Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne mogu da verujem da nekome smeta to sto se UKUPNO 300 DECE IMIGRANATA upisalo u skole SIROM SRBIJE i dobilo knjige.
    Pa, kakvi ste to ljudi, majku mu?
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Samo se ti zajebavaj, i Leonida je poveo 300 spartanaca
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Koliko sam ja shvatila, svuda su ta deca krenula u skolu bez ikakvih problema, osim u tom mestu pored Sida
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ne smeta nikome sto deca idu u skolu vec simbolika toga... To govori da nameravaju da ostanu, kao migranti i azilanti dobice prava veca nego sami gradjani ove drzave i biti zasticeni kao beli medvedi i samo je pitanje vremena kada ce krenuti da namecu svoju kulturu i vrednosti... Zar nam je to potrebno?

          Madjari ispali najpametniji svega mi

          Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • Originally posted by Miletić View Post
            Ne smeta nikome sto deca idu u skolu vec simbolika toga... To govori da nameravaju da ostanu, kao migranti i azilanti dobice prava veca nego sami gradjani ove drzave i biti zasticeni kao beli medvedi i samo je pitanje vremena kada ce krenuti da namecu svoju kulturu i vrednosti... Zar nam je to potrebno?

            Madjari ispali najpametniji svega mi

            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
            Vecina stanovnistva Vojvodine su poreklom migranti: iz Krajine, Bosne, Srbije, Crne Gore, Makedonije i sad se boje da se im ovih 40-tak djaka nametnuti kulturu?
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Ako ljudima nije jasno da se Srbija, delom i Bosna i Makedonija, pretvaraju u skupljalište za azilante da ne bi išli u EU, onda nema poente diskutovati... To sa knjigama je nebitan detalj, neka su ih dobili. Romi dobijaju (i zloupotrebljavaju) mnogo više već više od decenije, pa nikom ništa... Nametnuta je ovakva politika prema azilantima, kao što je nametnuta i politika prema mnogim drugim temama, trenutni režim to prihvata kako ne bi izgubio podršku i to je cela mudrost... Mi možemo da ćutimo i trpimo ili da se pobunimo protiv svega toga (uz odličan životni standrad, fer prilike za zapošljavanje i pokretanje svog biznisa, ekonomsku politiku na kojoj bi MMF zavideo...). A pošto se već godinama, pa i decenijama, ne bunimo - nameće se zaključak da je većini ovako zapravo skroz OK i prihvatljivo.

              Comment


              • Tri stotine dece? Pa pomislio bi covek da je nekoliko hiljada..ili bar neki broj priblizan upisu srpske dece.

                Generalno kao narod nismo ili mi je tesko tako nesto da prihvatim....ali previse je bilo u istoriji na ovim prostorima i to pre II sv. rata..fasista, rasista pa i antisemita...u danasnje vreme me apsolutno ne cudi i porast ksenofoba. U kakvom ludilu od vremena i drzave zivimo, ko nam diktira pravne, moralne, pa cak i tehnicke norme, koliko je samo porodica kao izuzetno znacajna institucija pala na najnize moguce grane...dobro da smo iole normalni i sposobni da odvajamo dobro od zla.

                U pravu je Ves...previse se ovde dozvoljava..sve pod nekim plastom sloboda izrazavanja i ne znam kakve toletancije prema drugacijem misljenju...a totalni amoral zavladao po svim osnovama i na mnogim temama.

                tt sa A5 u inat Mi6
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Veselo ovde kao i uvek.

                  Prvo se radi stvarno o deci, pa ne vidim sta bi tu toliki problem bio da se pomogne najosnovnije. Toliko se kuka kako su se ponasali prema nasim izbeglicama, a mi bi onda da budemo isti. Ne znam da li smo mi ta nacija koja bi bas smela da bude prepuna sebe, posto smo kao nacija ustali kada je ovaj pinkov sin ubio onu devojcicu, opasno smo stali za prava nasih gradjana i dece ove drzave, jer mi smo srbi! Za nas smo se posrali da se borimo, za nemocne cemo biti junaci i delicemo pravdu, nista novo.


