Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da. Kulturno smo opustošeni.

    Pogledaj samo ankete na youtubu necenzurisane "Kad je izbio 1. Srpski ustanak?"...

    Kada je neko gledao RTS a da nije tekma.

    Farme, parovi, zadruge, zvezdice...

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Ja sam za saradnju sa svima ali sam za to da ne budemo ni u jednoj zajednici...ali to je nemoguće na žalost...
      Naprotiv to jedino preostalo resenje sem ako neces da se svedemo na beogradski pasaluk zbog EU.

      Comment


      • Evropska zajednicka za ugalj i čelik, Adenauer, De Gol, ideolozi, osovina Nemačka Francuska kao kontrateža USA i Istočnom bloku. Kasnije Evropska Ekonomska zajednica, Evropska zajednica, pridružena i Britanija koja je bila članica druge integracije EFTE, sve zbog carinske unije i ekonomije. Ali od Mastrihta 1992. a i pre toga Jedinstvenim Evropskim Aktom kreće se ka Evropskoj Uniji kao monetarnoj uniji i nadnacionalnoj instituciji, vde je završni krajnji pokušaj doživeo fijasko 2004. na predlogu za Ustav za Evropu gde bi npr visoki predsravnik bio min spoljnih poslova i slično, nije prošlo referendum u Francuskoj i Holandiji.

        Evropska Unija je mnogo više od ekonomske integracije i to je greška.

        Srbija treba da drži do sebe i svog ugleda i da ne ide po svaku cenu u EU. Ukoliko će EU podržati stav Srbije ka Kosovu, i priznati je celovitu, ulazimo. Ako ne ništa.

        Ako nas bombarduju zbog toga super. Ili šta god. Časno smo izginuli svi do jednom i ćao.

        Da naši preci nisu pobedili u Kosovskom boju obučeni herojskim iskustvika Aleksandra Velikog, napadom na jednu tačku tj sultana, a ne onom prevarom od priče kako je Obilić na kvarno ubio Sultana. Pa koji mentol u to veruje pored toliko Turaka. Vatinaska podmetačina.

        Isto kao što je Konstantin Porfirogenot falsifikovao da su Srbi i ovi narodi odavde Sloveni tj Sklaveni i izmsilio za sve nas i Srbe i Hrvate i Cg, i sve, tu glupost. Mi smo ovde svi starosedeoci.

        Nego eto, Vatikan se time bavi. Neka plemena divlja kao, wow. Ma hajde šetajte. Nisam ja Deretić lunatik, ali to je istina.

        Ja ne mislim da su svi na ovim prostorima Srbi, ali mislim da smo svi starosedeoci. Iliri. Tako piše i na starim mapama, iz tih vremena. Nebitna priča.
        Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 23:14.

        Comment


        • Nece nas bombardovati zbog toga . Nema EU taj kapacitet i da hoce. To je samo spin ovih sa vlasti. Nista se nece dramaticno desiti.

          Comment


          • Nisi pogrijesio dominanatno genetski jesmo starosjedioci.Ali Sloveni jesu dosli na balkan u 6 i 7 vijeku,samo je fora sto danasnje stanovnistvo velikim dijelom ne vodi porijeklo od tih slovena.

            Comment


            • Originally posted by Uroš View Post
              Ima Bogi pravo kulturno smo uništeni. "Srpska" akademija nauke i umetnosti je trebala ovo što ja objašnjavam svima nama da objasni i to 6 puta bolje od mene, ali pošto nije srpska nego...

              Pa mene Marija jedna normalna žena zbunjeno pita jer joj je pun k naslušala se ceo život koje je rešenje jer su ljudima predstavljene 2 opcije - priznaj i Eu ili propast.
              Pun organ a normalna žena To nikako ne ide zajedno

              Nisam ja Uroše zbunjena meni je sve vrlo jasno.
              Jedino što mi nije jasno je zašto niko od političara nije imao kohones da se pojavi pred narodom i kaže " ljudi zabrljali smo, izgubili smo deo teritorije jer smo budale i nismo znali kako da rešimo stvar dok smo još mogli.A sada je trenutak za otvorenu diskusiju i da čujemo vaše predloge za rešenje"...A li ne, oni bi ( skoro svi bivši, sadašnji nebitno) prodali oca za ostanak na vlasti...A na žalost realnost je da je Kosovo naše samo na papiru...



