Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Sta ti fali bre ovde, imas da jedes kolko hoces, da pijes kolko hoces, imas internet da gledas sta god volis, nocne izlaske, lepe devojke, prelepu prirodu, fine vremenske uslove.. a i sve je prilicno jeftino.

    Veoma si depresivan lik. Mislim da bi ti, ma gde god ziveo, uspeo da izvuces ono najcrnje iz date situacije.

    Evo, i ja i ti zivimo u istoj zemlji, tebi je lose a meni je dobro.
    Razmisli, kratak je zivot, ili ces ga uciniti lepsim, ili ces do poslednjih dana kukati i mraciti i na kraju ta kuknjava nece imati nikakvog znacaja, bas kao sto nema ni sad.
    Ne pije ti ovo pisanije vodu. Zivim poprilicno dobro ovde, novcem zaradjenim u inostranstvu I od novca koji mi je ostao od firme koju sam morao zatvoriti jer nisam imao ni snage a ni hrabrosti da se borim sa mafijasima, secikesama I bitangama koji samo gledaju da ti udare reket I maksimalno maltretiraju. Moze im se jer im je sve dozvoljeno ovde.

    Mene muci sve ono sto vidim oko sebe, sav jad I svu bedu.
    Nemoc mladog coveka da se ostvari, neznanje, blud, razvrat. Momke od 16 godina koji kradu, pljackaju zato sto nemaju I devojcice od 14 koje se prodaju za 1000 dinara I par lepih krpica.

    Ti I ja nikada necemo biti isti Limune, ni u jednom univerzumu, nigde. Uvek cu biti bolji covek od tebe u svoj tvojoj duhovnosti I trazenju boga u sebi.
    Tesko ces ti ista naci ako gledas samo svoju bulju.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Vidi, zanemari to odakle ti pare i sve ostalo, nisam ja o tome pricao, fokusiraj se na ovu recenicu: ja se osecam odlicno a ti se osecas lose. Tvoja osecanja se jasno vide u tvojim postovima.

      Ja se trudim da ucinim okolinu boljom, delim pozitivnu energiju, uzivam sa ljudima.
      A ti kukas i nista ne cinis.

      Nemam potrebu da te vredjam ili slicno, nikako to ne zelim, samo eto upravo sada pokusavam da prosirim svest u tebi sto se tice jedne stvari, a to je sledece:
      Cinjenica je da ces ostatak zivota proziveti u psihickom nemiru ukoliko ne promenis svoj nacin razmisljanja.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        Sta ti fali bre ovde, imas da jedes kolko hoces, da pijes kolko hoces, imas internet da gledas sta god volis, nocne izlaske, lepe devojke, prelepu prirodu, fine vremenske uslove.. a i sve je prilicno jeftino.

        Veoma si depresivan lik. Mislim da bi ti, ma gde god ziveo, uspeo da izvuces ono najcrnje iz date situacije.

        Evo, i ja i ti zivimo u istoj zemlji, tebi je lose a meni je dobro.
        Razmisli, kratak je zivot, ili ces ga uciniti lepsim, ili ces do poslednjih dana kukati i mraciti i na kraju ta kuknjava nece imati nikakvog znacaja, bas kao sto nema ni sad.
        Ja sam inače primjetio da ste vi u Srbiji (ne ti ili bilo ko lično, već generalno) izuzetno negativni što se mnogih stvari tiče, non-stop neka kuknjava na političare, kao da isti taj narod koji pljuje Vučića ga nije izabirao zadnjih 6 godina. Tako isto bilo i za Tadića i sve koji su prije bili.

        Đinđić je živ imao 8% podrške, ako i toliko. Posle smrti ga 50% Srbije smatra za nekoga ko je bio vizionar, ko bi izvukao Srbiju iz blata itd. Dakle da nije tragično preminuo on bi 2018. vjerovatno doživljavao uglavnom uvrede kao lopovčina i slično.

        A i u pravu si za standard života, ne živi se kako se očekuje ali nigdje nije bajno. Odeš u Njemačku pa se lomiš čitav život, nekog života ni ne vidiš. Ni bezbjedno nije više živjeti u tim zemljama sa svim terorističkim napadima zadnjih godina.