                  Elem, za tu paralelu izmedju Evrope i ove dece, to sto je Evropa prakticno pustala sakom i kapom primajuci sve (pa su sebi napravili problem koji se nece resiti u blizoj buducnosti), a ne samo izbeglice iz Sirije je tema za sebe i apsolutno nema nikakve veze niti dodirnih tacaka sa decom koja apsolutno nemaju nista, da im se da da jedu, da imaju gde da prespavaju i da se posalju u skolu da se edukuju i da se od malena uklope u drustvo (kakvo god da smo, odakle ta deca dolaze, tamo zivota nema).


                  Postoji razlika izmedju obicne ljudskosti i tog olakog laprdanja o socijalizmu kako mi dajemo sakom i kapom svima i svakome. Niti smo mi Evropa koja je primila milione ljudi, od kojih su vecina iz totalno drugih podrucija a ne Sirije. Samo jedan primer napisah oko te nase inace borbe oko nase dece, za koju se strasno borimo kad ovakve teme dodju, a nigde nikog nema kad je zaista potrebno, jer smo mi kao narod odavno skrenuli u pogresnom smeru, pa da nam cak i smeta par knjiga za neku decu koja dolaze iz zemlje gde je sve sravnjeno sa zemljom.


                  I sto rece Bojana, cela ova ludost je krenula zbog jednog mesta. Tako da to koriscenje Evrope je po meni sramno u najmanju ruku, zarad necije nevolje da se smara sa nekom tamo decom, sutni ih negde drugde, samo nas da ne smaraju, to je ta fora, ekstemno degutantno Pobeda sto se toga tice, pa jos degutantnije da se krijes iza pravila nakon svega toga. Jeste on zasluzio ban, al' bem ti zemlju u kojoj su odjednom najveci problem rasipanja para deca koja beze iz rata, a za pravu bandu i rasipanje, nema nas nigde, sedi se kuci i buni se na netu, stvarno smo nebeski narod koji zasluzuje ovakvu vlast, mozda je ne zelimo, ali je zasluzujemo.

                  Comment




                  • Ne znam meni su podeljena mišljenja, ako je u pitanju manji broj to može da se pridruži društvu bez problema. Ali ako su u pitanju veći brojevi nema od toga leba ima da postanemo ratna zona po ko zna koji put u poslednjih 100 godina. Ja sam još onda pričao kada je krenuo onaj prvi talas da oni ne mogu da se uklope u način života i razmišljanja Evrope. Ko god je bio u Nemačkoj zna o čemu pričam ono što je crnački geto u SAD-u u Nemačkoj je sirijski i turski. Oni kada dođu u državu oni ne prihvataju zakone te države nego nameću svoj a mi smo hvala bogu po temperamentu onako malo luđi tako da nam sukobi kad, tad ne ginu.

                    I što reče Mileta Mađarska se najbolje postavila ovde.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Evo ti deo:
                      Iz Komesarijata za izbeglice podsećaju da Ustav Srbije propisuje da svako dete ima pravo na obrazovanje koje je besplatno i obavezno.

                      - Do sada smo upisali 252 dece u 27 škola širom zemlje. Protesta nije bilo nigde osim u Šidu. Zahvalni smo svim lokalnim samoupravama, ali i roditeljima i nastavnicima koji su shvatili koliko je sve ovo važno. One kojima se ova ideja ne sviđa, pozivamo da pomisle kako bi im bilo da je njihovo dete u ovakvoj situaciji, ali i da deci migrantima ne požele ništa što ne bi poželeli svojoj deci - rekli su za “Blic” iz Komesarijata.
                      pa sad ti izracunaj koliko moze da bude dece u toj skoli u Sidu...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Oko kakve gluposti se vas dvojica raspravljate ...
                        Dobro vama i ne treba neki povod, bitno je da opletete jedan po drugom ...
                        Razumem obojicu, ali ne znam zaista Pobednice, prijatelju moj mladi sto ti je toliko zapelo - i sta imas protiv darovanja izbeglicke dece.

