Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lord Samuraj View Post
    Moze li mi neko objasniti popularnost Zadruge?
    Pa Baki šta danas pali kod naroda?

    Svađe, bljuvotine, sex, tuče...

    Definitivno će se novine danas bolje prodati ako je na naslovnoj "Posvađali se Luna i Sloba, Kija ponovo u naručju mladog pevača" nego "Marko Vidojković ima novu knjigu"
    Last edited by Tarantula®; 14-12-17, 08:49.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Pa ja pričam o tome non stop a to je Bog. Sve to je u skladu sa mojim religijskim sistemom stoga i ne teram ljude da veruju pre svega jer je trivijalna stvar za nekoga.

      Ako će drugi dolazak Hristov videti svako oko nekako mi se logički nameće da će to biti stvarno prikazanje a ako je zemlja lopta to je nemoguće. Naravno, moguće je jer se radi o Bogu, ali nije mi baš logično.

      Tako da moja objašnjenja nekih stvari mogu biti krajnje irelevantna za 79% ljudi. Uz druge dokaze, za neke stvari jednostavno dokazi ne postoje. Stoga to objašnjavam Bogom. Koja bi poenta bila verovanja da sve mogu logički da dokažem i empirijski da opazim.

      Gravitacija je još jedna u nizu gluposti koja služi da se potkrepi teorija, za mene naravno. Ljudima je logičnije verovati da žive na lopti i da samo na njihovoj planeti postoji gravitacija i prasak i sve to tako slučajno, nego da skontaju da žive na jednoj vrsti ploče. Jbg
      Originally posted by Uroš View Post
      A koga to katolici i pravoslavci slave i obeležavaju, svaki dan neki zaštitnik neke porodice neka slava. Sad se ne skidaju goli nego idu svi i bacaju izvlače za Božić paru, ubacuju žar u vatru i tako ta sranja, bacaju drvo u vatru i tako.

      Sveti taj i taj. Rusi imaju svetog tog i tog. A ko ga je proglasio svetim? Crkva. A ko čini crkvu? Ljudi. Dakle, ljudi proglašavaju ljude za svete, prijatelju gde god se okreneš pagani teški.

      U nekim krajevima žderu po groblju, kukaju za mrtvima kao pagani najveći. Zašto su Kuči bili jaki nego zato što su bili vernici. Išli su srećni da izginu za veru. Imamo u Primerima čojstva i junaštva kad je sin jedan preživeo svi ostali pobijeni i majka kuka i viče nemam više sina, i posla ga da ga Turčin pogubi da se iskupi.

      Naravno da nam ne može biti svejedno kada neko umre, daleko bilo, ali ako si vernik budi vernik do kraja. Ja kad ih pitam što kukaju za starijim ljudima ako su vernici... Žao da ti bude da, ali ako si vernik odmah kontaš poentu. Isus je Bog živih ne mrtvih. Mrtvima će se suditi kad dodje čas.

      E to ja mrzim, proceduralno verovanje, pominjanje Boga usput tek ako postoji da osiguramo dupe a ovamo žderi jebi tuci udri. Prvi se borim protiv toga i nisam savršen daleko od toga ali nisam licemer kao oni.

      Eto neki dan sam se ubio od alkohola.

      A gravitacija ukoliko je zemlja ploča ne postoji, opet Bog mada ne mogu da ti pišem za sve Bog a opet ne mogu te lagati da mislim da je drugačije. Nisam neki savovornik za te teme.

      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        1.


        2.
        Universal Acceleration

        3.


        4.
        Sunce, mesec i zvezde se okrecu oko centralne tacke iznad severnog pola, ali su sva nebeska tela mnogo manja nego sto se misli i udaljena su nekoliko hiljada km iznad zemlje.

        5.
        Pokazano u 1. videu

        6.
        Da bismo imali osecaj da smo samo jedan mali atom u beskonacnom univerzumu, potpuno nebitni. Ako masa prihvati takvo uverenje, manipulacija je mnogo lakse odradiva jer ljudi misle da su njihove odluke nebitne, te prihvataju sve sto im donosi brzo zadovoljstvo: nezdrava hrana, seks sa svim i svakim (neverstvo), drogiranje, alkoholisanje itd itd. A sve to u korist vladara. A i kriju nesto iza tog juznog pola.
        Woah! Cekaj! Stani! Polako! Odvojio sam vreme za prvi klip, drugi cu pogledati malo kasnije. Ako su to stvarno te trajektorije iz teorije o ravnoj zemlji, moras mi to malo bolje pojasniti. Taj klip mi vise pitanja postavlja, nego sto odgovara na prosla. Prva dva pitanja bi bila:
        1. Obzirom da sunce putuje na taj nacin, zasto kada ga gledamo golim ocima, sunce nije malo kad izlazi i zalazi a veliko u podne, kada je iznad nas?
        2. Odakle uopste izlazi i zalazi, zar ne bi trebalo jednostavno da se udaljava sve dok ga ne izgubimo iz vidokruga, oprosti, vidoploce?

