Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A sto ne fisnemo par nuklearki na mjesec i par na sunce, mozda pukne kupola?
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post



      Neke ljude sam već smara. Dame i gospodo, planeta zemlja. Nikad rekao ravna nisam.
      To je to.
      Kad se kaze ravna, ne misli se da je potpuno ravna.

      Comment


      • Originally posted by mr.gold View Post
        Шта све Србима неће да се потури да ломе главу око идиотизама.
        Као некад Скали и Молдер. Ово су неке савремене верзије.

        Који је одговор на питање шта ако је земља равна?
        Шта то мења у нашим животима?

        Наравно да није, и да је то још једна у серији глупости врсте треће око, спасоје влајић и остали болиди.

        Ја сам учио да у природи постоје 4 силе: слаба, јака, електромагнетна и гравитациона.
        Све су у савршеној колерацији и цео наш систем функционише на њима. И човек.
        Нисам стручан из физике али имам задовољавајуће знање.

        Човек пише глупости и не поцрвени. Ништа аргументи. Само испран мозак.
        Куполе, пи*ке материне.
        Јбт да се забринеш где иде овај свет.

        Наша стара пословица каже - досада је ливада по којој се ђаво игра.
        Druže nemoj me porediti sa okultistom Spasojem Vlajićem i njegovim pajtosima Svetozarom Radišićem....Nisam ja od juče, preskoči mene i Limuna ako ti se ne svidjamo.

        To je uvreda, kao kad bih ja tebe sa komunistima uporedio, totalitarizam mi namećeš ovde. A i Limune brate hajde da oladimo malo, kao da nekoga od njih boli k kakva je zemlja a i mene šta oni misle, možda su ljudi i u pravu, kao da je od prevelike važnosti.
        Last edited by Cassius Clay; 14-12-17, 15:46.

        Comment


        • Originally posted by mr.gold View Post
          Шта све Србима неће да се потури да ломе главу око идиотизама.
          Као некад Скали и Молдер. Ово су неке савремене верзије.

          Који је одговор на питање шта ако је земља равна?
          Шта то мења у нашим животима?

          Наравно да није, и да је то још једна у серији глупости врсте треће око, спасоје влајић и остали болиди.

          Ја сам учио да у природи постоје 4 силе: слаба, јака, електромагнетна и гравитациона.
          Све су у савршеној колерацији и цео наш систем функционише на њима. И човек.
          Нисам стручан из физике али имам задовољавајуће знање.

          Човек пише глупости и не поцрвени. Ништа аргументи. Само испран мозак.
          Куполе, пи*ке материне.
          Јбт да се забринеш где иде овај свет.

          Наша стара пословица каже - досада је ливада по којој се ђаво игра.
          Zasto da pocrvenim, prenosim misljenje ravnozemljasa.
          Da li su gluposti ili ne, na tebi je da procenis.

          Urose, pa ja i ne verujem da je Zemlja ravna. Ne mogu ja nista tvrditi sa sigurnoscu, s obzirom da se nisam dovoljno posvetio fizici.
          Last edited by limun; 14-12-17, 15:49.

          Comment


          • Originally posted by limun View Post
            Zato sto je osvetljenje slabije, pa ga mozemo sagledati u celini, a kada je direktno iznad nas, svetlost je toliko jaka da pravi iluziju da je zapravo manji, jer ga ne mozemo lepo sagledati.
            Sto bi znacilo da ako stavim naocare, mogu da vidim sunce u pravom obliku? Ili kad fotkam aparatom videce se u pravom obliku?

            Originally posted by limun View Post
            Za tvoje poslednje pitanje, odgovor je: Universal Acceleration. Mozes potraziti detaljnije o tome. Svakako ce ti ravnozemljaski strucnjaci objasniti bolje od mene.
            Odgovio sam ti na to, verovatno si preskocio, evo jos jednom:

            Originally posted by maliajnstajn View Post
            Jos uvijek mi nije jasno kako sunce i mjesec nisu do sad pali na zemlju.
            Cekaj Aki, polako, idemo redom

            Mene stvarno ovo zanima. Svi veliki naucnici koji su bili ispred svog vremena su smatrani ludacima. Tako da ja sam otvoren za ovu pricu ali bi nazalost morali da mi objasne neke logicke koncepte a kasnije i da obore nekih 1000 godina nauke. Dok cekam na Limunove odgovore postavio bih jos jedno pitanje, tj doneo zakljucak jedan koji on slobodno moze argumentovano da obori.

            Originally posted by bici View Post
            2. Kako funkcionise gravitacija i postoji li centar iste?
            4. Kako se uopste objasnjava solarni sistem?
            Originally posted by limun View Post
            2. Universal Acceleration
            4. Sunce, mesec i zvezde se okrecu oko centralne tacke iznad severnog pola, ali su sva nebeska tela mnogo manja nego sto se misli i udaljena su nekoliko hiljada km iznad zemlje.
            Procitah teoriju o univerzalnom ubrzanju. Da budem blag, jako bezobrazno i posve glupo. Glupo, iz razloga sto je kontradiktorno.