              Originally posted by skeptik View Post
              Pa tako kazi Zapad. Jer po ovom izgleda da Rusija, Kina, Indija , Brazil... ne cine medjunarodnu zajednicu iako ih ima oko 3 milijardi. Ova EU nema veze sa onom koja stvorena na bazi zajednice bez granica a odlaskom UK koja dosta novca davala i ne isplati se vise novim clanicama. Zlatno doba EU je za nama tako da se sve svelo na licni interes ovih na vlasti, tu se slazem. Eto kcerke Vucica za koju godinu na nekom univerzitetu u Americi.

              EU je za mene ako gledam najjednostavnije piramidalna organizacija.

              Originally posted by Ivan_pg View Post
              Tako je nemoguce je,zbog toga se mora nedje a EU je najlogicniji izbor.Srbija i geografski i civilizacijski pripada Evropi,neutralnost je nemoguca.Cak se ni Rusi ne protive ulasku Srbije u EU.NATO je vec druga prica.
              Mislim da se sve može postići.

              Originally posted by skeptik View Post
              Naprotiv to jedino preostalo resenje sem ako neces da se svedemo na beogradski pasaluk zbog EU.
              Ja EU posmatram nevezano od teme Kosova.Mislim da sama po sebi nije dobra za nas.


              Uzgred danas ( prošla je ponoć) je punih 19 godina od početka bombardovanja...jbt .kao da je juče bilo...valjda jer su neke zgrade po BG i dalje u istom stanju
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Pa ako je neko i došao to nismo bili mi, ne bih da zalazim u to ali postoji mnogo dokaza za to.

                Neće nam ništa biti, naravno. Ali to ljudi ovde ne znaju jer ih lažu godinama. Pa nema šta da nam bude. Što se već ne dešava.

                Živimo ko govna i živećemo dok postojimo kao govna, bili u EU ili ne.

                A zašto Vatikan mrzi Srbe to morate videti pod Djuradj Branković pretio da odseče glavu patrijarhu ako ode na svehrišćanski sabor. Pogodite koji jedini pravoslavni patrijarh nije došao i uprskao svaki pokušaj unijaćenja - srpski. A ruski car odsekao glavu svom kad je video da srpski nije otišao. Itd itd

                Ludi Srbi

                Pa Vuk Drašković jezuita i Šešelj jezutia koji je dobio vatikansku lentu, ali Vuk je pričao da je 1993. papa njemu nudio da dodje da održe zajedničku molitvu u Srbiji po pravoslavnim običajima on i patrijarh, da će biti povučene sankcije. Naši odbili.

                Pa vi vidite da li neki predsednici mogu biti jači od rimskog imperatora. Sad i za vjek i vjekov.

                Ljudi misle to dečija igra. Pogledajte kako je obama dočekao imperatora ponizno tj pontifex maximusa, ili Klinton pre...

                Kako izgleda kad se pojavi car ovoga sveta, prvi papa koji je bio i crni papa, kad se car pojavi i kad se zna ko je glavni.

                Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 23:26.

                Comment


                • Bravo dje pomenu Deretica. Potpuno sam zaboravio na tu budalu Dobro me podsjeti.. taman cu njega da slusam veceras kad se vratim sa posla. Napusim se i lijepo pred spavanje da se malo smijem

                  Comment


                  • Ma on je idiot. Pagan. Njemu su svi Srbi jede govna koliko je težak.