        I da dodam nesto na tvoj odgovor na sesto pitanje. Umesto sto su izmisljali citave nauke da bi nam stvorili osecaj nebitnosti i da bi stvorili bezglave kokoske koje samo uzivaju u slanini, zar tim vladarima nije bilo lakse da jednostavno guraju tu tvoju istocnjacku religiju(zapadnjacku? juznu? severnu?)? Ne znam sad de bijem sa ovim stranam sveta, jebo si mi kevu sa ovim klipovima.
        Last edited by bici; 14-12-17, 12:19.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Jos uvijek mi nije jasno kako sunce i mjesec nisu do sad pali na zemlju.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Jos uvijek mi nije jasno kako sunce i mjesec nisu do sad pali na zemlju.
            Pusti i novi telefon u slobodan pad ali sad sa mnogo vece visine, mozda prosli put Bog ili to neko bice ,zavisi ko u sta veruje, nije stiglo na vreme reagovati. Bezveze da posle prvog pokusaja odustajes.
            sigpic

            Comment


            • Bog je htio da Njutnu padne jabuka na glavu i onda smisli gravitaciju da bi odveli siroke narodne mase u zabludu, a onda par stotina godina kasnije, Bog je htio da Ajnstajn matematicki i prakticno dokaze da gravitacija moze da zakrivi svjetlost.

              Taj Bog bas neki propagandista, veliki...
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Jos uvijek mi nije jasno kako sunce i mjesec nisu do sad pali na zemlju.
                Cekaj Aki, polako, idemo redom

                Mene stvarno ovo zanima. Svi veliki naucnici koji su bili ispred svog vremena su smatrani ludacima. Tako da ja sam otvoren za ovu pricu ali bi nazalost morali da mi objasne neke logicke koncepte a kasnije i da obore nekih 1000 godina nauke. Dok cekam na Limunove odgovore postavio bih jos jedno pitanje, tj doneo zakljucak jedan koji on slobodno moze argumentovano da obori.

                Originally posted by bici View Post
                2. Kako funkcionise gravitacija i postoji li centar iste?
                4. Kako se uopste objasnjava solarni sistem?
                Originally posted by limun View Post
                2. Universal Acceleration
                4. Sunce, mesec i zvezde se okrecu oko centralne tacke iznad severnog pola, ali su sva nebeska tela mnogo manja nego sto se misli i udaljena su nekoliko hiljada km iznad zemlje.
                Procitah teoriju o univerzalnom ubrzanju. Da budem blag, jako bezobrazno i posve glupo. Glupo, iz razloga sto je kontradiktorno.

                Njutn je svoju teoriju o gravitaciji bazirao na pretpostavci o centru mase/gravitacije. Onda je tu pretpostavku matematicki dokazao. Teorija o univerzalnom ubrzanju koju primenjujete na ravnu zemlju kaze:
                "Vidi, Njutne, batice, super ti je ta matematika, uzecemo je kao tacnu s tim sto cemo samu osnovu teorije proglasiti netacnom".

                Na scenu stupa Ajnstajn i kaze:
                "Ljudi, gledajte, Njutn nije posmatrao jos siru sliku, sve je relativno. Pa kad se gleda sira slika i ceo univerzum, to je samo ubrzanje izazvano vremenom/prostorom a ne gravitacija, tako da mu je malo klimava ta teorija".

                I onda su razvnozemljasi bili nepristojni i prekinuli Alberta u po govora:
                "Da, da, da, slozicemo se sa Ajnstajnom. Primenicemo tu njegovu teoriju o relativitetu i ubrzanju na nasu ravnu zemlju, znaci postoji sila koja gura masu od povrsine sa odredjenim ubrzanjem".

