Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Tekst:

    http://www.index.hr/black/clanak/obo...ao/999210.aspx

    I najbolji komentar svih vremena:


    Vinnie Doe
    ja neam pojma ko je ta, šta je pjevala i sl. sama činjenica da je živjela od svojeg rada i svojih pjesama, ma kakve god one bile, ja to respektiram i zbog toga mi je žao te osobe. nije glumila nikakvog političara, živjela na sisi države, nije bila stranački uhljeb, novovalni "poduzetnik" koji krade i vara druge i svoje zaposlene, nije nikom krala i pljačkala. a ja svima ostalima jebem boga, alaha, isusa, muhameda, hrišnu, kurca palca. jebem vam mater vjerničku. milijune hektolitara nečije krvi ste prolili u ime svoje "vjere". jebla vam vjera mater, jedino u što vjerujete je strah, strahu se klanjate, moltie, strah propovjedate, strah širite i strahom silujete sve one koji gledaju svoj posao i udišu komadić zraka koji njima pripada bez namjere da drugima oduzimaju pravo disanja. bila je ateistica? neka je. ta žena sigurno nije umrla u nikakvom strahu. vi svi ostali hoćete. jer ćete se pitati na dan svoje smrti da li ste dovoljno puta poljubili dupe svojeg popa, svećenika ili muftije i da li ste dovoljno vjerovali u sranja koji oni drobe. obični smradovi, eto što ste.
    Komentar u rangu trpanja svih ljubitelja fudbala ili kosarke u isti kos zbog ispada nekih huligana.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by canarian View Post
        Komentar u rangu trpanja svih ljubitelja fudbala ili kosarke u isti kos zbog ispada nekih huligana.
        Huliganima™ se i obraća.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Tekst:

          http://www.index.hr/black/clanak/obo...ao/999210.aspx

          I najbolji komentar svih vremena:


          Vinnie Doe
          ja neam pojma ko je ta, šta je pjevala i sl. sama činjenica da je živjela od svojeg rada i svojih pjesama, ma kakve god one bile, ja to respektiram i zbog toga mi je žao te osobe. nije glumila nikakvog političara, živjela na sisi države, nije bila stranački uhljeb, novovalni "poduzetnik" koji krade i vara druge i svoje zaposlene, nije nikom krala i pljačkala. a ja svima ostalima jebem boga, alaha, isusa, muhameda, hrišnu, kurca palca. jebem vam mater vjerničku. milijune hektolitara nečije krvi ste prolili u ime svoje "vjere". jebla vam vjera mater, jedino u što vjerujete je strah, strahu se klanjate, moltie, strah propovjedate, strah širite i strahom silujete sve one koji gledaju svoj posao i udišu komadić zraka koji njima pripada bez namjere da drugima oduzimaju pravo disanja. bila je ateistica? neka je. ta žena sigurno nije umrla u nikakvom strahu. vi svi ostali hoćete. jer ćete se pitati na dan svoje smrti da li ste dovoljno puta poljubili dupe svojeg popa, svećenika ili muftije i da li ste dovoljno vjerovali u sranja koji oni drobe. obični smradovi, eto što ste.
          Dobro je počeo, ali je onda previše uopštio, niti su svi vernici fanatici, niti su svi ateisti deca cveća. Mene ne pogađa nikako s obzirom da sam agnostik, ali ne volim generalizaciju, to mi je suviše površno posmatranje stvari.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Svo ovo vreme sam mislio da je dekkard turbo automatik otrovan ko citostatik curicama kad ga vide kuca srce tak-tik .....
            Kad ono on agnostik ... bla
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Nekako mislim da je ubo suštinu sa tim komentarom, jednostavno i generalno popljuvao je "izme" u ime kojih i za čije ciljeve su ljudi počeli da se popreko gledaju "preko plota" i gubili glave. Mislim da je hteo reći da samo ono što čovek čini za svoga veka njega i predstavlja kao čoveka a ne vera, politička ideja (koje takođe mogu imati udela ako ne postanu dominantne).
              Pročitavši komentare na članak koji je postavio Laki vide se sramni komentari, gde pojedinci kada su saznali da je Dona Ares agnostik odjednom "prestaju da žale", kao da su i žalili...kao da je bitno šta je a ne ko je.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Svo ovo vreme sam mislio da je dekkard turbo automatik otrovan ko citostatik curicama kad ga vide kuca srce tak-tik .....
                Kad ono on agnostik ... bla
                Da da, poetski si raspoložen citostatik tak tik agnostik, sve pet
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Ma kaki .... samo pamtim neke pesmice iz proslog veka ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • To ti kaem, poetska si duša, a to je baš lepo
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Nekako mislim da je ubo suštinu sa tim komentarom, jednostavno i generalno popljuvao je "izme" u ime kojih i za čije ciljeve su ljudi počeli da se popreko gledaju "preko plota" i gubili glave. Mislim da je hteo reći da samo ono što čovek čini za svoga veka njega i predstavlja kao čoveka a ne vera, politička ideja (koje takođe mogu imati udela ako ne postanu dominantne).
                      Pročitavši komentare na članak koji je postavio Laki vide se sramni komentari, gde pojedinci kada su saznali da je Dona Ares agnostik odjednom "prestaju da žale", kao da su i žalili...kao da je bitno šta je a ne ko je.
                      Odgovor je i bio namenjen takvima. Koji su je "žalili", a kada su shvatili da nije vernica, poradovali se što je umrla teškom smrću. I tu stoji apsolutno svaka reč, sa sve zarezima, koja je izrečena.

