Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Suštinska stvar. Samo u ovom slučaju teško ili nikako izvodljiva...
    Pritisci sa strane...
    Koji pritisci?

    Comment


    • Pa što da gledamo u graške. Hajde da mi ne pogrešimo, pa kako bude. Ne moramo im olakšavati ništa. Možda izgube medjunarodnu podršku, nikad se ne zna kuda vetrovi interesa duvaju, da si 1960tih bacila pogled naAvganistan ...

      C9D1AE5B-93A3-42A8-B017-73E859166145.jpg

      Znaš, ko bi rekao. Nikad se Marija draga ne zna šta će biti. Iako deluje da nema izgleda u jednom trenutku, bam, desi se totalno nešto neočekivano. Da li su ove devojke na ulicama Kabula znale da će za 10 godina biti možda kamenovane na ulici, a gle ih u suknjicama. Ma nisu imale pojma... Nisu mogle da zamisle.

      Istorija se prekraja a društva nasilno menjaju, možda nekad nekome Kosovo ne bude u interesu, a iza ugla tu čekamo i čekaćemo za ono što je naše.
      Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 22:38.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Koji pritisci?
        Međunarodna zajednica.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Medjunarodna zajednica je sirok pojam. Budi mali kokretnija?

          Comment


          • Inače sinonim za par država koje se pitaju sve. Da, rešava se na multilateralnom nivou ali zna se ko su stalne članice Saveta bezbednosti. Tako da imamo dve vojne sile SAD i Rusiju, Kina zaostaje mnogo iako se naši ljudi primaju, oni su daleko iza. Imamo ekonomske sile SAD i Kinu koje su jako medjuzavisne, Rusiju, EU. I imamo religijske centre koji su najmoćniji tj jedan, Vatikan, rimski papa i dalje nosi rimski titulu pontifex maximus. Više slojeva ima ali par aktera koji se pitaju.

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Medjunarodna zajednica je sirok pojam. Budi mali kokretnija?
              Evropska unija, USA i td...drže vlast u šaci...ubedili narod da EU nema alternativu...svako gleda svoje lične interese i ličnu korist...
              Ne mogu detaljnije da ti objasnim nije mesto za to...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by Nerealan View Post
                Sam si odgovorio
                Vidis ti ubodoh iz prve.

                Comment


                • Ljudi koja je to alternativa EU,samo mi objasnite.Osim ako ne mislite na onu zajednicu za Kazahstanom,Azerbejdzanom i Bjelorusijom,znam da ima neka takva zajednica dje su se ujedinili neki giganti ekonomski kojima smo bliski civilizacijski.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Ljudi koja je to alternativa EU,samo mi objasnite.Osim ako ne mislite na onu zajednicu za Kazahstanom,Azerbejdzanom i Bjelorusijom,znam da ima neka takva zajednica dje su se ujedinili neki giganti ekonomski kojima smo bliski civilizacijski.
                    Ja sam za saradnju sa svima ali sam za to da ne budemo ni u jednoj zajednici...ali to je nemoguće na žalost...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • 1999. smo bombardovani zbog Kosmeta, a 2000. su oni koji su nas bombardovali zbog Kosmeta promenili vlast u drzavi. I tu je sve jasno.

                      Zbog toga je armija sravnjena sa zemljom do 2006. godine, zbog toga se mirovalo 2004. godine, zbog toga Ustav ima Kosmet u preambuli, dok je clan 182. sramotan, zbog toga je UNMIK za osam godina uradio ono sto je SR Slovenija za osamnaest.

                      Sve izvan toga je ispod nivoa kritike. Briselski sporazum je prvi korak ka priznanju.

                      Kosmet se nece vratiti kada Rusija izbaci SAD s Balkana, nego kada se Kosovski zavet, a ne mit, vrati u skole. Kada osnovci budu znali da pokazu gde je Pec, a gde Kosovska Mitrovica. To su izgubljene decenije koje moraju biti vracene u namucenu svest naroda, ako iko u ovoj drzavi uopste zeli njegov bioloski i duhovni opstanak.

                      Comment


                      • Pa ekonomska integracija samo, ne i politička a za to možeš da potpišeš sporazume i da ne nastaviš ka političkoj integraciji. Nemam ništa protiv EU dok nas ne uslovljava, ali kada uslovljava, šta da radimo. Kakav Kazahstan to je opet ono što Šešelj smradina predastavlja kao alternativu da se narodu smuči. Možeš da se prikloniš BRICS-u koji će u budućnosti težiti dizanju saveza na veći nivo. Brazil Rusija Indija Kina Južna Afrika nisu jedni pored drugih, a to je najmnogoljudniji savez. Kakav Kazahstan i Belorusija uz dužno poštovanje jer je Belorusija za nas samo takva država. Specijalizovali se npr za proizvodnju traktora ubijaju.

                        Comment


                        • Marija je dama.

                          Izuzetno korektna, zaista.

                          Evo i kako lepo vodi dijalog, da je ne pritiskamo sad.

                          Da budemo džentlmeni. Kao što jesmo

                          Da mi lepo zlostavljamo prave krivce.

                          Comment


                          • Ima Bogi pravo kulturno smo uništeni. "Srpska" akademija nauke i umetnosti je trebala ovo što ja objašnjavam svima nama da objasni i to 6 puta bolje od mene, ali pošto nije srpska nego...

                            Pa mene Marija jedna normalna žena zbunjeno pita jer joj je pun k naslušala se ceo život koje je rešenje jer su ljudima predstavljene 2 opcije - priznaj i Eu ili propast.

                            Nisam ja nikakav mesija, igrom slučaja znam neke stvari površno, kakvih stručnjaka ima, pa kažem. Neko je doktor lekar, neko pravnik, neko politikolog, neko farmaceut.

                            Nego dosta su nas lagali i vlast i opozicija.

                            Mi uopšte sem Milana Stamatovića nemamo patriotski nastrojenog političara. U opticaju nemamo nikoga ko će nam ovo reći. Biramo uvek izmedju manjeg zla.

                            Ljudi neće rat ne žele nemir više i zato bi što pre da reše stvari.

                            Ali i to nam nisu rekli da zbog patriotske diplomatije nećemo biti bombardovani. Imamo pravo diplomatski da se borimo za ono što je naše.
                            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 23:01.

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Evropska unija, USA i td...drže vlast u šaci...ubedili narod da EU nema alternativu...svako gleda svoje lične interese i ličnu korist...
                              Ne mogu detaljnije da ti objasnim nije mesto za to...
                              Pa tako kazi Zapad. Jer po ovom izgleda da Rusija, Kina, Indija , Brazil... ne cine medjunarodnu zajednicu iako ih ima oko 3 milijardi. Ova EU nema veze sa onom koja stvorena na bazi zajednice bez granica a odlaskom UK koja dosta novca davala i ne isplati se vise novim clanicama. Zlatno doba EU je za nama tako da se sve svelo na licni interes ovih na vlasti, tu se slazem. Eto kcerke Vucica za koju godinu na nekom univerzitetu u Americi.

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Ja sam za saradnju sa svima ali sam za to da ne budemo ni u jednoj zajednici...ali to je nemoguće na žalost...
                                Tako je nemoguce je,zbog toga se mora nedje a EU je najlogicniji izbor.Srbija i geografski i civilizacijski pripada Evropi,neutralnost je nemoguca.Cak se ni Rusi ne protive ulasku Srbije u EU.NATO je vec druga prica.

                                Comment

                                Working...
                                X