Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Znaci svi treba da tugujemo jer ne spadamo u 0.1% najbogatijih ljudi na planeti?

    Ne treba da budemo presrecni jer smo u 80%, ali treba da postujemo zivot i da cenimo ono sto imamo. Jer kazem, mnogi bi voleli da imaju zivot kao mi.
    Ceni to sto ne brines o hrani svaki cas, sto ne ulazis u dan sa strahom da ce te neko ubiti, sto imas kucu koja te stiti od loseg vremena. Ti to ne cenis, vec mastas o nekoj plati od 5K eura i mislis da ti je to potrebno da bi bila zadovoljna.

    Nauci da postujes ono sto imas, sa takvim pogledom na svet bices mnogo zadovoljnija, a samim tim i uspesnija. Ne obaziri se na ono sto nemas vec na ono sto imas.
    Evo ti primer:
    Imam drugaricu iz Bugarske, koju sam upoznala tako što i ona navija za Federera.
    Ona je završila nešto vezano za ugostiteljtsvo i radi sezonski u Nemačkoj u nekom malom hotelu, na obali jezera Konstanz.
    Ona već 2 godine ide u Australiju na 3.5 nedelje, gleda Federera na Hopman cupu i ide na AO, išla je sad u Roterdam (neplanirano jer je on saopštio da će igrati 3 dana pred početak turnira), ide na Wimbledon, ide u Bazel, ide u London na završni masters.
    Ja sam završila ETF, radim u Telekomu i štedim godinu dana da odem na turnir u Štutgart, gde imam smeštaj i hranu jer tamo imam rođake.

    Nemoj da mi prosipaš te priče: imaš krov nad glavnom pijaću vodu i hranu...ja ne želim da budem srećna što preživljavam ceo život, ja želim da živim život.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Treba svi da zive kao Amisi avetni... bez sjekiracije i bez mozga...

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Evo ti primer:
        Imam drugaricu iz Bugarske, koju sam upoznala tako što i ona navija za Federera.
        Ona je završila nešto vezano za ugostiteljtsvo i radi sezonski u Nemačkoj u nekom malom hotelu, na obali jezera Konstanz.
        Ona već 2 godine ide u Australiju na 3.5 nedelje, gleda Federera na Hopman cupu i ide na AO, išla je sad u Roterdam (neplanirano jer je on saopštio da će igrati 3 dana pred početak turnira), ide na Wimbledon, ide u Bazel, ide u London na završni masters.
        Ja sam završila ETF, radim u Telekomu i štedim godinu dana da odem na turnir u Štutgart, gde imam smeštaj i hranu jer tamo imam rođake.

        Nemoj da mi prosipaš te priče: imaš krov nad glavnom pijaću vodu i hranu...ja ne želim da budem srećna što preživljavam ceo život, ja želim da živim život.
        Federer connecting people. Inace, ja sam konkurencija, uaa Telekom.

        Edit: Das otkaz, spakujes se, odes kod rodjaka, zaposlis se u ugostiteljstvu i zabole te.
        Last edited by mark !t zer0; 05-03-18, 10:24.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Evo ti primer:
          Imam drugaricu iz Bugarske, koju sam upoznala tako što i ona navija za Federera.
          Ona je završila nešto vezano za ugostiteljtsvo i radi sezonski u Nemačkoj u nekom malom hotelu, na obali jezera Konstanz.
          Ona već 2 godine ide u Australiju na 3.5 nedelje, gleda Federera na Hopman cupu i ide na AO, išla je sad u Roterdam (neplanirano jer je on saopštio da će igrati 3 dana pred početak turnira), ide na Wimbledon, ide u Bazel, ide u London na završni masters.
          Ja sam završila ETF, radim u Telekomu i štedim godinu dana da odem na turnir u Štutgart, gde imam smeštaj i hranu jer tamo imam rođake.

          Nemoj da mi prosipaš te priče: imaš krov nad glavnom pijaću vodu i hranu...ja ne želim da budem srećna što preživljavam ceo život, ja želim da živim život.
          Ne kazem ja da treba da budes srecna u smislu "eto imam vodu i hranu i ne treba mi nista vise", vec da cenis to, da osecas postovanje i da ti to bude osnova osecanja. Postovanje prema svemu sto ti je dato.

          Ceni to sto si uopste imala priliku da gledas Federera, jer spadas u jedan vrlo mali procenat.
          Znam ja da je u Bugarskoj lakse i ja bih voleo da je ovde tako, ali dokle god se fokusiramo na negativno, pozitivno nece doci.

          Velika epidemija negativnih osecanja vlada ovde. Pesimizam svuda.

          Neko na dalekom istoku isto kaze "ne zelim da prezivljavam, zelim da zivim", samo sto to za njega ima dublju smisao. Ne zeli da brine o svojoj glavi svaki dan, hoce da zivi na sigurnom.
          A tebi je prezivljavanje sa finim smestajem u BG-u, hrana i voda na dohvat ruke uvek, niko te ne dira...