        Takođe ova priča sa Amfilohijem. Ja sam o njemu čitao sve najgore dok nije napao Vučića. Sada je dobar. Bezveze vam je to.

        Comment


        • Amfilohije je djubre klasicno. Sa druge strane, ja se tom covjeku divim. Prvo sto je prepametan, drugo sto je premazan svim bojama i sto svudje stigne da se umijesa... a milioni ljudi ga postuju i slijepo slusaju. Pljacka na sve strane, cijela mu se familija okoristila od njegove pozicije. Njemu naklon do poda koliko je daleko dogurao u sluzbi Boga. Veliki majstor. On i onaj njegov Serif od Notingema... bjese li Dzomic? Koliko puta sam ga vidio onamo u Gurman dodje GL-om najnovijim i pojede pola restorana

          Nista dok Amfilohije ne zapjeva "jecam znjela... jecam znjeeeelaaa kosovka devojka" Kad pocne da vraca ispod onih brkova, kao Gandalf.

          Last edited by powerslave; 10-01-18, 00:20.

          Comment


          • Ma ja potpisujem taj nemir do kraja zivota ako treba, nemam ja problem sa tim. Jer upravo je to ono sto me tera napred.

            Meni su ti pozitivci uvek bili simpaticni, klasicni foliranti koji su ubedjeni da cine nesto fantasticno svojom energijom, svojim mislima, idejama.

            Sa mog stanovista jebes zivot gde ces videti samo bele rade, pande I dugu jer ti onda prakticno I ne zivis nego bezis, zivot je I otrovni brsljan koji ce te ispeci, zmija koja ce te ujesti I neumoljiva bura koja zna trajati godinama. Ako to ne osetis ti onda se I ne moze zvati covekom.

            Ne moras meni pomagati, ja sa obe noge stojim na zemlji.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by Indigo View Post
              Ma ja potpisujem taj nemir do kraja zivota ako treba, nemam ja problem sa tim. Jer upravo je to ono sto me tera napred.

              Meni su ti pozitivci uvek bili simpaticni, klasicni foliranti koji su ubedjeni da cine nesto fantasticno svojom energijom, svojim mislima, idejama.

              Sa mog stanovista jebes zivot gde ces videti samo bele rade, pande I dugu jer ti onda prakticno I ne zivis nego bezis, zivot je I otrovni brsljan koji ce te ispeci, zmija koja ce te ujesti I neumoljiva bura koja zna trajati godinama. Ako to ne osetis ti onda se I ne moze zvati covekom.

              Ne moras meni pomagati, ja sa obe noge stojim na zemlji.
              To nije pozitivac to je idealista ili neko ušuškan i neko van realnosti. Ja znam koliko se mučim sa 22 godine oko nekih stvari, jer imam visoke ambicije, a stiće me sve što je tebe stiglo za firmu i to verovatno. Zato sam brata spakovao da ide da studira u Rim od sl godine, ja mogu ovde da ostanem, nemam neki talenat a i rastao sam sa bitangama, imaću samo faks, master, i biznis, ali nisam iz priče "akdemsko ponašanje".

              Ne bih se složio da je Vučić genijalac. Vučić je nitkov kao i Evropska Unija koja ga podržava, jer da im je malo stalo do demokratije zapitali bi se zašto je na nacionalnim frekvencijama zastupljenost opozicije 0,01%. To je samo bitanga koja je prodala dušu đavolu i koja laže non stop, za mene to nije brilijantnost. Brilijantan je vladar koji uradi nešto u opštem interesu i osigura svoje mesto kako na tronu tako i u istoriji.

              U Srbiji nema normalan čovek šta da traži. Ajde da te kao u Rusiji radi jedna mafija sa 20% ali te i čuva, ovde ti dodju Rakovica, Miljakovac, sve kosovari, pa dodje ovaj, dodje onaj, svi bi da ti udare reket. Dodje Andrej, dodje Zvonko... Zatko kažem pošten čovek nema šta da traži u Srbiji.

              Kažem da sam navikao sa ološem i političkim i bitangama sa ulice, i sa akademskim građanima, ali ljudima koji zbilja imaju neki talenat i žele da rade preporučio bih USA i Australiju. Eventualno neke evropske zemlje. Ja sem snalažljivosti nemam neki izrazit talenat, ne pričam tri jezika, meni je mesto ovde.

