Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    S obzirom da je zemlja prosla 5 ledenih doba, logicno je da se klima mjenja, ali ne na fazon da je covjek sve sjebo.


    Puno je bolje zivjeti u ovom dobu otopljavanja, nego u ledenom dobu.

    Kazem nemam misljenje o "man made GW". Jedna strana se poziva na to da se klima uvek menja, druga se poziva na brzinu,tempo (pace) tog menjanja u poredjenju sa ranijim desavanjima kroz istoriju. Ono sto odgovara GW strani je sto postavljamo rekord za rekordom po toploti godina, ono sto odgovara ljudima koji u to ne veruju, je sto dolazi visegodisnja pauza u solarnoj aktivnosti(dosta manje od prosecne), za koju se smatra da je jedan od glavnih faktora toplote, pa bi to trebalo makar da ne podstice dalji rast temperature(u ovom tempu) na neko vreme.

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      S obzirom da je zemlja prosla 5 ledenih doba, logicno je da se klima mjenja, ali ne na fazon da je covjek sve sjebo.

      Puno je bolje zivjeti u ovom dobu otopljavanja, nego u ledenom dobu.

      E sad ja ne znam koliko je ova grafika tacna, za to ima vecih strucnjaka ovde sigurno.


      Znam da se mnogi pozivaju uprvao na ove grafike, kad je u pitanju ovo sto si ti napisao da je bolje ziveti u toplom periodu. I ja se slazem da je bolje ziveti kad je toplo nego kad je hladno.

      Comment


      • Originally posted by p4p1 View Post
        Nije baš da ih nemamo, u većem procentu ih imamo nego ovi na Floridi

        Spoiler




        Marina analogija je na mestu, ovo Aki što je naveo je baš težak spin koji skoro nema nikakvih dodirnih tačaka s tim.
        To ne znači da i ovo "naše" nije debilno naravno, ali je očigledno neuporedivo
        Само што они имају 20 милиона становника, а ми 6-7м.

        Originally posted by Ves View Post
        " Ovo je Miami sinoć. Prije pet dana, republikanci su pričali kako je Irma medijski spin opozicije kojim bi opravdali priče o klimatskim promjenama. Guverner je zabranio da se izraz "klimatske promjene" koriste u zvaničnoj korespondenciji i dokumentima. Jedan od viđenijih republikanskih debila s Floride čak je pozivao narod da se ogluši o naredbe za evakuaciju, govoreći da je Irma "fake news" - izmišljotina pederskih, liberalnih medija. Sutradan je sjeo u svoj privatni avion i pobjegao na sjever, odakle će ljude koji se dave po Floridi nazivati Soroševim plaćenicima i izdajicama koji plave svoje kuće kako bi zajebali Trumpa. "


        Sa jedne fejsbuk stranice.
        Е ако је са фејсбук странице, значи да је 100% сигурно. Нема везе што гувернер Флориде данима прича да се људи што пре евакуишу, што је председник земље, иначе републиканац исто пре 5-6 дана причао о евакуацији, ја не верујем њима. Тотално сам променио мишљење сада. Хвала ти што си нам показао пут.

        Comment


        • Kako su se očajno udružili Hilarini plaćenici da diskriminišu brata Akija, ali ne shvataju da je Aki sve jači i jači posle svakog udarca koji mi zadate
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Originally posted by Lord Gangarić View Post
            Kako su se očajno udružili Hilarini plaćenici da diskriminišu brata Akija, ali ne shvataju da je Aki sve jači i jači posle svakog udarca koji mi zadate
            Jesi video sto je lepa u Narcos 3?

            Comment


            • Originally posted by Seoski Terminator View Post
              Jesi video sto je lepa u Narcos 3?
              Bila je zgodna dok je bila mlađa moram da priznam (oprosti mi Aki grešan sam )
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Atletko tebi ako propadne ,tenis karijera,nemas brige vec sad si bolji i znas vise od svi ovih nasih meteorloga

                Comment


                • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                  Bila je zgodna dok je bila mlađa moram da priznam (oprosti mi Aki grešan sam )
                  hahahahah, jos dok je mlada bila, videlo se da je psiho.

                  Comment


                  • Apelujem na vlast da nam odobre otvaranje teme - Balkan info.

                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                      hahahahah, jos dok je mlada bila, videlo se da je psiho.
                      Bem ti čoveka kog ne privlače psiho ribe

                      Morate proširiti reputaciju pre nego li ga dodelite Nerealan opet.

                      Moram da vidim kakve su restrikcije Trampove teme tojest koji je opis iste pa ćemo da vidimo za BI i slične teme
                      Last edited by Lord Gangarić; 11-09-17, 13:05.
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                        Bem ti čoveka kog ne privlače psiho ribe
                        Нисам гледао Наркос, али шта мислиш зашто ми ова прелепа жена стоји на аватару

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Нисам гледао Наркос, али шта мислиш зашто ми ова прелепа жена стоји на аватару
                          Veliki umovi isto razmišljaju

                          Natalija Mijatović iz Novog Sada hvala ti što si napravila ludaka i mazohistu od mene
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            I da, uragani nemaju nikakve veze sa klimatskim promjenama.
                            Evo i Aki piše o vremenu na ovoj temi a kritikovao nas je za isto
                            Doduše greši ali koga briga...
                            BTW kod nas duva neki jak topao vetar kao da se sprema nevreme...Lorde izvesti na vreme...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment




                            • Na tu temu : Joseph Romm is one of the country’s leading communicators on climate science and solutions. He was Chief Science Advisor for “Years of Living Dangerously,” which won the 2014 Emmy Award for Outstanding Nonfiction Series. He is the founding editor of Climate Progress, which Tom Friedman of the New York Times called “the indispensable blog.” In 2009, Time named him one of its “Heroes of the Environment,” and Rolling Stone put him on its list of 100 “people who are reinventing America.” Romm was acting assistant secretary of energy in 1997, where he oversaw $1 billion in low-carbon technology development and deployment. He is a Senior Fellow at American Progress and holds a Ph.D. in physics from MIT. He is the author of Climate Change: What Everyone Needs to Know.

                              Comment




                              • Climate change...
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X