Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zanimljivo je kako Pobeda optuzuje nekog da ima veca prava od nas, bez nekog dokaza, opet uporedjuje Evropu sa nama, sto nije za poredjenje, ono sto su oni primili (kolicinski i to bez ikakve provere) je najgluplji potez ikada. A onda iskusno okrenes pricu da si ti napadnut i dobio si razlicite etikete, kao da si odjednom zrtva, ne odgovara sloboda govora ili je zabranjeno da te neko prozove za nesto sto on smatra na osnovnu tvog stava da jesi?

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      A, pa ljudi, Njemacka moze to sebi da priusti.
      Nije poenta uopste u tome. Ratom prognan covek, covek koji nema nista osim deteta u ruci i gladne zene, ce naravno da radi xy radnju 5 puta jeftinije od nekog Nemca, jer njemu je u glavi samo da prehrani porodicu. Onda taj nemac ostaje bez posla. Nije ni njima bila ladovina primati te ljude koji dolaze u takvim situacijama.

      Samo sto ste los primer uzeli, i ti nemci su proterali dobar broj ljudi koji je pobegao tamo.
      Originally posted by Dekinjo
      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
      Originally posted by La Jugoslavia
      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

      Comment


      • Princoni, bez ovakvih komentara.
        Last edited by Mr. Wolf; 14-09-17, 11:31.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Po cemu oni imaju veca prava od nas? i gde policija ne reaguje na takve stvari i koje si to stvari? Konkretno samo..tu i tu bilo to i to.
          Sta se sve 90tih pa i kasnije ovde u Srbiji pisalo za ovaj narod i govorilo ovo je nista...

          tt sa A5 u inat Mi6
          По чему, заиста?



          Је л' мислиш да је неко одговарао? Је л' мислиш да обичан грађанин уради овакве ствари (не партијски човек или неко ко има везе с влашћу) не би био кажњен? Ово је један мали пример шта је процурело у медије и шта се дешава. Срећом нисам био сведок оваквих ствари, али ми је друг пре неки дан причао како су људи блокирали улицу у центру Београда јер возач аутобуса није хтео да им отвори врата ван станице. Какво је то понашање и зашто нико не сме да реагује на такве ствари? Је л' и то треба допуштати јер су они дошли као избеглице?

          Могу да качим и разне текстове људи који су имали непријатна и језива искуства, али ајде да рачунамо да то нису валидне информације.
          Last edited by Победа; 14-09-17, 11:08.

          Comment


          • Da, inace hronike uopste nisu pune "obicnih" ljudi (bio fin, svima se javljao) koji samo polude i pobiju sve redom.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bici View Post
              Nije poenta uopste u tome. Ratom prognan covek, covek koji nema nista osim deteta u ruci i gladne zene, ce naravno da radi xy radnju 5 puta jeftinije od nekog Nemca, jer njemu je u glavi samo da prehrani porodicu. Onda taj nemac ostaje bez posla. Nije ni njima bila ladovina primati te ljude koji dolaze u takvim situacijama.

              Samo sto ste los primer uzeli, i ti nemci su proterali dobar broj ljudi koji je pobegao tamo.


              Да ли заиста верујеш да ратно способни мушкарци долазе у Европу због потраге за бољим животом за своју породицу или користе своју децу да би прешли границе искључиво?

              Comment


              • Zato su validne informacije iz tabloida?
                U Beogradu nemas vece probleme sa migrantima u odnosu na lokalno stanovnistvo.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post


                  Да ли заиста верујеш да ратно способни мушкарци долазе у Европу због потраге за бољим животом за своју породицу или користе своју децу да би прешли границе искључиво?
                  Zasto su ratno sposobni muskarci sa ovih prostora odlazili u Evropu i dalje tokom `90-ih?
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post


