Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Nadam se da je ovo pozitivna konotacija, jer ti je post prilicno neodredjen.
    Не баш, јер показује један игнорантски став, зато што се пише на регионалном форуму, и претпоставка је да не знају сви форумаши ћирилицу.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ja pisem cirilicom, osim na netu, iz vise razloga, al ne razumem bez obzira.

      Kako zlatnog ubodete sa temama svaki put bas kad dodje..pihhh

      Edit: aham objasno si. Ma znaju svi samo se prave

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Od nedavno sam krenuo na kurs crkveno-slovenskog jezika,nekako mi je mocnije kad pricam na njemu.Vuk Karadzic nas je tu zeznuo sa njegovom reformom.

        Comment


        • Originally posted by Bogi View Post
          Ако је било моралних разлога, онда је чин убиства генерала окупаторске армије итекако легитиман. Такође, занима ме према ком то међународноправном акту нису дозвољени сви методи борбе против окупаторског, нелегалног, противправног и вероломног присуства армије на територији Босне.

          Аустроугарима није био потребан изговор за бруталну анексију и кршење међународноправних уговора, за Царински рат, за формирање Албаније, за сатирање интереса српске и црногорске државе у Рашкој и под Скадром, за дириговани шовинизам у Далмацији, где српска деца нису могла да у гимназијама да похађају наставу на српском језику све до 20. века итд. То су били ултиматуми и пре 1914. године.

          Уосталом, приче о изговору не пролазе, јер ми случајно падају на памет писанија Карла Сфорце о грофу Форгачу, о Serbia delenda est, о Берхтолду, о фон Хецендорфу и његовим притисцима и плановима...


          Чисто сумњам да се тада употребљавао израз терориста. Ако јесте, сигурно су га употребљавали Аустроугари...Уз оно чувено, Краусово, Serbien muss sterbien...
          Poslednje što bih radio je to da bih bio na strani Austrougarske. Medjunarodno pravo ne postoji za velike sile. Sve to što si napisao, to je istina, ima tu još zlotvora kao što je Benjamin Kalaj. Nisam sklon da verujem u borbu za ideale i uvek sam bio mišljenja da je Princip izmanipulisan i da je nama to neko uradio da bi proglasili i mi terorističkim aktom. Jednostavno svaki atentan na bilo kog prestolonaslednika ili na kralja, za mene je ogavan čin. Ne može biti u rangu Obilića nikako. Zato njegov akt mogu smatrati terorističkim. U ondašnjem smislu. Pa i Rusi tako karakterišu taj akt, iako mu nisu pridodali vrednosno negativno značenje koje se terorizmu danas pripisuje. Kada gledamo akt kao akt, bez celokupne situacije, šta se drugo da zaključiti. A nisam ja bio sa Principom da znam da li je to radio iz ideala ili u dosluhu sa onim sramnim prevratnicima Apisovim.

          Nekako mi nije u duhu srpskog naroda čitajući Primere čojstva i junaštva i ostalo, tako ubiti prestolonaslednika okupacione sile. Kažem, rat je bio neizbežan. Svakako. To ne uzimam kao povod za rat naravno.

          Samo nisam siguran da li bi Princip trebao biti tolika junačina jer nisam ja kovao planove sa njim nego Apis. Znam ja da je on čitao o francuskoj revoluciji, da su bili zaneseni duhom slobode, da im je bilo dosta ugnjetavanja i “civilizatorske” misije Austrougarske.

          A da li smo mi doprineli takvim odnosima sa Austrougarskom ubivši Obrenoviće i tako što smo se okrenuli na drugu stranu, istu onu koja nas je 1943. izdala komunistima?

          Ne kažem da bi bilo drugačije, bilo bi rata sigurno, samo ne znam da li bi se sve izdešavalo kako jeste.

