Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 61563 View Post
    Zavisi koju zenis
    Ako bih vec mogao da biram to bi bila neka preplanula juznoamerikanka(sa papirima),sto bi mozda bila i najpovoljnija opcija,pa da spojim lijepo i korisno.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Ako bih vec mogao da biram to bi bila neka preplanula juznoamerikanka(sa papirima),sto bi mozda bila i najpovoljnija opcija,pa da spojim lijepo i korisno.
      A to bi bilo idealno ,ili neka Dominikanka,i prodjes za dzabe sto kaze gospodin AP,samo da padne na Podgoricki sarm,a posle 5 godina ljubav moze i da utihne

      A moze verovatno neke dzanki za 5-10k vrv da se nadju,pa malo da rizikujes,ove ozbiljnije ja mislim da ide skuplje,Powerslave vrv zna,a bi mogao da pripomogne pa cak i da bude posrednik

      Verujem da Bane ne bi imao nikakvih problema po ovom pitanju ,cek bi vrv bio na slatkim mukama prilikom izbora
      Last edited by 61563; 09-11-17, 00:41.

      Comment


      • Originally posted by A P
        Mac sa dvije ostrice.
        Tri, cetri,... ko' zna koliko.
        Mozete proci i bez placanja, ali je pitanje sta dobijate za te pare.
        Pripazite se narocito onih ugovora gdje one placaju vama, ali opet ne nuzno - i tu je opet sve relativno.
        Nebi nista da preporucujem najbolje mi je da sutim.
        Naravno mora se bit maksimalno oprezan,ne zelim da me meksikanci svercuju preko granice u kesama.

        Comment


        • Originally posted by 61563 View Post
          Verujem da Bane ne bi imao nikakvih problema po ovom pitanju ,cek bi vrv bio na slatkim mukama prilikom izbora
          A dobro Banetu su sva vrata otvorena,on bi jos i debelo zaradio u tim kombinacijama.

          Comment


          • Svi troskovi oko zenidbe zbog papira ti izadju do 15 hiljada, jer osim sto placas njoj, moras platiti advokata koji ce sve to da lijepo zavrsi.
            Ja se slazem da su Latine stvarno prelijepe, ali od njih bas treba bjezati. Ok je da se pohvatas sa nekom i da joj se nikad vise ne javis sve vise od toga je ludost. Dominikanke su ubjedljivo najludje... to ce oci da ti izvadi za svaku sitnicu. Latine imaju manira malo manje od onih nasih iz PG Latine sa drzavljanstvom su Portorikanke i Kubanke. Brak sa Kubankom je obicno malo skuplji jer dobijas papire posle godinu dana(u ostalim slucajevima je to tri godine) Nekoliko mojih prijtelja je ozenjeno Latinama pa mi kukaju i placu svaki put kad ih vidim


            A sto se Floride tice... Ja sam navikao na podgoricke zege i na 45 stepeni, ali Florida je jos gora jer vlaga ubija... vlaznost vazduha 100% svaki dan na 30 i kusur stepeni(u toku zime) U toku ljeta ga nemas sto napolje izlazit jer uz svu tu vlaznost, temperatura je po 40 svaki dan... Znas kako to fino pada kad radis popodne i pod klimom si, pa iskocis napolje na 5-10 minuta da ispusis jedan a ono s e gori oko tebe Ubije te kap kad otvoris vrata.

            Dobre se pare zaradjuju ako si na pravom mjestu, ali je skupo zivljet tamo... jbg. Meni se nije svidjelo to sto su latinosi na svaki cosak. Izadjes nedje uvece.. ti i jos pet ljudi pricate engleski ostalo sve latini. Imas utisak da si negdje na Karibima(u negativnom smislu) Kubanci su bas najgori narod od svih.. imaju neke komplekse koji se jedino lijece samarcinom

            Ja sam otisao sa Floride posle 8 mjeseci.. nisam vise mogao da izdrzim sa tim narodima dolje. Non stop sam upadao u govna.. mozda je i do mene, ne znam.. Ima bas dosta nasih tamo.. vole ljudi kad ljeto traje 12 mjeseci godisnje

            Da zivim tamo, ne mogu... ali rado bi otisao na 2-3 nedelje da odmorim Ako mi iskoci ovaj posao idem dolje na 4 mjeseca, pa dako ovog puta bude lakse za podnijeti.

