Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta se ovde desava krv ti jbm
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Cekaj Urose...

      Hriscanstvo, Judaizam, Budizam, Hiduizam, Babizam, Dzon Mormon, Islam, Bahai, Agnostici tj Limun, Ignosticizam, Sufizam ili ti dervisi, Protestanti, Baptisti, Adventisti, Nazareni, Jehovini svedoci, Samaricani, Taoizam, Indijanski Bogovi, Eskimski Bogovi, Bogovi Aboridzana, Bogovi Maora, Luteranizam.... A to je sve ovako na prvu loptu, jos milion svetaca, svetih zivotinja, ljudi, kamenih skulptura i Bogova.

      Sve te religije pretezno za cilj imaju kontrolu zivota svojih sledbenika, neposredno preko nametnutih nacela koja ce podstici coveka ka produhovljenju uz obecanje neke nagrade za postovanje pravila.
      Tvoje insinuacije da se religije previse simplifikuju to jest da se olako shvataju zanemraujuci njihov cilj, neku vrstu duhovnosti, postizanje dusevnog mira, ili nagrada u vidu zagrobnog zivota, pomalo su degutantne.

      Meni je svaki vid glorifikovanja, potcinjavanja necemu bio ogavan. Oduvek sam mrzeo casove veronauke jer su mi tu nametali nesto sto ja nisam zeleo da prihvatim. Svaka religija vodi bezdusnu kampanju kako bi pridobila sto veci broj vernika, jer postoji veza izmedju broja verujucih i jacine religije.

      Dalje ti tvrdis da postoji samo jedna istinita religija, jedinstvena istina po kojoj je satkan ceo univerzum i koji daje odgovor na to pitanje a da druge ne valjaju nista i da su lazne. To meni dovoljno govori u kakvim zabludama ti zivis i nadam se da ces uspeti da se izvuces iz tog pakla u koji si usao.
      Tvoja razmisljanja su ekvivaletna postupcima radikalnih islamista koji za Boga priznaju samo Alaha a sve ostale religije su lazne i treba i potciniti ili istrebiti.
      Ja tako ne bih mogao da zivim niti da nekome sudim.

      Takodje, ja treba da odem u crkvu i pitam popa, svestenika, vladiku... kako su stvorene zvezde, planete, asteroidi, crne rupe... na sta bi mi on odgovorio da je to uradio Bog za sedam dana. Pitam coveka sa bradom, koji pola zivota nije jeo normalno hranu ubedjen da ce tako ocistiti sebe od greha dok na misama i liturgijama pipka male decake

      Ili da odem u Indiju da se pomolim Hare Krisni, pomazim kravu radi blagostanja i pocesem zabu od dupeta ka glavi kako bi me hteo novac.

      Tvorac, Kreator, bice koje je nacinilo ovaj univerzum dakle ne Bog, Isus, Alah... je van naseg poimanja, daleko van kapaciteta nasih sivih celija. Sve ove price u principu su samo price, jer religija koliko ima dobru pricu toliko se moze bolje prodati. Iracionalna verovanja su sastavni deo nase kulture od najranijih dana, ta ista verovanja su naa dovela do toga da kao ljudska bica zaglavimo u srednjem veku hiljadu godina. Zato ga i zovu mracno doba.

      Ja verujem samo u misao, u njenu beskonacnost. Jedino to nikada nije imalo ni kraj ni pocetak.

      I naravno sada ce mene religiozni fanatik, nebitno kojoj religioznoj organizaciji je priklonjen nazvati bezboznikom, jeretikom, kaurinom.
      Bicu klasifikovan kao ateista, ali nebitno.

      Imam svoja uverenja i ne postoji ucenje koje me moze preobratiti u nesto sto ne zelim biti.
      A svi ostali neka veruju u sta hoce, sto se mene tice moze i u Uskrsnjeg Zeca
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Ne mogu da citam sada sve ovo, nema ni vremena ni zivaca ... ali tako bi se slatko ismejao ...
        Moracu da ostavim za neku drugu priliku, ako se ikada nakanim.... video sam nesto malo tipa "jesi li probao da najdes devojku u Lazi" ahahahahahha
        nakanicu se valjda
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by mr.gold View Post
          Да се убијемо кад секташ треба да нас учи ономе у шта су веровали сви наши преци.
          Тешка времена отпадништва у светој Немањићкој Србији ...