          Imaj svoje ciljeve, postavi ih uvek visoko, ali moja poenta je da moras prvo biti zadovoljna onim sto imas da bi uopste mogla da krenes da ostvarujes svoje naredne ciljeve. Jer ako svaki dan razmisljas kako ti je posao bljak, kako neces gledati Federera, kako bi isla mozda negde na more a da nije Grcka, jednostavno stavljas fokus na ono sto je negativno i samim tim ne kreces u akciju da privuces ono sto je pozitivno. Jednostavno je.

          Comment


          • Federer i Australija je u pitanju .... znao sam.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Ma samo pesnaja u vugla da ostanu bez zuba, da frfljaju u skupstini kada raspravlja se ustav.



              Steta sto Vucko kontrolise kriticne mase, inace oni protesti ne bi bili tako gay, ne moze onako nista.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Jbga, treba se snaci i potruditi. I u Americi imas inzinjera elektrotehnike koji radi za 2000 dolara mesecno, skoro pa minimalac, i imas onog koji radi za 10 000 dolara mesecno. Svuda moras da se potrudis. Nego ljudi u Srbiji vole da za sopstvenu nesposobnost i nesnalazljivost krive drzavu. To je toliko bezobrazno da zahteva dobro placen posao na kontu diplome. Pa ne funkcionise to bas tako, nigde.
                Last edited by bici; 05-03-18, 10:46.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Originally posted by mark it zer0 View Post
                  Federer connecting people. Inace, ja sam konkurencija, uaa Telekom.

                  Edit: Das otkaz, spakujes se, odes kod rodjaka, zaposlis se u ugostiteljstvu i zabole te.
                  Znas koliko sam ja ljudi upoznala zahvaljujuci njemu

                  A gde ti radis? sigurno sam vec pitala, ali sam zaboravila

                  ma imala sam ja ideju da idem za Nemacku, ali na kraju nista od toga...
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by bici View Post
                    Jbga, treba se snaci i potruditi. I u Americi imas inzinjera elektrotehnike koji radi za 2000 dolara mesecno, skoro pa minimalac, i imas onog koji radi za 10 000 dolara mesecno. Svuda moras da se potrudis. Nego ljudi u Srbiji vole da za sopstvenu nesposobnost i snalazljivost krive drzavu. To je toliko bezobrazno da zahteva dobro placen posao na kontu diplome. Pa ne funkcionise to bas tako, nigde.
                    Malo si omasio poentu mog posta
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Jbga, treba se snaci i potruditi. I u Americi imas inzinjera elektrotehnike koji radi za 2000 dolara mesecno, skoro pa minimalac, i imas onog koji radi za 10 000 dolara mesecno. Svuda moras da se potrudis. Nego ljudi u Srbiji vole da za sopstvenu nesposobnost i snalazljivost krive drzavu. To je toliko bezobrazno da zahteva dobro placen posao na kontu diplome. Pa ne funkcionise to bas tako, nigde.
                      Amen to that.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Malo si omasio poentu mog posta
                        Mrzi me da citam celu diskusiju al vidim da se zalite i pominjete pare i poslove.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Mrzi me da citam celu diskusiju al vidim da se zalite i pominjete pare i poslove.
                          Mrzi te da citas?
                          Sve si rekao...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Mrzi te da citas?
                            Sve si rekao...
                            Naravno da me mrzi, vrtite ovu pricu jednom mesecno.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by bici View Post
                              Naravno da me mrzi, vrtite ovu pricu jednom mesecno.
                              Pa zasto se onda ukljucujes u pricu
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Jer ako svaki dan razmisljas kako ti je posao bljak, kako neces gledati Federera, kako bi isla mozda negde na more a da nije Grcka, jednostavno stavljas fokus na ono sto je negativno i samim tim ne kreces u akciju da privuces ono sto je pozitivno. Jednostavno je.
                                Gde joj je posao bljak - posao joj je odlican; gledala je Federera do sada nekoliko puta uzivo u zivotu - Ja Novaka nisam gledao ni jednom cak mislim da se slikala jednom sa njim (nisam sigurna Boksi ce me ispraviti ako gresim) - Ja se nisam slikao ni ispred Novakovog postera ; ide na more svakog leta koliko znam i to na zanimljive destinacije - Isao sam na more poslednji put 2013 i to u CG Ali verovatno joj ni to nije dovoljno. Nego koliko ja vidim Boksi ovde izvodi besne gliste i poredi se sa nekom Bugarkom. Evo dao sam ti svoje primere uporedi se sa mnom.
                                Samo sto mene necete cuti niti videti da kukam kako mi je drzava kriva sto ne mogu da putujem u Australiju, niti kako se zalim na sopstveni zivot (koji je po meni dovoljno kvalitetan da ga zanimljivo zivim - samo ne znam kako cu bez te Australije, bez toga ce mi kvalitet zivota mnogo opasti, necu moci da zivim).

                                Opet, podrzavam Boksi u smislu da treba uvek teziti ka boljem, ali nikako da je nezadovoljna ovim sto trenutno ima, postize, zivi....
                                Jer kada se pogleda sa neke druge strane daleko sam bogatiji od Bojane.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X