            Comment


            • A bio bi ja i Miki Maus u Orlandu ako treba,Kubanka samo godinu dana,zanimljivo to nisam znao teras me na razmisljanje Power,ne bi ja kukao sigurno,samo me strah malo da ona ne bi izdrzala godinu i da bi zbrisala

              Comment


              • Originally posted by 61563 View Post
                A bio bi ja i Miki Maus u Orlandu ako treba,Kubanka samo godinu dana,zanimljivo to nisam znao teras me na razmisljanje Power,ne bi ja kukao sigurno,samo me strah malo da ona ne bi izdrzala godinu i da bi zbrisala
                Pa jbg, dao si joj grdne pare da se uda za tebe... pa ako zbrise, ti si na gubitku jer nije bas da mozes da je tuzis i da dobijes pare nazad
                Niko ne kaze da morate da zivite zajedno. Uvijek ima nacina da se zaobidju pravila i da se prevari zakon i takozvana inspekcija. Ono, jbg neizbjezno je da se morate gledati nekoliko puta nedeljno...

                Pucaju momci pod pritiskom redovno. Kad rade dva posla da bi mogli da placaju tim zenama racune, kreditne kartice i ostalo, pa onda kod latina ne daj boze da kasnis par dana sa parama za neku glupost njihovu odma prijete razvodom, izbacuju stvari iz stana.. zovu bracu iz Bruklina kojih ima devetoro i tako te stvari. Nije to za svakoga... Ja na primjer ne bi mogao tako da zivim i da me bilo ko tako psihicki maltretira... ni tri minuta.. kakve crne tri godine.

                Vise puta sam sjeo nedje tako sa poznanicima i prijateljima pa ako nas je vise tu na okupu krenu ovi ozenjeni da pricaju i tu bas svasta mozes da cujes i onda te muka pripadne i od pomisli na takav "brak". Te price da se neke od njih zaljube u medjuvremenu i da taj brak pocne na nesto da lici... to su obicne bajke. Ipak, sve je do osobe. Neko spusti glavu, podvije rep i guli po dva posla svjestan da 20-30% primanja ide u sopstveni dzep a ostalo na zenu i racune i tako gura tri godine... a neko nema sanse da bi to mogao. Zato je uvijek bolje naci neku Amerikanku ili jos bolje neku iz Evrope koja ima drzavljanstvo jer je zivot sa njima mnogo laksi.. normalno i to zavisi od osobe.. moze biti vjestica ne bitno odakle je

                Ja sam se dobro upoznao sa kulturom tih latinosa jer nekoliko drugova, sa kojima se znam vec godinama, su latinosi pa sam tako imao prilika da upoznam cijelu jednu familiju... isao na neke rostilje, utakmice itd. Desavalo mi se da sam na bazenu sa 50 ljudi dje sam jedini bijelac i jedini koji ne prica spanski Pio nekakve njihove homemade alkoholne napitke od morskih plodova i cuda, isao po kuca na ruckove dje me povede drug i tu ti se oni raspricaju a ja sa babom gledam latino sapunice i pokusavam da joj objasnim da znam dosta o doticnim glumcima i serijama jer smo se i mi podigli uz njih

