetu i on poskupio 40%. Posle kratkog vremena poskupe neke aluminijske ploče za štampu (paket ima par kg a one poskupe 20 evra) a razlog skočila cena aluminija na svedskom tržištu. Jebu kako stignu

    Comment


    • Nije problem kada gorivo poskupi i sa sobom povuče i ostale cene jer je nafta poskupela.
      Mene izluđuje poskupljenje zbog akciza.



      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • 35km do posla i nazad.
        Znači 35km*26 radna dana je 910km.

        Prosječna potrošnja na 100km mi je 5L.
        5L * 1.41e =7e

        Znači oko 65e zbog posla svaki mjesec

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Nije problem kada gorivo poskupi i sa sobom povuče i ostale cene jer je nafta poskupela.
          Mene izluđuje poskupljenje zbog akciza.



          Kad nešto poskupi -poskupilo je razlog je manje bitan. Sad je tebi lakše ako je tamo neki arapin zavrno slavinu pa je cena skočila nego ako tvoj dragi prešednik to uradi da bi napunio kasu zbog isplate penzija

          Comment


          • Originally posted by torpedo View Post
            Kad nešto poskupi -poskupilo je razlog je manje bitan. Sad je tebi lakše ako je tamo neki arapin zavrno slavinu pa je cena skočila nego ako tvoj dragi prešednik to uradi da bi napunio kasu zbog isplate penzija
            Ma ne bre,nego me nervira da na "olovku" uzimaju lovu.
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Ljudi u malim gradovima potpuno nepotrebno koriste automobile u nekim situacijama.Moj komšija do radnje koja je na 5 minuta hoda,bukvalno, odlazi autom jer mrzi ga da pešači...a do centra grada imam 15 minuta,sve mi je tu od pijace, do Doma zdravlja,radnji...a i dalje neki idu autom,jure mesto za parking,pokupi ih pauk...nema svrhe...kao da su se u autu rodili...ne razmišljaju koliko je šetnja zdrava a i koliko štede...
              Svuda gde ne upadneš odmah u gužvu, ljudi koriste auto za sve živo. Pa makar bilo i 1 km. Pre neki dan odem na trčanje u park blizu zgrade, lik koji živi 2 km-a od parka dolazi kolima da bi trčao tu. Izlazi iz auta, zagreva se i kreće da trči...komedija.


              Originally posted by miloolja View Post
              U brdovitom sam delu Bg...up-down svuda...do Ade...i sve se moze kad se hoce. A ovi u brdima i planinama...njima neki spešl prevoz da ne smrsaju mnogo..elekto vozilo ili jos bolje zicara do ravnice, tj od....sa bajsom u krilu
              tt
              Ja bi voleo da je bicikla rešenje, ali rešenje je za mali % ljudi. Ostali moraju da se snalaze. Možemo ti i ja na posao tako, ali gde će ljudi od 40+, 50+ godina da idu uzbrdo ili neku veću kilometražu bajsom, ne ide. Njima onda ne treba posao. Dovoljan je bajs da ih ubije.

              A da smo postali generalno mekušci, to svakako jesmo. Ja ne mogu da naovorim nikoga da ide sa mnom 15-20 km-a vožnju bajsom već mesec dana. Jedino devojka što ide, inače mrka kapa. A pitao sam dosta ljudi.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by Bane je View Post
                35km do posla i nazad.
                Znači 35km*26 radna dana je 910km.

                Prosječna potrošnja na 100km mi je 5L.
                5L * 1.41e =7e

                Znači oko 65e zbog posla svaki mjesec
                Odprilike isto + sto me posao vuce na sve strane.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by z0La View Post
                  Svuda gde ne upadneš odmah u gužvu, ljudi koriste auto za sve živo. Pa makar bilo i 1 km. Pre neki dan odem na trčanje u park blizu zgrade, lik koji živi 2 km-a od parka dolazi kolima da bi trčao tu. Izlazi iz auta, zagreva se i kreće da trči...komedija.




                  Ja bi voleo da je bicikla rešenje, ali rešenje je za mali % ljudi. Ostali moraju da se snalaze. Možemo ti i ja na posao tako, ali gde će ljudi od 40+, 50+ godina da idu uzbrdo ili neku veću kilometražu bajsom, ne ide. Njima onda ne treba posao. Dovoljan je bajs da ih ubije.

