Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mnogi su pokusavali da promene svet spolja i niko nije uspeo.
    I dalje postoje velika patnja, nepravda, glad, siromastvo, nemir, ubistva, silovanja, grozne stvari.
    U nasu realnost dospevaju samo slucajevi koje mi vidimo ili cujemo i samo o njima brinemo, kao da su to jedine stvari na svetu za koje treba brinuti. A ustvari, takvih stvari ima beskonacno mnogo.

    Sta bi bilo kada bismo brinuli za svakog prosjaka koji nema hleb, svakog psa koji zimi nema skloniste, svaku antilopu koju pojede lav, svakog lava koji umre od gladi, svaku od milion ribica koje pojede kit.

    Da li je ispravno da brinemo samo o stvarima koje se ticu nas i koje dospevaju u nas um, odbacujuci bezbroj drugih nepravednih stvari, samo iz razloga jer ih nismo svesni? Da li smo u svakom trenutku svesni svakog preminulog novorodjenceta i da li o svakom brinemo? Ne, brinemo samo o onom o kome smo culi ili videli.

    Ali tesko je to razumeti i razumem ljude koji ne uspevaju da se odupru tim nagonima.

    Comment


    • Sve si u pravu limune.

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Dakle o čemu tačno pričamo ovde beše?

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Eto, bolje da čitaju Musoa..

          Nego...

          Bio Nick Cave u Bg, niko da se pohvali da je išao na koncert cccc

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment


          • Za li neko gde moze da se vidi ceo snimak ovoga?
            Isecen je bas kad je bilo najuzbudljivije, navodno ju je izbacio iz autobusa, bacio na beton i krenuo da udara pesnicama. A ona nesto plakala itd.

            Comment


            • Olja evo ti je cuvena "kineska ambasada" gde su svecano otvoreni sanducici, nema slike sa druge strane jer nema ulica tamo al cu probati da ti slikam neki dan kad budem tuda prolazio.

              https://www.google.rs/maps/@44.43665...2!8i6656?hl=en

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Dakle o čemu tačno pričamo ovde beše?

                Drustvena dekadencija je opste prisutna svuda u svetu i od toga se tesko moze pobeci. Nije Srbija izmislila rijaliti, to je kod nas doslo.

                Skoro sam slusao jednog mladog rusa na jednom IT panelu. Bio je jako kratak i rekao je, sta se vi zalite, mi strahujemo svaki dan da ce nasa vlada pokrenuti treci svetski rat. Nije ovde dobro, al ne cvetaju ruze ni van.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Je l se neko razumije u satove?
                  Dobih danas

                  IMG_20171101_181722.jpg

                  IMG_20171101_181704.jpg

                  "I love to speak with Leonard
                  He’s a sportsman and a shepherd
                  He’s a lazy bastard
                  Living in a suit ."
                  Leonard Cohen

                  Comment


                  • Niko ne komentarise bijedan potez koji je napravio Kevin Spacey. Bajo moj, svi smo mi znali i onako da si derpe... sad korisiti "izlazak" da se skrene prica sa cinjenice da je napao dijete od 14 godina. A taj sigurno nije bio jedini.. piiih ogadio mi se covjek.

                    Comment


                    • Imaš u Filmovima i serijama odg... ali bez sumnje da je u najmanju ruku otvorena Pandorina kutija... šta je ovo koji...

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by bici View Post
                        Drustvena dekadencija je opste prisutna svuda u svetu i od toga se tesko moze pobeci. Nije Srbija izmislila rijaliti, to je kod nas doslo.

                        Skoro sam slusao jednog mladog rusa na jednom IT panelu. Bio je jako kratak i rekao je, sta se vi zalite, mi strahujemo svaki dan da ce nasa vlada pokrenuti treci svetski rat. Nije ovde dobro, al ne cvetaju ruze ni van.
                        Dekadencija je svuda u svim sferama društva i života naših jadnih, pa i tamo preko naravno. Samo tamo se zna neki red, uvek se znao, pa je i taj život mnooggoo lakši.. pričaju ljudi.
                        Ne mislim na Rusiju, već Sakandinaviju, recimo
                        Ne smetaju meni rijaliti, starlete, vlogerke.. i ostale društvene devijacije... već što mi se to nameće kao najprihvatljiviji stil i način tog istog mog jednog i jedinog života, agresivno i beskrupulozno, kao nešto što je normalno i možda obavezno, jer i pored svega toga neki se čude i tobož mi se podsmevaju što ne znam pevaljke ili nisma čula za njih... eeee ali to je sve zbog onog mog mikrosveta. Hvala mu.

                        A vidiš šta se sve dešava poslednjih godina, svuda... i opet ono što ponavaljam... propadamo kao civilizacija sigurno... to je neminovno, vrhunac smo dosegli odavno, možda ne za naših života (jedino ako nekome ne padne na pamet da stisne ono crveno dugmence),ali postepeno sigurno.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Dekadencija je svuda u svim sferama društva i života naših jadnih, pa i tamo preko naravno. Samo tamo se zna neki red, uvek se znao, pa je i taj život mnooggoo lakši.. pričaju ljudi.
                          Ne mislim na Rusiju, već Sakndinaviju, recimo
                          Ne smetaju meni rijaliti, starlete, vlogerke.. i ostale društvene devijacije... već što mi se to nameće kao najprihvatljiviji stil i način tog istog mog jednog i jedinog života, agresivno i beskrupulozno, kao nešto što je normalno i možda obavezno, jer i pored svega toga neki se čude i tobož mi se podsmevaju što ne znam pevaljke ili nisma čula za njih... eeee ali to je sve zbog onog mog mikrosveta. Hvala mu.

                          A vidiš šta se sve dešava poslednjih godina, svuda... i opet ono što ponavaljam... propadamo kao civilizacija sigurno... to je neminovno, vrhunac smo dosegli odavno, možda ne za naših života (jedino ako nekome ne padne na pamet da stisne ono crveno dugmence),ali postepeno sigurno.
                          Eh, ono crveno dugmence je najsigurniji nacin da se takve stvari isprave.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Bez crvenih dugmića molim...nisam preper a opet me plašite
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Bez crvenih dugmića molim...nisam preper a opet me plašite
                              Komso - kod mene rakije i suvog mesa za 3 godine. Pretecemo!
                              PS: A i "Vukovi sa Avale" ce biti Sampion EL u tom slucaju.
                              Last edited by kronostime; 02-11-17, 13:54.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Komso - kod mene rakije i suvog mesa za 3 godine. Pretecemo!
                                PS: A i "Vukovi sa Avale" ce biti Sampion EL u tom slucaju.
                                Pa onda

                                da se vratim porocima Avale
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X