          Подсетио бих вас на поучну причу Светог Владике Николаја.
          Каже му један човек како има пријатеља који тврди да нема Бога.
          На то му Владика исприча следећу причу:
          Један човек слеп, дође код другога и каже му - дај ми мало светла, ништа не видим.
          Овај упали свећу и каже - ево светла пријатељу.
          На то му слеп каже - али ја ништа не видим. Дај ми светла!
          Његов пријатељ упали три свеће и каже - ево светла.
          Слеп му одговара - ма нема светла! Не видим никакво светло!
          Његов пријатељ онда упали десет свећа, и каже му - ево сад светла.
          Слеп му опет каже - аман нема светла, ништа не видим!
          Затим га његов пријатељ одведе у просторију пуну свећа, и каже му - ево овде има светла у изобиљу.
          Слеп опет каже - али пријатељу, па нема светла! Ја ништа не видим!

          Дакле шта је поука?
          Светла има, али га слеп не види, и зато тврди да га нема.
          Зато Владика Николај, саветује свог пријатеља, да кад му тај његов познаник следећи пут каже - нема Бога, да уместо тога каже - немам Бога.
          Јер Бога има, само га он не види.
          Šta ja imam protiv Vladike Nikolaja, ja sam pravoslavan u onoj meri u kojoj su ti ljudi pravoslavni bili, a ne sećam se da je Vladika Nikolaj imao nešto protiv Anglikanske crve. Ne identifikujem se ni sa jednom jer bih voleo da je hrišćanstvo kao za prva dva veka. Iskreno i čisto. Svaki pravac i protestantski i pravoslavni dodavao je nešto u skladu sa tradicijom i kulturom. Ne vidim neki sukob ta dva pravca čak bih rekao da su oni čistiji hršćani jer se mole Bogu i Hristu a ne Sv Nikoli i slično. Rusi imaju svoje svetce mi svoje pa na šta to liči.

          Mene nazivaš sektašem. Ja sketaš? Magare jedno zatvorenog uma, mene nećeš vredjati. Nije sve što je srpsko i poteklo iz Srbije jedino i pravoverno, ima hrišćana i drugde.

          Serem ti se na tradiciju gde žderete po grobovima pagani. Tadicija je i uništila religiju.

          https://www.google.rs/amp/www.kurir....unja-i-gromova


          Dokle ide retardacija da su od Peruna preuzeli za Iliju Gromovnik. Je l to ta tradicija? Neka hvala.

          Comment


          • Moja religijska uvjerenja se mogu definisati kao nesto izmedju zoroastrizma i sajentologije.Takodje sam eugenicar.To je moj neki pogled na svijet oko sebe i buducnost ljudi kakva treba da bude.

            Comment


            • Originally posted by Ivan_pg View Post
              Moja religijska uvjerenja se mogu definisati kao nesto izmedju zoroastrizma i sajentologije.Takodje sam eugenicar.To je moj neki pogled na svijet oko sebe i buducnost ljudi kakva treba da bude.
              Kada pogledas onaj film sto sam ti preporucio prosirice ti se shvatanja jos vise
              Bitno da ostane na shvatnjima samo.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Apropo priče o religijima.

                Sve je to nebitno, jedina bitna stvar je da si ti dobar čovek. Da li ćeš se moliti Alahu, Isusu ili nekom trećem je nebitno. Je l' ovo toliko teško shvatiti?

                Comment


                • Cthulhu and Ahura Mazda will rise again!!!!

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Lično empirijski ne, nema ga niko, materijalni u vidu spisa u kojima lepo piše, imamo svi. Čin verovanja ne znači nesigurnost, jer ja ne smatram da ne znam u šta verujem, pa slepo verujem, nego verujem Bogu on me stvorio.

                    A kako si ti Limune nastao i tvoji roditelji? Iz energije? Iz praska? Iz? Otkud ti tako limunolik da nastaneš?
                    Otkud ta energija tu? Ko je sve to stvorio? Što kaže onaj u klipu prasak koji se desio ni iz čega stvorio je ovako savršenu harmoniju u vidu ljudskih bića i različitih vrsta

                    Baš ću ga parafraziram sad, posle praska kako su evoluirala bića? Je l prvo nastala krv ili srce? Kako su jeli ako nisu imali oči i usta, i odakle im uopšte potreba za hranom? Ili im je sve to odjednom ni iz čega simultano raslo? I stvorilo ovoliko različitih vrsta koje se dalje razmnožavaju i svaka generacija je ista kao prethodna? U šta ćemo mi evoluirati?

