Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by taliesin View Post
    Mislim da je bilo najbolje da ih pobijemo mitraljezima cim su se primakli nasim granicama. Decu pogotovo. Zajeban je to svet, vidis sta nam rade, tolike udzbenike nam uzese pa sad nasa deca nece imati iz cega da uce.

    ***
    Погледај шта се дешава у Европи ових дана(и то не мислим на терористичке нападе искључиво), можда и схватиш оно о чему причам. Баш сам данас гледао клип како девојка Лондоном шета кроз крај где су смештени мигранти, носила је крст и многи су је вербално напали, неки чак и физички напали људе који су били с њом. Имаш мали милион таквих примера.

    Овај други део поста не вреди коментарисати јер је срамотан.
    Last edited by Vanja #66; 14-09-17, 09:49.

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Могуће. Исто као што је расизам да држава њима плаћа уџбенике, прибор, екскурзијe док нашој не.
      Pre nekih dvadesetak godina, dođe mali od svastike oko nove godine sav uplakan kući. Ova ga pita šta je, a mali kaže da jedini nije dobio u školi paketić za NG. Svastika beše razvedena, a dogovor je bio da otac odnese u školu paketić. Ova je i proverila pre toga je li sve OK, ovaj kaže jeste.

      Elem, zove ova njega posle, da vidi šta se je bilo, da mu se nije nešto ne daj Bože desilo, pa nije mogao da ode do škole. "Džajo, šta se desilo, jesi li dobro, što nisi odneo paketić u školu?" Džaja: "Bio sam nešto gladan, pa sam ga pojeo."

      Džaja mi je na listi hall of fame jadnika svih vremena do sada bio na prvom mestu, ali bogami, ti se oštro namećeš. Samo napred!
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Погледај шта се дешава у Европи ових дана(и то не мислим на терористичке нападе искључиво), можда и схватиш оно о чему причам. Баш сам данас гледао клип како девојка Лондоном шета кроз крај где су смештени мигранти, носила је крст и многи су је вербално напали, неки чак и физички напали људе који су били с њом. Имаш мали милион таквих примера.

        Овај други део поста не вреди коментарисати јер је срамотан.
        Sta se desava u Evropi ovih dana i kakve to veze ima sa dodeljivanjem jednog broja udzbenika deci iz ratom zahvacenih podrucja? To sto si ti juce cuo za devojke iz Londona koje ne smeju da nose krst na lancicu u nekim delovima tog grada samo govori tome da si klinac koji nema pojma gde zivi i sve mu je novo, a misli da je uhvatio boga za bradu zato sto zna sva slova. U Evropi na mnogim mestima vec pola veka postoje zajednice koje ja nazivam mikro-fasistickim, u kojima dominiraju pravila suprotstavljena uzusima civilizovanog sveta. Nije to pocelo juce s ratom u Siriji i nema nikakve veze ni sa kakvom decom i udzbenicima koje im je ova drzava, Bogu dragome hvala, dala da im makar malo nadoknadi to sto su im oduzele ratne i politicke igre velikih sila. Je li trebalo Britanci da ne dozvoljavaju Ircima da zive u Britaniji zato sto je najduza evropska tradicija urbanog terorizma ona vezana za IRA?

        Saberi se malo i uci da bi znao malo vise o stvarima o kojima pokusavas da pises, nije svet nastao onda kad si ti naucio da citas. Nista se u Evropi ne desava ovih dana sto se nije desavalo i onih dana o kojima nista ne znas. Savremeni terorizam je malo kompleksnija stvar od madjarskih zica na granici i poslovicnog centralnoevropskog rasizma koji navodis kao dobar primer kojim, valjda, i mi moramo da se rukovodimo. A sve to ama bas nikakve veze nema s tim sicardzijskim, palanackim strahom od toga da se unesrecenom detetu pokloni jebeni udzbenik da bi moglo da ide u skolu. Ako mislis da ces zbog toga propasti u zivotu dodji kod mene kuci i poklonicu ti sto knjiga po tvom izboru da bih te obestetio.

