Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Hahahah kakav ti nezdrav život živiš

    Tako je Bane Crnogrocu naš. Crnogorci su mi hit. Nema kralja, nema Tita tu se samo Bane pita.. I svi znaju kud Zeta teče, kud Bane naš reče.

    Ali moram jedno priznati, Crnogorke su najbolje žene.
    Ne znam dal su Crnogorci hit, nisam im mnogo vješt kao ni Crnogorkama. Svega sam 4,5 puta bio u CG i to zbog posla, jednom se odužio poso pa sam čak i prenoćio na Cetinje. Užas, cijele noći me proganjao njegošev duh, tek sam pred zoru malo zaspao.

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • Evo naucnici najavljuju mini ledeno doba od 2021 godine zbog smanjene sunceve aktivnosti.Izgleda je Tramp bio u pravu a samim tim i Aki uticaj covjeka na klimu je zanemarljiv.

      Comment


      • Ma samo da ujutro ne bude mnogo hladno, treba se poći do pijace, kupiti badnjak.

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • Oko 10 stepeni ce ti bit ujutro u Tivat ne boj se.No vi primorci funkcionisete samo na sobnoj temperaturi.

          Comment


          • Ako će 10, nije strašno.

            Na sobnu temperaturu nooo, nijesmo mi čakali.

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • [emoji3]



              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Neki drugovi i ja prijavili tim za ovo



                Ovo djeluje bas zabavno Lokalni Sky Zone ima turnir za nekoliko nedelja, pa se prijavismo Samo da mi koljeno nedje ne ispadne

                Comment


                • Originally posted by bice View Post
                  Ti si izgleda opasno udario po rakiji od jutros, nemoj pricati neke gluposti, nije ovo ni mesto ni odgovarajuca tema. Uzivaj u Badnjem danu sa svojima i mani se ovih tema.
                  Ne mislim terorista u današnjem vrednosnom smislu, već tadašnjem. I Rusi ga nazivaju teroristom. Ne može biti ustanik kada je ubio prestolonaslednika. Objektivno. A da li je to ubistvo doprinelo nečemu dobrom ili ne, veliko je pitanje. Svakako ne smatram to za uzrok prvog svetskog rata, bilo bi ga pa bi ga bilo, ali ne smatram ni za nešto čime bi se ponosio, nije moralo do toga doći, do rata jeste do toga nije.




                  Baš super. Šta li je poenta ovog Kustinog prikaza? Sigurno da nas herojski prikaže u njegovom srpskom “Kustendorfu”.
                  Last edited by Cassius Clay; 06-01-18, 11:20.

                  Comment


                  • Meni je žao što moj narod naseda na gluposti tipa da je Princip heroj, a on je terorista.
                    Ти си очигледно написао да се данас народ сматра да је он херој, а он је терориста.

                    Терориста је терориста 1914. и 2018. Гаврило Принцип није био терориста ни 1914. године, као што није ни 2018. године. Ни по једном основу. Ни историјском, ни правном, а најмање моралном.

                    Comment


                    • On heroj nije, a nije ni terorista u današnjem značenju ali koliko znam to se tada nazivalo teroristom. Tako se ne bori za slobodu. Pogotovo ne van komande zvanične Kraljevine Srbije. Akt ne cenim prema moralnim razlozima kojih je bilo jer su bili ugnjetavani pod AU vlašću u Bosni. Sam čin ne opravdavam i ne smatram legitimnim, čak i u borbi protiv okupatora. Posle je to iskorišćeno kao velikosrpska propaganda i izgovor za ultimatum. Sve deluje kao jedna u nizu nameštaljki, a ne herojstvo. Jer princ kakav takav, namerno je pušten niz vodu od ispostaviće se na kraju svojih, zarad viših političkih ciljeva.

                      Koja je poenta tog ubistva, pod izgovorom otpora tiraniji i da li je ono doprinelo nečemu dobrom? Ja mislim da nije. Iako je imao sve moralne razloge zbog ugnjetavanja i dalje sumnjam da je to bio jedan čisto idealistički akt, nije lako ubiti prestolonaslednika ni 1514, ni 1614, a Bogme ni 1914.

                      Comment


                      • Ако је било моралних разлога, онда је чин убиства генерала окупаторске армије итекако легитиман. Такође, занима ме према ком то међународноправном акту нису дозвољени сви методи борбе против окупаторског, нелегалног, противправног и вероломног присуства армије на територији Босне.