                    Kada kažu samo slabići veruju jer im treba neka uteha, ja kažem samo slabići ne veruju jer im je teško priznati da ima neko iznad njih i da sve ovo nije tek tako bum nastalo pogotovo ne iz neke evolucije, ali im je lakše odbiti činjenice.

                    Ako je organizam evoluirai u kokošku kako je snela jaje? Tucala samu sebe? Drugari baš činjenice vas ubijaju.

                    Kako ta energija limune koja je vrhovna nastala? Mora je neko stvoriti. Ne misliš valjda da stvari postoje same od sebe? Tek tako nešto postoji.

                    Mada više cenim i vas koji ste nešto preispitivali možda dodjete na pravi put, nego ove što im je glavno ždranje na slavama. Njima pomoći nema. Vi se možda i latite nekad knjige pa se poprimi kod vas, udarićete se nogom u guzicu i reći kako sam bio glup.

                    Inače meni nijedan pop ili veroučitelj nije mogao ubediti da verujem i sumnjao sam dok nisam otkrio veru, i rekao bih da su oni, ne svi, bezobrazni jer im je sopstvena organizacija iznad Boga, a to prijatelju moj nije put vere.

                    Zamisli kakav bih ja bio nevernik kada bih priznavao Irineja za nekog poglavara? Ja kažem vidite šta priča, oni kažu pa on je patrijarh. Patrijarh je čovek baš kao i svi drugi i podleže kritici i ja bih mu poručio da jede... Ljudi mešaju popove i crkve sa religijom, oni su samo trebali biti vesnici vere i propovednici a ne organizacija sa bilo kakvim pretenzijama.
                    Pokusaj da razumes ono sto pisem.

                    Razmisli o ovome polako:
                    Kada verujes u nesto, znaci da nisi siguran u to nesto.
                    Ako si siguran u nesto, ti prestajes da verujes.

                    Obrati paznju na smisao reci "verovanje".

                    Ti verujes da te je Bog stvorio. Ne mozes tvrditi sa sigurnoscu jer nemas dokaz, ali verujes.
                    Ne mozes u isto vreme i da budes siguran i da verujes, to je kontradiktorno.

                    Ostavi se tih pitanja oko evolucije, krvi i srca, to je manje bitno. Pokusaj logicki da razumes zasto kreator ne moze da postoji.

                    Jos si mlad, ali dobro je sto razmisljas o tome.
                    Ti si prihvatio ono sto si procitao ili cuo. Nemas ni jedan dokaz o tome.
                    Nemoj da te to sprecava da nastavis sa traganjem.

                    Tesko mi je s tobom da pricam o beskonacnosti, jer dosta toga ne mozes trenutno da razumes.
                    Nista nije pocelo, nista nije nastalo, nista se nece okoncati. Kako bi svemir mogao da nastane bez postojanja icega?

                    Ne znam o kojoj vrhovnoj energiji pricas, ne postoji nesto sto je odvojeno od nas. Nismo mi na dnu, a neka energija na vrhu. Sve je isto.

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Apropo priče o religijima.

                      Sve je to nebitno, jedina bitna stvar je da si ti dobar čovek. Da li ćeš se moliti Alahu, Isusu ili nekom trećem je nebitno. Je l' ovo toliko teško shvatiti?
                      Pa i to relativizovanje nije ok, jer ako se moliš jednom a on ti propagira smrt drugog dolazimo do sukoba. Taj ako napravi pizdariju uradio je po verskim spisima i on ostaje i dalje dobar čovek i šta ćemo sad?

                      Mada kao hrišćanin verujem da će Bog spasiti i iskreno verujuće muslimane jer niko od nas ne bira gde će se roditi i u šta će verovati, uglavnom. Pogotovo u ne takvim neliberalnim istočnjačkim sredinama.

                      Ali tu je Bog da odluči ipak je to Bog. Ne znam ni što se petljam. Važno jeste biti dobar čovek. Bog ne meri na tasu i ne postoje raj i pakao već samo večno spasenje i ništavilo. Ko bi još verovao u Boga tiranina koji šalje ljude u pakao. Možda samo neko Magare.

