Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako život smatraš trgovinom, apropo belog i crnog hleba...ako kreneš malo dublje iz "plićaka" sigurno ćeš shvatiti da pre belog i crnog hleba, postoji brašno od koga se hleb pravi, žito od kojeg se melje brašno, zemlja u kojoj se seje žito itd...itd...itd.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Ko smo mi? Pa valjda oni koji su bili (i još su) nečija deca, oni koji vaspitavaju, neguju, strepe...oni koji žele ili ne žele to dete.
      Nekada odlučuju i "hormoni" ali slažem se sa Lakijem, svako ima izbor, svako donosi odluku sa kojom uzgred živi ceo život.
      Nikada ne možeš znati da li je odluka koju si doneo najbolja, ali bilo koja odluka je bolja od stihije (o kom god se problemu rađa dilema i traži rešenje).
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Constantin View Post
        Ako život smatraš trgovinom, apropo belog i crnog hleba...ako kreneš malo dublje iz "plićaka" sigurno ćeš shvatiti da pre belog i crnog hleba, postoji brašno od koga se hleb pravi, žito od kojeg se melje brašno, zemlja u kojoj se seje žito itd...itd...itd.
        Ne razumem iz kog dela mog posta si shvatio da ja zivot shvatam trgovinom, i ne razumem o kakvom "plicaku" govoris?

        Edit: Ganac, da svako ima pravo na svoju odluku, tu nema zbora. Samo taj neko ipak treba da razmisli da li moze sa tom odlukom da zivi citav svoj zivot. Ili jos bolje, da napravi pravu odluku pre nego sto napravi dete, a ne onda kada je ono vec tu. I tu treba izbeci "stihiju hormona" i ukljuciti malo razuma.
        Last edited by Carcosa; 20-10-17, 11:18.
        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

        Comment


        • Нисам био у земљи неко време, нисам могао да одговорим свима, због тога ћете ми опростити.
          Неки не би ни добили одговор, јер на глупости у принципу не одговарам.

          Зарад истине, прескочићу одговорност према овом принципу, те ћу одговорити на најбездушнији пост који сам прочитао у свом веку.

          Originally posted by Laki21 View Post
          Ali šta tebe boli ona stvar hoće li neko imati decu ili ne? (Ja imam, da ne bilo zabune.)

          Neko jeste za roditelja, neko nije, a ničeš strašnijeg od donošenja na svet deteta koje neće biti voljeno i željeno. Osuditi neko biće da raste bez ljubavi, bez pažnje, brige, razumevanja, neuporedivo je gore od odluke da se nema dete.

          Допустићеш ми да ти се, у сврху изношења истине, обратим твојим примитивним малоговором - глуп си "као она ствар".

          Покушај да употребиш оно у чему си дефицитаран па испљуни како си извео такав интелектуално конгломератски закључак да мене интересује хоће ли или неће неко имати децу?

          Истина је да сам у свом одговору покушао да упутим на чињеницу да нико не може да да себи право да може да одлучује у име детета које се није родило.
          Не верујем да си начитан (иако ћеш ти тврдити да јеси, што ти нимало неће помоћи), па ћу те шокирати податком да је плод који је зачет истог момента кад сперматозоид оплоди јајну ћелију жив. Покушај да се оправда убиство нерођеног детета, твог детета, је чист сатанизам.

          Нисам глуп, па да не знам да постоје компликације, када је неопходно за живот мајке да се тако нешто учини. И то на њену одговорност. Таквих случајева нажалост има, али нису ни у проценту статистичке грешке.

          За остале који одобравају чедоуморство, претпоставља се, а сигурно је близу истини, да је легално изведен тек сваки осми абортус.
          Све да је и сваки други. Па и да је на два један сакривен, опет је цифра трагична. Поготово за наш народ који нестаје.

          Такође, Србија је на првом месту по броју чедоуморстава у Европи.
          Да смо највећи несој, да убијамо и силујемо жене на сваком кораку, и сваког дана, како нељуди покушавају да нас представе, не постоји оправдање.