                    Да ли заиста верујеш да ратно способни мушкарци долазе у Европу због потраге за бољим животом за своју породицу или користе своју децу да би прешли границе искључиво?
                    I sad ti ovoj slici 100% verujes, ne sumnjas ni najmanje da je to isto neka vrsta propagande?
                    Da se razumemo, ja sam ubedjena da su sa izbeglicama dosli raznorazni i prosli kroz nasu zemlju, ali samo pogledaj ko ucestvuje u tim teroristickim napadima, 99% su to osobe koje ne samo da imaju pasos te zemlje, nego su i rodjeni tamo.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      I sad ti ovoj slici 100% verujes, ne sumnjas ni najmanje da je to isto neka vrsta propagande?
                      Da se razumemo, ja sam ubedjena da su sa izbeglicama dosli raznorazni i prosli kroz nasu zemlju, ali samo pogledaj ko ucestvuje u tim teroristickim napadima, 99% su to osobe koje ne samo da imaju pasos te zemlje, nego su i rodjeni tamo.
                      Знам да је ова слика десно пропаганда, јер је та обишла свет како човек с дететом не може да прође ограду коју је зли Орбан поставио. Испоставило се да је тај лик борац Хезболаха.

                      Зато ћемо ми дати деци овој уџбенике, сутрадан пасоше па када схвате да немају због чега да живе јер немају породицу, онда ће да се детонирају, је л' тако?

                      Поента је да ће та деца данас добити уџбенике пре наших, да ће та деца сутрадан добити посао пре наших итд. и да ће имати већа права.

                      Originally posted by kronostime View Post
                      Zasto su ratno sposobni muskarci sa ovih prostora odlazili u Evropu i dalje tokom `90-ih?
                      Је л' Европа у тим тренуцима имала проблем с радикалним хришћанством или православљем? Је л' су се дешавали терористички напади по Европи од стране Срба?
                      Last edited by Mr. Wolf; 14-09-17, 11:36.

                      Comment


                      • Nebitno, mi smo po tebi Evropa i mi primamo 800k godisnje neproverenih imigranata i samo ih pustamo. 300 dece koji su dobili knjige ce da se detoniraju i da nas ubijaju jer nece biti zadovoljni jer nemaju razloga da zive, ali bitno da je samo taliesin banovan zbog recnika i optuzivanja nekog za nesto.

                        Jedan ogroman aplauz za tebe.

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          По чему, заиста?



                          Је л' мислиш да је неко одговарао? Је л' мислиш да обичан грађанин уради овакве ствари (не партијски човек или неко ко има везе с влашћу) не би био кажњен? Ово је један мали пример шта је процурело у медије и шта се дешава. Срећом нисам био сведок оваквих ствари, али ми је друг пре неки дан причао како су људи блокирали улицу у центру Београда јер возач аутобуса није хтео да им отвори врата ван станице. Какво је то понашање и зашто нико не сме да реагује на такве ствари? Је л' и то треба допуштати јер су они дошли као избеглице?

                          Могу да качим и разне текстове људи који су имали непријатна и језива искуства, али ајде да рачунамо да то нису валидне информације.
                          Ne vidim opet po cemu oni imaju veca prava od nas. Incidenti ove vrste su nazalost normalni...ali koliko vidimo ne nesto cesti, tako da se verovatno lokalne samouprave dobro organizovale u drugim mestima..a da li je neko odgovarao i na koji nacin..to ne znas..samo nagadjas. Generalozovati jedan problem na kraju sa nesposobnom vlacu je jedno...ali da je podignuta ovolika frka zbog uzbenika..jer jest zbog toga ma sta ti tvrdio sada ... nesto je sasvim drugo.

                          I ko je blokirao ulicu, nisam razumela?

                          Napasnika i raznih budala medju nama koliko hoces...da li su nam trebale i tudje, pa sigurno da nisu...ali tesko je u tom haosu izdvojiti kukolj...samo jedno znam...ne dao bog da iko mora od nas ovde da bude u kozi onog postenog malog coveka koji sa jedva sacuvanom glavom na ramenima, zivom decom i zenom..ako je imao srece... i ev jedim zavezljajem uputio u boziju mater od kucnog praga. A takvih je bilo i to ne tako davno samo na ovim prostorima na hiljade.
                          Ne dao bog!

                          tt sa A5 u inat Mi6
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Sramotno je da i dalje dopuštate raspravu na ovu temu! Lična je sramota nekog da smatra za potrebu da se o ovome polemiše, a svih vas koji vodite brigu o forumu da ovakvu raspravu dopuštate i učestvujete u njoj!