                I sad problem je nastao tu kad ste ga prekinuli jer mu niste dali da zavrsi:
                "Ali su Njutnove pretpostavke bile delimicno tacne. Svaki objekat koji kruzi mora kruziti oko nekog centra mase koja je centar tog kruga. Npr da je zemlja ravna ploca, sunce i mesec bi morali da kruze oko nekog objekta, oko tog njegovog centra mase, i u slucaju da kruze i da ima centar mase, zemlja bi se urusila u njega ako ne kruzi"

                I onda su razvnozemljasi bili u fazonu:
                "E bre Alberte, jedi govna, bolje da nisi nastavljao, to nije tacno. Ne moraju ni sunce ni mesec da kruze oko bilo kakvog objekta. Ne smaraj."

                Tako da je cela ta teorija ravne zemlje i sile u fazonu:
                "Slazemo se sa Njutnovom matematikom al se ne slazemo sa teorijom koju je on dokazao upravo tom matematikom. Slazemo se i sa Ajnstajnom koji se slaze sa Njutnovom teorijom iako se mi ne slazemo sa njom ali se takodje ne slazemo sa Ajnstajnovim zakljuckom koji se ne slaze sa Njutnovom teorijom sa kojom se ni mi ne slazemo".

                Sve u svemu, iako sam ateista, lakse mi je da prihvatim Urosevu teoriju o bogu i ravnoj zemlji nego fiziku iza teorije o ravnoj zemlji.
                Last edited by bici; 14-12-17, 16:32.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Woah! Cekaj! Stani! Polako! Odvojio sam vreme za prvi klip, drugi cu pogledati malo kasnije. Ako su to stvarno te trajektorije iz teorije o ravnoj zemlji, moras mi to malo bolje pojasniti. Taj klip mi vise pitanja postavlja, nego sto odgovara na prosla. Prva dva pitanja bi bila:
                  1. Obzirom da sunce putuje na taj nacin, zasto kada ga gledamo golim ocima, sunce nije malo kad izlazi i zalazi a veliko u podne, kada je iznad nas?
                  2. Odakle uopste izlazi i zalazi, zar ne bi trebalo jednostavno da se udaljava sve dok ga ne izgubimo iz vidokruga, oprosti, vidoploce?

                  I da dodam nesto na tvoj odgovor na sesto pitanje. Umesto sto su izmisljali citave nauke da bi nam stvorili osecaj nebitnosti i da bi stvorili bezglave kokoske koje samo uzivaju u slanini, zar tim vladarima nije bilo lakse da jednostavno guraju tu tvoju istocnjacku religiju(zapadnjacku? juznu? severnu?)? Ne znam sad de bijem sa ovim stranam sveta, jebo si mi kevu sa ovim klipovima.
                  1. Pa cekaj, ako je udaljeno 150 miliona km od zemlje, zasto vidimo da je manje u podne, a vece pri izlasku/zalasku?

                  2.
                  Premotaj na 3:00 ;)


                  Znas li ti uopste ista o "ovoj mojoj religiji" da bi postavio takvo pitanje?

                  Comment


                  • Aman de ti nama limune reci kako to da ne padnu na zemlju, jel to vise s nekog imaginarnog plafona?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      1. Pa cekaj, ako je udaljeno 150 miliona km od zemlje, zasto vidimo da je manje u podne, a vece pri izlasku/zalasku?
                      Ne vodim raspravu o tome da li je zemlja ravna ili okrugla, vec hocu da mi objasnis logiku iza ravne zemlje, pa bih te zamolio da mi ne postavljas pitanja, vec odgovaras, ako mozes. Znatizeljan sam.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Zasto nas lazu za oblik Zemlje? Koja im je namera?
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                          Zasto nas lazu za oblik Zemlje? Koja im je namera?
                          Nisi pratio na casu, da bi nas ubedili da smo mali i sitni i nebitni i da bi onda lakse manipulisali
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Nisi pratio na casu, da bi nas ubedili da smo mali i sitni i nebitni i da bi onda lakse manipulisali
                            Znao sam! Djubrad!
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Zemlja je kockasta.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Ne vodim raspravu o tome da li je zemlja ravna ili okrugla, vec hocu da mi objasnis logiku iza ravne zemlje, pa bih te zamolio da mi ne postavljas pitanja, vec odgovaras, ako mozes. Znatizeljan sam.
                                A, pa ja sam vodio raspravu o ravnoj zemlji. Nisam zeleo da te ubedjujem ili udovoljavam tvojoj potrebi za logikom.
                                Pokusao sam da ti objasnim ono sto sam citao/gledao, za dalja istrazivanja ces morati sam da se pocimas, ili da popricas sa nekim ravnozemljasem.

                                Comment

                                Working...
                                X