        Fuj.
        Last edited by taliesin; 14-09-17, 01:52.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Originally posted by taliesin View Post
          Sta se desava u Evropi ovih dana i kakve to veze ima sa dodeljivanjem jednog broja udzbenika deci iz ratom zahvacenih podrucja? To sto si ti juce cuo za devojke iz Londona koje ne smeju da nose krst na lancicu u nekim delovima tog grada samo govori tome da si klinac koji nema pojma gde zivi i sve mu je novo, a misli da je uhvatio boga za bradu zato sto zna sva slova. U Evropi na mnogim mestima vec pola veka postoje zajednice koje ja nazivam mikro-fasistickim, u kojima dominiraju pravila suprotstavljena uzusima civilizovanog sveta. Nije to pocelo juce s ratom u Siriji i nema nikakve veze ni sa kakvom decom i udzbenicima koje im je ova drzava, Bogu dragome hvala, dala da im makar malo nadoknadi to sto su im oduzele ratne i politicke igre velikih sila. Je li trebalo Britanci da ne dozvoljavaju Ircima da zive u Britaniji zato sto je najduza evropska tradicija urbanog terorizma ona vezana za IRA?

          Saberi se malo i uci da bi znao malo vise o stvarima o kojima pokusavas da pises, nije svet nastao onda kad si ti naucio da citas. Nista se u Evropi ne desava ovih dana sto se nije desavalo i onih dana o kojima nista ne znas. Savremeni terorizam je malo kompleksnija stvar od madjarskih zica na granici i poslovicnog centralnoevropskog rasizma koji navodis kao dobar primer kojim, valjda, i mi moramo da se rukovodimo. A sve to ama bas nikakve veze nema s tim sicardzijskim, palanackim strahom od toga da se unesrecenom detetu pokloni jebeni udzbenik da bi moglo da ide u skolu. Ako mislis da ces zbog toga propasti u zivotu dodji kod mene kuci i poklonicu ti sto knjiga po tvom izboru da bih te obestetio.

          Fuj.
          Значи сваки аргумент који ја употребим или било шта да наведем, ја сам то тек сад сазнао Уосталом нигде не пише да сам ја то јуче сазнао, него ме подсетило јер сам гледао неки клип о томе. Имам неке пријатеље које студирају у разним деловима Европе, па знам како је тамо, али добро, по теби сам јуче сазнао и чуо о томе.

          Уосталом знам ја добро шта се пре дешавало у Европи, да те подсетим да си ти писао овде да не волиш историју и да је никада ниси волео, па бих тебе посаветовао да прочиташ нешто, ако већ причаш на ту тему и ниподаштаваш друге саговорника без икаквог права.

          Уосталом ПРОЧИТАЈ свој претходни пост, мени је одвратно оно што си ти написао, на сваки могући начин. На овом форуму има доста људи из Сарајева и Босне, пре свега добрих људи који су овде годинама.
          Last edited by Победа; 14-09-17, 02:07.

          Comment


          • @taliesin, iz mog ugla nije poenta u novcu, u vrednosti tog udzbenika ili bilo cega sto moze da se izmeri u bilo kojoj valuti. Krajnje odrediste tih migranata je (bila) zapadna evropa, oni su im dosta stvari i zakuvali i pozvali ih da dodju slobodno i to mi je ok, mi takvi kakvi smo ne mozemo sami sebi da pomognemo a ne da primamo izbeglice sa kojima nemamo dodirnih tacaka po bilo kom osnovu... Ja sam se nadao da ce im Srbija biti samo usputna stanica medjutim desavaju se razne stvari koje nagovestavaju da nije bas tako a jednostavno sam protivnik naseljavanja tih ljudi u Srbiji, da se najprostije izrazim, iz mnostva razloga.

            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Значи сваки аргумент који ја употребим или било шта да наведем, ја сам то тек сад сазнао Уосталом нигде не пише да сам ја то јуче сазнао, него ме подсетило јер сам гледао неки клип о томе. Имам неке пријатеље које студирају у разним деловима Европе, па знам како је тамо, али добро, по теби сам јуче сазнао и чуо о томе.

              Уосталом знам ја добро шта се пре дешавало у Европи, да те подсетим да си ти писао овде да не волиш историју и да је никада ниси волео, па бих тебе посаветовао да прочиташ нешто, ако већ причаш на ту тему и ниподаштаваш друге саговорника без икаквог права.

              Уосталом ПРОЧИТАЈ твој претходни пост, мени је одвратно оно што си ти написао, на сваки могући начин. На овом форуму има доста људи из Сарајева и Босне, пре свега добрих људи који су овде годинама.
              Mnoge stvari ja ne cenim posebno ali ih znam jer mi je potrebno da ih znam, to je jos jedna stvar koju tek treba da naucis.