                  A da smo postali generalno mekušci, to svakako jesmo. Ja ne mogu da naovorim nikoga da ide sa mnom 15-20 km-a vožnju bajsom već mesec dana. Jedino devojka što ide, inače mrka kapa. A pitao sam dosta ljudi.
                  Ma mi pre svega nemamo tu kulturu, vecina i ne zna da vozi bajs, pogotovu u vecim gradovima.

                  Ih 40,50+...ako pice fudbalicu mogu i bajs da voze...problem su stariji jos, ali i tu ima izuzetaka, pozitivnih naravno, ali na njih se i ne odnosi toliko ova prica... Ali mislim da je jos veci problem nedostatak infrastrukture. Gde da vozis bajs? Drumovima? Ulicama obelezenim samo za automobile?
                  Ehhhh


                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ma kakav bajs. Mislim ok je voziti ga rekreativno, ali kao prevozno sredstvo je smece. Mozda jedino ako ti je posao relativno blizu i ako je put ravan, sto je retkost.
                    Bas cu ja da ustajem u zoru pa onako pospan da sedam na bajs.

                    Kola su zakon. Prijatna temperatura, udobna sedista, fina muzikica, navigacija, uzivancija.

                    Ne bih mogao da smislim zivot bez auta.

                    Comment


                    • Čuj biciklom , još po ovoj vrućini.
                      Dođeš na poso a znoj se sliva, sliva...

                      "I love to speak with Leonard
                      He’s a sportsman and a shepherd
                      He’s a lazy bastard
                      Living in a suit ."
                      Leonard Cohen

                      Comment


                      • Danas u pg bilo 36 stepeni,a tek je poceo jun.Izgorese mi tresnje i visnje.Ove godine ih posadih sumnjam da ce opstat.

                        Comment


                        • Pakao je svuda, ne kukaj.
                          Da vidis na asfaltu stojis, blokirane ulice..i tako vise od 40min.
                          A zao mi za vocke

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Za sjutra u CG

                            Direktorat za vanredne situacije MUP-a poslao je upozorenje nadležnim službama da podignu nivo operativne spremnosti zbog najavljenih vremenskih neprilika u Crnoj Gori.

                            "Najavljene meteorološke aktivnosti potencijano mogu dovesti do pojave kratkotrajno jake kiše, često sa gradom i naglim kratkotrajnim prilivom obilnije količine vode, te kratkotrajnih olujno-vrložnih vjetrova sa burnim atmosferskim električnim praženjenjima", navodi se u saopštenju.

                            Poziv je poslat svim opštinama, Upravi policije, svim službama zaštite i spašavanja, Direkciji za saobraćaj, nacionalnim parkovima, Zavodu za hitnu medicinsku pomoć, Elektroprivredi Crne Gore, Crnagoraputu, kao i Aerodromima Crne Gore, Aerodromu Podgorica i Aerodromu Tivat, te Upravi pomorske sigurnosti i Upravi za šume.

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Pakao je svuda, ne kukaj.
                              Da vidis na asfaltu stojis, blokirane ulice..i tako vise od 40min.
                              A zao mi za vocke

                              tt
                              Sipao sam im po 60 litara vode a najavili su zestoku kisu ovih dana tako da ima nade za njih.Orasi sto sam prosle godine zasadio su mi super recimo,rastu ko ludi.Nego ne znam ko ce ih krcat i cistit kad rode gadan je to posao.Ali vrijedi 1kg 10 eura,moze se tu fina para uzet ko hoce da radi oko toga a orasi nisu zahtjevni.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Sipao sam im po 60 litara vode a najavili su zestoku kisu ovih dana tako da ima nade za njih.Orasi sto sam prosle godine zasadio su mi super recimo,rastu ko ludi.Nego ne znam ko ce ih krcat i cistit kad rode gadan je to posao.Ali vrijedi 1kg 10 eura,moze se tu fina para uzet ko hoce da radi oko toga a orasi nisu zahtjevni.
                                Kradeš li vodu? Ni ja isto.

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X