              Mračim samo iz razloga što je biznis ovde nemoguće početi i to mi jako ide na k, od poreza, procedura, nameštanja, kenjanja. Ne daj Bože zgradu da gradim sutra bi se nacrtala 4 bizgova sa opasnim vezama da mi uzmu jedan ceo sprat.

              Comment


              • Sad citam da su se Tifa i Alen pobili posle novogodisnjeg koncerta. E cujes, cujes... A sto ce to bit, pa zar je dotle doslo? Izbio bi ga Tifa ja mislim.

                Ono sto je meni nevjerovatno je da oni objavise ovu glupost i totalno nebitnu pricu na portalu Vijesti. Pretvorice se u Svet polako...

                Comment


                • Urose, moguce je ovde poceti biznis i voditi ga uspesno.
                  Istina, nailazi se na mnoge prepreke koje nisu prisutne u razvijenijim zemljama, ali to nije razlog da odustajemo. Naprotiv, to je razlog da radimo jos jace i bolje.

                  Ljudi su navikli da im drzava sve obezbedi, mozda je to posledica komunizma.
                  Znaci tvoje je da zavrsis skolu, zavrsis fakultet, odmah dobijes posao i uzivas do kraja zivota. Ako ti treba zdravstvena pomoc, dobijas je besplatno. Realnost je malo drugacija. Ni fakultet ni zdravstvo ti bukvalno nista ne osiguravaju.

                  Zato, nauci sam, ne oslanjaj se na drzavu. Svi se oslanjaju na drzavu i posle kukaju kako ona nije dobra.
                  Zajebi faks i master, to je gubljenje vremena. Pokreni sopstveni biznis, ne zavisi ni od koga. Bude uvek teskih perioda, pritiskaju svi sa svih strana ali za uspeh je potrebno ostati hladne glave i ne podleci pritisku.

                  Ako neces da se razbolis, zivi zdravo, ne treba ti nikakvo osiguranje.
                  Nemoj preko skole i tv-a da ucis sta je zdravo jer su u sve to upletene vlade i farmako mafije. Ljudi piju koka kolu danas lagano, wtf bre. Koka kolom cistis zardjali alat. A reklma non stop na tv-u, kao nista lepse uz parce mesista. Istrazi sam, pogledaj naucne dokaze, sve je u tvojim rukama.

                  Zivot u Srbiji je prilicno dobar.
                  Lavica svakog dana mora da jurca tamo za antilopama, desava se da ostane bez plena i po 5 dana, a da li ce 6. dana odustati? Naravno da ne. Tada ce trcati najbrze sto je u njenoj moci. To je zivot, to je prirodan instinkt, on nas ne uci da odustajemo posle par malih prepreka. Imamo previse komfora pa smo razmazeni, medjutim, kada dodje pitanje zivota ili smrti, svakome instinkt proradi i tada daje ono najbolje od sebe. Samo, pozeljno je razumeti ovo pre nego sto do tog trenutka dodje.

                  Comment


                  • Kakva crna drzava, tu su samo kada treba porez da se pokupi. A pogotovo se ne mozes osloniti na nasu drzavu kada je u pitanju pokretanje biznisa koje je krajnje konfuzno praceno nepotrebnim dazbinama i propisima.

                    Najveci problem je taj sto drzava dozvoljava maltretiranje postenih gradjana koji placaju porez, sto dopusta mafijasima da to dolaze na posao sa pistoljima I pajserima jer nisi platio namet te prete tebi I tvojoj porodici.

                    O inostranstvu I toj prici da ne govorim uopste. Svetlosnim godinama su daleko od nas.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ja i ne tražim ništa od države sem da mi se skine sa k. Ako već ne daju podsticaje za biznis ne moraju da jebu sa porezima i ostalim sranjima, plus da nemaš obezbedjenu svojinu. To radi država u liberalizmu “noćni čuvar/stražar”. Obezbedjuje ti uslove, dakle ne tražim joj ni posao niti bilo šta, samo pravnu sigurnost i pravo na svojinu, a videli smo da je to nemoguće. Evo tipičan primer gde čovek usred jebanja pali Kajena od 200 000 evra.

                      Comment


                      • Aj sad neka neko pita odakle mu i što ga pali. Tako su i komentarisali. Ljudi ovde ne kontaju da neko može i da bude bogat.