              Sto se tice tih ljudi iz Bosne, iskreno me zabole ako se bilo ko naljutio, izneo sam samo neopovrgivu istorijsku cinjenicu. Ja imam toliko prijatelja u Bosni da ti ne mozes ni da ih izbrojis i svi ce ti reci istu stvar koju sam ja napisao. Na stranu moji prijatelji, citaj malo sta je Ivo Andric imao da napise o tome. Zatucana, konzervativna, mracna, lukava sredina u kojoj se svi na povrsini vole i obozavaju a cim uluce priliku jedni drugima se napiju krvi. Naravno da ne govorim o svim ljudima iz Bosne ali tvoj drugar se uklapa savrseno u taj palanacki, orijentalni obrazac kasabe.

              Jebi ga, imas nesrecu sto nisi moj sin jer da jesi, znas sta bih ti uradio posle onog komentara. Rekao bih ti da sutra ujutru napustas moju kucu i sa sobom nosis samo ono sto si sam zaradio, plus da se javis za nedelju dana da ti ispostavim racun za sve sto sam ulozio u tebe (hrana, stan, studije, odeca, obuca i tako dalje) od dana kada si postao punoletan. S obzirom da si veliki zagovornik liberalizma i toga da svako sam sebi treba da obezbedi zivot, ne sumnjam da bi se lepo snasao u tom objedinjavanju teorije i prakse. Od toga sto si mi ostao duzan kupio bih udzbenike i podelio deci koja su prezivela rat, a na svakom bih napisao posvetu da je poklon od tebe. Time bih ti mozda spasio dusu i ispunio svoju svrhu kao roditelj. Za ove druge stvari cenim da bi se sam snasao, Srbija je puna mogucnosti za mlade, pametne, poslovne ljude. S radoscu bih pratio tvoj uspon u bogatog, srecnog i uspesnog coveka.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Originally posted by Miletić View Post
                @taliesin, iz mog ugla nije poenta u novcu, u vrednosti tog udzbenika ili bilo cega sto moze da se izmeri u bilo kojoj valuti. Krajnje odrediste tih migranata je (bila) zapadna evropa, oni su im dosta stvari i zakuvali i pozvali ih da dodju slobodno i to mi je ok, mi takvi kakvi smo ne mozemo sami sebi da pomognemo a ne da primamo izbeglice sa kojima nemamo dodirnih tacaka po bilo kom osnovu... Ja sam se nadao da ce im Srbija biti samo usputna stanica medjutim desavaju se razne stvari koje nagovestavaju da nije bas tako a jednostavno sam protivnik naseljavanja tih ljudi u Srbiji, da se najprostije izrazim, iz mnostva razloga.

                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                Meni je onako iskreno, ljudski zao sto postoje ljudi koji su u tolikom strahu od toga sto je drzava poklonila odredjeni broj udzbenika grupi dece koja je sve izgubila u ratu. Nisam slep, vidim u kakvu jadnost smo se pretvorili, samo mi je zao zbog toga.
                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                Comment


                • Originally posted by miletić View Post
                  @taliesin, iz mog ugla nije poenta u novcu, u vrednosti tog udzbenika ili bilo cega sto moze da se izmeri u bilo kojoj valuti. Krajnje odrediste tih migranata je (bila) zapadna evropa, oni su im dosta stvari i zakuvali i pozvali ih da dodju slobodno i to mi je ok, mi takvi kakvi smo ne mozemo sami sebi da pomognemo a ne da primamo izbeglice sa kojima nemamo dodirnih tacaka po bilo kom osnovu... Ja sam se nadao da ce im srbija biti samo usputna stanica medjutim desavaju se razne stvari koje nagovestavaju da nije bas tako a jednostavno sam protivnik naseljavanja tih ljudi u srbiji, da se najprostije izrazim, iz mnostva razloga.

                  послато са lg-d838 уз помоћ тапатока
                  сад ће неки да те окарактеришу као ксенофоба :d

                  Originally posted by taliesin View Post
                  mnoge stvari ja ne cenim posebno ali ih znam jer mi je potrebno da ih znam, to je jos jedna stvar koju tek treba da naucis.

                  Sto se tice tih ljudi iz bosne, iskreno me zabole ako se bilo ko naljutio, izneo sam samo neopovrgivu istorijsku cinjenicu. Ja imam toliko prijatelja u bosni da ti ne mozes ni da ih izbrojis i svi ce ti reci istu stvar koju sam ja napisao. Na stranu moji prijatelji, citaj malo sta je ivo andric imao da napise o tome. Zatucana, konzervativna, mracna, lukava sredina u kojoj se svi na povrsini vole i obozavaju a cim uluce priliku jedni drugima se napiju krvi. Naravno da ne govorim o svim ljudima iz bosne ali tvoj drugar se uklapa savrseno u taj palanacki, orijentalni obrazac kasabe.