                        Аустроугарима није био потребан изговор за бруталну анексију и кршење међународноправних уговора, за Царински рат, за формирање Албаније, за сатирање интереса српске и црногорске државе у Рашкој и под Скадром, за дириговани шовинизам у Далмацији, где српска деца нису могла да у гимназијама да похађају наставу на српском језику све до 20. века итд. То су били ултиматуми и пре 1914. године.

                        Уосталом, приче о изговору не пролазе, јер ми случајно падају на памет писанија Карла Сфорце о грофу Форгачу, о Serbia delenda est, о Берхтолду, о фон Хецендорфу и његовим притисцима и плановима...


                        Чисто сумњам да се тада употребљавао израз терориста. Ако јесте, сигурно су га употребљавали Аустроугари...Уз оно чувено, Краусово, Serbien muss sterbien...
                        Last edited by Bogi; 06-01-18, 12:05.

                        Comment


                        • Гаврило Принцип терориста ...
                          О кукавно Српство угашено ...
                          Уђем на форум после 100 година и шта могу да прочитам ... дефетистичке памфлете следбеника Ице Богданова ...

                          Кад смо код Светог Владике Његоша, цитираћу га ради твог просветљења:
                          "Вук на овцу своје право има
                          ка тиранин на слаба човјека;
                          ал тирјанству стати ногом за врат,
                          довести га к познанију права,
                          то је људска дужност најсветлија! ”

                          Очигледно је, уједно и трагично, да не познајеш историју свог народа.
                          Херојског народа са још славнијом историјом, како год волиш посматрано.
                          Још трагичније је што у својој неукости и мрачном незнању покушаваш да дефинишеш један од најсветлијих момената васколике Српске историје.
                          Сигурно ти је позната она Српска пословица - незнање и неверовање су узрок свих зала?


                          Требао би мало да се подучиш око Мирослава Тирша и панславистичког покрета, као и Соколског покрета код нас, да би могао уопште да узмеш у уста такву историјско херојску громаду, див човека Гаврила Принципа и његов херојски подухват.
                          Да мало прочиташ о околностима које су довеле до атентата на осведоченог Србомрсца и главног спроводиоца систематског сатирања Срба са својих вековних огњишта у Српској Крајини и деловима Српских земаља касније од стране комуниста тенденциозно прованим БиХ.

                          Ваистину је срамота да један Србин напише такву будалаштину о бесмртном Гаврилу Принципу.

                          Подсетио бих те на први стих поеме Милоша Црњанског о Гаврилу Принципу

                          СПОМЕН ПРИНЦИПУ
                          О Балши, и Душану Силном, да умукне крик.
                          Властела, војводе, деспоти, беху срам.
                          Хајдучкој крви нек се ори цик.
                          Убици диште Видовдански храм!

                          Знаш ли уопште шта је Видовдански храм и где се налази и његову историју?

                          Још нисам срео Србина који се одриче свог хероја Гаврила Принципа.
                          До тебе.
                          "Ако су глуп ниси слеп". Прочитај још једном шта Светитељ Владика Његош каже о тирјанству.

                          Историја је најбољи судија. Гаврило Принцип је заслужио и добио споменик.
                          Чиме му се Српски народ одужио и показао шта, за разлику од тебе, мисли о свом див јунаку.
                          Уосталом, хероји никад не умиру.

                          А тебе да је срамота што о таквом хероју говориш на такав начин.
                          Твоја изјава се не разликује ни за јоту од изјаве Српског злотвора Карла Билта као ни од званичног Загреба.
                          Ако њима смета, за мене је питање части да будем на другој страни.

                          Ако не умеш да се постидиш, ја ћу да се стидим уместо тебе.

                          Немам времена да те историјски едукујем, а и не желим да губим време на следбеника команданта марка.

                          Жао ми је што сам због твојих грешака у историјском васпитању морао да покварим ово дивно Бадње јутро, са овим тешким (мада увек корисним) темама.

                          Срећан свима Бадњи дан и да у миру и радости дочекате најрадоснији Хришћански празник

                          Comment


                          • Čim vidim da neko piše ćirlicom sve mi je jasno.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Čim vidim da neko piše ćirlicom sve mi je jasno.
                              Nadam se da je ovo pozitivna konotacija, jer ti je post prilicno neodredjen.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Samo da pozdravim Bogija, najboljeg forumasa koji je ikada pisao ovde. Svrati nekada i na fudbalske teme, milina je citati tvoje postove.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X