Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To sto si napisao nema veze sa vezom...Naravno da se niko nece buniti u ligi kad su svi osigurali pozicije, moze eventualno da se buni MZT ali oni su ispali i ko onda da se buni? Cova predsednik lige, Misko menadzer bar 50% igraca u ligi..i ko zna koliko se duguje njegovim igracima...O cemu ti pricas prijatelju...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • "Naravno da se niko nece buniti u ligi kad su svi osigurali pozicije, moze eventualno da se buni MZT ali oni su ispali i ko onda da se buni? Cova predsednik lige, Misko menadzer bar 50% igraca u ligi.."
      To je najobicnija paranoja. Na koji nacin konkretno po tebi Raznatovic kontrolise ligu , prostom cinjenicom da je menadzer velikom broju igraca? Nece pustiti svog igraca u "neposlusni" tim? On kad bi tako razmisljao ne bi bio vrhunski menadzer ni blizu. Naravno da mu je u interesu da Mega igra ABA1 ligu , ali bi preziveo i u ABA2 jednu sezonu bez ikakvih problema. Do juce je predsednik lige bio Bokan , kakvu je korist tacno Buducnost imala od toga i na koji nacin je on uticao na ligu? Ili mislis da jedino Covic od svih predsednika klubova moze da upravlja ligom kako mu se prohte? Pa ako je tako on ce to radi i kad ne bude bio predsednik lige. Znaci ako sutra Zvezda i FMP nameste neku utakmicu da bi se Zvezdi omogucila bolja pozicija u borbi za titulu niko se nece buniti jer su im "pozicije osigurane"?? Koje su im to pozicije pozicije osigurane? Ispada da nikog osim Zvezde nije briga za trofej i ucesce u evroligi??

      Comment


      • "Naravno da se niko nece buniti u ligi kad su svi osigurali pozicije, moze eventualno da se buni MZT ali oni su ispali i ko onda da se buni? Cova predsednik lige, Misko menadzer bar 50% igraca u ligi.."
        To je najobicnija paranoja. Na koji nacin konkretno po tebi Raznatovic kontrolise ligu , prostom cinjenicom da je menadzer velikom broju igraca? Nece pustiti svog igraca u "neposlusni" tim? On kad bi tako razmisljao ne bi bio vrhunski menadzer ni blizu. Naravno da mu je u interesu da Mega igra ABA1 ligu , ali bi preziveo i u ABA2 jednu sezonu bez ikakvih problema. Do juce je predsednik lige bio Bokan , kakvu je korist tacno Buducnost imala od toga i na koji nacin je on uticao na ligu? Ili mislis da jedino Covic od svih predsednika klubova moze da upravlja ligom kako mu se prohte? Pa ako je tako on ce to radi i kad ne bude bio predsednik lige. Znaci ako sutra Zvezda i FMP nameste neku utakmicu da bi se Zvezdi omogucila bolja pozicija u borbi za titulu niko se nece buniti jer su im "pozicije osigurane"?? Koje su im to pozicije pozicije osigurane? Ispada da nikog osim Zvezde nije briga za trofej i ucesce u evroligi??

        Comment


        • Kakve veze imaju trofeji sa ovim sto se desava. Predstavu nemas sta se tu desavalo zadnjih par meseci...Normalno da su urgirali...Pa nije Misko pustio Rebica i Cancara eto onako...I kakve Misko ima veze sa npr ABA ligom da on daje izjave sta je dobro a sta nije...za ''srpsku'' kosarku tu se pokazao za repku slucajevi Micic,Marjanovic i Jokic...

          Naravno da ima, CZ i FMP isti budzet i gle cuda pre Cedevite ode Lazarevic i Apic u FMP...ne budi lud da mislis da je to eto tako..

          Jes bole ga uvo sto ce mu Mega igrati ABA 2.... Sve je tu jasno, ko to prati i zna..jasno sta se izdesavalo...Nije problem nacin sto se ovo promenilo, to je dobro...ali..od one tamo sezone...