                  Jebi ga, imas nesrecu sto nisi moj sin jer da jesi, znas sta bih ti uradio posle onog komentara. Rekao bih ti da sutra ujutru napustas moju kucu i sa sobom nosis samo ono sto si sam zaradio, plus da se javis za nedelju dana da ti ispostavim racun za sve sto sam ulozio u tebe (hrana, stan, studije, odeca, obuca i tako dalje) od dana kada si postao punoletan. S obzirom da si veliki zagovornik liberalizma i toga da svako sam sebi treba da obezbedi zivot, ne sumnjam da bi se lepo snasao u tom objedinjavanju teorije i prakse. Od toga sto si mi ostao duzan kupio bih udzbenike i podelio deci koja su prezivela rat, a na svakom bih napisao posvetu da je poklon od tebe. Time bih ti mozda spasio dusu i ispunio svoju svrhu kao roditelj. Za ove druge stvari cenim da bi se sam snasao, srbija je puna mogucnosti za mlade, pametne, poslovne ljude. S radoscu bih pratio tvoj uspon u bogatog, srecnog i uspesnog coveka.
                  значи ти директно нападаш члана форума на основу његових коментара преко интернета, а притом си на форуму неколико месеци и водио си пар расправа с њим, па знаш какав је он. браво.

                  можеш ти да замишљам шта год хоћеш, али законом родитељ је дужан да изджрава своју децу до 26. године животе ако је на редовном школовању. па би ти ту лепо држави објашњавао неке ствари, али пошто не постоји држава, можда би ти и успела та замисао.
                  Last edited by Победа; 14-09-17, 02:27.

                  Comment


                  • Originally posted by taliesin View Post
                    Meni je onako iskreno, ljudski zao sto postoje ljudi koji su u tolikom strahu od toga sto je drzava poklonila odredjeni broj udzbenika grupi dece koja je sve izgubila u ratu. Nisam slep, vidim u kakvu jadnost smo se pretvorili, samo mi je zao zbog toga.
                    Смараш с том пропагандом иначе. Ево ти јадно дете с оцем у потрази за бољим животом, док им зли Орбан брани улазак у своју земљу. Жао ми је сваког детета наравно, али се овде деца користе у друге сврхе.

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      сад ће неки да те окарактеришу као ксенофоба :d



                      можеш ти да замишљам шта год хоћеш, али законом родитељ је дужан да изджрава своју децу до 26. године животе ако је на редовном школовању. па би ти ту лепо држави објашњавао неке ствари, али пошто не постоји држава, можда би ти и успела та замисао.
                      Da, tako sam i mislio. Hrabri sebicni liberal sve dok mama kuva rucak a tata kupuje patike.

                      Inace, nisam znao za taj clan zakona (kojeg?) ali sumnjam da si ga upravo izmislio. Znaci to je taj tvoj liberalni plan, da se do 26. godine grebes od mame i tate. Self made man, sto bi se reklo.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Смараш с том пропагандом иначе. Ево ти јадно дете с оцем у потрази за бољим животом, док им зли Орбан брани улазак у своју земљу. Жао ми је сваког детета наравно, али се овде деца користе у друге сврхе.
                        Je l' ti mama zna da si na forumu u ove sate? Javi se ponovo kad napunis 26 i postanes samostalan, ne bi bilo u redu da toliko gubis vreme na tudji racun.
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • Originally posted by taliesin View Post
                          Sine moj mili, tek si poceo da zivis a vec se trudis da pokazes da bezveze trosis kiseonik normalnim ljudima.
                          Originally posted by taliesin View Post
                          Mislio sam da si malo pametniji od ovog fanatika iz okoline Sarajeva. Ne lozi se na te palanacke budalastine, oni u Bosni da se radjaju kao i svi normalni ljudi ne bi svakih 30 godina klali jedni druge u desetinama hiljada, iz ciste zabave i hira.
                          Originally posted by taliesin View Post
                          Da, tako sam i mislio. Hrabri sebicni liberal sve dok mama kuva rucak a tata kupuje patike.

