Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto se tice KiM sve je receno u ustavu republike Srbije, sve ostalo (dok se ustav ne izmeni) nije merodavno, tako da u ovom slucaju i nije moglo biti medjudrzavne tekme jer KiM nije drzava.
    Ipak je ovaj forum trebao ostati samo sportski.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Odg je bio za Mariju tebi sam dodatno otkucao. Ne treba da se prizna i tačka. Šta nosi vreme videćemo.

      Ganac u pravu si, nego dskutujemo svi, niko nema zle misli niti mrzi bilo koga.

      Comment


      • Pripadnici jednog naroda u drugoj državi nemaju pravu na samoopredeljenje, ukoliko imaju ostvarenu matičnu državu. Pa Kina bi slala eskadrone naseljenika gde god joj treba i kroz 30 godina tražila pravo na državu tj Kinezi, npr nasele se na Jugu Moldavije.

        Ili Turci kad bi se koncentrisali u delu Nemačke. Ne može batice, prvo jer se gleda celokupna teritorija a drugo imaju matičnu državu.

        Kurdi bi imali pravo jer imaju ispunjen istorijski faktor, imaju suverenitet, a nemaju državu. Što ne podrže Kurde nego ih pobiše ko zečeve?

        #licemeri
        #nepravda
        #nemapredaje
        Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 21:46.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Sto se tice KiM sve je receno u ustavu republike Srbije, sve ostalo (dok se ustav ne izmeni) nije merodavno, tako da u ovom slucaju i nije moglo biti medjudrzavne tekme jer KiM nije drzava.
          Ipak je ovaj forum trebao ostati samo sportski.
          Nikada nije ni bio samo sportski forum.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • KiM će se jedino moći vratiti oružjem, ne znam kako je moguće da bilo ko ima drugačiju ideju o tome, pošto je proces "rastakanja" upravo finalizovan na taj način. S druge strane, ceo kontekst ravnoteža snage na Balkanu zavisi od ravnoteže snaga u Evropi, što opet dosta zavisi od ambicija SAD-a. Za inferiornije etničke grupe na Balkanu je uvek dobro kada dođe do potresa između Britanije, Francuske, Nemačke i Rusije. Uz valjano vođstvo i malo pametnog manevrisanja se situacija brzo preokrene, bar ovde.

            Drugi problem je što u Srbiji više od 100 godina manevrišu tutubani i dileje, a ne državnici.
            sigpic

            Comment


            • Ne mora ratom. Može opet Kosovo da se prizna kao deo Srbije, i Albanci postanu etnička manjina druga ispred Madjara, sa velikim pravima i potencijalnom autonomijom, ili konsocijacija, sa regionom Prištine po ugledu na region Brisela. Ima rešenja uvek kompleksna je politka nije to dečija igra, to što je ne vode pravi ljudi ne znači da nema rešenja. Rešeno je tako izmedju Valonaca i Flamanaca pa bi bilo i ovde rešeno sa regionom ispod Prištine ili Mitrovice npr sa najvećom dozom autonomije, svojim jezikom, školstvom, multikulturalizam.

              Ne viidm problem.

              Uvek postoji rešenje ali kao Zmija što je rekla Evi da pojede jabuku neće joj biti ništa, tako nama neke zmije sa vlasti i iz opozicije govore " ma priznajte ionako nema veze."

              E nećemo da priznamo čisto da vam javimo.

              #sportklub
              #revolucija
              #UrošSenŽist
              #AndjeoTerora
              Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 21:54.

              Comment


              • Rusi traže da dodelimo njhovom stafu u bazi ne bolji, nego samo jednak tretman koji smo dali NATO vojnicima.

                U geopolitici stvari umeju da se okrenu naglavačke u veoma kratkom period.

                Comment


                • Ne mirišem Ruse. Srbi vole Ruse, Rusi vole Bugare i Francuze, Bugari vole Nemce. Ali ok su saveznik za sada.

                  Ali sve je naopako u Srbiji. Vlada neki antisemitizam gledam ljudi mrze Izrael i podržavaju sve protiv njih, a meni bi Izrael bio saveznik br 1.
                  Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 21:57.

                  Comment


                  • Odlazimo daleko sa pričom...

                    Rusija i Kina imaju ogroman geostrateški interes da se pozicioniraju u Evropi.

                    Dodik to koristi da zaštiti ono što on smatra državom RS. Rusi prave "humanitarnu" bazu u RS.

                    I jedni i drugi nude ogromne pare da obnove industriju. EU fondovi su odavno ispražnjeni, a i US - zato je i pobedio Tramp.

                    Comment


                    • Nisu ispražnjeni fondovi, već im je zaokružen interes, koga boli patka za tržiste Srbije koje je btw već dovoljno prohodno.

                      Da USA hoće i EU, sa po muke ulaganjima, stranim direktnim investicijama, aranžmanima preko monetarnih institucija i MMF-a, napravili bi od Srbije Monte Karlo.