                        Moje dete je krenulo u prvi razred i imali su prijem svi prvaci grada kod gradonacelnika. Naravno nije bilo obavezno a i da jeste, ne bi je vodio prevashodno zbog guzve koja je tu nastala... Medjutim svi su dobili prikladan poklon (oni koji nisu bili dobili su ga u skoli):
                        Kesica jedna koja radi po principu Ivana Bekjareva i Mime Karadzica kada u filmu Boj na Kosovu pretresaju Radoslava Milenkovica:
                        "Otvori!!! Zatvori..."
                        Pernica, olovka, gumica, zarezac, sveska - zacinjene divnim kineskim mirisom, koji se cak i siri iz kesice u koju je sve to upakovano cim se ista otvori.

                        Znaci da nije sve tako crno, misli nasa drzava i nasi gradovi i o svojoj deci.

                        ps: Za one kojima nije jasno evo prikladnog kratkog videa:

                        Last edited by Sandugp; 14-09-17, 09:38.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Ima i opstina gde dele socijalno ugrozenoj deci udzbenike. Zavisi od same lokalne samouprave..i koliko su se smilovali da ostave od buzeta za tu namenu, a da nisu strpali bas sve u dzepove svoje.

                          tt sa A5 u inat Mi6
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Naravno, kategorija besplatnih udzbenika za socijalno ugrozene ucenike postoji i danas. Ove skolske godine ih je dobijalo i svako trece i naredno dete u porodici. Posto sam u sistemu i posto mi je ova problematika bliska, razumem otpor koji provejava ovde na forumu, kad ga ima i medju kolegama. Prosle godine je sve to krenulo kao pilot-projekat u jednoj skoli u Zemunu, i bez obzira sto znam koliko je tu bilo pripremnih poslova, papirologije, cimanja iz NGO sektora, jurnjave (ne znate kakav je posao naci prevodioce za decu iz Avganistana), na kraju su utisci bili izuzetno pozitivni. Moram reci da su u pitanju bila deca bez roditelja, koja su bukvalno lutala od jedne zemlje do druge. Deca su neverovatno brzo naucila srpski jezik, ambiciozna su, vedra, vesela i izbegavala konflikte. Naravno, na kraju dana, to su ipak samo deca. Njih jos mozes da oblikujes i da utices na njihovo obrazovanje i vaspitanje. Pitanje je samo, ako vec oni moraju da ostanu ovde (ne ulazeci u to da li je to dobro ili lose), da li je bolje decu otpisati i odbaciti, skrajnuti i marginalizovati, ili uraditi suprotno.
                            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                            Comment


                            • Rece talasika nesto oko izdrzavanja djece i istjerivanja sina iz kuce.

                              Znam ja lika iz Slovenije, otisao je od kuce sa 16. Razlog je da su mu roditelji spojili vodu i struju na njegovu sobu da on sam placa za sebe racune. Momak je otisao od kuce, napravio firmu i sa 25 je prodao Kinezima za 5 m eura. Sad ima jos nekoliko firmi i zivi ko lord.

                              Roditelje ako sam dobro shvatio on izdrzava, jer uzdati se u penziju koju ti drzava daje je ravno samoubistvu.

                              Pricati o tome da su djeca veliki finansijski teret je suludo. Djeca su polica osiguranja roditeljima koji nisu stedjeli.

                              Druga stvar, covjek me izvrijedja, a nisam ni bio ti, sto je jos jedna presmijesna stvar. Valjda se naljutio sto ne zna da disktuju i sto je divljak u diskusiji i ljude zove imenima, a onda kad mu vratis istom mjerom pobjegne i ko fol te ignorise.

                              A sto se historijskih cinjenica moje zemlje tice, ni njih ne zna, vec lupeta ko pijan tinejedzer nakon mature, a zove druge ksenofobima i rasistima. Smijesan lik.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • taliesin je banovan, nastavi da komentarises i ti ces za njim
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X