Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Ruski kontingent iz Bosne je prvi usao na Kosovo 1999. i zauzeo pristinski aerodrom, ali se jos brze i povukao.
    A sto nisu pobegli iz Sirije? Marija, Kosovo ne moze da bude stalni clan UN bez saglasnosti Rusije i Kine.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Ženo, pošto nisi devojka, ja sam sporazume detaljno radio i čitao. Ne moraš biti živ da bi se razumeo u nešto. Pravo je večno, i ne gleda se da stvar bude hokus pokus rešena, već da Srbija i dalje polaže pravo na tu teritoriju jer nikad ne znamo šta će biti za 30 godina u svetu i kakve prilike.

      A ti navalila na MOK i UEFA kao da je to neko merilo. Neka ih prime svuda neće ih primiti u UN, dok ih mi ne priznamo, to ti je tako. Mogu da ih prime u te banana organizacije.
      Opet, pusti dokumenta...
      Pisalo je i na tarabi...
      Pričam ti da mi savremenici odlično znamo tok i sled događaja.
      Poenta je da mi nemamo snagu da sprečimo neke stvari...
      I ok je polagati pravo na teritoriju,ali isto tako ne prihvatati pozivni broj i njihovo članstvo u sportskim i ostalim organizacijama.
      Za UN možemo da stavimo veto, ali dokle?
      Šta ako je uslov za naš ulazak u EU priznanje?
      Šta uraditi ako je zaista tako.
      Odustati od EU ili odustati od Kosova?

      EDIT: Htedoh reći da isposlujemo veto.
      Last edited by Marija81; 23-03-18, 21:04.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Ženo, pošto nisi devojka, ja sam sporazume detaljno radio i čitao. Ne moraš biti živ da bi se razumeo u nešto. Pravo je večno, i ne gleda se da stvar bude hokus pokus rešena, već da Srbija i dalje polaže pravo na tu teritoriju jer nikad ne znamo šta će biti za 30 godina u svetu i kakve prilike.

        A ti navalila na MOK i UEFA kao da je to neko merilo. Neka ih prime svuda neće ih primiti u UN, dok ih mi ne priznamo, to ti je tako. Mogu da ih prime u te banana organizacije.
        Po toj logici i Turska moze da polaze pravo na ove prostore, a i Austrija pogleduje Poljsku, Cesku, Slovacku, Madjarsku, Hrvatsku, Sloveniju - ko zna sta ce biti kroz 200 godina.
        Last edited by kronostime; 23-03-18, 21:04.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Vidim da se razvila dobrana diskusija.

          Ne bi smeli da mi priznamo tzv. Kosovo - puno ime Kosovo i Metohija (metox grčki crkveni posed).

          Kao i u svemu postoje više principi.

          Mi ga nismo stekli i nemamo pravo da ga otuđimo.

          Comment


          • Pa naravno odustati od EU. Nije samo nama prepreka Kosovo vec mnogo veci Hrvatska a bice pritisaka i na Republiku Srpsku jer i BIH mora da prizna Kosovo. Ima tu jos stvari a na kraju referendum u svakoj clanici EU za prijem nove clanice, ovo je skoro uvedeno.

            Comment


            • Uki, vidi se da si upoznat sa teorijom mjp. , samo je problem sto postoje sustinske razlike izmedju prava u teoriji i praksi, a to ti zanemarujes zajedno sa tim tvojim fakultetskim teoreticarima koje pominjes.

              I nas niko ne tera da priznamo Kosovo. Nas je izbor EU, a od starta se zna da necemo biti clanica EU sa problemom Kosovo koji je gurnut pod tepih.
              Last edited by Lion; 23-03-18, 21:25.

              Comment


              • Čiji izbor je EU?

                Obično se održi referendum.

                Comment


                • Evo na Vučićevom Pinku, žešći zaokret u politici. Počeli da zovu tzv. Kosovo i nikad država i sl.