                    Comment


                    • Originally posted by Uroš View Post
                      Evropska zajednicka za ugalj i čelik, Adenauer, De Gol, ideolozi, osovina Nemačka Francuska kao kontrateža USA i Istočnom bloku. Kasnije Evropska Ekonomska zajednica, Evropska zajednica, pridružena i Britanija koja je bila članica druge integracije EFTE, sve zbog carinske unije i ekonomije. Ali od Mastrihta 1992. a i pre toga Jedinstvenim Evropskim Aktom kreće se ka Evropskoj Uniji kao monetarnoj uniji i nadnacionalnoj instituciji, vde je završni krajnji pokušaj doživeo fijasko 2004. na predlogu za Ustav za Evropu gde bi npr visoki predsravnik bio min spoljnih poslova i slično, nije prošlo referendum u Francuskoj i Holandiji.

                      Evropska Unija je mnogo više od ekonomske integracije i to je greška.

                      Srbija treba da drži do sebe i svog ugleda i da ne ide po svaku cenu u EU. Ukoliko će EU podržati stav Srbije ka Kosovu, i priznati je celovitu, ulazimo. Ako ne ništa.

                      Ako nas bombarduju zbog toga super. Ili šta god. Časno smo izginuli svi do jednom i ćao.

                      Da naši preci nisu pobedili u Kosovskom boju obučeni herojskim iskustvika Aleksandra Velikog, napadom na jednu tačku tj sultana, a ne onom prevarom od priče kako je Obilić na kvarno ubio Sultana. Pa koji mentol u to veruje pored toliko Turaka. Vatinaska podmetačina.

                      Isto kao što je Konstantin Porfirogenot falsifikovao da su Srbi i ovi narodi odavde Sloveni tj Sklaveni i izmsilio za sve nas i Srbe i Hrvate i Cg, i sve, tu glupost. Mi smo ovde svi starosedeoci.

                      Nego eto, Vatikan se time bavi. Neka plemena divlja kao, wow. Ma hajde šetajte. Nisam ja Deretić lunatik, ali to je istina.

                      Ja ne mislim da su svi na ovim prostorima Srbi, ali mislim da smo svi starosedeoci. Iliri. Tako piše i na starim mapama, iz tih vremena. Nebitna priča.
                      Kakav si ti klinac to nije realno. Stalno neku pogibju spominjes, neki rat, lozis se da smo mi Srbi nebeski narod, starosedeoci Balkana, mali bogovi.

                      Mi smo mlitavi kurac, da mi oprostite na recniku. Mali, nebitni, iskompleksirani I nabedjeni, ukratko definisano.
                      I to ne samo mi, nego ovaj ambis zvani Balkan.

                      Zao mi je sto se toliko lozis na tu jeftinu demagogiju, prekrajanu istorijiu i sto verujes u svaku pisanu rec abnormalno nadobudnih ljudi koji misle da svakom recenicom prejebu Teslu u svojim teorijama.

                      Voleo bih jednog dana da budemo normalno, uredjeno drustvo, sa stabilnim temeljima, zdravim razumom ali to ovde nikada nece biti moguce.

                      Jebote, pre nedelju dana dvojica odlicnih momaka, moji drugovi otisli u Katar da rade kao konobari, zavrsen turizam I za njih nema mesta nigde. Tamo ciste govna bahatim seicima za 500 evra mesecno.

                      Ja odlazim, vracam se, ne znam da l je vredno opet pokusati I uvek se skenjam, uvek se razocaram.

                      Znam da ako odem u tu usranu Ameriku necu vise krociti ovde a sama pomisao na to mi nikako me prija.

                      Na kraju ce nas stvarno ostati tek toliko da stanemo pod jednu krusku. Tarabici FTW
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Indigo sve si rekao u jednoj rečenici
                        Voleo bih jednog dana da budemo normalno, uredjeno drustvo, sa stabilnim temeljima, zdravim razumom ali to ovde nikada nece biti moguce.
                        a u suštini sve se svodi na dve reči od kojih sve počinje zdrav razum
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Nikada nije ni bio samo sportski forum.
                          Pa ako želi da postane forum sa predznakom regionalni trebalo bi da izbaci politiku iz butige.
                          Da uvede stranicu gde bi se ostavljali blogovi na temu sporta (lokalnog karaktera) gde bi ljubitelji mogli da pročitaju neku o eks YU timovima...jebeš politiku.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            Kakav sam sir iz Sjenice jeo juce to je bruka.Nije ni skup nesto,isfetao malo slanine i isprzio 5 jaja.Uff.Dje je najbolji sir u Srbiju inace?
                            Kopaonički i Sjenički su i najbolji...oni iz kačica.
                            Ili ti tamo gde se blago napasa pod ručnom (iako je Sjenička visoravan ima tu još strmih padina)...
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Je li imao ko odje kad paralizu sna?