                      A ovaj bilde se hvali pohvalama MMF-a. Znamo kako su Brazil i Argentina progledali kad su se oslobodili MMf-a.

                      Jedino gde je to uspelo i to iz političkih razloga je Poljska.

                      Iako i dalje neozbiljna opozicija zapadu, niko kod nas ne pominje BRICS kao takav. Kažu nam imate Rusiju ili SAD. Ipak je ovo multipolaran svet, nije ni bipolaran a kamoli unipolaran. Dakle ima tu krova pod koji se sjatiti, a nikad u istoriji nije bio manje značajan geografski položaj, u kontekstu kom ćeš savezu pripadati. Ako te poguraju ekonomski npr neka Kina Rusija Brazil itd, pa šta te birga nećeš ratovati protiv okruženja, samo mir.

                      Naravno ovo je sad već hipoteza, daleko je to od ostvarivanja.

                      Ne kažem da je biilo šta od mojih tvrdnji za saveze ispravno, ali narodu se samo servira jedna priča.

                      Negativna bezizlazna.

                      Moraš u Eu.
                      Moraš priznati Kosovo.
                      Ako hoćeš standard.
                      Standard = EU. Videti bolje pod Hrvatska, Bugarska.
                      Biće nam bolje ako priznamo i udjemo.
                      Nemamo drugog izbora okruženi smo njima.

                      Sve su to laži ponavljane 20 godina.

                      Imamo pravo da pripadamo drugoj ekonomskoj integraciji a da se deklarišemo kao vojno neutralni u ustavu svaki put, iako za vojnu neutralnost treba da je ugovorno prznata od svih država. Ne može biti samoproklamovana.

                      Dakle postoji i druga strana. Jednako mirnim putem, jednako odgovorna, ne Šešeljevska rešenja već diplomatska mirnodopska rešenja putem MJP i saveza. Oni vam sve što je van EU priče predstavljaju kao Šešelja mentola ružnog i kao rat. Nije tako.
                      Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 22:14.

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Pa i jesu odvojeni. Za 35 godina promeni se interes taj i taj i Kosovo izgubi podršku. 1) Srbija nije priznala Kosovo i koristii priliku da ga vrati.
                        2) Srbija je priznala Kosovo, i sve da 5 miliona Srba bude 2049. na Kosovu, Srbija nema pravo na njega.

                        Marija prvom rečenicom si diskreditovala svako dalje pisanje na ovu temu. "Pusti dokumenta". Vi gledate samo sadašnje stanje, ali dokumenta su jako važna.

                        Šta me boli ćošak za EU. Bitna je ekonomska integracija preko CEFTe, bitno je da u državi bude vladavina prava i da se krene u korak sa svetom po vladavini prava, vladavini institucija.

                        Evropska Unija zahteva u poglavlju 35 upravo nezavisnost Kosova. Igrom slučaja i šefica misije tj pregovaračkog tima sa EU dr Tanja Miščević je to potvrdila neformalno u slušaonici jednog fakulteta.

                        Odlino znaš šta znači "pusti dokumenta"... Lepo je pregovarati i napraviti dogovor...
                        Ali kako bi ti pregovarao sa nekim ko je zauzeo određenu poziciju i nije spreman da popusti?
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Kakav sam sir iz Sjenice jeo juce to je bruka.Nije ni skup nesto,isfetao malo slanine i isprzio 5 jaja.Uff.Dje je najbolji sir u Srbiju inace?
                          Last edited by E1_PG; 23-03-18, 22:28.

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Odlino znaš šta znači "pusti dokumenta"... Lepo je pregovarati i napraviti dogovor...
                            Ali kako bi ti pregovarao sa nekim ko je zauzeo određenu poziciju i nije spreman da popusti?
                            Pa šta misliš zašto su Englezi najuspešniji? Zato što su konzervativni. Pustiš vreme da reši svoje i držiš se pozicije zvanične koja pravno ne ugrožava ništa, a saradjuješ sa okupatorom zbog naroda dole i suživota.

                            Ne znam ko ti je rekao da to mora da se reši sad jednom za svagda. Tako se to dešava i sa Tajvanom i Kinom imaju problema, iako je Tajvan mali.

                            http://www.telegraf.rs/vesti/1049913...-na-drugu-foto

                            Npr pročitaj. Nema direktne veze, ali konflikti mogu biti zamrznuti bez konkretnog rešenja

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan_pg View Post
                              Kakav sam sir iz Sjenice jeo juce to je bruka.Nije ni skup nesto,isfetao malo slanine i isprzio 5 jaja.Uff.Dje je najbolji sir u Srbiju inace?
                              Sam si odgovorio
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Pustiš vreme da reši svoje i držiš se pozicije zvanične koja pravno ne ugrožava ništa, a saradjuješ sa okupatorom zbog naroda dole i suživota.
                                Suštinska stvar. Samo u ovom slučaju teško ili nikako izvodljiva...
                                Pritisci sa strane...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X