                E sad salu na stranu, kod latinosa su zene glavne i njihova je i prva i zadnja jer se rasprava ni ne zapocinje sa njima. Tu se zna hijerarhija i sjedi dje si. Tata mog druga je igrajuci bejzbol u MLB-u za 15 godina zaradio fine pare i pametnim ulaganjima po Dominikanskoj Republici napravio milione, pa da vidis kako cuti dok mu zena pametuje I svi mi oni govorili da bjezim sto dalje od latina jer se one tako podignu da su navikle da su glavne i ko si ti da njih mijenjas i da ti postavljas pravila cak i u normalnom braku a mozes mislit toga pakla kad se uzmes sa nekom od njih zbog papira jer se vi ne poznajete uopste i dje je to samo biznis da ti dobijes papire a da njoj zivot bude laksi nekoliko godina jer ces tebe da muze a ne mora ni da te poljubi

                Makedonci i Bugari su za te brakove najveci majstori.. mada oni i generalno kad dodju odje rade od jutra do mraka i samo cuvaju pare pa za dvije godine srede zivot, dok budale kao ja i posle skoro cetiri prave iste greske Ja se i dalje drkam sa vizama i sa advokatom svako malo jer odbijam da se zenim zbog papira pa cu ovako dok bude islo... ako se budeem zenio sigurno necu placati za to.. ne zurim nidje, jos sam mlad

                ... nego sto sam mislio za Makedonce da pomenem, oni cim dodju ovamo preko Work and Travel programa, rade mjesec-dva, izvade licnu i vozacku i odma se ide za Cikago da se vozi kamion. U medjuvremenu se oproste od drustvenog zivota, tusiraju se po truck-stopovima, spavaju/zive u kamionu i ljude mogu da vide samo kroz prozor, na pumpi ili na ekranu. Veci dio para koje zarade vozeci kamion uzduz i porpijeko Amerike 5-6 dana nedeljno, ide na otplatu dugova u koje su se uvalili da bi dosli do kamiona i licence(na stranu sto ih stalno j*bu dispeceri i sto cesce vidjaju mehanicara i servisera nego druga sa kojim dijele stan gdje spavaju jednom nedeljno)... dio tih primanja ide u fond za zenidbu. Makedoske veze po Cikagu i Nju Dzerziju su nevjerovatne tako da se dobrovoljne zene nalaze za cas. E kad se ozene, oni vec nemaju toliko problema sa tim zenama jer nisu latine i jer se i onako ne gledaju cesto sa njima jer su uglavnom u kamionu. Posle pola godine braka dobiju green card i onda ih boli ona stvar pa preostale dvije ipo godine braka padaju jos lakse kad se GC obezbijedi.

                Drustveni zivot kamiondzije se svodi na odlazak u "diskoteku" jednom nedeljno gdje su sve nasi ljudi i dje ide ziva muzika koju prati rajski glas kafanske pevaljke. Te diskoteke su uglavnom solidni restorani u toku nedelje koji se petkom i subotom uvece pretvaraju u kafanski cirkus dje sve te isfrustrirane kamiondzije obuku svoje najbolje odijelo, nabace zlatni krst od 2 kila oko vrata i dodju tu da se izdivljaju i izvicu, polome po koju flasu i casu i da se nakon fajronta pobiju na parkingu restorana prije nego sto se razidju jer ih ceka pet dana limenke(kamiona).

                Imao sam prilike da prisistvujem jednom takvom cirkusu kad sam bio u Cikagu, ali sam napustio posle nepunih sat vremena jer nisam mogao da izdrzim taj spektakl... Usao, popio dva piva dok ne spreme hranu i odlucio da je ipak ljepse pojesti te cevape u stanu nego gledati paradu kamiondzija

                Tako da, ako igrom slucaja ne upoznas neku finu curu koja bi da ti pomogne i ucini uslugu, u vecini slucajeva sve se svodi na dvije opcije ili latina i pakao od "braka" ili makedonska veza za brak i zivot u kamionu Pa vagaj sta ti vise odgovara.

