Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Klasicni attention whore, podvrsta "al sam poseban i megacar"

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Pa sa računara koji vrv nije stalno uz njega...recimo
      A slika telefon sa onog bačenog telefona - više piksela

      Comment


      • Originally posted by Clash View Post
        Klasicni attention whore, podvrsta "al sam poseban i megacar"
        Otprilike tako nesto
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ne znam...sa fotoaparata Nikon...

          Urušavate čoveku smisao i meni ideju najlkaše je osuđivati ono što ne razumemo i neodobravamo
          Last edited by miloolja; 10-10-17, 21:07.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Clash View Post
            Klasicni attention whore, podvrsta "al sam poseban i megacar"
            Je l ovo bilo meni?

            "I love to speak with Leonard
            He’s a sportsman and a shepherd
            He’s a lazy bastard
            Living in a suit ."
            Leonard Cohen

            Comment


            • Originally posted by Bane je View Post
              Je l ovo bilo meni?
              Nije bre tebi, nego onom liku sto je obrisao tviter i fb i to javlja preko tvitera
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Hahhahaah Bane
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Bane je View Post
                  Je l ovo bilo meni?
                  Oklen tebi covece?! Onom nesretniku sto je brisao drustvene mreze pa nas onda obavestava o tome preko drustvenih mreza.

                  Comment


                  • Aha... Pošto je Bane Božansko biće, a ne tamo neki megacar..
                    Ma ja sam Svemir!!

                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • Izvini, Boze, ali Svemir je bio najbolji semenkar u mom bivsem kraju.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by limun View Post
                        @canarian
                        Jel imas da mi kazes konkretno oko cega se tu ne slazes ili samo da ti "lici na Jehovine svedoke"?
                        Shvatam te da nista od toga ne razumes, i okej je ako si se pronasao uvredjenim, ali ja nisam imao nameru nista da propagiram. Sve je pocelo tako sto je Laki21 krenuo sa pricom o vernicima. Nisam ja sam nista nametao.

                        I zasto da kazem da je to po Budizmu kada nije tako? Nije ni po Hriscanstvu ni po Hinduizmu, ni po kakvoj religiji. Moguce je da tu i tamo ima slicnosti sa nekom od religija, ali ja za to nisam kriv.
                        Moje ucenje nema veze ni sa jednom religijom, tako da nemam sta da propagiram niti imam bilo kakve koristi od te price.


                        Ja sam prvi protiv bilo kakvih podela. Da si lepo procitao to sto sam pisao, razumeo bi.
                        Uvek kad neko kaze nesto protiv ljudi koji nesto propovedaju javi se ono ne razumes ti to, pitaj da ti pojasnim. Kada sam rekao da sam protiv propagiranja bilo kakvih nacina razmisljanja, religija, ideologija i ucenja, mislio sam, dakako i na ona licna. Cak i ljudi koji pripadaju jednoj religiji razlicito tumace te spise. Uvek je licno u pitanju.

                        A kako nije propagiranje ako pises ovo:

                        Cinjenica je da ateisti ne mogu da imaju miran um, a to je zbog neznanja o sebi.
                        A sta je prepreka do saznanja? Ego.
                        Kada bi prisao coveku i rekao mu "Ej, cekaj, vidi ovo, tvoj zivot je ceo bio iluzija, sve sto si mislio je pogresno, dopusti mi da ti objasnim", sta bi se desilo?
                        Covek bi se branio na sve moguce nacine, ne bi nikako mogao da prihvati da je ceo zivot bio laz.
                        Jer ko je onda ON? Ako, nekim slucajem, prihvati da je njegovo svo znanje ustvari obmana uma, sta ostaje od njega? Sve sto je ikada razmisljao pada u vodu. Ne ostaje nista od "njega". Ni po koju cenu nece dozvoliti da se to desi.
                        Da se odrekne svega sto je mislio da jeste i dopusti svome sopstvu da bude.
                        Tim cinom vladavina nemirnog uma prestaje i sopstvo ga preuzima i koristi kao svoj instrument, radeci zajedno u skladu i miru.
                        Bez razmisljanja, analiziranja, trazenja logike u svemu i svacemu, zivi perfektan spokojan zivot najfinijeg balansa koji je izvan svakog uma, izvan svakog objasnjenja. Zivi punom energijom date od beskonacnog zivota.
                        Bog, Svevisnji, Izvor, Beskonacnost, Bice, Zivot, nazovite ga kako hocete, to je isti pojam o kojem pricam i koji se moze doziveti jedino van (bez) uma, a kad se jednom dozivi, vise se ne zaboravlja. To je prosvetljenje.
                        Preporucujem ti da pogledas ovaj video (nadam se da razumes dobro engleski), jer bas fino objasnjeno i shvatljivo za ljude koje nikad to nije interesovalo.
                        Mozes i ostale njegove stvari da pogledas, covek je dosta prosvetljen i prica sasvim razumno i razgovetno, drzi paznju.
                        Problem je sto smatras da je Bog nesto sto je odvojeno od tebe. Boga zamisljas kao da je neki oblik, licnost, um, ili sta vec. Kako god si ga zamislio, nije to, jer ne moze da se zamisli.
                        Kada bi bio zeljan da saznas, istrazio bi vise i saznao bi.
                        Prvi citat govori da je nesto cinjenica. Drugi da je svo znanje u stvari obmana. Cetvrti, peti i sesti su jos interesantniji. Cetvrti i sesti govori o nekom Bogu, odnosno pojmu Boga, ali tu nema ja smatram, mozda je ili tako neke postapalice. Isto bi bilo kao da neko pise da je Alah jedini Bog i da je Muhamed njegov prorok. To je propagiranje neke ideje, pri cemu je prisustvo objektivnosti manje sto je govornik samouvereniji. Govornik zna i nastupa kao da je ucitelj.