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post

                          Ja recimo Srbiju za dvadeset godina vidim sa nekih 15 miliona stanovnika, i dalje zemlja treceg sveta, i dalje van svih svetskih institucija.
                          Da ne citiram ceo post pošto se apsolutno slažem sa skoro svim,citiraću deo sa kojim se ne slažem.

                          Ja Srbiju za 20 godina vidim sa 4 milioa stanovnika,jer će od postojećih 7, umreti bar 2( i to je prirodna stvar,to su sadašnji penzioneri),a još 2 će otići negde preko,rodiće se možda milion i to ti je to...
                          Naravno pod uslovom ako sve ostane kako je danas.


                          Originally posted by limun View Post
                          Sta ti fali bre ovde, imas da jedes kolko hoces, da pijes kolko hoces, imas internet da gledas sta god volis, nocne izlaske, lepe devojke, prelepu prirodu, fine vremenske uslove.. a i sve je prilicno jeftino.
                          Veoma si depresivan lik. Mislim da bi ti, ma gde god ziveo, uspeo da izvuces ono najcrnje iz date situacije.
                          Evo, i ja i ti zivimo u istoj zemlji, tebi je lose a meni je dobro.
                          Razmisli, kratak je zivot, ili ces ga uciniti lepsim, ili ces do poslednjih dana kukati i mraciti i na kraju ta kuknjava nece imati nikakvog znacaja, bas kao sto nema ni sad.
                          Ti nisi srećan Limune,ti si sebičan.
                          I ovom prvom rečenicom koju si napisao pada svaka teorija o tvojoj filozofiji života...Ko razume-razume...

                          Na sledeći citat moji odgovori su plavi ,jer na svaku rečenicu imam repliku...


                          Originally posted by limun View Post
                          Vidi, zanemari to odakle ti pare i sve ostalo, nisam ja o tome pricao, fokusiraj se na ovu recenicu: ja se osecam odlicno a ti se osecas lose. Tvoja osecanja se jasno vide u tvojim postovima.

                          Reci da se odlično osećaj kada na ulici,u kontejneru vidiš trudnicu sa stomakom do zuba,dok u ruci držiš sendvič,ili vučeš pune kese iz marketa
                          Ja se trudim da ucinim okolinu boljom, delim pozitivnu energiju, uzivam sa ljudima.
                          Od pozitivne energije se ne živi,posebno ako to nije realna pozitivna energija,nego si ubedio sebe...a to se može postići na milion načina...
                          A ti kukas i nista ne cinis.
                          Ja kao i Indigo "kukam" ali i činim.Pomognem uvek i svakom koliko mogu i iskreno da ti kažem,to mi ulije pozitivnu energiju i sreću...kada vidim osmeh na licu tih ljudi
                          Nemam potrebu da te vredjam ili slicno, nikako to ne zelim, samo eto upravo sada pokusavam da prosirim svest u tebi sto se tice jedne stvari, a to je sledece:
                          Cinjenica je da ces ostatak zivota proziveti u psihickom nemiru ukoliko ne promenis svoj nacin razmisljanja.
                          Ti si vidim miran sam sa sobom i u skladu sa sobom,a čigledno ne znaš da je čovek socijalno biće koje pored sklada sa sobom treba da bude u skladu i sa drugim ljudma.I umesto da širiš nekome svest,raširi ruke,pomozi nekome fizički,materijalno,podeli...Ne budi cicija i samoživ...Jer to isijava iz one rečenice "meni je lepo"...Osvrni se,pogledaj oko sebe i kako je ljudima koji te okružuju,nisu svi u nirvani iako su mnogi na bensedinima...
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by Powerslave View Post
                            Sad citam da su se Tifa i Alen pobili posle novogodisnjeg koncerta. E cujes, cujes... A sto ce to bit, pa zar je dotle doslo? Izbio bi ga Tifa ja mislim.

                            Ono sto je meni nevjerovatno je da oni objavise ovu glupost i totalno nebitnu pricu na portalu Vijesti. Pretvorice se u Svet polako...

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Al ste zamracili temu, cvaka vam sast.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Al ste zamracili temu, cvaka vam sast.
                                Jeste brate, nema mesta za Tifu I Alena ovde. Nego Bane nema meru
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X