                            Citiram sebe jer nemam ništa novo dodati, a vidim nije urodilo plodom!

                            Opet ću sebe citirati iz protesta.

                            Dok mi ne dosadi.

                            Polako skupljam razloge da napustim forum jednom za svagda. ( ovo je bilo sebi u bradu )


                            Originally posted by Ves View Post
                            Toliko smo indoktrinisani da jadna djeca nemaju mogućnost zdravog percipiranja stvarnosti. Govorim o ovoj našoj djeci sa foruma! Prodali su nam foru individualizma a zapravo nikada veće jednoumlje nismo imali. Toliko bačene energije za odbranu nekih trivijalnih stavova obrnuto proporcijonalnih životnom iskustvom. Posljedica mas medija i prezasićenosti informacijama bez da smo predhodno naučili kako razvrstavati iste. A kad prepoznamo nečiji rasizam, fašizam, ksenofobiju, onda se kroz prizmu političke korektnosti oni pripisuju neiskustvu.

                            „ Dobar je on čovjek“ – toliko je puta izrečeno baš kao da je to jedini parametar kvaliteta nečijeg bića. Dobri su oni momci, jasno je i meni, ali to nije razlog da im se u virtuelnom prostoru indirektne i anonimne komunikacije dopusti da šire ovakve gluposti! Na ovom forumu ko god ima potencijal da postane maskota istog na kraju završi kao uvaženi retoričar koji potpuno uzurpira cjelokupan prostor! Jasno je meni i da su pravila foruma takva da se rasizam, ksenofobija i fašizam ne mogu sankcionisati ( osim ako se radi o sukobima južnih slovena – al ste se ogradili, svaka vam čast! ), al zato frustracije prouzrokovane ovakvom retorikom odmah kažnjavamo! Ne zaista, jasno mi je, nisam sarkastičan, pravila ni sam ne bih znao bolje napisati ( možda neko i bi ), ali ovo kolektivno odobravanje napumpavanja samopouzdanja pojedincima, to je u najmanju ruku odvratno sa naše strane! Mi se dignemo sa računara i vratimo životnim ulogama, a oni ostanu nasamo sa svojim ubjeđenjima, dodatno nafilovanim samopouzdanjem da puca na sve strane. Mislite da će im to pomoći u stvarnom životu? Mislite da će im nadređeni (ili podređeni) jednako odobravati tu furku? Kakve šamarčine život lupa, ne dižeš se mjesecima!


                            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post

                              Зато ћемо ми дати деци овој уџбенике, сутрадан пасоше па када схвате да немају због чега да живе јер немају породицу, онда ће да се детонирају, је л' тако?

                              Поента је да ће та деца данас добити уџбенике пре наших, да ће та деца сутрадан добити посао пре наших итд. и да ће имати већа права.
                              Ovo je klasican primer sirenja straha, nagadjanja i negativnog stava prema migrantima (i to deci), itd. Bez ovakvih postova ubuduce!

                              Zavrsili ste sa ovom temom, svako je rekao sta je imao, jedino vam ostaje da se vrtite u krug, a to nece biti dozvoljeno, pogotovo sto je veoma osetljiva tema u pitanju. Svaki naredni post o ovoj temi bice izbirisan!
                              Last edited by Mr. Wolf; 14-09-17, 12:54.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Ljudi, za dva vikenda moja svastika pravi vencanje ovde. Inace ona zivi u "Švecke", muz joj je Francuz, i oni su tamo vec obavili gradjansko vencanje, ali hoce ovde da ispostuju brojnu familiju. E sad, posto dolaze i neki njihovi prijatelji, nama zapalo da ih nekako zabavimo pre i posle tog iventa. Mislim se da ih odvedem na neko turisticko razgledanje Beograda, pa bih hteo da vas pitam, znate li za neku dobru varijantu, i kako se okvirno krecu cene toga? Mislim, ne smem da zabrljam kod svastike, a pojma nemam o tem
                                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                                Comment

                                Working...
                                X