                          Inace, nisam znao za taj clan zakona (kojeg?) ali sumnjam da si ga upravo izmislio. Znaci to je taj tvoj liberalni plan, da se do 26. godine grebes od mame i tate. Self made man, sto bi se reklo.
                          Originally posted by taliesin View Post
                          Je l' ti mama zna da si na forumu u ove sate? Javi se ponovo kad napunis 26 i postanes samostalan, ne bi bilo u redu da toliko gubis vreme na tudji racun.
                          Не бој се ти за мене, уосталом кршиш сва могућа правила овог форума. То што се неким члановима форума свиђа начин на који ти пишеш или што си дошао пре месец дана на форум па мислиш да имаш кредита да омаловажаваш, вређаш, генерализујеш на најружнији начин и алаудираш на нечији живот, незнајући ништа о њему је твој проблем, а надам се и проблем администрације. Овакво понашање не приличи некоме ко је толико старији од обичног студента.

                          4.1 Zabranjeno je svako vređanje i omalovažavanje ostalih korisnika foruma kao i iskazivanje mržnje i netrpeljivosti prema rasnoj, verskoj, nacionalnoj, polnoj, političkoj i svim drugim oblicima društvene pripadnosti i različitosti! Za bilo kakvu vrstu vređanja članova, automatski sledi ban!
                          4.2 Najstrože je zabranjno pisati o politici koja se odnosi na događaje, učesnike i sećanja u bivšim republikama od raspada Jugoslavije do danas! Svako nepoštovanje ove zabrane direktno donosi ban!
                          4.9 Najstrože je zabranjena bilo kakva aluzija na nečiji privatni zivot, čime se neki član bavi u realnom životu, gde živi, šta radi, kako zarađuje, kao i iznošenje bilo kakvih privatnih podataka!
                          Last edited by Победа; 14-09-17, 02:48.

                          Comment


                          • Fiksni, ova pitanja mozes sa Pobedom preko PP-a, ovde ne.

                            Sto se tice prethodnih postova, nema tu mnogo sta da se kaze sem da se nece tolerisati takvo pisanje na ovom forumu. Razlog je jasan.
                            Last edited by Mr. Wolf; 14-09-17, 03:16.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Pa koliki je broj te dece pobogu koja su dobila te puste besplatne knjige, pa vas toliko ovo u srce dirnulo?

                              Roditelj nije po pravilu duzan da svoje punoletno dete izdrzava do najkasnije navrsene 26te god ako se ovaj redovno (iskljucivo) skoluje bez obzira na sve...vec samo ako je u mogucnosti, shodno njima, preciznije ako mu ne bi tim prihvatanjem izdrzavanja bila naneta nepravda.
                              Ima mnogo ako...ali da, postoji takav clan Potodicnog zakona.

                              tt sa A5 u inat Mi6
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Toliko smo indoktrinisani da jadna djeca nemaju mogućnost zdravog percipiranja stvarnosti. Govorim o ovoj našoj djeci sa foruma! Prodali su nam foru individualizma a zapravo nikada veće jednoumlje nismo imali. Toliko bačene energije za odbranu nekih trivijalnih stavova obrnuto proporcijonalnih životnom iskustvom. Posljedica mas medija i prezasićenosti informacijama bez da smo predhodno naučili kako razvrstavati iste. A kad prepoznamo nečiji rasizam, fašizam, ksenofobiju, onda se kroz prizmu političke korektnosti oni pripisuju neiskustvu.

                                „ Dobar je on čovjek“ – toliko je puta izrečeno baš kao da je to jedini parametar kvaliteta nečijeg bića. Dobri su oni momci, jasno je i meni, ali to nije razlog da im se u virtuelnom prostoru indirektne i anonimne komunikacije dopusti da šire ovakve gluposti! Na ovom forumu ko god ima potencijal da postane maskota istog na kraju završi kao uvaženi retoričar koji potpuno uzurpira cjelokupan prostor! Jasno je meni i da su pravila foruma takva da se rasizam, ksenofobija i fašizam ne mogu sankcionisati ( osim ako se radi o sukobima južnih slovena – al ste se ogradili, svaka vam čast! ), al zato frustracije prouzrokovane ovakvom retorikom odmah kažnjavamo! Ne zaista, jasno mi je, nisam sarkastičan, pravila ni sam ne bih znao bolje napisati ( možda neko i bi ), ali ovo kolektivno odobravanje napumpavanja samopouzdanja pojedincima, to je u najmanju ruku odvratno sa naše strane! Mi se dignemo sa računara i vratimo životnim ulogama, a oni ostanu nasamo sa svojim ubjeđenjima, dodatno nafilovanim samopouzdanjem da puca na sve strane. Mislite da će im to pomoći u stvarnom životu? Mislite da će im nadređeni (ili podređeni) jednako odobravati tu furku? Kakve šamarčine život lupa, ne dižeš se mjesecima!


                                Last edited by Ves; 14-09-17, 08:26.
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X