          + sto su uveli pravilo ako npr Dinamic bude prvi onda on igra baraz sa poslednjim srpskim klubom....vecu glupost nisam vise..pa zamisli igras celu sezonu ABA2, pa F4...i onda imas jos baraz sa realno jacim timom..ili pak taj tim iz ABA 1 bude peti i onda se bori za opstanak...Nidje veze..a i mozemo se kladiti da ce se menjati pravila...

          Naravno da NC rukovodi kako mu se prohte...pa to vidis u KKCZ..a kamoli nece u ABA..samo su nasli kompromis pa su svi dobili nesto...ostali se tu nisu pitali nista..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • "Predstavu nemas sta se tu desavalo zadnjih par meseci"
            "Sve je tu jasno, ko to prati i zna..jasno sta se izdesavalo"
            Pa onda objasni na sta tacno mislis , sta se tacno desavalo? Ja i ne tvrdim da sve znam , napisi nesto konkretno da ne bismo obesmisljavali pricu.Ovako napisano lici na mlacenje prazne slame...

            Comment


            • Ako dobro procitas, naravno da nije mlacenje prazne slame...a dodatak necu da napisem, posto se nije desilo to prvo, ovo drugo je doslo u kompromisu,a kad se vidi ko je bio levo i desno..pre..onda se moze otici i dalje od ovoga...Skroz nebitno..eto veruj u to sto si napisao...Blago tebi...Ja ne zelim da promenim tvoje misljenje, to je vec Sizifov posao ili pak Van Gog-ov posto mora da se crta..Samo sam izneo svoje..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Miskova Mega nema takmicarske ambicije, tako da u praksi ne bi trebalo da je doslo do situacije da je nekog svog igraca na finjaka zamolio da "popusti" protiv njegovog kluba, ili nekog drugog svog igraca. Mada sama ta mogucnost da se desi je sama po sebi zabrinjavajuca, ali opet ne verujem i da ce se desiti. Cak i da nema svoj klub u ligi, on krsi antimonopolski zakon i drzave Srbije i svake druge drzave u Evropi drzeci ubedljivo najveci procenat trzista igraca.

                Ali to je opet neka druga tema. Price o ABA2 ligi i prohodnosti iz nje postoji vec neko duze vreme...moguce da je ono ubrzano bas sada da Mega ne bi ispala. Da li treba pridavati tome neku paznju? Pa mislim i ne bas....zato sto taj neko ko je ostecen nema bas takav kvalitet da bi navijaci osecali neki kosarkaski gubitak. Sa druge strane ako Evroliga moze da donosi pravila onako kako to odgovara Spanskim i Turskim klubovima, ne znam sta ima cudno ako se nesto slicno desava i u jednoj regionalnoj ligi? Ne znam ni sto bi se i potresali ako nije na nasu stetu? Oni koje bi to eventualno pogodilo izgleda da im bas i nije stalo do kosarke.
                Last edited by mmajstor; 14-03-18, 22:19.

                Comment


                • Relativno se slazem...EL je nesto drugo..Pa mi nesto pricamo o Turcima koji su ulozili milione ili spanaca koji imaju najjacu ligu..mi koji smo dobili wild card..a i prvi put na lepe oci..xD

                  Misko kao menadzer je topcina ali nema i ne sme da se mesa u klupsku i reprezentativnu kosarku...

                  Secamo se Micica i onog intervjua..Bobija..Jokica itd..Smesno je sve to..

                  Kako sutra to ocekujes neku pravdu ako zmuris na nju u eto sportu..nesto sto je sporedno u zivotu...

