Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Zato sto mislim da ti ne treba uopste o tome da pricas. Tacnije da nemas pravo, jer si se neretko stavljala na neciju stranu i direktno ili indirektno raspirivala sukobe. I sada dodjes i pises kako ti bode oci kada neko pominje vlast i obicne clanove ovde. A to je prva i osnovna podela usled koje su se (zahvaljujuci kojoj su se) ovde vodile mnoge "bitke" u kojima si i sama ucestvovala ... i onda pises kako ne treba da se vrse nikakve podele ....
    Ili druzis se sa svom tom ekipom koja je prouzrokovala najvece probleme ovde i to se bas druzis (tvoje pravo niko ne moze da ti zabrani) pa onda ovde prodajes pricu o miru i cvecu .....
    Malo cu da budem nacionalista, pa cu onda da se malo igram bratstva i jedinstva ... kako da ne ....
    Ako ce Bojana to da proguta igraj se koliko god hoces .... ali ja cu ti uvek skrenuti paznju kada me neki ovakav tvoj postupak izbaci iz takta. Bezobrazluk.
    Imam jos stosta na ovu temu, ali nemam vremena a ni zivaca. Mozda je i bolje tako.
    Ja raspirivala sukobe? Da l' si svestan šta si rekao i da li te je sramota izrečenog? Jer trebalo bi da bude. Svaki, ali svaki sukob sam okretala na šalu da bi se strasti smirile. I nemoj mi ti koji si pola foruma napao(Olju, Bojanu, Ganga itd) ,ili provocirao pričati o sramoti... Odakle ta nagla potreba da se na mene obrušiš? Nije tu ona stalna ekipa koju si provocirao pa hajd mene. Je l'? E pa kod mene to ne prolazi. Mene nećeš isprovocirati ovakvim jednim bezobrazlukom, jer nazovimo stvari pravim imenom. Priznajem, lepo si glumio do danas, jedno pisao u pp o tim siruacijama kada su se dešavali sukobi a drugo sada javno... Jadno Sandu a to od tebe nisam očekivala i za kraj, to da li se družim i sa kim je moja stvar. Ako misliš na one koje su neki od vas svojim ponašanjem oterali da ponosno ću ti reći-da družim se. Ali ne kapiram šta si hteo da kažeš na temu druženja. Kao oni su loši, a ja podvozna pa će me pokvariti?

    Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
    Last edited by Marija81; 10-10-17, 09:55.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • BG 13C suvo uz severni vetar

      Comment


      • U Obrenovcu jutros kiša, tmurno

        Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Od 1. septembra brze nisam prosao od Banije do Starog Merkatora Sesnaestica prazna kao ukleta
          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

          Comment


          • Da ti si ih produbljivala nekim svojim komentarima.
            Vidis po tebi sam ja napao pola foruma. Ako se tvoja konstatacija nekim cudom uzme kao tacna onda se ja i dalje ne ponasam licemerno jer ne sprovodim nikakve molbe, zudnje teznje za bratstvom i jedinstvom.
            I moram te zamoliti da ne ponavljas ono sto sam sam vec napisao i u svojim postovima uzimas to kao neki zakljucak, poentiranje ili sta ti ja znam sta vec ne .....
            Ni za koga nisam rekao da je los. Niti sam ikada stajao na neku stranu kada god su se svadjali i raspravljali tako da za mene nije losa ni jedna strana. Niti ce tebe neko da iskvari ili sta ti vec pada na pamet.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Da ti si ih produbljivala nekim svojim komentarima.
              Vidis po tebi sam ja napao pola foruma. Ako se tvoja konstatacija nekim cudom uzme kao tacna onda se ja i dalje ne ponasam licemerno jer ne sprovodim nikakve molbe, zudnje teznje za bratstvom i jedinstvom.
              I moram te zamoliti da ne ponavljas ono sto sam sam vec napisao i u svojim postovima uzimas to kao neki zakljucak, poentiranje ili sta ti ja znam sta vec ne .....
              Ni za koga nisam rekao da je los. Niti sam ikada stajao na neku stranu kada god su se svadjali i raspravljali tako da za mene nije losa ni jedna strana. Niti ce tebe neko da iskvari ili sta ti vec pada na pamet.
              Pominjanjem toga sa kim se ja eventualno družim impliciraš da me neko "kvari"... Rekao si da potpirujem sukobe ali nigde, kao ja za tebe nisi naveo konkretan primer. Zato nas dvoje nemamo više šta da diskutujemo o ovome. U zdravlje [emoji4]

              Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Da se odrekne svega sto je mislio da jeste i dopusti svome sopstvu da bude.
                Tim cinom vladavina nemirnog uma prestaje i sopstvo ga preuzima i koristi kao svoj instrument, radeci zajedno u skladu i miru.
                Bez razmisljanja, analiziranja, trazenja logike u svemu i svacemu, zivi perfektan spokojan zivot najfinijeg balansa koji je izvan svakog uma, izvan svakog objasnjenja. Zivi punom energijom date od beskonacnog zivota.

                Bog, Svevisnji, Izvor, Beskonacnost, Bice, Zivot, nazovite ga kako hocete, to je isti pojam o kojem pricam i koji se moze doziveti jedino van (bez) uma, a kad se jednom dozivi, vise se ne zaboravlja. To je prosvetljenje.[/QUOTE]

                Kako ovo brate, imas li neke tehnike?
                Budizam naprimer, nije baš nešto za ovo sopstvo.Тo je za njih iluzija, te zbog toga nanosimo bol i sebi i drugima.