          Ugnjetavani smo sada i na Kosovu i u Crnoj Gori. Ako ti i ja ubijemo Haradinaja, hoćemo li biti junaci ili teroristi, urpkos svim moralnim ralzozima i kršenju medjunarodnog prava od strane velikih sila i kosovskih Albanaca? Da, drugačije je vreme, ali ne vidim razliku izmedju aneksije i Kosova od strane komunista i Albanaca ozakonjenu ustavom 1974. potpomognutu Titom, i “Kontakt grupom” tada(Rambuje 1999.)uz najjače lobiranje SAD.
          Last edited by Cassius Clay; 06-01-18, 12:44.

          Comment


          • Plemenitog čovjeka proglašavati izdajnikom i fukaru veličati do svetosti, to niko ko Srbi ne umije.
            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

            Comment


            • Srbi proglašavaju i hrvatskog agenta Šešelja koji ih sramoti 25 godina za heroja, ništa čudno. Ne mislim da je Gavrilo Princip negativac ali ne mislim ni da je junačina! Kakvih je junaka bilo, glupo je da počiva sve na jednom Principu. Nije on jedini bio ugnjetavan i morao je biti svestan konsekvenci koje bi bile poražavajuće da je rat izgubljen! Lako je sad ga za heroja proglašavati, da smo kojim slučajem izgubli bili bi glavni krivci i još bi nam bila utrostručena krivica, pa bi svakog dana slušali ..”e da Princip nije ubio Ferdinanda”..

              Ako bi imao ko da sluša, i iz pobede je trećina nestala, u porazu bi polovina.

              A Gold i jeftini trikovi, izvini Gold, živim u Srbiji. Pozdrav za tebe. Moje Srbende drage iz Australije, Čikaga, Švice i Austrije, dodjite češće od jednom godišnje i manje se pržite i busajte, najteže je Srbin biti u Cg, Kosovu i RS, pa u Republici Srbiji, za vas ne znam.
              Last edited by Cassius Clay; 06-01-18, 12:50.

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Не баш, јер показује један игнорантски став, зато што се пише на регионалном форуму, и претпоставка је да не знају сви форумаши ћирилицу.
                Будалаштина у рангу са твојим интелектом.
                Постављаш ствари у нивоу хоризонта твога слабоумља и том мером мериш.
                Ускогрудост помешана са малограђанштином.

                Препоручујем ти да прочиташ књигу "Завештања великог жупана српског Стефана Немање свом сину светом Сави".
                И у оквиру ње завештање језика.

                Згорег ти не би било и да прочиташ "Седам српских заповести" Монаха Теодора.
                И он, један неуки монах, размишља управо онако како ти не размишљаш.
                Дискутабилно је да ли уопште размишљаш.

                Подмећеш ми "игнорантски став" јер пишем својим језиком.
                То свакако више говори о теби него о мени.
                Тачније, о мени не говори ништа, о теби све.

                У правилима форума нигде није забрањено да се пише ћирилицом.
                Устав Србије је прецизан да је у Републици Србији у службеној употреби ћирилично писмо.
                Закон о службеној употреби језика и писма такође.

                Нити сам хтео икога да увредим, нити да игноришем.
                Свака част теби кад си то успео да видиш тим очима.
                Што би наш народ рекао - што је баби мило то јој се и снило.
                Илити рђавом ***** и длака смета.


                @ivan_pg
                Браво за караџића.
                Потпуно нам је, под утицајем западних ветрова, избрисао наше писмо.
                Добра тема.

                Comment


                • Jaaoooo bre zlacani -.-
                  Pa ko te ucio da tako komuniciras sa neistomisljenicima, jel tako radis i u relanom zivotu, m?
                  Stalno neka tenzija i frka...kud udjoh...idem da pravim prebranac.