                  Fascinantno je i to sto za losu stvar, uvek nadjete nesto slicno da uporedite i da time opravdate..
                  Last edited by LosmiSK; 14-03-18, 22:34.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Relativno se slazem...EL je nesto drugo..Pa mi nesto pricamo o Turcima koji su ulozili milione ili spanaca koji imaju najjacu ligu..mi koji smo dobili wild card..a i prvi put na lepe oci..xD

                    Misko kao menadzer je topcina ali nema i ne sme da se mesa u klupsku i reprezentativnu kosarku...

                    Secamo se Micica i onog intervjua..Bobija..Jokica itd..Smesno je sve to..

                    Kako sutra to ocekujes neku pravdu ako zmuris na nju u eto sportu..nesto sto je sporedno u zivotu...

                    Fascinantno je i to sto za losu stvar, uvek nadjete nesto slicno da uporedite i da time opravdate..
                    Za nedostatak morala moras da krivis podjednako sve. Necu da branim Miska, jer on svakako ima svoj interes svuda, ali zasto je do pre 10-tak godina bilo nezamislivo da neko nece da igra za reprezentaciju? Postojale su druge vrednosti, drugarstvo, povezanost, a igre u reprezentaciji su bile jos dodatni + na prikazano u klubovima i podizale su vrednost igraca.
                    Moze Misko da savetuje Bobija, Jokica... sta hoce. Ako oni hoce da igraju za reprezentaciju, oni ce igrati. Misko moze samo da peva.
                    Ako hocemo da budemo posteni, medju prvima je nas sadasnji selektor dao otkaz reprezentaciji (ne zelim da mi otpisujete kako je igrao povredjen, jer nije o tome rec). Divac, Pedja...
                    Takodje prica o zaslugama ne pije vodu. Svaki trenutak je trenutak za sebe. Teodosicu je dosao trenutak da ne igra onda kada je vec napravio karijeru i to je super, ali je Bobiju i Jokicu taj trenutak dosao pre toga i oni su izdajnici. Samo je na njima da procene da li ce taj trenutak iskoristiti ovako, ili onako. To da li ce da slusaju zlog Miska, ili divnog Saleta, ili svoje poslodavce je na njima.
                    Ja sam uvek protiv zasluga i zasluznih, jer opet pominjem trenutak - ni jedan nije isti. To sto si ti odradio nesto ranije je nagradjeno na odredjeni nacin. U ovom trenutku ti neces, ne mozes, ne zelis da igras. Hajde da vidimo zasto...

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      On bi pre gledao FMP

                      Za Olimpiju su samo price, nema tih ludackih para jos...fuzija Cibone i Cedevite je samo misao i to Tedeskog to u praksi se nece desiti zato sto su i tamo zajahali politicari...Mornar velike pare...lol....

                      Mmajstore, nije to za sledecu vec za ovu sezonu, to jeste poenta price...takmicis se u ovoj sezoni za sledecu itd..po ovoj sezoni mibi trebali imati 3 predstavnika a CG dobiti jednog...ali neko da prica da voli da gleda pre FMP, Megu naspram Splita,Sibenika,Borca, Bosne,Vojvodine ,Rabotnickog itd je sumanota..Pa na mecevima FMP-a nema 300 ljudi...
                      Ni na utakmicama CSKA nema 200 ljudi pa su prvaci Evrope ..izrekao si notornu glupost ...a Rabotnicki ,Bosna ,Split itd da valjaju bili bi u Aba ..toliko

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Relativno se slazem...EL je nesto drugo..Pa mi nesto pricamo o Turcima koji su ulozili milione ili spanaca koji imaju najjacu ligu..mi koji smo dobili wild card..a i prvi put na lepe oci..xD

                        Misko kao menadzer je topcina ali nema i ne sme da se mesa u klupsku i reprezentativnu kosarku...

                        Secamo se Micica i onog intervjua..Bobija..Jokica itd..Smesno je sve to..

                        Kako sutra to ocekujes neku pravdu ako zmuris na nju u eto sportu..nesto sto je sporedno u zivotu...