                Naravno, postoji i ona treca opcija ali o tome bas malo znam jer ljudi koji to izaberu uglavnom ne pricaju o tome Dakle, koliko sam saznao od jedne budale odavde... postoje sajtovi na kojima mladi momci iz inostransva u potrazi za boljim zivotom upoznaju babuskere iz Amerike koje bi se udale za njih drage volje u zamjenu za sve usluge koje mladi momak moze da im pruzi u bracnom zivotu Kao sto rekoh, znam samo jednog a on nece da prica tako da ne znam nista detaljnije oko tih ugovora i dogovora sa babama i kako to ide
                Last edited by powerslave; 09-11-17, 07:58.

                Comment


                • Bane da ode u tu Ameriku, direktno bi se uvalio u porodicu Karadashi... Ona mala najmlađa je čudo! Mada se tamo ne zna ko koga... Što bi mi i odgovaralo.

                  "I love to speak with Leonard
                  He’s a sportsman and a shepherd
                  He’s a lazy bastard
                  Living in a suit ."
                  Leonard Cohen

                  Comment


                  • Slejvara, odvajaj pasuse. Mrzi me da ti citam ovaj poslednji kilometarski post, a zeleo bih.

                    Comment


                    • Par drugara je zapalilo za Ameriku na istu foru - plate kod privatnika potvrdu o povredama, neciji rentgen snimak i preko bare podnesu zahtev za azil jer su navodno biseksualci koji trpe naselje u Srbiji. Procedura traje 2-3 godine, a eventualna zalba jos oko 1-2. Ako ih odbiju imace novac da se ozene, ali očekuju da dobiju azil.

                      Njih bas i briga sto bi to znacilo da nema nazad 5 ili 10 godina, kao da bi se i vracali uopste.

                      By the way, iskustva koja sam cuo je da su za zenidbe najgore nase gore list. Na Floridi ih ima, Orlando, Holivud, Majami, stalno traze pare za ovo ili ono i prete razvodom.

                      Comment


                      • Nikad u tu terorističku zemlju, najveće zlo na svijetu.
                        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                        Comment


                        • Svi se muce pod kapom nebeskom da im bude bolje i svako ima neku muku...ali ovaj ce ovde da nas unisti totalno...
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Powerslave View Post
                            Pa jbg, dao si joj grdne pare da se uda za tebe... pa ako zbrise, ti si na gubitku jer nije bas da mozes da je tuzis i da dobijes pare nazad
                            Niko ne kaze da morate da zivite zajedno. Uvijek ima nacina da se zaobidju pravila i da se prevari zakon i takozvana inspekcija. Ono, jbg neizbjezno je da se morate gledati nekoliko puta nedeljno...

                            Pucaju momci pod pritiskom redovno. Kad rade dva posla da bi mogli da placaju tim zenama racune, kreditne kartice i ostalo, pa onda kod latina ne daj boze da kasnis par dana sa parama za neku glupost njihovu odma prijete razvodom, izbacuju stvari iz stana.. zovu bracu iz Bruklina kojih ima devetoro i tako te stvari. Nije to za svakoga... Ja na primjer ne bi mogao tako da zivim i da me bilo ko tako psihicki maltretira... ni tri minuta.. kakve crne tri godine.

                            Vise puta sam sjeo nedje tako sa poznanicima i prijateljima pa ako nas je vise tu na okupu krenu ovi ozenjeni da pricaju i tu bas svasta mozes da cujes i onda te muka pripadne i od pomisli na takav "brak". Te price da se neke od njih zaljube u medjuvremenu i da taj brak pocne na nesto da lici... to su obicne bajke. Ipak, sve je do osobe. Neko spusti glavu, podvije rep i guli po dva posla svjestan da 20-30% primanja ide u sopstveni dzep a ostalo na zenu i racune i tako gura tri godine... a neko nema sanse da bi to mogao. Zato je uvijek bolje naci neku Amerikanku ili jos bolje neku iz Evrope koja ima drzavljanstvo jer je zivot sa njima mnogo laksi.. normalno i to zavisi od osobe.. moze biti vjestica ne bitno odakle je