                      Ostavi se ti Limuntuse moj tih terminoloških koncepcija ja dokaz imam. Nego ti nemaš ni za šta baš kao i svaki ateista. Dokazi vam uglavnom idu sa “pusti sad to,to je proces, komplikovano” Jbg, nema prijatelju moj. Ja rauzmem zabludu i tvoj nivo demonizovanosti, djavo te cepa na ego, ti si glavna priča ti si glavni program, ali mene ni energija ni panteizmi ne privlače.

                      To tvoje je negacija negacije negacijom. Možda i najmudriji pokušaj ateizma je taj tvoj pravac. Ne objašnjavamo ništa jer je sve neobjašnjivo.

                      Mudriji nego oni kad kreću o evoluciji, ispadaju smešni kao grobari na debiju posle Reala 2003.
                      Last edited by Cassius Clay; 18-01-18, 17:39.

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Pa i to relativizovanje nije ok, jer ako se moliš jednom a on ti propagira smrt drugog dolazimo do sukoba. Taj ako napravi pizdariju uradio je po verskim spisima i on ostaje i dalje dobar čovek i šta ćemo sad?

                        Mada kao hrišćanin verujem da će Bog spasiti i iskreno verujuće muslimane jer niko od nas ne bira gde će se roditi i u šta će verovati, uglavnom. Pogotovo u ne takvim neliberalnim istočnjačkim sredinama.

                        Ali tu je Bog da odluči ipak je to Bog. Ne znam ni što se petljam. Važno jeste biti dobar čovek. Bog ne meri na tasu i ne postoje raj i pakao već samo večno spasenje i ništavilo. Ko bi još verovao u Boga tiranina koji šalje ljude u pakao. Možda samo neko Magare.
                        Nismo mi maloumni da ne znamo šta znači biti dobar čovek. Dobro se zna na šta sam mislio, nikakvo ubijanje u ime vere.

                        Comment


                        • Ja od kad sam cuo za one subliminalne poruke iz dizniijevih crtanih filmova vise ne gledam miki mausa,ubacuju nam prljave misli u glavu.
                          Last edited by E1_PG; 18-01-18, 17:45.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Pa i to relativizovanje nije ok, jer ako se moliš jednom a on ti propagira smrt drugog dolazimo do sukoba. Taj ako napravi pizdariju uradio je po verskim spisima i on ostaje i dalje dobar čovek i šta ćemo sad?

                            Mada kao hrišćanin verujem da će Bog spasiti i iskreno verujuće muslimane jer niko od nas ne bira gde će se roditi i u šta će verovati, uglavnom. Pogotovo u ne takvim neliberalnim istočnjačkim sredinama.

                            Ali tu je Bog da odluči ipak je to Bog. Ne znam ni što se petljam. Važno jeste biti dobar čovek. Bog ne meri na tasu i ne postoje raj i pakao već samo večno spasenje i ništavilo. Ko bi još verovao u Boga tiranina koji šalje ljude u pakao. Možda samo neko Magare.

                            Ostavi se ti Limuntuse moj tih terminoloških koncepcija ja dokaz imam. Nego ti nemaš ni za šta baš kao i svaki ateista. Dokazi vam uglavnom idu sa “pusti sad to,to je proces, komplikovano” Jbg, nema prijatelju moj. Ja rauzmem zabludu i tvoj nivo demonizovanosti, djavo te cepa na ego, ti si glavna priča ti si glavni program, ali mene ni energija ni panteizmi ne privlače.

                            To tvoje je negacija negacije negacijom. Možda i najmudriji pokušaj ateizma je taj tvoj pravac. Ne objašnjavamo ništa jer je sve neobjašnjivo.

                            Mudriji nego oni kad kreću o evoluciji, ispadaju smešni kao grobari na debiju posle Reala 2003.
                            Kreces da vredjas upravo zato sto ti se otkriva nesigurnost. To je znak slabosti.

                            U isto vreme si i siguran i verujes. To je nelogicno.

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              Kada pogledas onaj film sto sam ti preporucio prosirice ti se shvatanja jos vise
                              Bitno da ostane na shvatnjima samo.
                              Koji film

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Kada pogledas onaj film sto sam ti preporucio prosirice ti se shvatanja jos vise
                                Bitno da ostane na shvatnjima samo.
                                Nije nesto ocijenjen na imdb 6,5.Skinuo sam ga,nadam se da nema scena sa onim sondazama sto si sinoc pominjao kojim zelis da me zaplasis zbog mojih susreta sa NLO-ima i cinjenice da sam ocigledno poseban pa me prate.

                                Comment

                                Working...
                                X