                      Svaka organizovana religija je zlo. Jer uzgaja takve, koji mrze sve što nije "njihovo" i što ne spada u njihov tor, makar im ne nije i ne može nauditi na bilo koji način. No dovoljan je zločin što se razlikuje od njih i njihovog usranog, sjebanog sićušnog mozga napunjenog strahom i zlom.

                      PS

                      u to ime

                      Last edited by Laki21; 09-10-17, 11:02.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Nije problem do religije, problem je do ljudi i toga da je lako manipulisati njima.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Problem je do religije, jer svesno, radi koristi svoje institucije i delatnika, svesno manipuiše vernicima.
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Problem je do religije, jer svesno, radi koristi svoje institucije i delatnika, svesno manipuiše vernicima.
                            Nisi li mozda ikad pomislio da je neko umesao prste u religiju i od nje napravio ovo za sta se smatra danas?
                            Ocigledno je da danasnjim religijskim pricama veruju samo uskoumni ljudi, medjutim to ne znaci da neko negde mozda ima drugaciji pogled na nju i sve sto ona danas predstavlja u svetu.

                            Trebalo bi malo vise da istrazis pre nego sto opletes po svim vernicima, jer mozda i naidjes na nesto sa cime bi mogao da se slozis i da vidis neku logiku u tome.

                            Prava vera u Boga je jedino iz ljubavi, a to znaci ljubav prema sebi i prema drugom, sto znaci da ljudi koji iz straha veruju i agresivno namecu svoju veru drugome, nikako nisu pravi vernici u Boga.

                            Pravo znanje o Bogu je mnogo vise od decijih pricica iz Biblije i zahteva veliku posvecenost, predanost i zrelost da bi se doslo do direktnog iskustva o njemu.

                            Tako da, to svrstavanje pravih i demonizovanih vernika u isti kos je zapravo takodje demonizovanje coveka jer mu ubija svaku volju da krene u svoju potragu.

                            Comment


                            • Originally posted by Laki21 View Post
                              Problem je do religije, jer svesno, radi koristi svoje institucije i delatnika, svesno manipuiše vernicima.
                              Opet, covek je taj koji je kriv za sve jer namerno pogresno koristi religiju kako bi isprao mozgove ljudima i tera ih na zlo. Religija je samo sredstvo, da nje nema, covek koji zeli zlo i haos bi nasao nesto drugo cime bi manipulisao drugima, ne brini. Religija je najlaksi nacin, pa se mnogi nje drze, ali ona sama nije kriva za to, vec pokvaren ljudski mozak.
                              Ja sam recimo ateista, ali isto tako ne volim kad se sve svaljuje na religiju, jer je ona ni kriva ni duzna postala sredstvo neceg loseg.


                              Originally posted by limun View Post
                              Ocigledno je da danasnjim religijskim pricama veruju samo uskoumni ljudi.....
                              Ne slazem se sa ovim. Nema potrebe za generalizovanjem.
                              Last edited by Mr. Wolf; 09-10-17, 13:02.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • U principu je limun u pravu ali se malo krivo izrazio u tom djelu recenice.

                                Comment

                                Working...
                                X