                            Ja sam se dobro upoznao sa kulturom tih latinosa jer nekoliko drugova, sa kojima se znam vec godinama, su latinosi pa sam tako imao prilika da upoznam cijelu jednu familiju... isao na neke rostilje, utakmice itd. Desavalo mi se da sam na bazenu sa 50 ljudi dje sam jedini bijelac i jedini koji ne prica spanski Pio nekakve njihove homemade alkoholne napitke od morskih plodova i cuda, isao po kuca na ruckove dje me povede drug i tu ti se oni raspricaju a ja sa babom gledam latino sapunice i pokusavam da joj objasnim da znam dosta o doticnim glumcima i serijama jer smo se i mi podigli uz njih

                            E sad salu na stranu, kod latinosa su zene glavne i njihova je i prva i zadnja jer se rasprava ni ne zapocinje sa njima. Tu se zna hijerarhija i sjedi dje si. Tata mog druga je igrajuci bejzbol u MLB-u za 15 godina zaradio fine pare i pametnim ulaganjima po Dominikanskoj Republici napravio milione, pa da vidis kako cuti dok mu zena pametuje I svi mi oni govorili da bjezim sto dalje od latina jer se one tako podignu da su navikle da su glavne i ko si ti da njih mijenjas i da ti postavljas pravila cak i u normalnom braku a mozes mislit toga pakla kad se uzmes sa nekom od njih zbog papira jer se vi ne poznajete uopste i dje je to samo biznis da ti dobijes papire a da njoj zivot bude laksi nekoliko godina jer ces tebe da muze a ne mora ni da te poljubi

                            Makedonci i Bugari su za te brakove najveci majstori.. mada oni i generalno kad dodju odje rade od jutra do mraka i samo cuvaju pare pa za dvije godine srede zivot, dok budale kao ja i posle skoro cetiri prave iste greske Ja se i dalje drkam sa vizama i sa advokatom svako malo jer odbijam da se zenim zbog papira pa cu ovako dok bude islo... ako se budeem zenio sigurno necu placati za to.. ne zurim nidje, jos sam mlad

                            ... nego sto sam mislio za Makedonce da pomenem, oni cim dodju ovamo preko Work and Travel programa, rade mjesec-dva, izvade licnu i vozacku i odma se ide za Cikago da se vozi kamion. U medjuvremenu se oproste od drustvenog zivota, tusiraju se po truck-stopovima, spavaju/zive u kamionu i ljude mogu da vide samo kroz prozor, na pumpi ili na ekranu. Veci dio para koje zarade vozeci kamion uzduz i porpijeko Amerike 5-6 dana nedeljno, ide na otplatu dugova u koje su se uvalili da bi dosli do kamiona i licence(na stranu sto ih stalno j*bu dispeceri i sto cesce vidjaju mehanicara i servisera nego druga sa kojim dijele stan gdje spavaju jednom nedeljno)... dio tih primanja ide u fond za zenidbu. Makedoske veze po Cikagu i Nju Dzerziju su nevjerovatne tako da se dobrovoljne zene nalaze za cas. E kad se ozene, oni vec nemaju toliko problema sa tim zenama jer nisu latine i jer se i onako ne gledaju cesto sa njima jer su uglavnom u kamionu. Posle pola godine braka dobiju green card i onda ih boli ona stvar pa preostale dvije ipo godine braka padaju jos lakse kad se GC obezbijedi.