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Прихватам критику.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.gold View Post

                      ...
                      Kao i uvek gomila nabacanih gluposti filovana vređanjem, jer naravno, protivargumenta nema ni u naznakama. Jednom ili dvaput sam se prešao da iščitam tu gomilu nebuloza koje si sposoban da ispišeš u jednom postu i video zapravo o čemu je tu reč. Šuplje, šuplje do zla Boga, jer nisi u stanju da dobaciš ni do najosnovnijih stvari. Ali, na svu sreću, ne potraje dugo, jer se blagotvorno prekine nekim novim banom, ne sumnjam da će i sada biti taj slučaj.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Mene ne vredja ništa ni to Ica Bogdanov ni Mare Komandant. Ti i sam znaš da ti napaljenici onanišu na Principa, nego ti bi da podbodeš kako umeš. Ali ja sam Srbenda i ne dam se prevariti tako lako. Iz istog kraja kao Miloš Obrenović, ne damo se mi lako zajebati.

                        Uvek postoji šta ako, i prihvatanje verzija zdravo za gotovo je poražavajuće. Ne znam koji nam to spin radi, uvek su postojale organizacije koje se bave tim, ali tako su i za Brankovića vekovima kružile priče kao i lažna priča da je Miloš Obilić na prevaru ubio Murata. E pa nije. A gledao sam i kretanje i obezbedjenje Franca Ferdinanda, sasvim dovoljno da posumnjam da je reč o klasičnoj nameštaljki gde Princip nije morao znati da direktno radi potencijalnu uslugu okupatorima.

                        Isto kao što je Legija bio samo hladno orudje, pod vodjstvom Entonija Mongtona i Mi6 specijalaca, kako krene približavanje tim centralnim silama stiže smrt, jedna 1903. druga 2003. Nije da bih pre šurovao sa Vatikanom nego sa masonerijom, isto je to sranje, ali to simplifikovanje jebe stvari uzduž i popreko.
                        Teorija zavere nije da su to isplanirane akcije, teorija zavere je da se to eto tako random dešava jer su se neki musavi Zemunci i musavi Apis pobunili.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Poslednje što bih radio je to da bih bio na strani Austrougarske. Medjunarodno pravo ne postoji za velike sile. Sve to što si napisao, to je istina, ima tu još zlotvora kao što je Benjamin Kalaj. Nisam sklon da verujem u borbu za ideale i uvek sam bio mišljenja da je Princip izmanipulisan i da je nama to neko uradio da bi proglasili i mi terorističkim aktom. Jednostavno svaki atentan na bilo kog prestolonaslednika ili na kralja, za mene je ogavan čin. Ne može biti u rangu Obilića nikako. Zato njegov akt mogu smatrati terorističkim. U ondašnjem smislu. Pa i Rusi tako karakterišu taj akt, iako mu nisu pridodali vrednosno negativno značenje koje se terorizmu danas pripisuje. Kada gledamo akt kao akt, bez celokupne situacije, šta se drugo da zaključiti. A nisam ja bio sa Principom da znam da li je to radio iz ideala ili u dosluhu sa onim sramnim prevratnicima Apisovim.

                          Nekako mi nije u duhu srpskog naroda čitajući Primere čojstva i junaštva i ostalo, tako ubiti prestolonaslednika okupacione sile. Kažem, rat je bio neizbežan. Svakako. To ne uzimam kao povod za rat naravno.

                          Samo nisam siguran da li bi Princip trebao biti tolika junačina jer nisam ja kovao planove sa njim nego Apis. Znam ja da je on čitao o francuskoj revoluciji, da su bili zaneseni duhom slobode, da im je bilo dosta ugnjetavanja i “civilizatorske” misije Austrougarske.

                          A da li smo mi doprineli takvim odnosima sa Austrougarskom ubivši Obrenoviće i tako što smo se okrenuli na drugu stranu, istu onu koja nas je 1943. izdala komunistima?

                          Ne kažem da bi bilo drugačije, bilo bi rata sigurno, samo ne znam da li bi se sve izdešavalo kako jeste.