            Njutn je svoju teoriju o gravitaciji bazirao na pretpostavci o centru mase/gravitacije. Onda je tu pretpostavku matematicki dokazao. Teorija o univerzalnom ubrzanju koju primenjujete na ravnu zemlju kaze:
            "Vidi, Njutne, batice, super ti je ta matematika, uzecemo je kao tacnu s tim sto cemo samu osnovu teorije proglasiti netacnom".

            Na scenu stupa Ajnstajn i kaze:
            "Ljudi, gledajte, Njutn nije posmatrao jos siru sliku, sve je relativno. Pa kad se gleda sira slika i ceo univerzum, to je samo ubrzanje izazvano vremenom/prostorom a ne gravitacija, tako da mu je malo klimava ta teorija".

            I onda su razvnozemljasi bili nepristojni i prekinuli Alberta u po govora:
            "Da, da, da, slozicemo se sa Ajnstajnom. Primenicemo tu njegovu teoriju o relativitetu i ubrzanju na nasu ravnu zemlju, znaci postoji sila koja gura masu od povrsine sa odredjenim ubrzanjem".

            I sad problem je nastao tu kad ste ga prekinuli jer mu niste dali da zavrsi:
            "Ali su Njutnove pretpostavke bile delimicno tacne. Svaki objekat koji kruzi mora kruziti oko nekog centra mase koja je centar tog kruga. Npr da je zemlja ravna ploca, sunce i mesec bi morali da kruze oko nekog objekta, oko tog njegovog centra mase, i u slucaju da kruze i da ima centar mase, zemlja bi se urusila u njega ako ne kruzi"

            I onda su razvnozemljasi bili u fazonu:
            "E bre Alberte, jedi govna, bolje da nisi nastavljao, to nije tacno. Ne moraju ni sunce ni mesec da kruze oko bilo kakvog objekta. Ne smaraj."

            Tako da je cela ta teorija ravne zemlje i sile u fazonu:
            "Slazemo se sa Njutnovom matematikom al se ne slazemo sa teorijom koju je on dokazao upravo tom matematikom. Slazemo se i sa Ajnstajnom koji se slaze sa Njutnovom teorijom iako se mi ne slazemo sa njom ali se takodje ne slazemo sa Ajnstajnovim zakljuckom koji se ne slaze sa Njutnovom teorijom sa kojom se ni mi ne slazemo".

            Sve u svemu, iako sam ateista, lakse mi je da prihvatim Urosevu teoriju o bogu i ravnoj zemlji nego fiziku iza teorije o ravnoj zemlji.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Nemas dovoljno dobro oko da bi to video lepo. Ali Nikon ima:



              @maliajnstajn, privlaci samo nebeska tela sa vecom tezinom koja su bliza staklenoj kupi.

              @bojanabg, Jos se u Bibliji navodila ova pojava.
              Jel verujes u pitagorinu teoremu? Mogao bih sa njom da ti objasnim zasto ovo nista ne dokazuje?
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • A kako ovaj video treba da pokaze da je Zemlja ravna?

                dobra kamera, odlican zum, to je jedino sto ja vidim
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Wow kakav zuuuuum
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Wow kakav zuuuuum
                    Ko na Šaomiju
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      Nemas dovoljno dobro oko da bi to video lepo. Ali Nikon ima:



                      @maliajnstajn, privlaci samo nebeska tela sa vecom tezinom koja su bliza staklenoj kupi.

                      @bojanabg, Jos se u Bibliji navodila ova pojava.
                      Ustvari hvala ti na ovom klipu. Sad mi pade na pamet da ono sto kamera ne moze da dokaze, teleskop moze. Samo ti treba more/okean i neka tacka koju mozes da poredis. Nekom je sigurno palo na pamet.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Originally posted by bici View Post
                        Ustvari hvala ti na ovom klipu. Sad mi pade na pamet da ono sto kamera ne moze da dokaze, teleskop moze. Samo ti treba more/okean i neka tacka koju mozes da poredis. Nekom je sigurno palo na pamet.
                        Voila, sa sve teleskopom, matematikom, formulama i brojevima koji se poklapaju:



                        Naravno, i ovo moze biti da nije dokaz jer mozda je NASA aploadovala video.

                        Limun i Uros su odavno napustili diskusiju, ja se ovde kuckam sa samim sobom al dobro i to nekad ume da bude zanimljivo.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          A kako ja stojim na zemlji, kako mene ne privuce ta magija gore?
                          Zato što ne veruješ u to.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Ponestalo mi je argumenata za ovu raspravu, bici.
                            Zanimljiva je prica sa Njutnom i Ajnstajnom.

                            Comment



                            • "Okrugla je kao moja glava!!!"
                              Pam!
                              "Pljosnata je kao tvoja glava."
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Ponestalo mi je argumenata za ovu raspravu, bici.
                                Zanimljiva je prica sa Njutnom i Ajnstajnom.
                                Pih. Onda cu da cekam nekog malo ozbiljnijeg fizicara i matematicara da dokaze plocu. Za sada mi prica ne pije vodu.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X