                            Drustveni zivot kamiondzije se svodi na odlazak u "diskoteku" jednom nedeljno gdje su sve nasi ljudi i dje ide ziva muzika koju prati rajski glas kafanske pevaljke. Te diskoteke su uglavnom solidni restorani u toku nedelje koji se petkom i subotom uvece pretvaraju u kafanski cirkus dje sve te isfrustrirane kamiondzije obuku svoje najbolje odijelo, nabace zlatni krst od 2 kila oko vrata i dodju tu da se izdivljaju i izvicu, polome po koju flasu i casu i da se nakon fajronta pobiju na parkingu restorana prije nego sto se razidju jer ih ceka pet dana limenke(kamiona).

                            Imao sam prilike da prisistvujem jednom takvom cirkusu kad sam bio u Cikagu, ali sam napustio posle nepunih sat vremena jer nisam mogao da izdrzim taj spektakl... Usao, popio dva piva dok ne spreme hranu i odlucio da je ipak ljepse pojesti te cevape u stanu nego gledati paradu kamiondzija

                            Tako da, ako igrom slucaja ne upoznas neku finu curu koja bi da ti pomogne i ucini uslugu, u vecini slucajeva sve se svodi na dvije opcije ili latina i pakao od "braka" ili makedonska veza za brak i zivot u kamionu Pa vagaj sta ti vise odgovara.

                            Naravno, postoji i ona treca opcija ali o tome bas malo znam jer ljudi koji to izaberu uglavnom ne pricaju o tome Dakle, koliko sam saznao od jedne budale odavde... postoje sajtovi na kojima mladi momci iz inostransva u potrazi za boljim zivotom upoznaju babuskere iz Amerike koje bi se udale za njih drage volje u zamjenu za sve usluge koje mladi momak moze da im pruzi u bracnom zivotu Kao sto rekoh, znam samo jednog a on nece da prica tako da ne znam nista detaljnije oko tih ugovora i dogovora sa babama i kako to ide
                            Kralj si ...nista onda na lutriju za zelenu kartu,znam pricu za kamiondzije cak i znam jednog koji vozio al samo da zaradi novac pa se vratio, 6 meseci ,i to je pakao nikad to ne bih radio,a znam i decka bio prosle godine u Majamiju,u potrazi za zenom ,samo za papire,cak se ovde razveo zbog toga,nasao neki posao debilan vozio turiste u ne znam cemu.Izdrzao 6 meseci ,i vratio se nece vise da pokusava,sve iz cilja da ode odavde, jer je vec pa jedno 6 godina sa regularnom diplomom ,bez posla,a nije neki sklon muvanju i kombinacijama i smucila mu Srbija i ne vidi ovde perspektivu vise

                            Comment


                            • Spoiler


                              ovako se vozi kruzni tok

                              Comment


                              • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                                Nisam
                                Krenuo nesto da radim nakon sto klopam, ali dok klopam setih se vas.

                                Zasto bih trebao? Stucam samo kad me Paric uzima u usta.
                                Nisi te srece vec dobrih godinu-dve, jer ja vise nisam taoc svojih roditelja, vise nisam njihov rob i sto je najbitnije vise nisam isfrustrirani(i siromasni) srednjoskolac/student jer me veoma malo ljudi dotice. Mnogo je lepse kada si u nekom svom svetu i kada trosis zivce samo na osobe za koje ti smatras da vrede. Nemam vremena, ne zelim da se bavim njima, a ponajmanje da se na nekog izdrkavam kao sto sam radio na tebi i na jos par ljudi jer nisam mogao da se zaustavim. U svom sam nekom svetu, posvecujem vreme stvarima kojima nisam mogao jer bi se to iz prizme mojih roditelja shvatalo to sto radim da se zajebavam i da nisam posvecen ucenju.Lep je osecaj kada radis, zaradjujes svoje pare i u nekoj meri imas vecu slobodu i manje zavisis od drugih. Ja za ovih godinu dana procitao vise knjiga nego tokom cele srednje skole i faksa, pa ti vidi koliko sam bio sputavan.

                                U medjuvremenu sam i promenio opstinu, a Beogradjanin sam dobrih godinu i po dana.

                                Comment

                                Working...
                                X