          Дакле, нељуду, несоју, нечовеку, бездушниче, не поставља се једначина да ли неко жели да има дете или не, већ како ће да живи са сазнањем да га је свесно и вољно убио.

          Пошто си неначитан, душевно и морално скроман, објаснићу ти ја.
          Ако неко жели или не жели да има децу, то се не решава чедоморством.
          Већ коришћењем заштитног средства, кој се зове кондом.
          Ако си већ глуп "као она ствар", па га не користиш, зашто онда убијаш дете које јадно није криво и не може да се одбрани?

          Ово је реторичко питање и не изискује одговор.
          Што је срећа по тебе, јер не би умео да објасниш необјашњиво.


          Такође, гледе Митрополита Амфилохија. Изнео је потпуно тачан податак.
          Крив је он који је рекао истину, а не жене које су намерно вршиле побачаје.

          Лицемерје у пуном сјају.

          Comment


          • Nemojte se svađati, sve može lepo da se kaže -.-

            Evo ovi ljudi "rade" na natalitetu...

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Samo da prokomentarišem par stavki kod mr.Golda.
              Čedomorstvo je ubistvo deteta prilikom porodjaja ili neposredno posle istog. Čedomorstvo može da izvrši samo majka deteta.Tako da znam da čedomorstvo zvuči jako ali ipak nema veze sa nasilnim prekidima trudnoće.
              Isto kao što zvuči jako Amfilohijevo poredjenje abortusa za ubistvima zlikovaca. Isto kao što zvuči izjava da je hrišćanska crkva kroz istoriju odgovorna za više ubistava od svih ovih zajedno.
              Mislim, zvuči ali šuplje.

              Comment


              • Slazem se sa Mr. Gold.
                Ne vidim razliku izmedju ubijanja nerodjenog i rodjenog deteta, oba su ziva bica o cijim zivotima ne treba roditelj da se pita.
                Buduci da nerodjeno dete tezi ka tome da bude rodjeno, reklo bi se da mu je urodjena zelja za zivotom (kao i kod svakog drugog bica), a abortus je nista drugo do brutalno lisavanje slobode zivog bica i njegove osnovne zelje i potrebe - da zivi.

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                    Kakvo glupo generalizovanje i spinovanje.
                    Ocigledno da je covek placen da na humoristicki nacin opravda satanisticke cinove.

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      Kakvo glupo generalizovanje i spinovanje.
                      Ocigledno da je covek placen da na humoristicki nacin opravda satanisticke cinove.
                      Kad kažeš ovako nešto za Carlina, promašio si ceo fudbal, gol, stadion...

                      Comment


                      • Originally posted by Carcosa View Post
                        Ne razumem ?
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Originally posted by Clash View Post
                          Kad kažeš ovako nešto za Carlina, promašio si ceo fudbal, gol, stadion...
                          Potpuno je nebitno ko je covek.
                          Minut slusanja njegovog govora mi je bilo dovoljno da zakljucim da nije posten, svestan, miran u sebi.
                          Propagira cinove i nacin razmisljanja koji ne doprinosi osvescavanju mase, vec suprotno, opravdava cinove koji su suprotnost zivotu. E sad, pitanje je da li je on stvarno nesvestan toga ili je placen da to prica, u svakom slucaju ima iskrivljen pogled na realnost.

                          Comment


                          • Originally posted by limun View Post
                            Potpuno je nebitno ko je covek.
                            Minut slusanja njegovog govora mi je bilo dovoljno da zakljucim da nije posten, svestan, miran u sebi.
                            Propagira cinove i nacin razmisljanja koji ne doprinosi osvescavanju mase, vec suprotno, opravdava cinove koji su suprotnost zivotu. E sad, pitanje je da li je on stvarno nesvestan toga ili je placen da to prica, u svakom slucaju ima iskrivljen pogled na realnost.
                            Onda ok.

                            Comment


                            • U tom slucaju, samo za tebe brate limune.

                              Comment


                              • Hvala ti, brate, Seoski Terminatore.
                                Ziveo George Carlin.

                                Comment

                                Working...
                                X