                  Comment


                  • Originally posted by MarkoNFL View Post
                    Čiji izbor je EU?

                    Obično se održi referendum.
                    Nije bilo referenduma, ali verovatno znas i sam da vecinu glasova na izborima prikupe oni koji su orjentisani prema EU.

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Ja bi reko` da to Rusi rasciscavaju atmosferu pred Svetsko prvenstvo u fudbalu - zamisli Putina da sa kesom na glavi gleda utakmicu.
                      Ne znam neka je velika igra u pitanju izgleda.

                      Comment


                      • Isto možemo reći i za parlamentarne izbore i ostale.

                        Da nema potrebe za njima.

                        To je sve samo forma...

                        Comment


                        • Originally posted by Princoni. View Post
                          Uki, vidi se da si upoznat sa teorijom mjp. , samo je problem sto postoje sustinske razlike izmedju prava u teoriji i praksi, a to ti zanemarujes zajedno sa tim tvojim fakultetskim teoreticarima koje pominjes.

                          I nas niko ne tera da priznamo Kosovo. Nas je izbor EU, a od starta se zna da necemo biti clanica EU sa problemom Kosovo koji je gurnut pod tepih.
                          Pa i jesu odvojeni. Za 35 godina promeni se interes taj i taj i Kosovo izgubi podršku. 1) Srbija nije priznala Kosovo i koristii priliku da ga vrati.
                          2) Srbija je priznala Kosovo, i sve da 5 miliona Srba bude 2049. na Kosovu, Srbija nema pravo na njega.

                          Marija prvom rečenicom si diskreditovala svako dalje pisanje na ovu temu. "Pusti dokumenta". Vi gledate samo sadašnje stanje, ali dokumenta su jako važna.

                          Šta me boli ćošak za EU. Bitna je ekonomska integracija preko CEFTe, bitno je da u državi bude vladavina prava i da se krene u korak sa svetom po vladavini prava, vladavini institucija.

                          Evropska Unija zahteva u poglavlju 35 upravo nezavisnost Kosova. Igrom slučaja i šefica misije tj pregovaračkog tima sa EU dr Tanja Miščević je to potvrdila neformalno u slušaonici jednog fakulteta.

                          Comment


                          • Baš zato da bi se jednog dana izeglo korišćenje mača i rat važna su dokumenta i diplomatija kao pregovaranje koje služi miru, tj vodjenje rata drugim sredstvima. Inače bi se medjunarodni odnosi sveli na puku silu i na pravo jačeg - ako Srbi prodru do Soluna za 50 godina i nasele ga - njihov je. Grčka izdajnička vlasa nam prizna pozivni broj i eto. Ne ide to tako.

                            Druže ko ti je rekao da se gleda stanovništvo na delu teritorije samo? Gleda se celokupna teritorija Srbije. Ne možeš ti da biraš parče zemlje gde imaš većinu. Sve i da budu sve Albanci, to bi bila teritorija Srbije a oni maniiski narod. Šta tu nije jasno? To ti je isto kao kad bi rekao u Kataloniji većinaki narod taj i taj. Pa ne možeš ti celinu parčati pa delić izloovano gledati. To nije po medj jav pravu.

                            Ne ide to tako kao što si zamislio na sreću našu.
                            Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 21:40.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Baš zato da bi se jednog dana izeglo korišćenje mača i rat važna su dokumenta i diplomatija kao pregovaranje koje služi miru, tj vodjenje rata drugim sredstvima. Inače bi se medjunarodni odnosi sveli na puku silu i na pravo jačeg - ako Srbi prodru do Soluna za 50 godina i nasele ga - njihov je. Grčka izdajnička vlasa nam prizna pozivni broj i eto. Ne ide to tako.
                              Nisi mi odgovorio...
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Mi ne treba da priznamo nikada.

                                A šta će se dešavati za 50 god videćemo.

                                Što je bila frka UK vezano sa Škotsku, Španiji za Kataloniju...

                                Comment

                                Working...
                                X