Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Ode Hju Hefner
    E to je bio BogOtac!!!

    Edit:
    E on se vala imao rašta i roditi.
    Last edited by Bane je; 28-09-17, 09:34.

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Ode Hju Hefner
      Originally posted by Bane je View Post
      E to je bio BogOtac!!!

      Edit:
      E on se vala imao rašta i roditi.
      Rekao bih da je otišao zadovoljan proživljenim...
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Najjace je kada kazu "Otisao na bolje mesto."
        Lol ... pa bolje mesto za njega ne postoji
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Rekao bih da je otišao zadovoljan proživljenim...
          Originally posted by Sandugp View Post
          Najjace je kada kazu "Otisao na bolje mesto."
          Lol ... pa bolje mesto za njega ne postoji
          Pametno zborite braćo moja!

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment


          • Verovali ili ne ova devojka je android. Bar tako kazu.

            Comment


            • Westworld
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Verovali ili ne ova devojka je android. Bar tako kazu.
                Ako ima dugme "mute" meni bi odgovarala jedna ovakva.

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • Ne volim ići na tržnicu, uvek uzmem ono što ne planiram - uvali mi teta 2 kg pojeftino.
                  Dajte neki nestandardni recept - Olja bez čokolade molim

                  Comment


                  • Originally posted by torpedo View Post
                    Ne volim ići na tržnicu, uvek uzmem ono što ne planiram - uvali mi teta 2 kg pojeftino.
                    Dajte neki nestandardni recept - Olja bez čokolade molim
                    Gulas od gljiva

                    Priprema gulaša od gljiva je veoma jednostavna, najteže i ono što najduže traje je priprema i seckanje gljiva.

                    Oko 1 kg gljiva (različitih, tj. onih koje možete kupiti ili ubrati),
                    1 veza mladog crnog luka (ili 2 glavice starog),
                    kašika ulja,
                    1 vezica peršunovog lista,
                    so, biber i ljuta (sveža, suva ili pečena) paprika po ukusu.

                    Gljive ne treba da perete, osim ako imaju baš mnogo zemlje na sebi, ali gljive koje se kupuju na pijaci dovoljno je obrisati papirnom salvetom ili očistiti četkicom. Dobro bi bilo da imate u kuhinji jednu četkicu koju ćete koristiti za ovakve stvari.

                    Kada isečete 1 kg gljiva (bilo koje vrste) to sve deluje kao ogromno brdo, ali kad se skuvaju, od njih zapreminski ne ostane ni polovina.

                    Kada birate gljive za paprikaš, birajte sitnije šampinjone, da ne morate da ih seckate, nego ih ostavite u komadu. Bukovaču isecite na komadiće, kao i šitake, uz jednu napomenu.

                    Nogice od šitake gljiva mogu da budu drvenaste (u zavisnosti od starosti), ali to možete odmah i proveriti - ako se teško seku, poskidajte sve nogice i sasvim sitno ih iseckajte nožem ili u blenderu.

                    U sezoni kada ima mladog crnog ili crvenog luka, naseckajte jednu vezicu i propržite na malo ulja. Ako nemate mladog, iseckajte jedan običan crni luk, mada mladi luk ima lepši miris i ukus. Kada luk postane staklast i omekša dodajte iseckane gljive. Sve posolite i pobiberite po ukusu, promešajte i kad sve prokuva, poklopite i na tihoj vatri dinstajte petnaestak minuta. U paprikaš od gljiva ne sipam vode jer gljive puste svoj sok, zato je bitno da poklopite šerpu i kuvate na tihoj vatri.

                    Pred kraj dodajte vezicu iseckanog peršunovog lista. Po mom ukusu, provereno više puta u različitim kombinacijama, dva začina koja se fantastično slažu uz bilo koju vrstu gljiva su biber i peršun. Takođe u odnosu na ostale gulaše i paprikaše, stavljam jako malo paprike i to samo ljute.

                    Ako u gulaš dodate pavlaku pred kraj kuvanja, nećete pokvariti ukus, sos će biti gušći i kremastiji, ali sos je dovoljno ukusan i bez pavlake (i manje kaloričan). Naravno, u zavisnosti od vašeg ukusa, koristite začine i dodatke koji se vama najviše dopadaju.

                    Kao i uz svaki drugi domaći paprikaš i uz ovaj najbolje idu domaći rezanci, ali ako ih nemate dobra je i bilo koja druga testenina (špagete, pužići,...) ili palenta (kačamak) od kukuruznog brašna.

                    Ako prezivis - javi
                    Last edited by kronostime; 28-09-17, 16:22.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Nema Olje već 3 dana... Nadam se da je OK.

                      "I love to speak with Leonard
                      He’s a sportsman and a shepherd
                      He’s a lazy bastard
                      Living in a suit ."
                      Leonard Cohen

                      Comment


                      • Čuj preživim - šta sam sve jeo od gljiva pa živ tamo u onim ratnim godinama nabrao čovek neke gljive, kako god ih seckaš one crvene a i ruke crvene - zapamtio sam da je rekao da ih oni zovu Capice. Sumnjičavo smo ih jeli i vagali u glavi jel se to nešto čudno dešava od gljiva ili od rakije
                        A ovaj gulaš je ok sa malo lošijim gljivama, recimo vrganji ako su pomalo crvavi itd.. Za rujnice ja volim najjednostavnije, ne maskirati im ukus nikakvim začinima niti ih dugo obrađivati.

                        Comment


                        • Originally posted by Bane je View Post
                          Ako ima dugme "mute" meni bi odgovarala jedna ovakva.
                          hahha...Bane jel ima neka koja tebi ne odgovara

                          Comment


                          • Originally posted by torpedo View Post
                            Čuj preživim - šta sam sve jeo od gljiva pa živ tamo u onim ratnim godinama nabrao čovek neke gljive, kako god ih seckaš one crvene a i ruke crvene - zapamtio sam da je rekao da ih oni zovu Capice. Sumnjičavo smo ih jeli i vagali u glavi jel se to nešto čudno dešava od gljiva ili od rakije
                            A ovaj gulaš je ok sa malo lošijim gljivama, recimo vrganji ako su pomalo crvavi itd.. Za rujnice ja volim najjednostavnije, ne maskirati im ukus nikakvim začinima niti ih dugo obrađivati.
                            Ne postoje nejestive pecurke: neke probas vise puta - neke samo jednom.
                            Preporucio bih ti da probas ovaj recept, s tim da dodas i malo suvih sljiva (5-6 komada na ovu kolicinu).
                            Jos neki dobar Cabernet ili Merlot uz to i da te bolja polovina blagosilja.
                            Last edited by kronostime; 28-09-17, 16:39.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Ne postoje nejestive pecurke: neke probas vise puta - neke samo jednom.
                              Preporucio bih ti da probas ovaj recept, s tim da dodas i malo suvih sljiva (5-6 komada na ovu kolicinu).
                              Kopirao sam ga višak rujnica ću u led a ovih dana ću garant kupiti i bukovače tako da ću tad probati.
                              Last edited by torpedo; 28-09-17, 16:40.

                              Comment


                              • Originally posted by torpedo View Post
                                Kopirao sam ga višak rujnica ću u led a ovih dana ću garant kupiti i vrganja tako da ću tad probati.
                                Jos ako imas kotlic ili slow cooker....
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X