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Kakav si ti klinac to nije realno. Stalno neku pogibju spominjes, neki rat, lozis se da smo mi Srbi nebeski narod, starosedeoci Balkana, mali bogovi.

                                Mi smo mlitavi kurac, da mi oprostite na recniku. Mali, nebitni, iskompleksirani I nabedjeni, ukratko definisano.
                                I to ne samo mi, nego ovaj ambis zvani Balkan.

                                Zao mi je sto se toliko lozis na tu jeftinu demagogiju, prekrajanu istorijiu i sto verujes u svaku pisanu rec abnormalno nadobudnih ljudi koji misle da svakom recenicom prejebu Teslu u svojim teorijama.

                                Voleo bih jednog dana da budemo normalno, uredjeno drustvo, sa stabilnim temeljima, zdravim razumom ali to ovde nikada nece biti moguce.

                                Jebote, pre nedelju dana dvojica odlicnih momaka, moji drugovi otisli u Katar da rade kao konobari, zavrsen turizam I za njih nema mesta nigde. Tamo ciste govna bahatim seicima za 500 evra mesecno.

                                Ja odlazim, vracam se, ne znam da l je vredno opet pokusati I uvek se skenjam, uvek se razocaram.

                                Znam da ako odem u tu usranu Ameriku necu vise krociti ovde a sama pomisao na to mi nikako me prija.

                                Na kraju ce nas stvarno ostati tek toliko da stanemo pod jednu krusku. Tarabici FTW
                                Jesam klinac, a znaš koji si ti laik. Nemaš pojma. Ti si jedan od onih tipova koji kuka nad našom sudbinom i sve mu je zavera i etiketirao je sopstveni narod kao loš bez da je video. Ti si jedan od onih tipova koji kad se ne slaže bahato odgovara, sa babskim nekim konstatacijama.

                                Da si malo bolje upoznao istoriju video bi da ne lažem ništa i zašto su laži korišćene, a pošto se razumeš ko ja u bitcoine onda ideš i omalovažavaš praveći se pametan, a to je tipičan stav jednog od ljudi koji ne zna "mi smo krivi, mani. se teorija zavere". Jebiga drugar nismo. I starosedeoci smo.

                                Rat spomenuo nism niti srpski narod već NARODE ovde, niti ikakvu nebesku Srbiju. Još jedan od glupavih argumenata da me svrstaš u koš sa lunaticima.

                                Jesi ti mene video da lupetam o bitcoinu ili pustim poruku tebi i ljudima skromno pitajući wtf je to. Nemoj onda komentarisati upise vezane za istoriju jer ne znaš, drži se Katara.

                                Ja ti dajem upise zašto je takvi društvo ti kao one babe i dede "zašto smo mi neradnici a u Nemačkoj velike pare".

                                Imao sam prilike da slušam čoveka koji je politikologiju religije uvek na britanske katedre, sigurno smo svi jeli bunike, i ja što slušam pametnije i čitam izvore i on što priča sa predsednicima i što ima medjunarodni ugled.

                                I čovek me mrtav ladan iako se ogradim od budala a la Deretić optuži za Srbe nebeski narod. Pa ko ti je Srbe pomenuo prijatelju, pitanje je veliki da li smo tada i bili Srbi tj to ime, radi se o narodu ovom sada ovde, i kad kažem ovde mislim na ceo region.

                                Comment

                                Working...
                                X