                Comment


                • Originally posted by Clash View Post
                  Kako ovo brate, imas li neke tehnike?
                  Budisti nemiran um nazivaju "monkey mind". Misli se non stop smenjuju bez ikakve kontrole, iako covek smatra da on odlucuje sta ce da razmislja.
                  Zbog takvog brzog i haoticnog uma nismo u mogucnosti da ugledamo sebe, jer misli konstantno odlaze i dolaze, bez stajanja. Prevelika je buka u glavi.

                  Prvo sto je potrebno je da primetimo koliko nismo sposobni da ga kontrolisemo, kako nam stalno odvlaci paznju, oduzima energiju, i koliko je zapravo bespotrebno i lose toliko razmisljanje.
                  Da bi ga umirio pocni sa praktikovanjem meditacije.
                  Meditacija je stanje u kojem smo oslobodjeni uma, u kojem jednostavno budemo.

                  Prosecan covek na pocetku meditiranja nije u stanju da izdrzi 5 sekundi a da mu neka misao ne padne na pamet i najcesce zbog toga brzo odustaje. Tu vidis koliko je ocigledno da nemamo kontrolu.

                  Meditacija je nesto najjednostavnije, ali potrebna je zrelost, istrajnost i predanost da bi se doslo do napretka.

                  Sto vise praktikujes meditaciju, um ce biti mirniji i bices sposoban da vidis kada je um bucan a kada tih, a u tom periodu nerazmisljanja osetices pravi spokoj zbog kojeg ces kasnije meditaciju oznaciti kao najbitniju zivotnu aktivnost.
                  Tada je vec lakse, ali je mnogo tesko da se krene jer ne znas zbog cega to radis. Mozes ti meni da verujes ovo sto pricam, ali veoma je tesko da budes predan i istrajan u necemu a da ne osecas sta te ceka, koji su rezultati toga.

                  Posle nekog vremena meditiranja, primetis koliko ti je oslabio ego. To je zbog tog iskustva u kome vidimo da mi nismo um.


                  Preporucujem ti da pogledas ovaj video (nadam se da razumes dobro engleski), jer bas fino objasnjeno i shvatljivo za ljude koje nikad to nije interesovalo.
                  Mozes i ostale njegove stvari da pogledas, covek je dosta prosvetljen i prica sasvim razumno i razgovetno, drzi paznju.

                  Last edited by limun; 10-10-17, 14:08.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Brate mene slobodno odmah banuj ne moraš mi brojati. Znaš da neću lično shvatiti. Imao sam osećaj da tvrdiš i da se malo podsmevaš čak a mene to nervira jer sam vernik. Ne volim te konotacije u stilu “religija manipuliše ljudima” i generalizovanja. Ja bih 10 000 loših stvari uradio poslednjih godinu dana da ne verujem ali to mi je kočnica veća od zemaljskih zakona. Sramota me Bog me gleda. Kako sam ja to izmanipulisan? Možda dosta njih jeste ali..
                    Brate Urose u koju grupu ja spadam,ja da kazem verujem u to nesto da postoji koji svi nazivamo Bog pa tako i ja,al verujem u jednog jedinog nikako 3 ili sta vec znam postujem svaciju veru ali licno to samo deli ljude.Sad ja verujem u Boga jednostavno mi ne pase to naucno objasnjenje kako je sve nastalo,ali nemam ni sam odgovor kako je al ne verujem bas ni u Adama i Evu,sa druge strane nisam religiozan,ne idem u crkvu ne postim, ne radim sve one obicaje koji se vezuju dal za slave ,sahrane,krstenja,nisam cak ni krsten,ali verujem u Boga,radim stvari po licnom moralu po meni ispravno i posteno,takodje ne treba mi Bog kao takav da spreci da uradim nesto,sto se po religiji smatra necasno...a takodje verujem da dobro i zlo postoji al da ne pobedjuje uvek dobro, i da ne prolaze religiozni vernici nista bolje od ubica i slicnih

                    Comment


                    • Problem je sto smatras da je Bog nesto sto je odvojeno od tebe. Boga zamisljas kao da je neki oblik, licnost, um, ili sta vec. Kako god si ga zamislio, nije to, jer ne moze da se zamisli.
                      Kada bi bio zeljan da saznas, istrazio bi vise i saznao bi.

                      Comment


                      • Mislim da reklama raznih nacina misljenja, ucenja i religija ovde ne bi trebalo da bude dozvoljena (niti judeohriscanskih niti istocnjackih).
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Miroljub je rekao da se meditacijom prizivaju demoni,nemojte to da radite.

                            Comment


                            • Originally posted by canarian View Post
                              Mislim da reklama raznih nacina misljenja, ucenja i religija ovde ne bi trebalo da bude dozvoljena (niti judeohriscanskih niti istocnjackih).
                              Potpuno se slažem sa canarianom, mislim da ovde nije mesto da se propagira i populariše bilo koja religija...
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Miroljub je rekao da se meditacijom prizivaju demoni,nemojte to da radite.
                                A ti samo nastavi tako, biće tebi 555 - 333, pa bato pod mač.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X