                        Fascinantno je i to sto za losu stvar, uvek nadjete nesto slicno da uporedite i da time opravdate..
                        Misko je menadzer i radi u interesu igraca i u svom interesu naravno ..to je posao decko to je ono sto ti ne shvatas ...svako normalan o ovo doba gleda da obezbedi egzistenciju i potpise jak ugovor a posle toga je lako ginuti i u dresu reprezentacije ...repka je na dobrovoljnoj bazi ..hoces ,neces na tebi je ...nemojte da lupetate gluposti vise kako Misko sastavlje reprezentaciju ,kako on ne dozvoljava da igraju ,kako gura nekoga na silu ...to su nebuloze
                        pa on je menadzer i trecine igraca u EL ...jel zbog toga i EL neregularna ...

                        Comment


                        • Ica, napisao sam ti par puta da ne kontas bas kosarku previse, nije sustina samo pratiti...U EL on nema klub kao u ABA ligi...Znam da je dao intervju kako Micic nije na spisku...npr...Naravno da menadzeri sugerisu..Ti eto mislis on je rekao Bobiju e Bobi kako hoce izbor je na tebi, zanemari mene i tih 7m po sezoni...a da je odigrao tad u repki kvalitetno mozda ne bi blejao na klupi po zivota....Jokictek ovegodine ima izlaz iz ugovora, ali eto bolje se ti pripremi za NBA, verovatno i tu nije pricao sa njim nista....

                          Naravno da se ne pita on ko ce biti pozvan posto je tu Sasa Djordjevic ali da utice na igrace, sigurno da da...

                          E al da obezbedi Egzistenciju, pricas o ljudima koji imaju milione na racunu..kao isao si na OI, mislili smo ti dati 7m sad ces dobiti 400k i neces imati leba jesti....

                          Ne ulazi previse u diskusije, nisi toliko potkovan koliko mislis
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Ica View Post
                            Ni na utakmicama CSKA nema 200 ljudi pa su prvaci Evrope ..izrekao si notornu glupost ...a Rabotnicki ,Bosna ,Split itd da valjaju bili bi u Aba ..toliko
                            Ti onda ne gledas utakmice, cuj 200 ljudi LMFAO protiv Unicaje bilo 10k ljudi...Sta covek pise, ovo je nerealno....
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Ica, napisao sam ti par puta da ne kontas bas kosarku previse, nije sustina samo pratiti...U EL on nema klub kao u ABA ligi...Znam da je dao intervju kako Micic nije na spisku...npr...Naravno da menadzeri sugerisu..Ti eto mislis on je rekao Bobiju e Bobi kako hoce izbor je na tebi, zanemari mene i tih 7m po sezoni...a da je odigrao tad u repki kvalitetno mozda ne bi blejao na klupi po zivota....Jokictek ovegodine ima izlaz iz ugovora, ali eto bolje se ti pripremi za NBA, verovatno i tu nije pricao sa njim nista....

                              Naravno da se ne pita on ko ce biti pozvan posto je tu Sasa Djordjevic ali da utice na igrace, sigurno da da...

                              E al da obezbedi Egzistenciju, pricas o ljudima koji imaju milione na racunu..kao isao si na OI, mislili smo ti dati 7m sad ces dobiti 400k i neces imati leba jesti....

                              Ne ulazi previse u diskusije, nisi toliko potkovan koliko mislis
                              ti o kontanju kosarke pises Bobi je ovim ugovorom resio egzistenciju i neka nije igrao za reprezentciju ,njegov izbor ...Jokic je uradio pravu stvar sto nije igrao jer se pokazuje koliko je napredovao i kakve partije belezi ..usao je u istoriju NBA
                              Inace mene ne potkivaju a kod tebe je izgleda drugacije.....

                              Comment


                              • Ako budem morao da vas "potkivam" zbog prepucavanja, dobicete zimski tj. jaci potkov (ban).
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X