                        U petom citatu se propagira neki govornik, koji je uz to jos i "prosvetljen". Pa sta sad, da neko drugi dodje i preporuci ljudima da slusaju sta papa ima da kaze ili patrijarh? Nadam se da ce moderacija ovde staviti tacku. Razumem da svako moze da iskaze neki stav, ali ne moze da preporucuje "istine", "puteve", "prosvetljenost" i slicne termine koji nicim nisu potkrepljeni osim samouverenoscu onog ko pise te stvari.
                        Last edited by blond; 10-10-17, 23:04.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Imas pravo, los pristup sam imao.
                          Kada pokusam da zamislim sebe iz tvog ugla, stvarno bi moglo da zvuci kao nametanje nekakve religije, ili cega vec.

                          Posebno sam pogresio jer sam te stvari pisao na sportskom forumu.

                          Neretko me diskusija na tu temu ponese jer imam veliku zelju da podelim svoje iskustvo (sto je po svemu sudeci nemoguce), a to je uvek kontraproduktivno jer budem etiketiran kao sektas, ludak, prodavac magle.

                          Znaj da sam to pisao iz najbolje namere, da nisam imao skrivenih motiva i da ne sirim nikakvu propagandu.

                          Ako modovi smatraju da je bolje obrisati te postove, neka obrisu, necu imati nista protiv.

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Izvini, Boze, ali Svemir je bio najbolji semenkar u mom bivsem kraju.
                            Ja sam imao Kosmosa!!!!
                            A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                            Comment


                            • Originally posted by limun View Post
                              Imas pravo, los pristup sam imao.
                              Kada pokusam da zamislim sebe iz tvog ugla, stvarno bi moglo da zvuci kao nametanje nekakve religije, ili cega vec.

                              Posebno sam pogresio jer sam te stvari pisao na sportskom forumu.

                              Neretko me diskusija na tu temu ponese jer imam veliku zelju da podelim svoje iskustvo (sto je po svemu sudeci nemoguce), a to je uvek kontraproduktivno jer budem etiketiran kao sektas, ludak, prodavac magle.

                              Znaj da sam to pisao iz najbolje namere, da nisam imao skrivenih motiva i da ne sirim nikakvu propagandu.

                              Ako modovi smatraju da je bolje obrisati te postove, neka obrisu, necu imati nista protiv.
                              Ok, ovo je prvi put da citam da neko na forumu misli da je pogresio/nije u pravu.
                              A posebno mi se svidja ovo zamisljanje sebe iz tudjeg ugla. Malo ko to radi.

                              Izvinjavam se na nesto grubljem tonu. Imao sam iskustva sa gomilom ljudi koji forume shvataju kao sredstvo za sirenje neke svoje ideje, ideologije, sta li. Nemam nista protiv da nam neko ovde objasni i sta tacno pise u Kuranu, za nas koji nismo citali isti, imam problem jedino kada se neko poziva na Kuran kao na istinu. Islam je naravno samo primer.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Originally posted by canarian View Post
                                Ok, ovo je prvi put da citam da neko na forumu misli da je pogresio/nije u pravu.
                                A posebno mi se svidja ovo zamisljanje sebe iz tudjeg ugla. Malo ko to radi.

                                Izvinjavam se na nesto grubljem tonu. Imao sam iskustva sa gomilom ljudi koji forume shvataju kao sredstvo za sirenje neke svoje ideje, ideologije, sta li. Nemam nista protiv da nam neko ovde objasni i sta tacno pise u Kuranu, za nas koji nismo citali isti, imam problem jedino kada se neko poziva na Kuran kao na istinu. Islam je naravno samo primer.
                                Bitno je da smo se razumeli. Tj da sam te ja razumeo.
                                Meni bi takodje smetalo isto to sto i tebi, ali sam bio nesvestan toga u trenutku pisanja.

                                Comment

                                Working...
                                X