                          Ugnjetavani smo sada i na Kosovu i u Crnoj Gori. Ako ti i ja ubijemo Haradinaja, hoćemo li biti junaci ili teroristi, urpkos svim moralnim ralzozima i kršenju medjunarodnog prava od strane velikih sila i kosovskih Albanaca? Da, drugačije je vreme, ali ne vidim razliku izmedju aneksije i Kosova od strane komunista i Albanaca ozakonjenu ustavom 1974. potpomognutu Titom, i “Kontakt grupom” tada(Rambuje 1999.)uz najjače lobiranje SAD.
                          По тој логици, Карађорђа би исто могли прогласити...чиме год, јер није размишљао шта ће Србе снаћи по изгубљеном рату. Само што је ту цака: Срби тај војни сукоб јесу изгубили и страховлада је наступила већ 1813. године.

                          Очекујем да принципијалан будеш онда и по питању 27. марта, у коме комунисти нису имали никакву улогу, већ управо махом официри ВКЈ, касније већином официри ЈВуО, уз подршку цркве. Независно ко их је, можда организовао...Али онда дође равногорски публициста Самарџић и слични и пљују по 27. марту, јер су равногорци завршили поражени...А да је рат другачије завршен, била би друга прича. Смешно и жалосно.


                          За југословенско време, релевантнији је Устав из 1990. године, дакле Устав СР Србије. Њиме је регулисано питање покрајина, и то боље него у актуелном и хваљеном, Митровданском уставу. Тај југословенско-српски устав је бољи од овог из 2006. године, и то питању имовине општина и покрајина итд.
                          Last edited by Bogi; 06-01-18, 15:25.

                          Comment


                          • Nemojte se ljudi vredjati na danasnji praznik.

                            Last edited by mark !t zer0; 06-01-18, 13:19.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • 27. mart britanska obaveštajna služba, Simović i ostale bitange koje su odvele narod u rat. A Ustav iz 1974. uzmi i pogledaj kako je Srbija rasparčana. Zapravo parčanje Srbije počelo je izdajnikom Pašićem i Karadjordjevićima, a nastavljeno od strane komunista.

                              Ja shvatam da je neko komunista bio 1925. ali 2018. zaista ne shvatam. Mislim vaši komunistički falsifikati su odvratni, ali nažalost još vladate, i taj Haradinaj i taj Tači, i Orić i ostali svi su produkt UDBE. I Brano i Milo i Šešelj, svi.

                              Sinovi četnika su bili školovani i uspešni, a sinovi komunističkih generala su Arkan, Goran Vuković Majmun, Darko Ašanin, Ranko Rubežić i ekipa gde je poduži spisak.

                              Ja nisam ravnogorac ali nisam ni slep. Činjenice su činjenice. Draži su mi i Ravnogorci i Mita Ljotić i Nedić od svih komunista, mislim malo je reći da su mi draži.

                              Ali to nije tema već smo pričali o tome.

                              A Karadjordjeva situacija je bila drugačija i on nije radio zaverenički u smislu da tada nije bilo zvanične vlasti srpske.

                              Svadje nema, daleko bilo. Nego treba da se već jednom povede debata i reše ta istorijska pitanja, dosta je laži i podmetanja. Nemam ništa protiv nezavisnosti pre svega Crne Gore, pa i Makedonije, iako nije imala pravo na to, protiv Kosova imam.

                              Ali debata će se povesti nikada dok komunisti jašu sa njihovom agenturom. Klasičan primer agenta je Saša Janković. Obratite pažnju na tako neke pojave koje iskoče ničim izazvane. On je dobro poslužio Vučiću.
                              Last edited by Cassius Clay; 06-01-18, 13:28.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Не баш, јер показује један игнорантски став, зато што се пише на регионалном форуму, и претпоставка је да не знају сви форумаши ћирилицу.
                                Onda isto tako moze da se postavi predpostavka da ne znaju svi latinicu?
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X