Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Roger Federer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne ozbiljno jel oproštajac na Lejveru ove godine u dublu sa Rafom da se isplacu braca poderanih gaca?

    Comment


    • Originally posted by DinoFC View Post
      Ne ozbiljno jel oproštajac na Lejveru ove godine u dublu sa Rafom da se isplacu braca poderanih gaca?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post

        Vid mene pujde

        Ma nece Fedex u penziju do 48. godine sigurno ima neka caka sa ugovorima i sponzorima sve dok se zvanicno ne penzionise sigurno kapa vise love. Pametan je Rocko hihi
        Last edited by DinoFC; 05-02-22, 19:55.

        Comment


        • Originally posted by DinoFC View Post

          Vid mene pujde

          Ma nece Fedex u penziju do 48. godine sigurno ima neka caka sa ugovorima i sponzorima sve dok se zvanicno ne penzionise sigurno kapa vise love. Pametan je Rocko hihi
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Meh, jesi partibrejker

            Comment


            • Kad će Deda objaviti odlazak u penziju, zna li se nešto?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Kad će Deda objaviti odlazak u penziju, zna li se nešto?
                Da ponovim pitanje: živ li je Deda, kad je oproštaj od tenisa!?
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Šta je s Dedom, kaće peMzija?
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Je li Deda objavio kraj i zašto nije?
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ode li Deda u penziju više?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Kad Deda objavljuje kraj karijere?
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Najavio je Rodzer da ce da igra Bazel ove godine. Sta sem toga- videcemo. Koliko jos planira da igra niko ne zna sem njega.

                          Comment


                          • Dedonja je praktično u penziji skoro godinu dana.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Šta se dešava sada u vezi sa njegovim povratkom, obzirom da će biti obrisan sa liste nakon oduzimanja bodova za Wimbledon?

                              Kako zamišlja da se vrati? Na divlje karte?

                              Comment


                              • Ima valjda zaštićen ranking, odnosno bez obzira što je pao na listi ima određen broj major turnira na kojima može da nastupi bez obzira na pozicijiu na ATP listi.
                                Mada, iluzorno je o tome pričati kad imaš 41 godinu.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X